Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ???
|< < 1 2
09.04.2018 08:09 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3147025
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
No jak kde. U některých nákupních center mám dojem, že jsme národ invalidů. Míst namalováno spousta a nikdo tam (správně) nestojí.
Kdysi jsem bydlel na sídlišti v Praze Petrovicích. V ulici se parkovalo špatně a začala se množit stání pro invalidy. Pak si asi někdo stěžoval a najednou to zmizelo. Že by ti invalidi byli v Lurdech a uzdravili se.
No a jeden příklad jsem měl doma. Moje manželka si nechala udělat vyhrazené stání tím, že auto přihlásila na její invalidní matku, která už tisíc let neřídila.

09.04.2018 08:27 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3147028
artsvec
Město: Sušice, Auto: Opel Insignia Country Tourer 1.6 16V - 200 koníPočet příspěvků: 650

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Že mají lidi značku vozíčkář na někoho, kdo třeba 10 roků ani v autě neseděl je běžné. Hrozně se to zneužívá,mělo by se to víc kontrolovat!

09.04.2018 13:18 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3147099
krocan
Město: Fryčovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 216
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Přece není podstatné na koho je auto napsáno, ani jestli má auto za oknem ceduličku. Důležité, je aby v automobilu byl přítomen majitel povolení s příslušným průkazem ZTP, ZTP/P. Možná je kontrol málo, ale není nutná přehnaná (buzerace).

09.04.2018 13:29 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3147103
artsvec
Město: Sušice, Auto: Opel Insignia Country Tourer 1.6 16V - 200 koníPočet příspěvků: 650

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
krocan napsal(a):
Přece není podstatné na koho je auto napsáno, ani jestli má auto za oknem ceduličku. Důležité, je aby v automobilu byl přítomen majitel povolení s příslušným průkazem ZTP, ZTP/P. Možná je kontrol málo, ale není nutná přehnaná (buzerace).



Ano, mᚠpravdu ! Ale všímej si až budeš na parkovišti, kdo většinou jezdí s auty, které mají kartičku vozíčkář. Schválně kolik vozíčkářů uvidíš

09.04.2018 13:40 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3147104
krocan
Město: Fryčovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 216
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Myslím, že jsi moc zaměřený na slovo vozíčkář. Je to jenom symbol, vyjadřující zdravotní postižení. Přečti si podmínky pro vydání tohoto průkazů. Nárok mají postižení se srdečními vadami, s amputací DK a další. Těžce zdravotně postižení nejsou jen upoutáni na vozíček.

09.04.2018 14:01 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3147108
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
krocan napsal(a):
Myslím, že jsi moc zaměřený na slovo vozíčkář. Je to jenom symbol, vyjadřující zdravotní postižení. Přečti si podmínky pro vydání tohoto průkazů. Nárok mají postižení se srdečními vadami, s amputací DK a další. Těžce zdravotně postižení nejsou jen upoutáni na vozíček.


To znamená že majitel kartičky musí být v autě? Nebo může být třeba u lékaře a ten kdo pro něj s takto označeným autem a zákazem vjezdu nevztahující se na tuto kartičku včetně v tomto případě na třeba zákaz zastavení musí dodržet pravidla a vláčet majitele průkazu třeba na zádech k autu? - to by ztratilo na účelu , ale souhlasím měli by si to ověřit.

09.04.2018 14:02 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3147109
artsvec
Město: Sušice, Auto: Opel Insignia Country Tourer 1.6 16V - 200 koníPočet příspěvků: 650

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
krocan napsal(a):
Myslím, že jsi moc zaměřený na slovo vozíčkář. Je to jenom symbol, vyjadřující zdravotní postižení. Přečti si podmínky pro vydání tohoto průkazů. Nárok mají postižení se srdečními vadami, s amputací DK a další. Těžce zdravotně postižení nejsou jen upoutáni na vozíček.



To já vím, ale věř, že po 28 letech co jsem na vozíku dovedu odhadnout, kdo má onu průkazku nejspíš jen na oko.

09.04.2018 14:05 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3147110
artsvec
Město: Sušice, Auto: Opel Insignia Country Tourer 1.6 16V - 200 koníPočet příspěvků: 650

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
To znamená že majitel kartičky musí být v autě? Nebo může být třeba u lékaře a ten kdo pro něj s takto označeným autem a zákazem vjezdu nevztahující se na tuto kartičku včetně v tomto případě na třeba zákaz zastavení musí dodržet pravidla a vláčet majitele průkazu třeba na zádech k autu? - to by ztratilo na účelu , ale souhlasím měli by si to ověřit.


Pokud člověk, na kterého je kartička vystavena není v autě, tak by i kartička měla být schována a nesmí být využívány její výhody.

09.04.2018 14:07 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3147112
artsvec
Město: Sušice, Auto: Opel Insignia Country Tourer 1.6 16V - 200 koníPočet příspěvků: 650

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Příklad z praxe: když mi naši vezou do lázní v Karviné jedeme bez dálniční známky, když se vrací domů beze mě kartičku schovají a koupí dálniční známku.

09.04.2018 15:04 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3147124
krocan
Město: Fryčovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 216
U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze. Jardo, ty žertuješ. Samozřejmě přeprava zdravotně postiženého zahrnuje všechny jeho aktivity(lékař, kino, divadlo, sportovní aktivity), nemusí být v autě, ale při použití a kontrole se musí prokázat průkazem,

10.04.2018 21:12 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3147809
xantia.hd
Město: české Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Jo, jsou. Bohužel. Naučili jsme je to. Žádná výchova k úctě, ke skromnosti, k vděčnosti. Pořád je jen chválíme a podporujeme, nic si nemusí zasloužit, za nic je netrestáme. Mluvím o mladých, dětech, školácích, učních a studentech. Bojíme se, aby se neurazili, nebo aby jsme jim nepodlomili sebevědomí. Bez toho dnes dospělí neuspějou. Nemusí umět logicky myslet, stačí když umí hledat na netu, wikipedii, v kalkulačce... Je děs číst výplody mládeže na FB. Čeština pláče, zdravý rozum nechápe. Je to jiný svět, než byl za našich mladých let. Sice nám tenkrát taky předhazovali vzory z první republiky, cpali nás do tanečních a na diskotéku nám nutili kravaty, ale vedle toho nás učili i pracovat a přemýšlet. Na vojně nás zlomili a naučili nás trpět a zapřít se. Naučili nás vážit si maličkostí a práce druhých. To se dnes nenosí. Dnes se práce druhých jen ocení dle poptávky/nabídky a ještě je třeba dle obecných zvyklostí s tím vyjebat a nebo to zneužít. Já jsem si na první auto musel vydělat a přišlo až po rodině. Dnešní mládež dostává auta jako my jsme dostávali fusekle pod stromeček. Je to nutnost, vždy on by ten nᚠmladej neměl jak jet do školy, nebo by se mu ostatní smáli, holky by ho nechtěly bez auta. Táto, musíme se o něj postarat, nebo se neožení... Bodejď by si takovej mlaďas pod sebe dával ručník, když doma to po něm uklízí maminka. Mě by táta přetáhl po zádech něčím bolavým, kdybych se takhle choval. Táta toho borce bez ručníku by na tebe přivolal právníka za obtěžování.
Co do mladý hlavy rveš od malička, to se mu stane samozřejmostí a pak se podle toho dokáže i chovat. Někdy.

Děkuji za reakci a tvůj příspěvek. moc hezké, souhlasím. Mladí jsou trochu problém, vidím to u uchazečů ze školy. Akorát marně přemýšlím, kdo tak rychle vycvičil ty důchodce, žijící většinu života v totalitě, když si dnes v 75 letech kupují nové káry za více než půl mega (vůbec žádná závist, každému to přeju) a pak prudí, času mají ze všech nejméně, chtějí všechno hned, nejlépe zadarmo, aby pak s autem najeli 1500km za rok. Snažíme se vše všem ulehčit, ale každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. Netáhnu do servisu paní 67 let ze 65 km vzdálené vesnice, aby mi podepsala rozšíření zakázky o další po demontáži zjištěné vadné díly a tudíž navýšení ceny. Spoléhám na její slovo v telefonu. Pak paní přijede za 3 dny s dcerenkou v mini sukýnce, na 20 cm štekličkách a dcerenka spustí : rozhodli jsme se, že auto se již opravovat nebude, prodáme ho a takže jestli jste něco opravili nad rámec původní zakázky, je to vᚠproblém ... Ale Jituš, já jsem to tady s pánem tak domluvila a tak to platí. Mámo, mlč, dnes je jiná doba, dnes se to řeší jinak, prostě nezaplatíme ani korunu navíc. Ale Jituš,,,, mámo mlč !!! Poučení ??? je nějaké ???? Pán přijde se závadou 3 měsíce starého auta, vyskakuje, nedokáže pochopit že je to jen stroj, že podle zákona máme na reklamaci nějakou lhůtu a samozřejmě nemáme za několik stovek milionů všechny díly skladem. Zákon mu dává oporu v tom, že mu přísluší všechny účelně vynaložené náklady v souvislostí s reklamací. kdo to zaplatí ?? Dovozce s velkou bídou nějakou almužnu za práci, pokud to vůbec celé nezamítne (bohužel nic nelze předschválit) Záruční oprava nebo reklamace televize běžně trvá zákonných 30 dnů, jedná se o nesrovnatelný produkt jak z hlediska pořizovací ceny, tak obvykle komplikovanosti závady - přesto zákazník nevyskakuje, že chce zapůjčit bezplatně jinou TV po dobu opravy. Asi jsem moc stará škola, když jsem měl auto v servisu, jezdil jsem MHD, autobusem, vlakem a ani mne nenapadlo, že by to mělo být nějak jinak.

12.04.2018 06:41 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3148203
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No dnešní národ až na né mnoho vyjímek (a to bývají většinou tací kteří pracují sice v jiných oborech , ale se stejnými zkušenostmi) - ti to pochopí, je tokovej že snad absolvovali školu ve které je učili jen jak vydupat se službami a lidmi co je poskytují = doslova a do písmene ,,nᚠzákazník nᚠpán"(to je dobře zneužitelné heslo) = ty jsi můj sluha a já tvůj pán = ,,buď rád že jsem ti nějakou práci vůbec dal a že ti za ní něco dám bohužel se toto nějak moc rozmáhá - nikoho nezajímají okolnosti které se odehrávají v zákulisí poskytovatelů služeb a to že třeba dnes to funguje u dodavatelů tak že 50% dílů jsou šunty ale hned a na zn. díly čekᚠtřeba týden (a to mi auto mezitím odjede s náhradním řešením abych alespoň dodržel termín) to nikoho nezajímá, to že xx zákazníků přijede do servisu s nějakou závadou a spoléhá na to že na pravej důvod jeho návštěvy nepříjdeš(nesouvisející závada) a při vyzvednutí z opravy okamžitě odhalí závadu která při předání do servisu ,,nebyl" a reklamují ,někteří netuší že novější auta mají deníky závad ve kterých je historie včetně Km kdy se objevila atd.. ale té závady si až do předávání auta do opravy nikdy nevšimli, nebyli tam atd.. - je to takovej zvláštní svět, zvláštní doba (možná je to chudobou, nebo jen vyčůraností ). (občas je mi z toho smutno) a to není jen servisní .

12.04.2018 10:45 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3148232
sumi
Město: Přezletice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 78
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Snad každá generace lamentuje že to dříve bylo lepší. Jenže svět se mění. Mě se to taky moc nelíbí (asi věkem), ale s tím se toho moc nenadělá. Žije se čím dál rychleji, většina mladých jsou manageři atd. (nic proti tomu, taky jsou potřeba) a netuší že vše se nedá dopředu odhadnout (cena, čas). Ale i oni (většinou) časem dospějí ve styku s realitou. Kdo z nás si v mládí nemyslel že změní svět a proč to ti "staří" dělají tak blbě U někoho se ta "chytrost" bohužel časem transformuje na vychcanost. Koloběh života který změní nejpozději vyhasnutí slunce...

12.04.2018 17:46 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3148322
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
xantia.hd napsal(a):
Záruční oprava nebo reklamace televize běžně trvá zákonných 30 dnů, jedná se o nesrovnatelný produkt jak z hlediska pořizovací ceny, tak obvykle komplikovanosti závady - přesto zákazník nevyskakuje, že chce zapůjčit bezplatně jinou TV po dobu opravy. Asi jsem moc stará škola, když jsem měl auto v servisu, jezdil jsem MHD, autobusem, vlakem a ani mne nenapadlo, že by to mělo být nějak jinak.

S ostatním souhlas, ale televize a auto je přece těžce neporovnatelný..

12.04.2018 18:30 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3148335
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DeFuckTo napsal(a):
S ostatním souhlas, ale televize a auto je přece těžce neporovnatelný..

v cem ? podle me je to vystihujici....
ale musim rict ze bohuzel i v tomto oboru jso lide a lide...v dobach boomu GSM jsem vlastnil servis telefonu...nekdy se deli neuveritelny veci kdyz telefon nemohl byt hotovy hned..
ted mi prijde ze lide jsou ve vymluvach proc auto nutne ale fakt nutne potrebuji cim dal dokonalejsi...

12.04.2018 20:00 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3148369
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Není to jenom u aut, lidi jsou fakt schopní chtít i tu náhradní tv...
U jednoho zákazníka odešel ve stroji (stroj v ceně tv) stykač. Byl omylem na jiné napětí, odzkoušení a všechno vydržel, až jak byl u něho sepnutý delší dobu, tak shořel. Zákazník mi volal odpoledne ve 3 hodiny, a oznámil mi, že jestli nebude mít nový stykač zítra v 8h u sebe na stole, tak odstupuje od smlouvy... Odstoupili jsme
Prý mu uteče kšeft a kdesi cosi. Tak mu říkám, kdyby mně šlo o významný kšeft, tak snad si vybavení nekoupím den předem... Prý proč ne, to je normální přece. Foák na dovolenou si taky koupí před dovolenou a když přestane fungovat, tak bude chtít náhradní. Takový člověk je schopný chtít ještě odškodnění, když mu auto neopravíš na termín, že si kvůli tomu musel posunout dovolenou, nebo bude chtít proplatit půjčení auta na 14 dní (na dobu dovolené...).

13.04.2018 21:44 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3148995
xantia.hd
Město: české Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
c5vyskov napsal(a):
Není to jenom u aut, lidi jsou fakt schopní chtít i tu náhradní tv...
U jednoho zákazníka odešel ve stroji (stroj v ceně tv) stykač. Byl omylem na jiné napětí, odzkoušení a všechno vydržel, až jak byl u něho sepnutý delší dobu, tak shořel. Zákazník mi volal odpoledne ve 3 hodiny, a oznámil mi, že jestli nebude mít nový stykač zítra v 8h u sebe na stole, tak odstupuje od smlouvy... Odstoupili jsme
Prý mu uteče kšeft a kdesi cosi. Tak mu říkám, kdyby mně šlo o významný kšeft, tak snad si vybavení nekoupím den předem... Prý proč ne, to je normální přece. Foák na dovolenou si taky koupí před dovolenou a když přestane fungovat, tak bude chtít náhradní. Takový člověk je schopný chtít ještě odškodnění, když mu auto neopravíš na termín, že si kvůli tomu musel posunout dovolenou, nebo bude chtít proplatit půjčení auta na 14 dní (na dobu dovolené...).


Nevím, náhradní věci, odškodnění, myslím, že na to ze zákona není nárok. Nechci to nijak rozvádět, to by každý podnikatelský subjekt asi musel zaměstnávat jednoho právníka. Jen ještě zmíním jednu věc, kterou mi řekla kamarádka pracující v supermarketu a která mne dostala ... supermarket umožňuje vracet zboží do 14 dnů na tzv. "chybný výběr". Jediná podmínka je zboží v původním obalu, nepoškozené, viditelně neopotřebené. nikdy by mne nenapadlo nakoupit vánoční či velikonoční dekorace, pak je po vánocích vrátit, "koupit" si na vánoce DVD přehrávač nebo TV a pak opět vrátit, po dovolené vrátit fotoaparát... A takového zboží je spousta, myslím, že u e-shopů budou také znát, kde ještě navíc musí vracet i poštovné. Už se bojím, až bude mít možnost zákazník vrátit zcela bez sankce auto po 14-ti dnech na špatný výběr A bohužel toto se týká i zboží, tedy i ND, kdy zákazník učinil objednávku mimo provozovnu, tel, mailem a má možnost tedy zboží bez udání důvodu vrátit do 14-ti dnů.

13.04.2018 22:44 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3149020
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
S tím vracením zboží je to ještě zábavnější - nejenom že se vrací poštovné k zákazníkovi, ale i poštovné (náklady), které měl zákazník s vrácením zboží. A jelikož jsme v EU, tak po celé EU. Tzn. Polák (Slovák...) si u tebe objedná foák, poštovné do ciziny bude tak 500, po dovolené ti ho vrátí a ty mu musíš zaplatit jak 500 za poštu k němu, tak 500 za poštu zpátky. Zákazník má právo...
Další perlička je, že prodej se řídí právem podle země kupujícího Tzn. pokud v tom Polsku budou mít v zákoně 5 letou záruku, tak mu musíš ručit 5 let, stejně tak tam můžou mít možnost vrátit zboží do měsíce, tak ho musíš vzít zpátky do měsíce
Dobrá je i ta objednávka mimo provozovnu. Tam záleží čistě na té objednávce. Když ti zákazník pošle email, že objednává ten a ten foák a vyzvedne si ho osobně, tak i když si ho u tebe osobně vyzvedne, vyzkouší, ty mu ho předvedeš, všechno ok, tak pořád má právo ho do 14 dní vrátit. Když si ten foák koupí v klasickém elektru, kde mu ho ani nevybalí, tak tam naopak právo na vyzkoušení a na vrácení nemá
Naštěstí s tím vracením nemám špatné zkušenosti, lidi většinou chápou, že vracet jakékoliv poštovné je blbost... Že jedna věc je zákonné právo a jedna věc je morální právo. Takže naštěstí i když zákonné právo je úplně zvrácené, lidi se řídí spíš tím morálním.

13.04.2018 23:35 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3149048
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
xantia.hd napsal(a):
Nevím, náhradní věci, odškodnění, myslím, že na to ze zákona není nárok. Nechci to nijak rozvádět, to by každý podnikatelský subjekt asi musel zaměstnávat jednoho právníka. Jen ještě zmíním jednu věc, kterou mi řekla kamarádka pracující v supermarketu a která mne dostala ... supermarket umožňuje vracet zboží do 14 dnů na tzv. "chybný výběr". Jediná podmínka je zboží v původním obalu, nepoškozené, viditelně neopotřebené. nikdy by mne nenapadlo nakoupit vánoční či velikonoční dekorace, pak je po vánocích vrátit, "koupit" si na vánoce DVD přehrávač nebo TV a pak opět vrátit, po dovolené vrátit fotoaparát... A takového zboží je spousta, myslím, že u e-shopů budou také znát, kde ještě navíc musí vracet i poštovné. Už se bojím, až bude mít možnost zákazník vrátit zcela bez sankce auto po 14-ti dnech na špatný výběr A bohužel toto se týká i zboží, tedy i ND, kdy zákazník učinil objednávku mimo provozovnu, tel, mailem a má možnost tedy zboží bez udání důvodu vrátit do 14-ti dnů.


Zajeď si do Alzy - stačí ti kapitál na pořízení a potom můžeš vracet a měnit za aktuáně potřebné zboží co budeš krátkobobě potřebovat - budeš potřebovat třeba ofotit a zkopírovat něco tak si ,,půjčíš" kopírku,tiskárnu, potom to budeš pořebovat zalaminovat atd... a pořád dokola a až tě to omrzí tak si to nechᚠod nich pojistit a buď s tím křápneš o zem , nebo se to ztratí , oni ti vrátí peníze a až si na to zvykneš pojedeš někam do servisu (třeba) a to co jsi si tak hezky vyzkoušel jinde začneš praktikovat všude - takovej je dnes bohužel svět ale běda kdyby někdo to samé chtel pratikovat v opačném případě .
No mně odešel kompresor-koupil jsem jiný - nenapadlo mne si odskoušet regulátor tlaku - našel jsem na netu co potřebuji- objednal(stylem pane potřebuji to a to ale nevím přesně jak se to jmenuje - potřebuji aby to dělalo toto ... - pán vymyslel čím a jak nehradit protože díl dlouhodobě nedostupný), proto jsem poděkoval a zaplatil. odešlo mne ovládání vrat do dílny (je to v záruce) - zavolal - po půl dnu tu byl mimo soutěž technik - neměl potřebný díl , domluvili jsme se jestli by mi nevadilo kdyby přijel pozdě večer po práci - přijel,přivezl díl,opravil a také dostal zaplaceno jako by nebylo v záruce (dostal zaplaceno za rychlost ,ochotu a jeho volnej čas)= to je můj přístup k problémům než čekat dobu vyřízení záruky a jestli výrobce uzná-neuzná

16.04.2018 14:23 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3150064
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
v cem ? podle me je to vystihujici....
ale musim rict ze bohuzel i v tomto oboru jso lide a lide...v dobach boomu GSM jsem vlastnil servis telefonu...nekdy se deli neuveritelny veci kdyz telefon nemohl byt hotovy hned..
ted mi prijde ze lide jsou ve vymluvach proc auto nutne ale fakt nutne potrebuji cim dal dokonalejsi...

Tak krom jiných třeba cena a nutnost provozuschopnosti..
Když se u nás v práci někomu rozbije služební telefon, dostane novej, protože to stojí prd a jsou zásoby.
Když se nám rozbije sanitka, tak dostaneme náhradní než se opraví..
Pokud se bavíme o morálním právu - pokud se automobilka (třeba Hjundaj) kasá, jak jsou nejlepší, měly by náhradní auta k záručním opravám dávat automaticky. Ty další, které se zas kasají, že jsou dražší než ostatní, protože jsou kvalitnější, prémiový atd, to samý...
Dal jsem svůj telefon na záruční opravu a byl mi nabídnut náhradní. Ale ten jsem nepotřeboval, protože jsem si koupil jinej, auto bych si jiný nekoupil. Nabízí se klasická půjčovna, ale to je zas krapet něco jinýho (a dost dražšího)..


jruze napsal(a):
(dostal zaplaceno za rychlost ,ochotu a jeho volnej čas)= to je můj přístup k problémům než čekat dobu vyřízení záruky a jestli výrobce uzná-neuzná


To je přístup pěknej, ale ne každej si ho může dovolit a nezbyde mu než čekat..

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator