Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Informační zprávy palubního počítače / Depollution system faulty
|< < 1 2 3 4 5 6 ... 21 > >|
05.12.2010 20:59 - Re: Depollution system faulty 2365381
Mahony
Město: Praha-Lhotka, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 373

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No bud dát auto někam do tepla nebo tam nalejt trochu petroleje.A ten filtr bych pro jistotu vyměnil.A příště asi natankovat někde jinde

05.12.2010 21:20 - Re: Depollution system faulty 2365385
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
... este raz si precitaj co som ti napisal "ked ti to zhaslo motor, bude to najpravdepodobnejsie problem niekde s tlakom nafty (prilis vysoky alebo nizky)"...


Jasně, chápu. Ale proč to teď jezdí normálně. Studený i teplý. Proto si myslím, že závada asi nebude trvalá, ale objevila se jen s tím mrazem. Bublinky v potrubí nevidím. Teda před filtrem je za balónkem kus průhledný hadice. Vysoký nebo nízký tlak nafty by mohlo způsobit i ucpané potrubí třeba krystalky ledu nebo parafínu. Nebo filtr plný parafínu. Nebo se pletu?
Zatím mi potvrzujete moje doměnky a nikdo mě neděsí žádnou katastrofou, tak snad do diagnostiky přežiju. Rychle se objednám na tu garančku a uvidím, co napíše diagnostika. Na garančce vyměním i ten filtr, jestli to do té doby neklekne znova. Má se mírně oteplit a při -10°C to nezlobilo, tak doufám, že to nezačne.
Dík za rady.

07.12.2010 13:24 - Re: Depollution system faulty 2365470
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
cidlo na 99% budes mat ten plavak

palivovy filter je nerozoberaci a preto sa v nom neda vymenit vlozka a meni sa cely
co na nom chces prepierat?
proste v niektorych sa meni vlozka, to ho davaju cely

07.12.2010 15:25 - Re: Depollution system faulty 2365478
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Nemᚠse za co omlouvat, psal jsem, že budu vděčný za všechny odpovědi a ta tvá je téměř vyčerpávající.
S tím praním filtru jsem měl na mysli odstranění případných nečistot či parafínu, kvůli kterému možná došlo k oné poruše. Nevím, jak často se má měnit a jestli byl relativně nový a jen se ucpal parafínem, tak by možná po vyprání mohl ještě sloužit. Nebudu to ale řešit, dostanu nový a vypraný bych asi stejně autíčku nepodstrčil. Leda v nouzi, až mi zase zamrzne.

08.12.2010 16:55 - Re: Depollution system faulty 2365551
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Tak mám po servise. Závada odstraněna vymazáním - nízký tlak paliva. Odkalili palivový filtr a protože byl prý čistý, tak ho neměnili. 30km zpátky bez hlášení, před tím cestou tam asi 3x. Takže asi opravdu jen zamrzlá nafta.

08.12.2010 19:10 - Re: Depollution system faulty 2365554
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
"Odkalili palivový filtr a protože byl prý čistý, tak ho neměnili."

a na to ako prisli ?
ked je to raz zatvoreny plast, a bolo by v nom cokolvek, nechal by som ho vymenit

08.12.2010 22:13 - Re: Depollution system faulty 2365561
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Palivový filtr se má měnit každých 60000km. Protože byl měněn při 60000 a dnes z něj nevyšla při odkalování žádná nečistota a auto chybu už nehlásí, tak si myslím, že je opravdu v pořádku.

Přílohy:
Citroen.pdf ( 1492761b ) - Sken ze servisní knížky

09.12.2010 20:07 - Re: Depollution system faulty 2365609
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Rád filtr vyměním. Jen nevím, co znamená zkrácení termínu výměny. Ze 60000 na 25000 mi přijde jako velké zkrácení, zvl᚝ když auto bordel nedělá. Se ZX jsem najezdil 160000 a nikdy jsem filtr neměnil. Vím že je to nesrovnatelné, ale jinou zkušenost s palivovými filtry bohužel nemám.
Pořád mi nikdo neřekl, jestli mrazem vzniklý parafin v teple zmizí a nebo to filtr zničí.
Na obranu servisu jen dodám, že mi nenutili zbytečně jakoukoliv součástku, např. filtr, tak jak to bývá obvyklé u některých servisů jen proto, aby z člověka vytáhli kačku. Naopak, servis se připravil o výdělek a provizi za materiál jen proto, že je solidní. Nebo že by to bylo proto, že jsou to povaleči a místo aby vydělávali prací, tak vysvětlují zákazníkům, že je to zbytečné a posílají je domů s neopravenými auty?
No a k mému problému s autem - natankoval jsem plnou nádrž, vyjezdil jsem polovinu, přišel mráz a s ním problém, potom oteplení, oprava v servisu a jezdím dál úplně bez problémů pořád na tu samou naftu a ten samý filtr ( uk, uk, uk.) Mám z toho vydedukovat, že je filtr v háji a že mě servis ošidil?

09.12.2010 20:23 - Re: Depollution system faulty 2365610
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
filter:
.link.
takto vypada nemeneny filter, tiez ho byvali majitel nepotreboval menit ....

"Na obranu servisu jen dodám, že mi nenutili zbytečně jakoukoliv součástku, např. filtr, tak jak to bývá obvyklé u některých servisů jen proto, aby z člověka vytáhli kačku. Naopak, servis se připravil o výdělek a provizi za materiál jen proto"

s tymto si dovolim nesuhlasit, ak ten filter povedzme bude nacaty, ze v nom napr. bude nejaka diera sposobena zmrznutou vodou ktora roztrhla vlozku a do systemu ti vbehne nejaky bordel a nacne striky alebo cerpadlo, potom ten servis si zarobi omnoho vacsie prachy

skor plati zasada, ak sa nieco stane s filtrom
1. odstranim pricinuw (v tomto pripade skontrolujem naftu)
2. pre istotu ho vymenim, aj ked ma len 1000km

ja osobne by som neuvazoval o tom zeby som ho nevymenil a skor sa divil tomu ze ho nevymenili

aby som to zasa prirovnal k plienke:
zistili sme ze dieta sa nepocuralo, ale len mu na plienku natiekla voda, tej plienke v podstate nic neni, osusili sme ju a mozme ju pouzit

09.12.2010 20:38 - Re: Depollution system faulty 2365614
Mahony
Město: Praha-Lhotka, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 373

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Já si myslim že ten parafín v teple zas povolí ale ten filtr bych vyměnil tak jako tak.Moje zkušenosti z práce(i když nejde o c5) jsou takový že jezdily jsme všichni na jednu naftu (vlastní pumpa a stejný vozy) někdo zamrz někdo nezamrz.A zamrzli právě ty auta co ten filtr měli už dost jetej a když se oteplilo zase to jelo.Myslim že když je filtr novej tak i s tim parafínem to ještě jakžtakž proteče a když už má něco za sebou tak už to holt přes ten papír neproteče.Nejsem sice žádnej odborník ale to je moje teorie.Navíc si myslim přes filtr kterej je z 80% zanešenej to sice třeba ještě normálně jede ale to čerpadlo se hrozně trápí.Ty woe to sem se rozkecal

09.12.2010 20:46 - Re: Depollution system faulty 2365616
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vid ten link, to auto jazdilo normalne
a to este v nafte z toho trcalo dookola ako ked mas riasi okolo filtra

skratka, filter a naplne su to najmenej nakladne co na aute je a coho zanedbanim sa moze stat vela horsich veci

09.12.2010 23:13 - Re: Depollution system faulty 2365631
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
tak prosím konec filtrování, vrátime se k původnímu, děkuji, bohužel to nejde přesunout, jinak diskus o filtru je tady: .link.

prosím příště nejdřív použít okénečko vpravo nahoře, stačí napsat do něj "filtr", a ostaní taky prosím, aby nerozvíjeli vlákno směrem off, bohužel příspěvky již nejdou přesunout

27.12.2010 12:16 - Re: Depollution system faulty 2366966
inspektor
Město: Hrochov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Rovněž se mi vyskytla tato hláška a v Citroenu mi po diagnostice řekli, že závada je na škrtící klapce přívodu teplého vzduchu k turbu - dávkování vzduchu. Snad špatná cesta potenciometru nebo špína na klapce. Budu se objednávat a po opravě zase něco napíšu. Jinak tato hláška je uńiversální pro většinu závad motoru, nelze tedy bez diagnostiky přesnou příčinu zjistit - odvodit jen z této hlášky.

Přílohy:
DSCN3429.JPG ( 637200b ) - spodní polovina snímku

27.12.2010 12:46 - Re: Depollution system faulty 2366975
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
nedokazu si predstavit co mysli privodem tepleho vzduchu k turbu ..jedine co jde do turba tepleho jsou vyfukove plyny a to primo ze svodu...turbo je potrena spis chladit (at uz vodou nebo olejem)...dobe ti to vysvetlili

27.12.2010 13:18 - Re: Depollution system faulty 2366978
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ale aspon mu vysvetlili ze antipollution fault je vseobecna hlaska (co keby cital prispevky davno vie a nenese sem ako novinku - tym som chcel povedat ze onehda som si precital vsetky prispevky na fore ked som kupoval auto, teraz je to uz dost nerealne, ale zato mame search)

27.12.2010 13:32 - Re: Depollution system faulty 2366982
inspektor
Město: Hrochov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
jasně pánové, sice jsem přečetl větší část tohto fóra, ale některé věci jsem asi přehlédl. Rovněž mi bude teprve 40 roků, takže nemám takové zkušenosti jako vy. Protože jsem vše nedokázal dobře popsat, přiložil jsem foto. Dříve jsem měl Forda a na SAG fóru si všichni radili a ne kritizovali svou neznalost. Od toho jsou - myslím - tato fóra. Jinak se těším, až se někdy potkáme. Až našetřím, zřejmě vyhledám pomoc v Křelově s počeštěním.

27.12.2010 13:47 - Re: Depollution system faulty 2366983
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
prepac ak sa ta to dotklo, ale toto co si popisal je blud a ze antipollution fault je vseobecna nic nehovoriaca chyba je tu napisane (mozno nie v tomto vlakne aspon 10x)

a opakovat sa donekonecna k nicomu nevedie, len k 2000000 prispevkov kde je 10000x napisane to iste

ak s niecim konkretne chces poradit - sem s tym ... ale napisal si nieco co NIKOMU nepomoze

edit: k tej fotke: myslim ze je to air inlet heater, neviem ako u 1.6 ale v inych motoroch antipollution fault z neho nenastal

27.12.2010 13:54 - Re: Depollution system faulty 2366986
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
to je super ze je ti teprv 20,sice podruhe ale je,nicmene opravdu pokud nekam vlezes a bezmyslenkovite vpalis nejznamejsi vec,ktera je asi ve 100 vlaknech na 100 zpusobu tak se nediv..ucel nebyl aby se te to dotklo ale upozornit te nato ze je lepsi nejdriv hledat a pak se ptat..
Klidne se zastav ,rad te uvidim
fotka - sice peknej detail ale nerika vubec nic

27.12.2010 13:57 - Re: Depollution system faulty 2366987
inspektor
Město: Hrochov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
v pohodě, začínám si na tuto komunikaci zvykat, nejdříve kritika a nakonec možná rada. Jen bych upřesnil, možná je to zase špatně, mně se zobrazilo Depollution system faulty, ne antipollution fault. Konkrétně mi diagnostikovali chybu polohy snímače klapky dávkovače vzduchu viz obrázek, č.2. Možná to nesouvisí s turbem, ale na severu Citroen je uvedeno pod položkou motor - přeplň vzduch přípoj. Tak možná toto někomu pomůže, že mu bude stačit si vyčistit tuto část a nebude muset vyhledávat pomoc.

Přílohy:
1720m60g.jpg ( 83454b ) - číslo 2 je ten dávkovač vzduchu

27.12.2010 14:05 - Re: Depollution system faulty 2366992
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jo, je to air inlet heater (t.j. ohrievanie nasavaneho vzduchu), evidentne pri 1.6 je prerobeny ...
ale najskor by som hladal chybu niekde na podtlaku - tj. prasknutu hadicku niekde

jo antipollution fault a depollution system faulty je to iste len inak povedane

|< < 1 2 3 4 5 6 ... 21 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator