Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Disky a pneu na C5 - obecně
|< < 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 ... 58 > >|
03.03.2016 20:27 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2925151
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Matijaz, To víš pulitřik rumu a jsem vzpurnej

03.03.2016 20:30 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2925152
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
neviem co sa tu riesi furt,

vsetko je v podstate o teplotach, ostatne je vzorka

celorocne maju trocha inak robenu zmes ako letne a zimne a mali by fungovat aj pri nizsej teplote ako letne, zasa pri vyssej teplote sa viac opotrebovavaju, rovnako pri vacsich mrazoch a snehu nefunguju

doporucit sa daju v miestach kde je sneh ojedinele a vacsi mraz tiez tak ma tyzden v roku

03.03.2016 20:51 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2925167
Tridac
Město: , Auto: Počet příspěvků: 183
99 Poslat soukromou zprávu

TomasT napsal(a):
Na druhou stranu můžeš mít sebelepší gumy, jet sebeopatrněji a stejně můžeš skončit takhle .link.
Takže bezpečí se vzdávᚠuž tím, že sedneš s rodinou do auta a vyjedeš na silnici.

Ano souhlasím, jen je jedno jestli jedeš nebo jdeš. Stačí vyjít před dům a spadne strom, vyjede ožralej a je hotovo. Nic není bezpečné a nikde není bezpečno. Jen si myslím, proč to více ohrožovat nesmyslně a zbytečně, když to není nutné.

03.03.2016 21:10 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2925203
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Do nedávna žádný nařízení ohledně zimních gum neexistovalo. A jak to vypadalo? "Pražáci" v Krkonoších v lednu na letních blokovali a ohrožovali provoz.
Tak se nejmoudřejší rozhodli, že se o všechny postarají a nařídili na zimu zimáky. Logický krok. Logický proto, že jak píše jumep, všechno je o teplotách a ne o sněhu. A mi nikdo neříká, že v Praze nikdy není -15°C, nebo že i v -15°C jsou na čistý silnici jeho letní gumy stejně bezpečný, jako zimáky.
Jenomže "Pražákům" se to nelíbilo (a nejen jim), že by museli pro bezpečnost VŠECH účastníků provozu investovat do další sady gum, tak jim nejmoudřejší ustoupili a udělali vyjímky. A ještě se k tomu přidali výrobci a vychrlili na trh CELOROČNÍ kočkopsy. Tak jako všechno co je univerzální, jsou i tyhle gumy kompromisem mezi letní a zimní gumou. Takže jsou trochu dobrý jako zimní a trochu dobrý jako letní. Jenže ten kompromis je i kompromisem v bezpečnosti. V zimě se na nich zabiješ trochu míň než na letních a v létě zase trochu míň než na zimákách. A to se vyplatí.

03.03.2016 21:13 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2925204
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Hlavně nechápu, jak jsou celoroční pro šetřílky? Ty letní+zimní přece používáte každé jenom půl roku, takže dvě sady zase vydrží 2x tak dlouho. Jediný výdaj navíc je za druhé disky. 5-10tisíc na 15 let životnosti auta.

Jinak tady na jižní Moravě mi zimáky připadají zbytečné, letos tady byl sníh 1 den - nekecám. Mrzlo sice víc dní, ale čistě za mrazu (do -5) ten rozdíl mezi zimníma a letníma není velký. Větší mráz tady byl možná 5 dní... Ale jak říkám, vzhledem k tomu že zimní nestojí nic navíc, nemám s přehazováním na zimní/letní problém.

03.03.2016 21:16 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2925206
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Tak někdo najede za životnost pneumatik (4-5let) 30k km, řekněme polovinu na zimních a polovinu na letních. Takže každou z těch sad sjede sotva do čtvrtiny a měl by ji vyhodit a koupit nový. Takže zase dvě sady, nebo zase jen jednu na celý rok. Taxíkář asi tohle neřeší.

03.03.2016 21:23 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2925207
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
U letních se životnost neřeší, ne? Zimní ztvrdnou, ale tak aspoň budou mít zimní vzorek, pořád budou lepší než letní/celoroční. Případně se dají ty zimní dojíždět na jaře a na podzim, ušetří se letní a zimní se rychleji obmění...

Ty celoroční taky nejsou napořád, jak budou mít pod 4mm, už je nejde používat jako zimní. Takže buď je se 4mm vyhodit, nebo koupit druhou sadu celoročních a ty dávat na zimu. Což už je úplný nesmysl.

03.03.2016 21:26 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2925208
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
letna ma rovnaku zivotnost ako zimna .... rovnako stvrdne a ostane "plastova"
skus si obut 10r letnu gumu, nebude sa drat, akurat ani drzat na ceste

03.03.2016 21:40 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2925211
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
No, je každýho věc, co si na auto obuje. Stejně si každý z nás povede tu svou a obhájíme si pro sebe to svoje.
Jen mě mrzí, že při stále hustším provozu, stále výkonnějších, rychlejších, větších a t잚ích autech, dopustí zákonodárci oslabení bezpečnosti. Pomalu se nedá koupit auto bez 119 bezpečnostních asistentů, ale gumy si nazuje každý podle svýho neomylnýho názoru.
Už se to tu psalo mnohokrát a já to teda jenom zopakuju. Pneumatika je to jediný, co nás v autech drží na silnici a na živu.

03.03.2016 21:50 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2925213
Tridac
Město: , Auto: Počet příspěvků: 183
99 Poslat soukromou zprávu

optimální životnost letních i zimních pneu je zhruba 4 roky, je doporučeno čtvrtou sezonu již dávat nové. Bohužel je pravdou, že pro někoho jsou podle vzorku skoro polonové, mají málo najeto, ale s ohledem na chemické změny pneu je to na každém, jestli je bude používat deset let. Nic tomu nebrání, kromě cest do zahraničí. Na motorkách třeba v rakousku více než rok staré zabavují motocykl do doby výměny pneu. Pokud tam letos budu mít pneumatiky z roku 2014 mám problém a nikdo se s nikým nebaví jestli ano nebo ne, prostě to tak je a oni nevadyjí moto do doby výměny pneu. U nás toto není, ale je na každém jak letní gumy použijí. Ono tyto diskuse jsou fajn na teoretické úrovni. Jakmile se budeme bavit prakticky po tom, co se cokoliv stane, poté to bude o něčem jiném i z pohledu skeptika. Ale chci chápat názory kohokoliv na cokoliv, každý může mít kus své pravdy, i když prostě fyzikální a chemické zákony jsou neúprosné. Také je velmi dobré sledovat řidiče, kteří mají problém u nás se smířit s věcmi z vyhlášky, jakmile jedou do zahraničí, je to bez řečí a bez odmítání čehokoliv, třeba hloubka vzorku je jinde zcela jiná než u nás, ale tady se diskutuje, ale do zahraničí vědí, že se policajt nebaví, zabaví auto a neřeší nějaké domluvy. Takže každý raději přijme zmenu pneu aby neměl problém, tak proč to stejně tak neřeší naši řidiči i zde u nás doma?? V čem to je??

Já osobně jak jsem psal, čtvrtou sezonu na letních i zimních kupuji nové pneu. Nepřemýšlím na vzorku, prostě to beru tak, že je guma svou životností pryč. Někdy si to občas někdo vezme, někdy je vyhodím. dnes už tolik nenajezdím jako v mnoha letech předtím, takže to nelze řešit vzorkem, ale věkem gumy. Dneska se to řeší otázkou cca 4-5 tisíc korun za čtyři roky sada, to je obě sady 8 tisíc každý pátý rok, což je zhruba 1600-2000 ročně. (150,- za měsíc).

03.03.2016 21:57 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2925218
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Lidi nelitujou vrazit do rádia, repro, světýlek a blikátek, nebo třeba koncovek výfuků nemalý peníze. Ale gumy jsou pro ně drahý.
Je to jen česká povaha, nebo jsou tak chytrý lidi po celým světě?

03.03.2016 22:06 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2925219
Tridac
Město: , Auto: Počet příspěvků: 183
99 Poslat soukromou zprávu

Ano, věčný kibic, čech. V tomto závidím západní kultuře v tom, že pravidla jsou pro ně daná a neřeší proč, nač, nemusím, prostě je to výchovou v tomto směru. Prostě je to dané tak o tom nediskutují a dodržují to.

Na druhou malou omluvu našich řidičů, tedy ne omluvu ale jen vysvětlení, pokud by ten zákon byl jednoznačný, asi by se dodržoval jinak než kočkopes, to je také české unikum skoro ve všech zákonech.

Ale plně souhlasím s rozumným odůvodněním toho, že guma je to, co rozhoduje o životě a smrti jednoznačně. Stačí přemýšlet. Když praskne řízení, gumy se snaží to udržet, když prasknou brzdy, gumy se řídí se snahou přežít, když prasknou okna, skoro se nic neděje, ale když bouchnou gumy, čím se to má zachránit?? Nic už mezi tím není.

03.03.2016 22:18 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2925220
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Tak na druhou stranu víc než na gumě na kole záleží na gumě v mozku... U nás teď padá d隝 se sněhem, teplota 0-1°, viditelnost tak 50m. Jet 70 mi připadalo až až a stejně se našlo pár exotů, co jeli přes 90. Kolem cesty stromy, zatáčky, místy les, ale neviděli žádné nebezpečí

04.03.2016 10:52 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2925272
Mahony
Město: Praha-Lhotka, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 373

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Demagogie.
Jestliže nařídím používání zimních gum, tak to dělám proto, abych zlepšil bezpečnost. A když pak povolím jen polozimní gumy, tak vlastně vyžaduju jen polobezpečnost. Tipický příklad našich zákonů.
Jestli je projevem ovčáctví to, že nerad dělám věci jen na polovic a autu dávám raději kvalitní díly, náplně a spotřebák, tak jo, jsem ovce. Narozdíl od těch, kteří ovcema nejsou a proto si na auto nazujou čtvero ročních období a vynesou je až do nebes. A na víc je ještě doporučujou ostatním, jako jedinou správnou neovčí volbu. Kdo by si od takový neovce nedal poradit? Obzvl᚝ když je to odborník, který má na svý C5II 9 airbagů.

Víš jakej je mezi náma rozdíl? Já sem píšu vlastní zkušenost, kdyžto ty tady celý léta papouškuješ co si tady nebo jinde vyčet, co se neshoduje s tvým názorem je demagogie že? Evidentně si se v tý narážce na odborníka poznal že jo? .link. Když bys sis o těch gumách něco tedy přečet tak zjistíš že, jsou to v podstatě zimní gumy s označením M+S akorát s tím rozdílem že v létě "netečou" Nikomu je nedoporučuju, a si každej obuje co sám uzná za vhodný, hlavně podle způsobu používání auta, já sem způsob používání auta popsal výše a 2 sady gum bych po 4 letech vyhazoval neojetý. I když sem píšu málo, často to tady čtu a tak vím že debata s tebou by byla na dlouho a neplodná, proto končím s touhle diskuzí

04.03.2016 15:45 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2925321
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
To jsem rád.

05.03.2016 16:07 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2925548
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
c5vyskov napsal(a):
Tak na druhou stranu víc než na gumě na kole záleží na gumě v mozku... U nás teď padá d隝 se sněhem, teplota 0-1°, viditelnost tak 50m. Jet 70 mi připadalo až až a stejně se našlo pár exotů, co jeli přes 90. Kolem cesty stromy, zatáčky, místy les, ale neviděli žádné nebezpečí


Protože oni měli obuté maximálně rok staré pneu s dokonalým vzorkem..

Beru, že 5 let stará zimní pneumatika bude mít horší vlastnosti než stejná nová pneu. Ale bezpečně se na ní dá jezdit klidně 10 let a pokud nemá výrobní vadu nebo nějaký poškození/zpuchření, tak fakt nebouchne. Osobně znám dva takový, co si mysleli, že auto s kdejakejma eleserepetičkama a nový zimáky je udrží za každou cenu na silnici - neudržely a teď maj starý krámy se starejma pneu, protože pořád splácej to první..
Je to strašně individuální - např. když někdo najede za jednu zimu 3000km po městě, tak prostě neni nutný, aby kupoval každý 4 roky nový pneu a nebezpečný pro provoz fakt nebude.
Dost mě drtí, když chce někdo něco srovnávat se západem.. Dejte Němčourovi plat jakej by měl u nás a uvidíme, jestli bude chtít tak poctivě cvakat všechno to, co má..

05.03.2016 16:53 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2925552
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DeFuckTo napsal(a):
Protože oni měli obuté maximálně rok staré pneu s dokonalým vzorkem..

Beru, že 5 let stará zimní pneumatika bude mít horší vlastnosti než stejná nová pneu. Ale bezpečně se na ní dá jezdit klidně 10 let a pokud nemá výrobní vadu nebo nějaký poškození/zpuchření, tak fakt nebouchne. Osobně znám dva takový, co si mysleli, že auto s kdejakejma eleserepetičkama a nový zimáky je udrží za každou cenu na silnici - neudržely a teď maj starý krámy se starejma pneu, protože pořád splácej to první..
Je to strašně individuální - např. když někdo najede za jednu zimu 3000km po městě, tak prostě neni nutný, aby kupoval každý 4 roky nový pneu a nebezpečný pro provoz fakt nebude.
Dost mě drtí, když chce někdo něco srovnávat se západem.. Dejte Němčourovi plat jakej by měl u nás a uvidíme, jestli bude chtít tak poctivě cvakat všechno to, co má..


Řekl bych že ano - u nich jsou trošku dál pokud dojde k havárce tak lezou jak poliši tak pojišovna nejen po gumách , ale i jak jsou staré (obzvl᚝ se zraněním) a tam to potom je docela problém.Mám tam příbuzenstvo (docela chudé) a koupí raději levné ale po 4.letech dá nové(jak letní tak zimáky)- Vždy jsem kroutil hlavou že jezdili na ,,šrotech" za 1500eček ale gumy na nich nové.

05.03.2016 17:46 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2925557
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DeFuckTo napsal(a):
Protože oni měli obuté maximálně rok staré pneu s dokonalým vzorkem..

Beru, že 5 let stará zimní pneumatika bude mít horší vlastnosti než stejná nová pneu. Ale bezpečně se na ní dá jezdit klidně 10 let a pokud nemá výrobní vadu nebo nějaký poškození/zpuchření, tak fakt nebouchne. Osobně znám dva takový, co si mysleli, že auto s kdejakejma eleserepetičkama a nový zimáky je udrží za každou cenu na silnici - neudržely a teď maj starý krámy se starejma pneu, protože pořád splácej to první..
Je to strašně individuální - např. když někdo najede za jednu zimu 3000km po městě, tak prostě neni nutný, aby kupoval každý 4 roky nový pneu a nebezpečný pro provoz fakt nebude.
Dost mě drtí, když chce někdo něco srovnávat se západem.. Dejte Němčourovi plat jakej by měl u nás a uvidíme, jestli bude chtít tak poctivě cvakat všechno to, co má..

Připomněl jsi mi asi 15 let starou historku s nebožtíkem kolegou. Byli jdme lyžovat ve Špindlu, celou cestu mluvil o tom jak má fungl nové zimní pneu,že muzeme jet jako v létě. No a samozřejmě, cestou zpět v serpentinach jsme skončili mimo silnici
Dopadlo by to dobře, kdyby on nebyl líný vylézt z auta a uvázat si lano aby nás vytáhli ven.
Poslal mě odbornika a já nenašel ten hák. Tak jsem to někam přivázal a když nás vytáhli, tak pod autem byl zelený snih. Já debil to přivázal za nosník chladiče...

Ps: kolegovi nakonec bylo osudné horské kolo...

06.03.2016 22:00 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2926381
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jedna otazocka.
Mal ste niekto obute RunFlat pneu? Je to podstatne tvrdsie? Neznesitelne?
Ano, z principu ta bocnica musi byt pevnejsia, len nemam ponatia, ako moc sa to prejavi na komforte...

06.03.2016 23:58 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2926447
Tridac
Město: , Auto: Počet příspěvků: 183
99 Poslat soukromou zprávu

eisy811 napsal(a):
Jedna otazocka.
Mal ste niekto obute RunFlat pneu? Je to podstatne tvrdsie? Neznesitelne?
Ano, z principu ta bocnica musi byt pevnejsia, len nemam ponatia, ako moc sa to prejavi na komforte...

Ono je u těchto pneu trochu více odlišností než u normálních pneu.
Dnes vývoj poskytuje velmi kvalitní pneu v této kategorii, ale stále převládají jiné věci než je komfort. Jsou tvrdší a t잚í, ale dá se říci, že v normální běžném provozu je již rozdíl celkem malý.
Ale je zde problém ceny, která je mnohem větší, dále na autě musíš mít systém monitorování tlaku pneu abys poznal, že je prasklá a bez tlaku a pak je asi největší problém, že nejde nahradit ničím jiným než tou stejnou a pak se dostává provoz do kuriozity. Když budeš mít gumy sjeté na dejme tomu 50% a gumu píchneš, musíš dát obě gumy nové. Runflat se neopravují, a nesmí být rozdíl ve vzorcích, pak to vychází strašně draho když přijde defekt.
Když jsem prodával nové vozy, dostal jsem i tento dotaz, tyto gumy jsem doporučil pro řidiče, kteří jednak hodně najezdí, ale především velké vzdálenosti a mimo centrální města, tedy daleko od ervisů a případně jízdy často v noci. Jde o to, že guma je výborná že s ní prázdnou dojede až tisíc kilometrů, ale cenově se to nevyplatí. Pokud se píchne, mění se guma, ale jinak se sjede přibližně stejně jako normální guma, takže je zde pouze a jen výhoda toho dojetí při defektu. To je to jedinné. Takže asi hodně zvážit zda tyto gumy dávat. U Fordu Smax například sada gum vyšla na 27 tisíc včetně měřičů tlaku, ale tam byl již předinstalovaný systém měření od výrobce v elektronice. Takže u normálního auta se musí ještě dodat přijímač pro vysílače v kolech..

|< < 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 ... 58 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator