Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Disky a pneu na C5 - obecně
Tridac
03.03.2016 21:50 - Re: Disky a pneu na C5 - obecně
99
optimální životnost letních i zimních pneu je zhruba 4 roky, je doporučeno čtvrtou sezonu již dávat nové. Bohužel je pravdou, že pro někoho jsou podle vzorku skoro polonové, mají málo najeto, ale s ohledem na chemické změny pneu je to na každém, jestli je bude používat deset let. Nic tomu nebrání, kromě cest do zahraničí. Na motorkách třeba v rakousku více než rok staré zabavují motocykl do doby výměny pneu. Pokud tam letos budu mít pneumatiky z roku 2014 mám problém a nikdo se s nikým nebaví jestli ano nebo ne, prostě to tak je a oni nevadyjí moto do doby výměny pneu. U nás toto není, ale je na každém jak letní gumy použijí. Ono tyto diskuse jsou fajn na teoretické úrovni. Jakmile se budeme bavit prakticky po tom, co se cokoliv stane, poté to bude o něčem jiném i z pohledu skeptika. Ale chci chápat názory kohokoliv na cokoliv, každý může mít kus své pravdy, i když prostě fyzikální a chemické zákony jsou neúprosné. Také je velmi dobré sledovat řidiče, kteří mají problém u nás se smířit s věcmi z vyhlášky, jakmile jedou do zahraničí, je to bez řečí a bez odmítání čehokoliv, třeba hloubka vzorku je jinde zcela jiná než u nás, ale tady se diskutuje, ale do zahraničí vědí, že se policajt nebaví, zabaví auto a neřeší nějaké domluvy. Takže každý raději přijme zmenu pneu aby neměl problém, tak proč to stejně tak neřeší naši řidiči i zde u nás doma?? V čem to je??

Já osobně jak jsem psal, čtvrtou sezonu na letních i zimních kupuji nové pneu. Nepřemýšlím na vzorku, prostě to beru tak, že je guma svou životností pryč. Někdy si to občas někdo vezme, někdy je vyhodím. dnes už tolik nenajezdím jako v mnoha letech předtím, takže to nelze řešit vzorkem, ale věkem gumy. Dneska se to řeší otázkou cca 4-5 tisíc korun za čtyři roky sada, to je obě sady 8 tisíc každý pátý rok, což je zhruba 1600-2000 ročně. (150,- za měsíc).

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator