Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Disky a pneu na C5 - obecně
Mikra
02.03.2016 18:26 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně
99
Nesouhlasím. Zimní v teple nelepí k silnici. Prostě kloužou. Samotná měkkost směsi nestačí k tomu, abych je mohl považovat za závodní a přirovnávat to k F1. Tak jednoduchý to není. Do hry vstupuje víc faktorů, je to hotová věda. Například na ZX jsem tolik zimní v létě nepovažoval za katastrofu, ale na C5 mám zkušenost jinou. Jak už jsem psal, nikomu to nedoporučuju, ani kdyby to teoreticky vysvětlovalo deset lidí jako výhodnou volbu pro lepší přilnavost.
Jezdím v zimě i v létě na Michelinách a zatím jsem nikdy nelitoval. Letní drží v létě i na vodě dobře. Zimní se jim v létě nemůžou rovnat. Možná že někdo používá v létě nějaký laciný shit a tak se mu potom zdá, že ty starý zimáky v létě držej dostatečně, ale kdo jezdí i v létě na dobrých gumách, ten musí poznat zimní gumu v létě hned v první zatáčce. Neteoretizuju, tohle mám z vlastní zkušenosti. Odjezdil jsem takhle jedno celý léto, kolem 8.000 km a hodně z toho bylo po dálnicích a nejen courání kolem komína. Ale i při těch pomalejších přesunech mezi obcema na vlhkým asfaltu jsem cítil klouzání v každý zatáčce. Žádný lepení měkký směsi na asfalt se nekonalo. Spíš to připomínalo, že mezi autem a asfaltem je měkký lejno. A kdo už po něm někdy uklouzl, tak ví, jak taková měkká směs umí adhezi skoro dokonale eliminovat. Dokonale to lepí pouze na podrážky. A kdo tu čest ještě neměl, může se přijít sklouznout k nám na zahradu. Je tady těch příležitostí denně nejmíň 20 a pokaždý na jiným místě. Ty naše čuby mají obrovský rozptyl.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator