Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Disky a pneu na C5 - obecně
|< < 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 ... 58 > >|
02.03.2016 21:31 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2924813
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Matijaz napsal(a):
Já bych řek,že ten pán spíš bude kopyto. A spotřeba? Tu tolik neřešim. Jednou za 6,2 podruhý za 6,8. Záleží jak to honim.

Taky jsem si to tak vysvětlil - kopyto.
No ale já jsem taky kopyto
Ohledně spotřeby nemám za potřebí hlidat nějakou decku paliva. Jen jsem chtěl říct že mě ten HANKOOK překvapil. Na trase ke tchyni jsem se na starych gumách nemohl a jsem dělal co jsem dělal dostat pod 6,5 a najednou na HANKOOK 5,7. Ale to je jen následek zdejšího vlákna spotřeba. Normálně bych to neřešil ale když tam čtu ty zázraky, tak mě občas napadne si to zkusit jestli je to možné...
S těmi čísly to nebere doslova, už si to nepamatuju. Ale půllitr to byl určitě.

02.03.2016 21:38 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2924814
Tridac
Město: , Auto: Počet příspěvků: 183
99 Poslat soukromou zprávu

63zdenda napsal(a):
Značek povinná zimní výbava poslední dobou přibívá jak stromů v lese, kolem Děčína skoro pod každým kopcem, což si myslím, že je v pořádku, jsem zastáncem povinně přezouvat na zimu, na léto je to každého věc, jestli chce mít problémy při nějaké nehodě jak s vinou, tak samozřejmě i pojišovnou, proč ne, vyhláška neřeší.
No a to vyložení zákona a vyhlášky je také dobře promyšlený tah, mohly klidně napsat jenom předvídat, stačí jedna zamrzlá kaluž v zatáčce a viník na letních gumách je jasný, teploty bych vůbec vynechal, když jedu ráno do práce, někdy u nás +5, po 40km -5, ještě k tomu po večernim dešti hezká klouzačka, po cestě bych rozhodně nepřezouval z letních na zimní, o jízdě na letních v zimě není vůbec o ničem diskutovat.

Neskutečné, jen jsem reagoval na znění zákona, když bylo řečeno, že se v zimě jezdí dle zákona.
A druhý příspěvek jsem jednozančně opakoval, v zimně zimní, v létě letní, jezdím tak pár desítek let a problém s tím nemám.

Myslel jsem, že to je zde asi tak nějak o zkušenosti, ale vidím, že urážet se dá kvůli čemukoliv pokud se narazí na ty správné týpky. Zkušenost žádná, přínos žádný, ale urážky v plném proudu.

Zdendo, to není na tebe, to určitě ne. ale jak jinak budu zase špatný já, i když jsem sdělil několikrát to stejné, ale to jistě nevadí k tomu stále dokola psát něco jiného.

V létě letní, v zimě zimní. snad je to pochopitelné? Mimochodem, já nezačal s diskusí o dojíždění zimních v létě, jen jsem napsal svou zkušenost, ale asi nějak zanikla, tak se nic neděje.

02.03.2016 21:41 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2924816
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
63zdenda napsal(a):
... na léto je to každého věc, jestli chce mít problémy při nějaké nehodě jak s vinou, tak samozřejmě i pojišovnou, proč ne, vyhláška neřeší.


Proč problémy s vinou či pojišovnou? Právě proto, že to žádná vyhláška neřeší, tak nevim kde hledat problém..

02.03.2016 21:49 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2924820
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DeFuckTo napsal(a):
Proč problémy s vinou či pojišovnou? Právě proto, že to žádná vyhláška neřeší, tak nevim kde hledat problém..


To je v zákoně to slovíčko předvídat, když je náledí, musíš mít zimáky, když ti to uklouzne na zamrzlé kaluži a způsobíš nehodu, vina je jasná, tam nic neokecáš.

02.03.2016 21:55 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2924823
Tridac
Město: , Auto: Počet příspěvků: 183
99 Poslat soukromou zprávu

já jsem to tedy pochopil tak, jak to bylo napsáno, tedy že havaruji v létě na zimních.

02.03.2016 22:01 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2924825
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Tridac - já právě taky..

02.03.2016 22:05 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2924826
Tridac
Město: , Auto: Počet příspěvků: 183
99 Poslat soukromou zprávu

to je právě to správně co psal Zdenda, že to jeslovíčkaření a když se něco stane, v zimě na letních utopí řidiče na slovíčkách. Ale právě v létě na zimákách nikde nic ani zákon neřeší. V zimě je povinnost řečená pro zimní gumy, ale v létě není povinnost pro letní a ani nejsou řešeny zimní v létě, tedy se mohou používat dle práva.
Když už jsme u toho slovíčkaření.

02.03.2016 22:06 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2924827
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mnou špatně formulováno.
V létě na zimákách každého věc, vyhláška neřeší, v zimě na letních při smyku na zamrzlé kaluži a způsobení nehody viník jasný a problémy s pojišovnou, stačí?

02.03.2016 22:09 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2924828
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Tridac napsal(a):
... No a zimní gumy v létě jsou pravý opak, jakmile se ohřeje, tak se skoro k silnici přilepí. Rychle ubývá vzorek, proto se jen dojedou jedno léto, pak už nemají skoro ani vzorek, ale drží jak přibité. Měkkí směs je mnohem přilnavější. Ono když tomu někdo nevěří, není nic jednoduššího než se podívat třeba na mistrovské kousky výrobců pneumatik pro Formuli 1, kde to je asi na vrcholu. Největší přilnavost jsou gumy jak bláto, měkké, velmi přilnavé, stejně jako zimáky na osobáku v létě ...
... zimní v létě je znásobení přilnavosti a sedí jako přilepené ...

O urážení tu nemůže být vůbec řeč.
Moje reakce byla na tato slova, která jsem si dovolil vytáhnout z tvého příspěvku. Tvoje další doporučení na zimní gumy v zimě a letní gumy v létě tak nějak po těchto slovech ztrácí smysl, přesto že je to jediná správná volba.
Další komentáře o tom, že dnes se dá jezdit celou zimu na letních, protože Ladovskou zimu už asi nezažijeme, tak to už raději komentovat nebudu. Jsem taky zastáncem povinných zimních gum v zimním období a to bez ohledu na to, jestli je sníh, náledí, sucho nebo bláto. Ono stačí, že je teplota blízko nuly a už má zimní guma opodstatnění i na suchým asfaltu. A co víc? Nařídil bych i na léto povinně pouze letní gumy a zrušil bych celoroční hybridní paskvily. Taková já jsem sviňa.

02.03.2016 23:00 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2924839
Mahony
Město: Praha-Lhotka, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 373

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Já sem obul v pondělí tyhle .link. a mám po starostech s přezouváním.Jako na zavolanou hned v pondělí napad sníh, asi abych je mohl vyzkoušet a musim říct že seděj parádně, brzdí to, nehrabe to, zatáčí to, v tý největší chumelenici sem zrovna jel asi 30km za Prahu, nikde po sypačích ani památky To sem fakt od univerzálů nečekal.Pro mě už přezouvání nemá cenu, 7500km ročně z toho tak 70% po Praze a z toho 10 dnů je zimní počasí.Ještě uvidíme jaký budou v létě a co vydržej, zatim z nich mám víc než dobrej pocit.

02.03.2016 23:07 - Re: Pneu na C5 - pouze zkušenosti 2924846
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Dneska jsem ve Vianoru .link. narazil na pneumatiky Nordman. Přišly mi povědomé,tak jsem se zeptal,co to je zač a jaké jsou. A bylo mi řečeno,že to jsou několik let staré (rozuměj před několika lety vyráběné a už neaktuální) Nokiany. Akorát,že kvůli novým modelům se jmenují Nordman a ne Nokian. Takže pokud na ně někdo někde narazíte,klidně do nich. Je toho tu o nich napsáno už dost

03.03.2016 10:44 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2924890
vik_33
Město: Ústí nad Labem, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 85

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Celoroční gumy se používaly v časech našich tatíků dávno před plyšákem. Doba pokročila a můj názor je ten, že pro šetřílky za každou cenu to asi je dobrá volba ( stejně jezdí na spotřebu, takže ohrožují jen bezdůvodně pomalou jízdou ). Pro běžného řidiče je to špatná volba. Kdyby byly celoročky tak super, jak se píše, tak proč by drtivá většina řidičů pořád přezouvala?
Aha ... už vím ... je to jako s Lifetime olejem ... neměnit, jen jezdit, je to tak super

03.03.2016 11:04 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2924892
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Myslím že to bude marketingem. Nikde se o celoročních nemluví. Našel jsem asi jen 3 typy. Věřím že v roce 2016 je určitě možné vyrobit gumu aby fungovala univerzálně. Pro lidi kteří potkají snih a led pár dní v roce by určitě měla stačit. Když si představím na jak špatných gumach dokážu jezdit s pracovním autem,tak univerzální by museli být zlaté...
Ale koukal jsem na ně, bude to spíš otázka ceny. Stáli okolo 3000 a letní Nexen 1300.- Takže u mě zatim volba jasná - přezouvat. Kdybych teď dostal auto s holýma rafkama a neměl nic ve sklepě, asi koupim celoroční.

03.03.2016 11:42 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2924894
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
presne, v alabame kde mas na mostoch napis ze pozor, most moze v zime namrzat su dostatocne

03.03.2016 11:42 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2924895
Mahony
Město: Praha-Lhotka, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 373

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
vik_33 napsal(a):
Doba pokročila a můj názor je ten, že pro šetřílky za každou cenu to asi je dobrá volba ( stejně jezdí na spotřebu, takže ohrožují jen bezdůvodně pomalou jízdou ). Pro běžného řidiče je to špatná volba. Kdyby byly celoročky tak super, jak se píše, tak proč by drtivá většina řidičů pořád přezouvala?

Psal sem že už je mám na sněhu a náledí vyzkoušený a chovaj ukázkově, mnohem líp než nějaký průměrný zimní gumy.A proč by vetšina řidičů přezouvala? Protože většina nejenom řidičů ale lidí vůbec, jsou ovce co se nechaj zmasírovat kdejakou reklamou a výroky rádoby odborníků na cokoliv.Dokonce i tady na clubu se najdou takový co když sem přišli tak se ptali jak maj vyprat naftovej filtr a dneska tady rozdávaj rady jak nejzkušenější odborník na auta To neni jenom o šetření ale taky o selským rozumu, až se zase na TV nova objeví "odborník" kterej bude tvrdit že jsou potřeba 4 sady gum do roka vsadim se že mu to půlka národa sežere i s navijákem a pneusevisy si budou mnout ruce.
Jo a bezdůvodně pomalou jízdou zdržujou hlavně řidiči co jezdit neumí a je úplně jedno co maj obutý
Kdybych jezdil často na hory tak samozřejmě přezouvat budu, ale jak už sem psal pro mě to už dneska nemá cenu

03.03.2016 17:35 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2925009
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Demagogie.
Jestliže nařídím používání zimních gum, tak to dělám proto, abych zlepšil bezpečnost. A když pak povolím jen polozimní gumy, tak vlastně vyžaduju jen polobezpečnost. Tipický příklad našich zákonů.
Jestli je projevem ovčáctví to, že nerad dělám věci jen na polovic a autu dávám raději kvalitní díly, náplně a spotřebák, tak jo, jsem ovce. Narozdíl od těch, kteří ovcema nejsou a proto si na auto nazujou čtvero ročních období a vynesou je až do nebes. A na víc je ještě doporučujou ostatním, jako jedinou správnou neovčí volbu. Kdo by si od takový neovce nedal poradit? Obzvl᚝ když je to odborník, který má na svý C5II 9 airbagů.

03.03.2016 18:46 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2925055
Tridac
Město: , Auto: Počet příspěvků: 183
99 Poslat soukromou zprávu

Snad je to tu o zkušenostech. Od roku 1980 používám zcela jednoznačně dvě sady gum na svých autech a to nebylo ani zákonem nic přikázáno. Ono přemýšlet za volantem také není k zahození.
V řijnu jsou na autě zimáky, v dubnu letní, nediskutuji o tom proč, na co, co kdyby a spousty jiných výmluv. K čemu to je diskutovat proč je to tak nebo tak. Normálně vím co umí letní v zimě. Párkrát jsem mrtvé z auta dostával a nemusím ani přemýšlet proč bych měl mít zcela zbytečně zimní v zimě. Zdravý rozum je možná mnohem lepší. Ono na vozíku litovat proč sem si tam ty zimní nedal, mohl jsem mít živou rodinu je docela dost pozdě. Ale někomu to nevadí a bude mít dost důvodů k tomu, aby si výmluvu našel na cokoliv. Asi by se dalo k tomu jen říci, skoro je mi jasné proč to na silnicích vypadá tak jak vypadá. Pravidla jsou daná. Proč je kdokoliv nedodržuje je jeho věc.
Omlouvám se za rovnost, ony ty zkušenosti jsou i osobní.

03.03.2016 20:01 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2925141
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Demagogie.
Jestliže nařídím používání zimních gum, tak to dělám proto, abych zlepšil bezpečnost. A když pak povolím jen polozimní gumy, tak vlastně vyžaduju jen polobezpečnost. Tipický příklad našich zákonů.
Jestli je projevem ovčáctví to, že nerad dělám věci jen na polovic a autu dávám raději kvalitní díly, náplně a spotřebák, tak jo, jsem ovce. Narozdíl od těch, kteří ovcema nejsou a proto si na auto nazujou čtvero ročních období a vynesou je až do nebes. A na víc je ještě doporučujou ostatním, jako jedinou správnou neovčí volbu. Kdo by si od takový neovce nedal poradit? Obzvl᚝ když je to odborník, který má na svý C5II 9 airbagů.

Teda kámo nevím co si o tom mám myslet
Jestli se to týká celoročních gum,tak mi to přijde jako pitomost.
Pokud to chceš brát takhle, tak to by jsi musel v zimě mít na autě absolutního vítěze všech zimních pneumatik. Nebo i různé značky mají různé výsledky na mokru,sněhu atd. Asi jsem naivní ale předpokládám že pokud nějaký výrobce chce dělat celoroční gumy, tak musí splnit nějaké testy. Samozřejmě to nebude ideální na vše ale určitě by se na tom neměl člověk zabít.
Beru to jako třeba bicikl.Silnični kolo super na asfalt ale v Krkonoších na sjezdovky asi nebude moc fajn.A na horském speciálu se na asfaltu nadreš jako vůl. Já měl vždy trekingové kolo a jezdil všude. Na asfsltu větší dřina než na lehkém silničním a v terénu se to ale dá projet a neudělám z galusky osmičku...
Ty gumy musí byt stejné, já předpokládám že budou vic zimní než letní a v létě asi budou ubývat vic.
Ale rozhodně bych se nebál s nimi jet jeden tyden v roce do hor a zbytek strávit ve městě. Pokud budu bydlet v Tibetu jako Najk tak určitě koupim Vraníky

03.03.2016 20:05 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2925142
Matijaz
Město: Praha 5, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 76
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
To sedí Hellmute!

03.03.2016 20:16 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně 2925143
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Tridac napsal(a):
Zdravý rozum je možná mnohem lepší. Ono na vozíku litovat proč sem si tam ty zimní nedal, mohl jsem mít živou rodinu je docela dost pozdě. Ale někomu to nevadí a bude mít dost důvodů k tomu, aby si výmluvu našel na cokoliv. Asi by se dalo k tomu jen říci, skoro je mi jasné proč to na silnicích vypadá tak jak vypadá. Pravidla jsou daná. Proč je kdokoliv nedodržuje je jeho věc.
Omlouvám se za rovnost, ony ty zkušenosti jsou i osobní.

Na druhou stranu můžeš mít sebelepší gumy, jet sebeopatrněji a stejně můžeš skončit takhle .link.
Takže bezpečí se vzdávᚠuž tím, že sedneš s rodinou do auta a vyjedeš na silnici.

|< < 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 ... 58 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator