Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Informační zprávy palubního počítače / Depollution system faulty
1 2 3 4 ... 21 > >|
13.02.2009 19:57 - Depollution system faulty 387237
Krtek
Město: Seč Blovice, Auto: Citroen GSA 1984, Citroen C6 2008, SAAB 9-3 Cabrio 2.0t 2005Počet příspěvků: 125

99 Poslat soukromou zprávu
NMevim jestli jsem to napsal správně ale stalo se mi to nedávno (C5 II 2,2HDi) po asi 10km jízdy pří -9 a přestalo to ject pak jsem se ještě párkrát pokusil nastartovat a odjet a od té doby v pořídku jen tu chybu mi museli vymazat v servisu a tvrdili že nejspíš ztuhjlá nafta tak nevim.

13.02.2009 20:00 - Re: Depollution system faulty 387238
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
no to neviem ... hlavne toto je hlaska s vela pricinami, takze bez toho vypisu zo servisu neviem, ale skor si myslim ze sa ti to zopakuje - ale v tom pripade by som skor siel za autodiagom alebo do holetina, co mas blizsie

14.02.2009 13:37 - Re: Re: Depollution system faulty 387263
Krtek
Město: Seč Blovice, Auto: Citroen GSA 1984, Citroen C6 2008, SAAB 9-3 Cabrio 2.0t 2005Počet příspěvků: 125

99 Poslat soukromou zprávu
No nevim co je holetín ale byl sem v origo servise v Plzni na Letne a tam mi to udělali zdarma v rámci záruky. Doufam že so to už nezobrazí protože se to zobrazovalo pokaždym nastartování ale od té doby co to smazali tak nic.

14.02.2009 14:09 - Re: Depollution system faulty 387267
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jaj, zaruka je ine ... Holetin je mesto a tam jeden servis

23.11.2009 19:17 - Re: Depollution system faulty 1428441
Elmak
Město: Duchcov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
Mně se to stalo v sobotu (hláška Antidepoluttion fault), rozsvítila se kontrolka motoru a auto ztratilo výkon. V neděli jsem auto protáhl asi 70 km, abych vyčistil fitr pevných částic. Bez výsledku. V pondělí jsem si nechal za 500 bez DPH vyjet a smazat chyby. Byly tři - jedna se týkala tlaků přeplňování a dvě váhy vzduchu. Vyčistil jsem váhu a po nastartování jsem při další vizuální kontrole našel závadu. Chybějící šroubek držící hadici z turba k chladiči, hadice tím pádem byla volná a prodřela se o kontrolku měrky oleje. Provizorně opraveno páskou (vzduch je horký a páska špatně drží). Objednal jsem v Teplicích u Peugeota (začali dělat i Citroen) novou hadici, cena 1218 bez DPH. Podobná závada se mně kdysi stala na Ford Tranzit - vyletěla ta samá hadice za turbem a auto ztratilo výkon a byl slušet hučivý zvuk. U C5 nebylo nic slyšet, to prodření bylo malé, ale rozhodilo to tlaky vzduchu. Malá diagnostika u Peugeota v Teplicích na C5 stojí asi 475, zjistí stav zanesení FUP filtru a množství spotřebovaného (vstříknutého) aditiva a z toho se zjistí zůstatek v nádržce. FAP trvale odstraňují (vyjmou vnitřek filtru a přepíší software) na Moravě (pro reklamu, či doporučení využij systém www.ccca.cz) na 1,6 HDI za 7000 se zárukou, že projdete emisemi. Na tomto webu je i zajímavý článek o zbytečnosti FAP filtru.

23.11.2009 19:20 - Re: Depollution system faulty 1428442
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
zeptal bych se coze jsi udelal s tim MAF (vahou)
o tom fapu jsem to jako by prehlidnul

23.11.2009 20:00 - Re: Depollution system faulty 1428454
Elmak
Město: Duchcov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
zeptal bych se coze jsi udelal s tim MAF (vahou)
o tom fapu jsem to jako by prehlidnul

Váhu jsem vyčistil.

23.11.2009 20:11 - Re: Depollution system faulty 1428456
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Elmak napsal(a):
Váhu jsem vyčistil.


a muzu se zeptat CO jsi na ni vycistil , rozved to at se poucim

23.11.2009 20:28 - Re: Depollution system faulty 1428459
Elmak
Město: Duchcov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 5
99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
a muzu se zeptat CO jsi na ni vycistil , rozved to at se poucim

Předpokládám z vaší otázky, že ze mne chcete před ostatními zesměšnit. Zřejmě jste odborník, soudě podle vašeho loga zde na diskuzi, takže to víte. Budiž. Pro ostatní: ve váze je teplotní čidlo - lze očistit. Dále je tam komůrka (difuzér), která má stanovené rozměry (tlak v difuzéru je závislý na rychlosti proudění, rychlost proudění na množství vzduchu a rozměrech difuzéru). Pokud je komůrka zanešená, má jiné rozměry a čidlo nedává správnou hodnotu. Taktéž lze vyčistit. Jak? To lze najít na internetu, nebudu nadále uvádět odkazy. V jedné písničce Michala Tučného se zpívá "zkus vodu milá Lízo..." v tomto případě za slovo vodu dosaďte vhodný čistící prostředek na váhy vzduchu.

23.11.2009 20:37 - Re: Depollution system faulty 1428462
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ne diky ja te zesmesnit nechci o to ses postaral sam...
ů
ale radu ti dam,najdi si na tom internetu co je MAP (manifold absolute pressure sensor) ,neboli laicky" vaha vzduchu" ,co vlastne meri a na jakem principu to dela,potom snad pochopis smysl moji otazky a nesmysl toho co jsi napsal ty

24.11.2009 11:57 - Re: Depollution system faulty 1428481
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
ne diky ja te zesmesnit nechci o to ses postaral sam...
ů
ale radu ti dam,najdi si na tom internetu co je MAP (manifold absolute pressure sensor) ,neboli laicky" vaha vzduchu" ,co vlastne meri a na jakem principu to dela,potom snad pochopis smysl moji otazky a nesmysl toho co jsi napsal ty


Aco takhle: Váha vzduchu (Mass Air Flow Sensor, MAF)
Poučení viz .link.

24.11.2009 13:00 - Re: Depollution system faulty 1428487
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Mám radši zdroje jako například wikipedie, jsou obecnější, přesnější a objektivnější.

MAP (manifold absolute pressure sensor) senzor = Podtlakové čidlo (neplést slovo manifold s mass) zrdoj:.link.
MAF = Mass air flow.. doslova přeložené čidlo hmotnosti toku, česky používaný výraz váha vzduchu. zdroj: .link.

24.11.2009 13:25 - Re: Depollution system faulty 1428491
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ja psal o MAP a myslel MAF ,jsem ja to ale vul ,nikdo neni dokonaly...ano v tom mas pravdu nicmene pointa zustava nenaplnena...jinak ten link co jsi poslal je v podstate nepravdivy ale napovedet by mohl

25.11.2009 17:13 - Re: Depollution system faulty 1428544
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
Mám radši zdroje jako například wikipedie, jsou obecnější, přesnější a objektivnější.

MAP (manifold absolute pressure sensor) senzor = Podtlakové čidlo (neplést slovo manifold s mass) zrdoj:.link.
MAF = Mass air flow.. doslova přeložené čidlo hmotnosti toku, česky používaný výraz váha vzduchu. zdroj: .link.


Přesněji:
MAP=>.link.
MAF=>.link.

25.11.2009 17:48 - Re: Depollution system faulty 1428548
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
A můžeš mi někde ukázat, kde jsem něco nepřesně popsala? Nebo nepřesně přeložila? Nebo nedejbože použila odkaz, který nebyl přesný či k věci? Ty poukazuješ pouze na slovník, kde je pouze doslova přeložen výraz bez toho, aby se vzaly v potaz exprese, které se běžně v ČR (kde se většina členů klubu nalézá) používají.


25.11.2009 19:06 - Re: Depollution system faulty 1428552
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jen že Tvůj link odkazoval pouze na anglickou verzi wikipedie. A jedná se o přetlak a nikoliv podtlak (Turbo).

25.11.2009 19:40 - Re: Depollution system faulty 1428554
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Hm, myslela jsem, že řešíme C5. Dobře tedy, u turbobenzínů je to buď hlídá wastegate a nebo přetlekové čidlo (i když s přetlekovým čidlem jsem se zatím nesetkala, i ta francouzská turbobenzínová potvora v garáži má WG). U atmosférického motoru v sacím potrubí přetlak není, tam je buď podtlak a nebo atmosférický tlak okolí. Což je logické uzavření, že budeme debatovat o podtlakovém čidlu.
A postla jsem to proto, aby bylo vysvětleno, co je zkratka M a A a P a M a A a F, ne použití senzorů v různých typech motorů.

Vstupuji do hnutí s autodiagem Radši nic nepsat, člověk má pak klid.

26.11.2009 13:35 - Re: Depollution system faulty 1428591
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zacnem tym ze nie je to ojedineli pripad kedy vycistenie vahy pomoze:
.link. napr. je toho viacej
moja skusenost:
4 auta, som vahu vycistil nasledovne, benzin, jemny maly stetcek a tym "poumyval" plosky a okolie vahy, vyfukal vzduchom, zlozil
jedna vaha bola skutocne zla, jedna ploska chybala, tam nebolo co riesit
ostatny traja - citujem jedneho:
"Este jedno, co je citit. Zatah. To vycistenie vahy za nieco stalo. Pred tym 5ka tahala len zvolna, teraz citit, ze zatlaca do sedadla skoro tak, ako predtym stvorka."

dovod preco sa to zaspini je dost casto zanedbanie vymeny vzduchoveho filtra / pouzitie smejdoveho filtra

kratke pojazdy kedy sa sadze prejdene z egr ventilu rozptylia po zhasnuti po sani

neni to univerzalna oprava, ale castokrat to moze pomoct

26.11.2009 13:51 - Re: Depollution system faulty 1428593
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
...kratke pojazdy kedy sa sadze prejdene z egr ventilu rozptylia po zhasnuti po sani



muzes mi prosim napsat jak se tohle stane ?


jumep napsal(a):
dovod preco sa to zaspini je dost casto zanedbanie vymeny vzduchoveho filtra / pouzitie smejdoveho filtra


ano tohle je jedna z nejvetsich pricin

cisteni vahy je naprosty nesmysl a z principu funkce tohoto cidla nemu pomoc rep nemuze davat jednotce takova data aby byl zaruceny bezproblemovy chod motoru jako je spotreba a vykon
to ze jedna pani povidala na internetu neznamena nic v tomhle pripade a tyhle povery se prenasi z jednoho fora na druhe jako nakaza...

26.11.2009 14:05 - Re: Depollution system faulty 1428598
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nastartuj motor, potoc ho chvilu a potom odpoj hadicu, raz som vydel ze tam zostal dym ... (nie u mna) - mozno to vskutku bol nejaky problem daneho motora (isiel na repas turba a podobne a tiez to bol ten co mal tu vahu skutocne zlu, dost nestastna kupa)

potom ked je to taky nezmysel mi vysvetli ten pocit tych ludi co som im to vycistil a auto im ide lepsie, ja nehovorim ze to ma ucinnost novej vahy a tiez nehovorim ze je to vseriesenie, len hovorim ze 3ja z 3ch maju pocit ze to pomohlo, to cudzie forum bol len priklad toho ze to tvrdia aj iny, nielen ja ....

1 2 3 4 ... 21 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator