Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ???
1 2 > >|
05.04.2018 22:18 - Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3145845
xantia.hd
Město: české Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
Pánové dobrý večer, jelikož dnes byl nápor o trochu větší než obvykle a blbce jako by z nebes shazovali, zkuste se podělit o vaše zkušenosti. Třeba to bude malá náplast, že je to všude stejné... Pamatuji "staré" časy, kdy se nedělalo nemožné ihned a zázraky do tří dnů, že prostě dal zákazník auto do servisu a tak nějak čekal a doufal, že bude opravené. Doba se změnila, máme dostupné náhr. díly, know-how (akorát ty šikovné mechaniky aby člověk s lupou pohledal), krásné prosklené showroomy a servisy, s dětskými koutky, konferenčními místnostmi, skvošovými kurty a já nevím čím, akorát ti zákazníci se jaksi trochu změnili, mám pocit, že když jim uříznete nohu, nebude to taková tragedie jako půl dne bez auta Dovolím si uvést několik dnešních příkladů : 1: Někdo nám naboural auto, ohnutý disk, dle stanoviska technika i možná hnutá zadní náprava, oplastování blatníku, nárazníku, lak blatníku, nárazníku. Ne , vyměňte nám jenom disk, auto potřebujeme, na lakování není čas .. 3 dny ?? Nelze !! No ale můžete to mít vše zase bezchybné, na pojišovnu, při stejné spoluúčasti ?? Ne, lakovat nechceme, chceme jezdit !!!!! (pán z většího města, do servisu 4 km) 2: pani objednaná na servisní prohlídku a montហkitových doplňků - přijede o hodinu později (pro info-bydlí přes ulici) - mám rozkousané kabely a hadičky od kuny - no nevím, jestli to stihneme do odpoledne, je to přeci jenom dost práce navíc nad objednanou- no to ale stihnout musíte, v 15,30 jedu do 4km vzdálené nemocnice (pro info - jede tam i MHD). Co kdybychom tedy kitové doplňky namontovali v dalším termínu , No ale ty já mít musím !!! A opruzuje již od 14,30. 3: Auto po malém ukanci paní doktorky, oprava cca 4-5 dní . Potřebuji náhradní vozidlo. Paní doktorka s ním dojede do již zmíněné 4 km vzdálené nemocnice, tam jej nechá zaparkované uvnitř areálu a odjede s manželem na dovolenou druhým autem na chalupu, odkud je problém je k převzetí vytáhnout (kdo zná, ví jak si pojišovny hlídají dobu zapůjčení NV) Znám servisy, kde se čeká na banální karos. a lakýrnickou opravu měsíc, než na vás přijde vůbec řada a další 3 týdny oprava , chápu, mají toho hodně a kapacitně nestíhají, jen si tak nedovedu představit, co jim tam ti zákazníci předvádějí .... 4: Běžný servis. Bude trvat 1,5 hod . A co tady budeme tak dlouho dělat ????? Dřív by to nešlo ??? 5: byl jsem objednaný na 9,00 hod a teď je 9,14 a auto ještě stojí venku. Jak si to představujete?? Víte, nelze na minuty odhadnout čas servisu -občas se něco zadrhne, utržený šroub, apod. To mne ale vůbec nezajímá !! (zde si vždycky vzpomenu na ordinaci lékaře, kde pacient čeká dvě hodiny po objednaném čase s tím, že na dveřích je "Pořadí pacientů určuje lékař - a kupodivu nikde si nestěžuje!!) 6: Mám nové auto 2 měsíce a stříbrný lak na rameni volantu mezi věncem a středem mi zcela "slezl" - je tam černý plast. No s tím jsme se ještě nesetkali, je to místo, které není mechanicky exponované, v podstatě nepřijde do styku s rukou na volantu. Na to jste použil nějaký nevhodný agresivní, čistící prostředek. Ano, myl jsem to, v souladu s příručkou uživatele a pokud :mi to neuznáte na záruku, budu se s vámi soudit a roznesu vás po všech čertech ... 7: Máte sjeté destičky a kotouče nejsou rovnoměrně opotřebené po celé brzdné ploše - obojí je na výměnu. Ne, kotouče jsou dobré, díval jsem se na ně, vyměňte jenom destičky. Nᚠzákazník, nᚠpán... Po nějaké době: Na STK jsem neprošel, mám to na měsíc, destičky nebrzdí na celé ploše kotouče, tak mi kotouče vyměňte. No to ale budeme muset opět vyměnit destičky, nebo jsou vyjeté podle kotouče... 8: Proč jste mi vyměnili gumičku stěrače ?? protože stěrače špatně stíraly a gumička byla utržená. No to jsem si teda nevšiml, stírače stíraly celých 6 let bezvadně a tak je tam koukejte dát zpátky, já tady nebudu podporovat nějaké vaše obohacování .... (částka 98,50 s DPH) 9: proč jste mi dolili 0,5L ostřikovače ?? Schválně jsem si chtěl vyzkoušet vaši poctivos, tak jsem jej včera dolil. No jednak mechanik zkouší funkci zadního a předních stěračů, takže se trochu kapaliny spotřebuje, dále se může stát, že v nádržce je bublina. Myslíte, že se chceme obohatit o částku 14,50 Kč ?? no to nevím, nejde o peníze, ale jde o princip a já jsem měl ostřikovače plné... Myslím, že bych tak mohl pokračovat ještě dlouho, otázka : stále vás to všechny s takovými zákazníky baví? Stále vás baví se usmívat, na lži přátelsky reagovat, snažit se, aby zákazník měl opravu hotovou za 1,58 hodiny s tím, že později ze servisu v každém případě odjet nemůže, aby si pak auto vyzvedl další den ?? Přiznám se, že občas už to nedávám a říkám si, jaké by bylo utírat na pastvině beranům nosy ... Možná jsem se rozepsal, více než bylo vhodné Všem hezký večer a úspěšné dny

06.04.2018 07:49 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3145885
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jo kamarade tahle pocity zazivame asi vsichny ja teda urcite a nekdy je to jeste horsi...a nejlepsi kdyz ti pan zavola v patek ze pres tyden nemuze ale v nedeli dopoledne by si mohl na me udelat cas ...to pak jdes pomalu k bedne a vyndavas pajz

06.04.2018 08:33 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3145887
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 970

VIP Poslat soukromou zprávu
Korunu mi nasadil clovek ktery se zeptal jestli mu vymenim automatickou prevodovku na pockani. Ze by si pochodil po meste. Druhej zase ze by po 5 letech jezdeni chtel zkontrolovat auto ze mu tam meco huci a taky ze by dojel a pochodil po meste. Tak mu rikam ze takove hura akce nedelam ze nemuzu objednat pul auta na sklad kdyz jeste ani nevime co a uz by to chtel na pockani.

06.04.2018 19:01 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3146195
Pedro
Město: Třebíč, Auto: Citroën Xantia Break 2.0 HDi Kat. (80kW) Počet příspěvků: 120
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Auto není modla ale obraz lenivosti lidí. Lidé jsou tak líní, že si bez auta ani neuprdnou. Jsou líní udělat pár kroků pěšky do obchodu, jsou líní jít na hory protože tam auta nesmí. A svou lenivost učí i děti, do školy je vozí autem a zpátky zase autem. Přitom školní autobus jede skoro prázdný. Jsem pro regulaci provozu, omezit vjezd do centra měst. Ještě že mám kolo a od března do listopadu je to můj hlavní dopr. prostředek.

06.04.2018 19:13 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3146203
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 970

VIP Poslat soukromou zprávu
Kdyby lidem stačilo obyčejné auto bylo by to ještě dobré. Dneska každej chce automatické parkováni,stěrače,ruční brzdu,převodovku prostě aby nemuseli nic dělat. Na druhou stranu auto musí mít dva výfuky,19" kola, a aspoň 250koní.
Nevím kam to směřuje, ale čím dál víc začínám věřit těm konspiračním teorijím

06.04.2018 19:32 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3146208
Světlonoš
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 178

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Moc hezký příspěvek.
Bohužel lidi se chovají jak po lobotomii. Ono jim ani nedochází, že se chovají jak pošahaní.
Chodím do fitka, kdy je na stěně velký nápis noste do fitka ručníky. Asi by tam měli dopsat dávejte je pod sebe. Borec v tričku bez rukávů, zpocený, nechá na lavce svůj negativ, ručník vůbec ani nemá, docvičí a odchází. Protože tam chci jít cvičit, říkám hola kolego, potíte se, ručník nepoužíváte, dejte to po sobě do pořádku (jsou tam papírové utěrky a postřikovač s dezinfekcí). A odpoveď - co je? Však vy ručník máte. To bylo něco na mě. Říkám mu, nejsem zvědavý utírat tvůj pot svým ručníkem, vrazil jsem mu do pracek tu papírovou utěrku a desinfekci. A protože jsem velká, škaredá opice, tak boreček utíral, tvářil se dost dotčeně. Ale jako ta demence ta mě dostala. Oni to snad nedělají schválně a opravdu jsou tak pitomí.

06.04.2018 20:18 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3146257
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Jo, jsou. Bohužel. Naučili jsme je to. Žádná výchova k úctě, ke skromnosti, k vděčnosti. Pořád je jen chválíme a podporujeme, nic si nemusí zasloužit, za nic je netrestáme. Mluvím o mladých, dětech, školácích, učních a studentech. Bojíme se, aby se neurazili, nebo aby jsme jim nepodlomili sebevědomí. Bez toho dnes dospělí neuspějou. Nemusí umět logicky myslet, stačí když umí hledat na netu, wikipedii, v kalkulačce... Je děs číst výplody mládeže na FB. Čeština pláče, zdravý rozum nechápe. Je to jiný svět, než byl za našich mladých let. Sice nám tenkrát taky předhazovali vzory z první republiky, cpali nás do tanečních a na diskotéku nám nutili kravaty, ale vedle toho nás učili i pracovat a přemýšlet. Na vojně nás zlomili a naučili nás trpět a zapřít se. Naučili nás vážit si maličkostí a práce druhých. To se dnes nenosí. Dnes se práce druhých jen ocení dle poptávky/nabídky a ještě je třeba dle obecných zvyklostí s tím vyjebat a nebo to zneužít. Já jsem si na první auto musel vydělat a přišlo až po rodině. Dnešní mládež dostává auta jako my jsme dostávali fusekle pod stromeček. Je to nutnost, vždy on by ten nᚠmladej neměl jak jet do školy, nebo by se mu ostatní smáli, holky by ho nechtěly bez auta. Táto, musíme se o něj postarat, nebo se neožení... Bodejď by si takovej mlaďas pod sebe dával ručník, když doma to po něm uklízí maminka. Mě by táta přetáhl po zádech něčím bolavým, kdybych se takhle choval. Táta toho borce bez ručníku by na tebe přivolal právníka za obtěžování.
Co do mladý hlavy rveš od malička, to se mu stane samozřejmostí a pak se podle toho dokáže i chovat. Někdy.

06.04.2018 20:26 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3146271
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 970

VIP Poslat soukromou zprávu
Mᚠnaprostou pravdu. Ono se to i nějak odborně jmenuje. Jsou rozděleny na generaci X, generaci Y a generaci Z.
Když si o tom něco přečteš tak pochopíš jak to funguje.
Všechno to směřuje do slepé uličky...

07.04.2018 09:36 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3146510
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra - zapomněl jsi přidat do skupin MANŽELKY = splňují všechny ostatní kategorie + mají něco navíc vlastního

07.04.2018 15:34 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3146578
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 970

VIP Poslat soukromou zprávu
Ono se staci divat kolem sebe. Dneska jsme byly v Dinoparku, na parkovisti cedule jak krava parkoviste vyhrazeno pro 3x BUS a stal tam jeden a asi 15 osobaku. Chtel bych dojet nejakym zajezdovym autobusem a tech 15 osobaku bych odzduchal na hromadu.
Takova neohleduplnost me vytaci dobela. A jen tak dal. Mame se na co tesit.

07.04.2018 20:23 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3146641
artsvec
Město: Sušice, Auto: Opel Insignia Country Tourer 1.6 16V - 200 koníPočet příspěvků: 650

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
V neohleduplnosti jsou češi přeborníci. Přijedu k Tescu a vozíčkářská místa plná, ale vozíčkáře nevidíš žádného. Většina aut i značku vozíčkář má, bohužel to dnes dávají i kvůli pupínkům na prdeli. Chci na bezbariérové wc v Tescu a opět plno - prostě se pánovi asi nechtělo čekat na normálním. To je klasika.

08.04.2018 08:12 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3146708
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Přiznám se že já se u Horbachu stavím na dodávky (na invalidy ne) ona ta C5 je vlastně taková menší dodávka

08.04.2018 08:57 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3146720
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
To artsvec:

Kolem vyhrazených míst je u nás (jako u mnohého) pěkný binec. Pokud parkovací místo u nákupního centra patří městu, tak tam platí normální dopravní vyhláška.
Pokud patří nákupnímu centru, tak co si tam provozovatel namaloval je pro řidiče naprosto nezávazné, neb jde o soukromý pozemek.
Akorát to řidič nemá jak zjistit.

08.04.2018 09:17 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3146727
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Akorát to řidič nemá jak zjistit.

za se to zjistit na LV v katastru

08.04.2018 09:30 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3146731
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
No jenže to je ten problém, řeší se jenom formálně jak je to podle zákona, než aby lidi použili rozum. Jednou je to místo pro invalidy, tak tam neparkuju a hotovo. Ne proto, abych něco neporušil, ale protože pro někoho kdo se špatně pohybuje může být těch pár metrů navíc problém. Na druhé straně když někoho chytnou záda apod., tak bych mu stání na invalidech nezazlíval...
Nejde ani o to, jestli je to místo označené pro invalidy, prostě celkově o slušnosti, přemýšlet jestli někoho svým chováním neomezím... Máme u nás malý supermarket se vchodem z parkoviště, nad supermarketem je fitko. Jednou tam přijela slečna, zaparkovala přímo před tím vchodem, vzala si tašku a šla (na hodinu?) do fitka. Žádný zákaz neporušila, ale každý kdo šel do obchodu musel její auto obcházet. Ji prostě vůbec nenapadlo, že jako fit slečna by klidně mohla zaparkovat o 10m dál, aby neomezovala lidi s taškama s nákupem. Nebo kdyby tam přijel vozíčkář, tak se do toho obchodu vůbec nedostane...

08.04.2018 11:27 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3146756
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Docela pěkný téma vůbec vám automechanikům nezávidím. Já jako instalater a topenář co obchází byty a domy si nemůžu stěžovat.
Blbce potkávám výjimečně, většinou je odhalím už před návštěvou a nejdu tam.
Jinak se téma pěkně posunulo od aut k výchově.
Blbci byli, jsou a budou. To se léty nemění . Stačí se podívat na volby ( třeba presidentské) a je jasné hned kde žijeme a jací lidé jsou okolo nás. Kdyby většina byli přemýšlivý pohodáři , tak nemáme na hradě to co tam je...

08.04.2018 12:42 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3146767
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
A zase posun? Nechápu, co má "modla, ikona, nepostradatelná věc" s hradem?

08.04.2018 13:01 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3146768
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Kdo chvíli stál, stál opodál . Takže posun.
Dokonce jsem více méně reagoval na tebe a tvůj komentář o výchově mládeže.
No a hrad ? Jaký pán takový krám - to by jsi jako pamětník mohl znát ...

08.04.2018 13:34 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3146777
Světlonoš
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 178

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dokážu pochopit, že tvé kafe po volbách dostalo trpkou příchu, ale politiku bych sem netahal.

08.04.2018 13:45 - Re: Z auta se stala modla, ikona, nepostradatelná věc ??? 3146778
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já nic netahám,já s tím nezačal
Jen jsem si dovolil napsat že se není čemu divit. ( jaký pán takový volič,tedy obyvatel země) Tečka konec

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator