Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ???
xantia.hd
10.04.2018 21:12 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ???
99
Mikra napsal(a):
Jo, jsou. Bohužel. Naučili jsme je to. Žádná výchova k úctě, ke skromnosti, k vděčnosti. Pořád je jen chválíme a podporujeme, nic si nemusí zasloužit, za nic je netrestáme. Mluvím o mladých, dětech, školácích, učních a studentech. Bojíme se, aby se neurazili, nebo aby jsme jim nepodlomili sebevědomí. Bez toho dnes dospělí neuspějou. Nemusí umět logicky myslet, stačí když umí hledat na netu, wikipedii, v kalkulačce... Je děs číst výplody mládeže na FB. Čeština pláče, zdravý rozum nechápe. Je to jiný svět, než byl za našich mladých let. Sice nám tenkrát taky předhazovali vzory z první republiky, cpali nás do tanečních a na diskotéku nám nutili kravaty, ale vedle toho nás učili i pracovat a přemýšlet. Na vojně nás zlomili a naučili nás trpět a zapřít se. Naučili nás vážit si maličkostí a práce druhých. To se dnes nenosí. Dnes se práce druhých jen ocení dle poptávky/nabídky a ještě je třeba dle obecných zvyklostí s tím vyjebat a nebo to zneužít. Já jsem si na první auto musel vydělat a přišlo až po rodině. Dnešní mládež dostává auta jako my jsme dostávali fusekle pod stromeček. Je to nutnost, vždy on by ten nᚠmladej neměl jak jet do školy, nebo by se mu ostatní smáli, holky by ho nechtěly bez auta. Táto, musíme se o něj postarat, nebo se neožení... Bodejď by si takovej mlaďas pod sebe dával ručník, když doma to po něm uklízí maminka. Mě by táta přetáhl po zádech něčím bolavým, kdybych se takhle choval. Táta toho borce bez ručníku by na tebe přivolal právníka za obtěžování.
Co do mladý hlavy rveš od malička, to se mu stane samozřejmostí a pak se podle toho dokáže i chovat. Někdy.

Děkuji za reakci a tvůj příspěvek. moc hezké, souhlasím. Mladí jsou trochu problém, vidím to u uchazečů ze školy. Akorát marně přemýšlím, kdo tak rychle vycvičil ty důchodce, žijící většinu života v totalitě, když si dnes v 75 letech kupují nové káry za více než půl mega (vůbec žádná závist, každému to přeju) a pak prudí, času mají ze všech nejméně, chtějí všechno hned, nejlépe zadarmo, aby pak s autem najeli 1500km za rok. Snažíme se vše všem ulehčit, ale každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. Netáhnu do servisu paní 67 let ze 65 km vzdálené vesnice, aby mi podepsala rozšíření zakázky o další po demontáži zjištěné vadné díly a tudíž navýšení ceny. Spoléhám na její slovo v telefonu. Pak paní přijede za 3 dny s dcerenkou v mini sukýnce, na 20 cm štekličkách a dcerenka spustí : rozhodli jsme se, že auto se již opravovat nebude, prodáme ho a takže jestli jste něco opravili nad rámec původní zakázky, je to vᚠproblém ... Ale Jituš, já jsem to tady s pánem tak domluvila a tak to platí. Mámo, mlč, dnes je jiná doba, dnes se to řeší jinak, prostě nezaplatíme ani korunu navíc. Ale Jituš,,,, mámo mlč !!! Poučení ??? je nějaké ???? Pán přijde se závadou 3 měsíce starého auta, vyskakuje, nedokáže pochopit že je to jen stroj, že podle zákona máme na reklamaci nějakou lhůtu a samozřejmě nemáme za několik stovek milionů všechny díly skladem. Zákon mu dává oporu v tom, že mu přísluší všechny účelně vynaložené náklady v souvislostí s reklamací. kdo to zaplatí ?? Dovozce s velkou bídou nějakou almužnu za práci, pokud to vůbec celé nezamítne (bohužel nic nelze předschválit) Záruční oprava nebo reklamace televize běžně trvá zákonných 30 dnů, jedná se o nesrovnatelný produkt jak z hlediska pořizovací ceny, tak obvykle komplikovanosti závady - přesto zákazník nevyskakuje, že chce zapůjčit bezplatně jinou TV po dobu opravy. Asi jsem moc stará škola, když jsem měl auto v servisu, jezdil jsem MHD, autobusem, vlakem a ani mne nenapadlo, že by to mělo být nějak jinak.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator