Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Disky a pneu na C5 - obecně
|< < 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 ... 58 > >|
01.03.2016 07:18 - Re: Pneu na C5 - pouze zkušenosti 2924087
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
FALKENY odskoušeny na sněhu a tam kde 50% Micheliny už stály tak tyhle neměly problém a to i v místech kde jsem musel auto zvednout do druhé polohy přez odhrabávaný sníh a i zastavení v něm.(pravda jsou nové)

01.03.2016 07:47 - Re: Pneu na C5 - pouze zkušenosti 2924109
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
vik_33 napsal(a):
Tak asi jsem tu jediný s R18 -


a to si jenom myslis

zimni mam porad nejake stare dunlopy co byly k autu a kupodivu v pohode, dojezdim do pres leto a pak babo rad.

01.03.2016 16:17 - Re: Pneu na C5 - pouze zkušenosti 2924283
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Tak to si užiješ. Jen jednou jsem dojížděl v létě zimní Micheliny s 50% vzorkem, 5 let starý. A už bych to víckrát neudělal. To bylo utrpení celý léto. Pomalu abych běžel před autem a koukal, jestli se neřítím pětikilometrovou rychlostí na nějaký flusanec, aby auto neskončilo v hodinách. To klouzalo, i když to stálo v garáži. Když jsem pak na zimu nasadil nový zimáky, tak držely na sněhu asi tak přibližně o 121,3 % líp, než ty starý v létě na suchu.
A úspora = nula nula prd. A protože jsem si před každou jízdou pro jistotu dal 3x Otčenᚠa 5x Zdrávas, tak nejenže jsem dojel o to později, ale ještě jsem si otlačil kolena.
Smrt starým zimákům v létě.

01.03.2016 20:23 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2924339
Tridac
Město: , Auto: Počet příspěvků: 183
99 Poslat soukromou zprávu

Většinou má každý zkušenosti jiné, já mnoho let a pár aut vždy používám letní / zimní gumy, a všechny gumy používám čtyři sezony. Ty zimní na konci čtvrté sezony nechám na autě přez léto a pak dávám na zimu nové zimáky. Je zajímavé číst si o gumách některé informace. Letní gumy v zimě ztvrdnou a nedrží ani na suché silnici, to stejné, ale obráceně dělají zimní na letních cestách, tedy jak se zvyšuje teplo, měknou a mají mnohem vyšší přilnavost, trochu vyšší spotřebu a hlučnost, ale každopádně přilnavost zimních v létě je mnohem jiná než letní. Velmi rychle ubývá vzorek, jak jsou měkké tak se jakoby gumují a ubývají. Pokud někdo jezdí razantněji, může mít se zimákama v létě problém, v trvanlivosti a spolehlivosti při přřehřátí, ale pro normální jízdu to vůbec ničemu nevadí, pouze snad životnímu prostředí a pěněžence. Jen snad mohu souhlasit o nevyzpytatelnosti zimních pneu v létě v případě, že jsou starší než čtyři roky, kde již čtvrtým rokem je směs gumy zcela mimo svou trvanlivost a nefungují už ani v zimě ani v létě. Ten čtvrtý rok je skutečně maximum pro normální použití, a to může být vzorek třeba skoro nový, na tom nezáleží, je to stejné jako letní v zimě, mohou být nové, fungují jen v čerstvém sněhu, ale jak mrzne, jezdí se po plastových víčkách, takže letní gumy nejsou jen o sněhu, ale především o teplotě a nějak neuznávám lidi, kteří tvrdí na co bych dával zimáky, když není sníh. Ono to o sněhu skutečně není. A nejvíce se ušetří, když má auto dvě sady. A nebo přez zimu nejezdí samozřejmě.

01.03.2016 22:25 - Re: Pneu na C5 - pouze zkušenosti 2924401
tomasg
Město: Podvysoka, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 77
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
HELLMUT napsal(a):
HANKOOK K115 Ventus Prime 2 Taky jsem je měl ale díky předním ramenům jsem o ně během dvou sezon přišel. Jedna dovolená a přední byli kraje bez vzorku.Dal jsem je dozadu a ramena nechal zpravit.Jedna byla úplně šišatá tak jsem koupil jednu novou.Druhá sezóna a druhá dovolená, přední gumy a ramena opět Ko.
Jsem rád že je chválíš, mě přišli super.Byli tiché a spotřeba šla dolů. Jenže jezdím pomalu a zatáčky opatrně, tak nedokážu posoudit jak drží. Proto jsem si netroufl je zde doporučovat.


Mě maximálně vyhovovali. Jenže jsem koupil ty W 97 XL. Teď mám brouka v hlavě ohledně komfortu jit do V 93 od Nexen N blue HD. Mají dojela slušné recenze jsou asi o 500 levnější a na tu mojí "doktorskou" jizdu by snad měli stačit. Vzhledem k tomu že jsem behem dvou sezón koupil 5 ks pneu a zbyla mi 1. Tak úspora 2000.- mi přijde zajímavá a očekávám menší drncání...

Tak so spotrebou suhlasim, aj mne isla dole a prekvapujuco. A v zakrutach tiez drzia a aj za mokra, nebanujem kupu. Povodne som chcel Continental,ale kedze ich ma otec, tak sme sa zhodli ze nie,su sice tiche, no su priliz makke a po mensom zodrati zacinaju pekelne hucat . A dalsia vec ma presvedcila bol dealer v oblasti PNEU, ktory ma upozornil az nejdem do koncernu continental a mishelin - ano, ale len v pripade ze by boli z Nemeckeho trhu.

01.03.2016 23:09 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2924421
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Tak to si užiješ. Jen jednou jsem dojížděl v létě zimní Micheliny s 50% vzorkem, 5 let starý. A už bych to víckrát neudělal. To bylo utrpení celý léto. Pomalu abych běžel před autem a koukal, jestli se neřítím pětikilometrovou rychlostí na nějaký flusanec, aby auto neskončilo v hodinách. To klouzalo, i když to stálo v garáži. Když jsem pak na zimu nasadil nový zimáky, tak držely na sněhu asi tak přibližně o 121,3 % líp, než ty starý v létě na suchu.
A úspora = nula nula prd. A protože jsem si před každou jízdou pro jistotu dal 3x Otčenᚠa 5x Zdrávas, tak nejenže jsem dojel o to později, ale ještě jsem si otlačil kolena.
Smrt starým zimákům v létě.


neco podobneho jsem mel na predchozi C5 s 15" balonama. Tyhlety 18" kupodivu i za tepla drzi rozumne. Neni to jako dobra letni guma, ale ze by to bylo na zabiti mi prave neprislo vubec.

01.03.2016 23:18 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2924431
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
kazdy kto hovori ze na dojazd je to ok ... skuste jednu vec

v ten isty den ked je teplo a svieti slnko na asfalt, mat zimne, pojazdit trocha na nich a potom ist na to presne miesto a skusit brzdnu drahu

potom obut letne a ist tam zabrzdit znova a porovnat si dlzku

02.03.2016 04:51 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2924465
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
kazdy kto hovori ze na dojazd je to ok ... skuste jednu vec

v ten isty den ked je teplo a svieti slnko na asfalt, mat zimne, pojazdit trocha na nich a potom ist na to presne miesto a skusit brzdnu drahu

potom obut letne a ist tam zabrzdit znova a porovnat si dlzku


Určitě mᚠpravdu(měká směs se taví a dělá ,,žmolky" mezi gumou a povrchem) a pamatuješ na srazu (teď nevím přesně který- tuším Harachov) s tou jízdou zručnosti s tím couvnutím a rozjezdem bez hrábnutí tak tam jsem měl nejrychlejší čas z tratě - ztrátu jen z toho couvnutí a rozjezdu z té cesty - kdo tam byl možná si pamatuje mou jízdu - auto neustřelilo, na dojezdu na brzdy také OK a to jsem byl na zimákách tak 50% Michelíny - nikdy se mi je nepovedlo dostat do smyku v zatáčkách(to bych je dříva svlékl z ráfků a to že se občas bavím rally jízdou(třeba i Chorvatsko po pobřeží) a ty michelíny se nedali utrhnout.Vydrženy tři roky celoročně (+- 30000Km) a zadky mají 40%,předky kraje KO - začali se loupat.Ale plně souhlasím že zimáky na léto nejsou i když je to o směsi - třeba závodní gumy mají tak měkou směs že se taví jak ... ale přitom lepí tak že z horké gumy nejde utrhnout rukavice ale neodjedeš na nich ani celej závod.

02.03.2016 11:42 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2924505
risomas
Město: BA, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 72
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jazdim kazdy tyzden sturec tam aj spat bo to mam akurat na ceste (+klak) a tam su tie rozdiely celkom poznat.
V zime som na letnakoch nikdy nemal problem pokial je sucho. Nemal som pocit ze by "stvrdly" rovnako ked idem na hrane. Pneu sa zahreje jazdou. Na moto to pri chladnom pocasi smyka s letnymi dost vyrazne ani nemusi byt zima.
Opacne je to na zimakoch staci ked je tak +8+9 a uz pri jazde na hrane citim ako smykaju jak besne (robili to zatial vsetky zimne co som mal). Prve zakruty su este ako tak ale potom sa prehreju a auto uteka do boku.

02.03.2016 16:58 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2924668
Tridac
Město: , Auto: Počet příspěvků: 183
99 Poslat soukromou zprávu

Letní guma při zhruba +4-+5 je na hraně své spolehlivosti. Pokud to jde s teplotou dolů, guma tvrdne. Při -10 a více je to již skoro jako plastové kolečko na betonu, prostě nedrží. Pokud se projede a jakoby ohřeje, tak se ohřeje jen guma, ale nikoliv silnice a pak je jednoduché si to vyzkoušet jak to chemicky pracuje, teplá guma na zmrzlé hrubé podložce, guma popraskává a poté se velmi rychle sjíždí když je teplo. Gumy nevydrží tak dlouho. Je škoda nechávat letní na zimu, na silnici drží chvíli dobře, ale jakmile se dostanou do stavu nepřilnavosti, většinou to bývá ve chvíli, kterou nikdo nechceme. No a zimní gumy v létě jsou pravý opak, jakmile se ohřeje, tak se skoro k silnici přilepí. Rychle ubývá vzorek, proto se jen dojedou jedno léto, pak už nemají skoro ani vzorek, ale drží jak přibité. Měkkí směs je mnohem přilnavější. Ono když tomu někdo nevěří, není nic jednoduššího než se podívat třeba na mistrovské kousky výrobců pneumatik pro Formuli 1, kde to je asi na vrcholu. Největší přilnavost jsou gumy jak bláto, měkké, velmi přilnavé, stejně jako zimáky na osobáku v létě, ale když klesá teplota nebo začne pršet, jsou potom zcela nepoužitelné ztrácí svou vlastnost vydržet v zimě a na zimu jsou zničené, proto se dojíždějí v létě.
Asi závěr je takový že letní guma v zimě je hazard a nebezpečí manipulace na vozovce a naopak zimnéí v létě je znásobení přilnavosti a sedí jako přilepené, jen se díky větší adhezy rychlejí opotřebují, trochus e zvýší spotřeba a jsou hlučnější. Některé typy pneumatik na zimu mají slabší boky a hrozí zborcení bočnic při prudkém smyku když je hodně ohřátá, jednoduše lze i gumu svléknout ve smyku právě díky tomu, že má velikou přilnavost, změkne a zeslábnou boky teplem. Moje doporučení zůstává nezměněno, každé gumy do správného počasí. Zimní v létě dojet jen pro úsprou pěněženky pokud jezdíte do práce pár kilometrů. Na dlouhé trasy nebo dovolenou určitě zimáky v létě nepoužívat, jsou nevyzpytatelné, ale na ježdění kolem komína bohatě dostačují.

02.03.2016 18:26 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2924707
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Nesouhlasím. Zimní v teple nelepí k silnici. Prostě kloužou. Samotná měkkost směsi nestačí k tomu, abych je mohl považovat za závodní a přirovnávat to k F1. Tak jednoduchý to není. Do hry vstupuje víc faktorů, je to hotová věda. Například na ZX jsem tolik zimní v létě nepovažoval za katastrofu, ale na C5 mám zkušenost jinou. Jak už jsem psal, nikomu to nedoporučuju, ani kdyby to teoreticky vysvětlovalo deset lidí jako výhodnou volbu pro lepší přilnavost.
Jezdím v zimě i v létě na Michelinách a zatím jsem nikdy nelitoval. Letní drží v létě i na vodě dobře. Zimní se jim v létě nemůžou rovnat. Možná že někdo používá v létě nějaký laciný shit a tak se mu potom zdá, že ty starý zimáky v létě držej dostatečně, ale kdo jezdí i v létě na dobrých gumách, ten musí poznat zimní gumu v létě hned v první zatáčce. Neteoretizuju, tohle mám z vlastní zkušenosti. Odjezdil jsem takhle jedno celý léto, kolem 8.000 km a hodně z toho bylo po dálnicích a nejen courání kolem komína. Ale i při těch pomalejších přesunech mezi obcema na vlhkým asfaltu jsem cítil klouzání v každý zatáčce. Žádný lepení měkký směsi na asfalt se nekonalo. Spíš to připomínalo, že mezi autem a asfaltem je měkký lejno. A kdo už po něm někdy uklouzl, tak ví, jak taková měkká směs umí adhezi skoro dokonale eliminovat. Dokonale to lepí pouze na podrážky. A kdo tu čest ještě neměl, může se přijít sklouznout k nám na zahradu. Je tady těch příležitostí denně nejmíň 20 a pokaždý na jiným místě. Ty naše čuby mají obrovský rozptyl.

02.03.2016 18:40 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2924716
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Moje zkušenost je zase taková, že dojet zimáky lze uplně v pohodě, ale záleží samozřejmě na stylu jízdy.. Měl jsem pouze zimáky (a dost starý) na třech autech několik let - kvůli nízkýmu nájezdu bych fakt na každý letňáky nekupoval.. Jedno z nich je megane coupe - ikdyž jsem se s ním nijak neomezoval a nešetřil ho, tak držel dobře v létě i v zimě. Jo, kdybych s nim chtěl závodit jak mamlas, tak v létě je asi po pár kilometrech zahodim a v zimě se rozsekám, ale pro běžnou jízdu pro normálního člověka to neni problém.. Jinak souhlas, letní budou vždy patřit na léto a zimní na zimu, ale určitě se dá bezpečně jezdit se zimníma v létě. S letníma v zimě tu asi jednak nikdo neřeší a jednak o tom asi ani nemusíme mluvit..

02.03.2016 19:16 - Re: Pneu na C5 - pouze zkušenosti 2924748
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1812

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já četl že jsou fajn.Jen prý mají slabé boky,že prý je nejaký pán už 2x porazil. Ale za ty prachy...A že nejsou W? Kašlu na to.
Jen pořád nevim jestli nakonec nekoupit 3 ks těch HANKOOK když mi 1 leží ve sklepě. Jsou W a spotřeba B ty Nexen mají spotřeba C. Já u těch HANKOOK byl překvapený jak šla spotřeba oproti starým Continental dolů. Ale jsou zase 97XL a chci zkusit jestli to 93 nebude měkčí.
Jinak mi přišli super.Ja bych nejraději gumy bez ráfků, nebo třeba rafek průměr 2"
Máte s tim někdo zkušenosti? Jestli to 93 a 97 XL opravdu rozdil?Já blbec koupil i zimní 97 XL (hlavně že sedim hodiny u netu a čtu recenze,pak stejně koupim blbě) Tak už to nedokážu posoudit, jen vím že na druhém autě co má 15" cítím ty kanály míň

02.03.2016 19:28 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2924754
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1812

U??vate? Poslat soukromou zprávu
JJ. O tom bych mohl něco vyprávět, na Xantii jsem měl zimaky 8 let staré poslední roky stále. Už nešli dojet nebo už byly tak tvrdé že neubívaly Takže byly vlastně nesmrtelné
Na jizdu v Prazských kolonách úplně v pohodě. Pravda za deště v kopci to chvíli trvalo něž jsem se rozjel ale šlo to
Teď na dodávkové C5 to bude asi stejné.
No až si rozbiju hubu tak budu litovat ale zatim jsou důležitější investice...

02.03.2016 19:45 - Re: Pneu na C5 - pouze zkušenosti 2924761
Matijaz
Město: Praha 5, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 76
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Já bych řek,že ten pán spíš bude kopyto. A spotřeba? Tu tolik neřešim. Jednou za 6,2 podruhý za 6,8. Záleží jak to honim.

02.03.2016 20:09 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2924765
vik_33
Město: Ústí nad Labem, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 85

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Když tu čtu o zimních v létě tak jen žasnu Je mi fuk jakékoliv teoretizování, zimní prostě v létě kloužou. Bez debat. Nebavíme se o šnečím tempu někde po městě, ale o krizových situacích v zatáčkách v poněkud vyšších ( ač předpisových ) rychlostech. Dojížděl jsem zimní gumy různých výrobců na několika autech rozličných značek a kategorií. Pokaždé se stejnými pocity - když je teplo, tak auto na zimákách v zatáčce prostě klouže. Pokud s tím člověk počítá, dá se to. Pokud zapomene, je zle.
Opačný případ je asi zbytečné rozebírat - vyhláška jasně říká, kdy musím mít na autě zimní gumy. A takové situaci se lze vyhnout jedině tak, že v zimě nebudu jezdit

02.03.2016 20:52 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2924782
Tridac
Město: , Auto: Počet příspěvků: 183
99 Poslat soukromou zprávu

jen doplním a zopakuji to co jsem napsal, ale nějak se to otáčí jinam.
První věc, na zimu zimní na léto letní.
Druhá věc, staré zimní v létě kloužou, jsou nebezpečný, svléknou se, prasknou, nedrží. Asi se čte jen to co se zrovna hodí. Maximálně čtvrtý rok gumy dávám na auto a ten čtvrtý rok už je tak na hraně toho co zimá udrží bezpečně na silnici. Další roky je to jen o odvaze řidiče. Když si čtu příspěvky, jsou tu 5 let, 8 let, více let, staré gumy, to je právě ono v čem se lišíme. Nedávám na auto staré gumy nikdy.

02.03.2016 20:55 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2924790
Tridac
Město: , Auto: Počet příspěvků: 183
99 Poslat soukromou zprávu

vik_33 napsal(a):
..................
Opačný případ je asi zbytečné rozebírat - vyhláška jasně říká, kdy musím mít na autě zimní gumy. A takové situaci se lze vyhnout jedině tak, že v zimě nebudu jezdit

Proč by nemohl jezdit kdokoliv na letních v zimě? Zákon to říká jednoznačně. A v posledních zimách může na letních jezdti většina vozidel. povinnost je pouze v úseku označeném značkou povinnosti zimní pneu a nebo, cituji : na pozemní komunikaci se nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza. konec citátu.
Pokud je tedy 10 nad nulou může se celou zimu jezdit na letních.

02.03.2016 21:17 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2924806
Matijaz
Město: Praha 5, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 76
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Já si připadám,že z nás někdo dělá žáky ze zvláštní školy.

02.03.2016 21:19 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2924808
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tridac napsal(a):
Proč by nemohl jezdit kdokoliv na letních v zimě? Zákon to říká jednoznačně. A v posledních zimách může na letních jezdti většina vozidel. povinnost je pouze v úseku označeném značkou povinnosti zimní pneu a nebo, cituji : na pozemní komunikaci se nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza. konec citátu.
Pokud je tedy 10 nad nulou může se celou zimu jezdit na letních.


Značek povinná zimní výbava poslední dobou přibívá jak stromů v lese, kolem Děčína skoro pod každým kopcem, což si myslím, že je v pořádku, jsem zastáncem povinně přezouvat na zimu, na léto je to každého věc, jestli chce mít problémy při nějaké nehodě jak s vinou, tak samozřejmě i pojišovnou, proč ne, vyhláška neřeší.
No a to vyložení zákona a vyhlášky je také dobře promyšlený tah, mohly klidně napsat jenom předvídat, stačí jedna zamrzlá kaluž v zatáčce a viník na letních gumách je jasný, teploty bych vůbec vynechal, když jedu ráno do práce, někdy u nás +5, po 40km -5, ještě k tomu po večernim dešti hezká klouzačka, po cestě bych rozhodně nepřezouval z letních na zimní, o jízdě na letních v zimě není vůbec o ničem diskutovat.

|< < 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 ... 58 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator