Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / jruze
|< < 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 12 > >|
11.04.2018 18:23 - Re: jruze 3148063
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Chtěl bych touto cestou poděkovat Jardovi. V pondělí mě zradila hydraulika, po zavolání mě neodmítl a i v nočních hodinách když jsem k němu přijel mi pomohl a auto opravil, Jardo velké díky.

11.04.2018 18:38 - Re: jruze 3148064
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Rio11 napsal(a):
Chtěl bych touto cestou poděkovat Jardovi. V pondělí mě zradila hydraulika, po zavolání mě neodmítl a i v nočních hodinách když jsem k němu přijel mi pomohl a auto opravil, Jardo velké díky.


Nešplhej dostaneš důtku za špatné umístění

11.04.2018 19:12 - Re: jruze 3148068
krocan
Město: Fryčovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 216
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Komu čest, tomu čest. Žádný šplh, normální slušnost.

11.04.2018 19:34 - Re: jruze 3148069
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
On ví jak to myslím a jsem mu i trošku zavázanej z dřívějška.

Tak zase já : kdysi jsem zprovozňoval olejové kamna a potřeboval jsem ventilátor - přivezl cena 0

Ale zase kdo má tady vlastní vlákno - to ani přeceda nemá.

13.04.2018 13:44 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 3148781
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Možná by to mohlo patřit do úplně jiného vlákna... Sem to patří podle řešení problému.
Dnes jsem viděl nějakou odvedenou práci a nestačil se divit. Nebyla to žádná „záchrana“ žádné provizorní řešení „na dojetí“ …
Byla to řádně dopředu objednaná práce a s přípravou provedená. Jednalo se o prosakující svazek 3 trubkohadic od pravé přední k spodní středové. Opravena pouze ta tenká, nějakou starší použitou trubkou a starou použitou spojkou. Natažená bokem vedle původních, původní tenká ponechaná. Matice rezavé, celá dokroucená, na pár místech se dotýkající plechu nebo klima-trubek…
Pohledově v motorovém prostoru nevzhledné „provizorium“ a pod autem ...
Nechce se mi ani věřit, že to dělal automechanik, odborník na hydro-Citroeny. Nerozumím tomu.
Jde to i jinak ... stejný problém, jen jiné auta .link.

Ještě taky "mechanik" dolil LDS, prý chyběla a teď je akorát ... tak sem to posadil "jen" na špalky a vyteklo 0,85litru přepadem, o tolik bylo přelito, při řádném odtlakování diag by vyteklo možná ještě dalších 2 deci ... tož tak.
.


A nebylo to trochu jinak ? Nemělo to jěště přijet na dodělání a výměnu sylentů ramene a stabíku ? - to že to přijelo v době kdy jsem tu měl práce a nemohl jsem to dodělat celé s tím že přijede na výměnu sylentů a s tím že se toto doupraví ? A jinak co bylo na převlečných maticích špatně ?(co se funkčnosti týče) A ano mᚠpravdu ale neznᚠokolnosti ( a s LDS ? bylo tam víc o 1/2 litru z důvodu toho že tekla trubkohadice od L.P koule a mimoto tam chyběly 2L - dolil jsem navíc jen asi 3dcl co zbyly ve flašce protože tekla ta trubkohadice(mimo to jsem dolejval při odtlakovanm a potom to trošku stáhne) s tím že při výměně a do výměny) něco vyteče.( ale dobře mi tak - příště pán počká až budu mít volno a čas to dodělat celé a né že to pustím v polovině práce ) a ještě jsi zapoměl dodat že tím bylo také to že to nejelo na všech 6. válců .

13.04.2018 13:58 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 3148792
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
A nebylo to trochu jinak ? Nemělo to jěště přijet na dodělání a výměnu sylentů ramene a stabíku ? - to že to přijelo v době kdy jsem tu měl práce a nemohl jsem to dodělat celé s tím že přijede na výměnu sylentů a s tím že se toto doupraví ? A jinak co bylo na převlečných maticích špatně ?(co se funkčnosti týče) A ano mᚠpravdu ale neznᚠokolnosti a s LDS ? bylo tam víc o 1/2 litru z důvodu toho že tekla trubkohadice od L.P koule a mimoto tam chyběly 2L - dolil jsem jen asi3dcl

Toto jde napravit jedině tak že to celé zase pujde uplně pryč a udělá se to celé znovu a pořádně. Tak že zákazník zaplatí tu samou práci ještě jednou znovu? Nebo jak tomu mám rozumět ...
A nepsal jsem že si to dělal ty, nikoho jsem nejmenoval
LDS tam bylo skoro o litr více, vůbec se nevešla do nádobky přesto že vytlačila všechen vzduch ... nafukovala se jak žába a tekla na víčku. Trubkohadice od LP "netekla", pouze lehce prosakovala.
Chyběly 2 litry, dolil si pouze 3 deci a pak tam bylo o 1/2 litru více než má být ... tak jo.

13.04.2018 15:45 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 3148840
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Toto jde napravit jedině tak že to celé zase pujde uplně pryč a udělá se to celé znovu a pořádně. Tak že zákazník zaplatí tu samou práci ještě jednou znovu? Nebo jak tomu mám rozumět ...
A nepsal jsem že si to dělal ty, nikoho jsem nejmenoval
LDS tam bylo skoro o litr více, vůbec se nevešla do nádobky přesto že vytlačila všechen vzduch ... nafukovala se jak žába a tekla na víčku. Trubkohadice od LP "netekla", pouze lehce prosakovala.
Chyběly 2 litry, dolil si pouze 3 deci a pak tam bylo o 1/2 litru více než má být ... tak jo.


Předšel jsem další diskuzi a dolil jsem tak 3dcl navíc. (pokud tedy někdo nadolil ještě po mně. a jestli jsi přesvědšenej že je to trubka nefunkční neučtuj a pošli mi účet. ( nádobku má tu průhlednou a u odtlakovaného auta nebyla hladina vidět)

Jojo jezděte všichni na hydrauliku a ramena do Brna.

13.04.2018 17:33 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 3148864
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
co bylo na převlečných maticích špatně ?(co se funkčnosti týče)


jruze napsal(a):
jestli jsi přesvědšenej že je to trubka nefunkční neučtuj a pošli mi účet.

O funkčnosti sem nenapsal ani čárku. Pouze o použití starých použitých dílů a o provedení.

Toto je taky funkční, ale doma bych to nechtěl ... .link.

13.04.2018 18:07 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 3148873
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
O funkčnosti sem nenapsal ani čárku. Pouze o použití starých použitých dílů a o provedení.

Toto je taky funkční, ale doma bych to nechtěl ... .link.


Ještě jednou - jestli jsi to předělával pošli mi účet , a jak jsem psal mělo to přijet ještě na dodělání rozleptaných sylentů (rameno ven,nápravnice svěsit aby šel ven sylent stabíku a o tom jsem sice s ním nemluvil odstranění nahrazené trubkohadičky) - dobré je kritizovat a vic nevědět. zase ponaučení = až bude auto hotové komplet tak předat a né já to auto potřebuji ... Já nevím kolik mᚠpráce a jak jí stíhᚠ- já tu mám toho tolik že se sem nevejdou a snažím se jim vyhovět i za cenu že odjíždí a dojednávám na zbývající dodatečně.A hodněkrát si doplní ještě další opravy a tím se mi to posune tak že nestíhám termíny potom to dopadá takto.(nebo jsem v dílně nonstop) vím že to není omluva ale ponaučení

13.04.2018 19:17 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 3148891
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
a s LDS ? a mimoto tam chyběly 2L - dolil jsem navíc jen asi 3dcl co zbyly ve flašce

a v jiném vlákně - tu: .link.

píšeš o tom autu:

jruze napsal(a):
A několik tisíc ? byly dva : diagnostika,trubka,litr LDS,čistič brzd a práce.(300 +700 +250 + 60 a práce 700 )

Tak že kolik si dolil ??? Píšeš že litr a ten sis taky celej naúčtoval, jak píšeš.

Tak dolil si ve skutečnosti jen 3 dcl, a účtoval celej litr?


jruze napsal(a):
Předšel jsem další diskuzi a dolil jsem tak 3dcl navíc


Jen se v tom babrej, bude to smrdět víc a víc ...

A za tu starou pokroucenou trubku s orezlejma maticema si účtoval 700,- .... já bych ti prodal uplně novou za 250,-

13.04.2018 19:50 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 3148898
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Jen se v tom babrej, bude to smrdět víc a víc ...

A za tu starou pokroucenou trubku s orezlejma maticema si účtoval 700,- .... já bych ti prodal uplně novou za 250,-


Babrᚠse v tom ty né já a asi je to stený jako s ramenama ty dělᚠjestli se nepletu také za půlku i s repasí co ?
A dejto do sz pokud chceš něco zdůvodňovat a nebo jen potřebuješ aby ramena jezdily do Brna ? (já jsem tyto trubky dělal asi 4. a zatím si nikdo za poslední tři roky na mou práci nestěžoval a celé tři roky to funguje) já mám své ceny ty taky - já tvé neřeším tak neřeš mé . Já také neřeším co a po kom jsem něco předělával a bylo by co.
Když jsi to psal tak jsi si mohl přečíst můj přízpěvek nad tím tvím = bylo to takto do dalšího co bylo potřeba - předpokládám že jsi udělal i ty sylenty ? přidᚠi foto tohoto ? (plánovaná další oprava byla nevěděl jsem ještě o zniklém problému s motorem.jinak by asi oprava pokračovala) - zkusím si zvětšit ty orezlé matky a trubky

No a jestli se nepletu tak používᚠměděné trubky - a jen tak pro zajímavost až si toho všinmou na STK tak má smolíka (samo pokud si toho všimnou) ty měděné jsou totiž zakázané - důvod je prostý = je to nazvěme to supravodič a v případě ,,volby" ukostření si to vybere tuto cestu a proto přestali tento materiál na takovéto věci používat. - stačí někde horší cesta nebo přerušená kostra od sinějšího spotřebiče a ....

13.04.2018 21:50 - Re: jruze 3148997
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Ale no tak, nehádejte se Tu LDS chápu tak, že tam kolem 1,5l chybělo, tak jruze dolil celé 2l a pak tam bylo 3dcl přes max... S tím že něco uteče. Ne že dolil celkem 3dcl...

13.04.2018 22:20 - Re: jruze 3149012
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
c5vyskov napsal(a):
Ale no tak, nehádejte se Tu LDS chápu tak, že tam kolem 1,5l chybělo, tak jruze dolil celé 2l a pak tam bylo 3dcl přes max... S tím že něco uteče. Ne že dolil celkem 3dcl...


Tak tak pochopil jsi to správně a protože byl únik ještě jinde( levá trubkohadice k pístnici - pod kloboukem a na podběhu stála LDS - trubkohadice od L.P. pístnice tak jsem na ten týden přelil víc.(mělo to přijet na dokončení .)
A začínám to chápat - zřejmě dle inzerce nedostatek práce - asi někomu schází práce a proto komentuje ceny atd.. dělá za půlku od jiných,vše dokonale atd..( nebo nevím co za tím je ale do mne už několikrát, do autodiaga také a asi i do jiných)- to začalo s regulátory na X7 které jsem řešil o dva roky dříve (to o X7 ještě ani nevěděl a že to jde tak jak jsem to řešil já a v tu dobu jedinej) a jiným (nebo že bych zveřejnil jeho komunikaci s jiným zákazníkem starou několik dní zpět , kterou bezproblému vyřešil někdo jiný ?(,,zapomněl jsem o co šlo " nestarám se o druhé - ono by bylo lepší kdyby se někteří lidé starali o sebe.Ale já to beru jinak : i špatná reklama je vlastně reklama no kdyby nebyl tak daleko tak mu vše co nestíhám (nebo vlastně ani nedělám - nejsem na to vybaven, dělám to jen navíc a spíš skoro vůbec - spíš se tomu vyhýbám) budu posílat (i tak to dělám) Nevím proč si mne pořád bere někdo do huby , proč někdo studuje mé ceny aniž by se ho to týkalo - to snad opravdu musí být z nudy a nedostatku práce - kdybych měl studovat kdo za co a jak dělá tak bych toho asi moc neudělal vždy to musí být dost náročné na čas.
le zase když už mám své vlákno tak a není prázdné.

13.04.2018 22:51 - Re: jruze 3149025
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Raději bys měl řešit toto, než nějaké deci, které v hospodě nikdo neřeší , nebo to stěhování o kterém jsi někde psal s tím nějak souvisí?
.link.

14.04.2018 00:06 - Re: jruze 3149050
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
63zdenda napsal(a):
Raději bys měl řešit toto, než nějaké deci, které v hospodě nikdo neřeší , nebo to stěhování o kterém jsi někde psal s tím nějak souvisí?
.link.


Noooo to už budu mít asi i druhé zázemí daleko od Prahy a při tom jaké dávám bomby za opravy tak i tady protiatomovej kryt ale nevím co budu opravovat a jiní popř. i krytizovat? ale ono asi nebude co a kdo

14.04.2018 00:16 - Re: Únik hydraulické kapaliny LDS 3149052
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Možná by to mohlo patřit do úplně jiného vlákna... Sem to patří podle řešení problému.
Dnes jsem viděl nějakou odvedenou práci a nestačil se divit. Nebyla to žádná „záchrana“ žádné provizorní řešení „na dojetí“ …
Byla to řádně dopředu objednaná práce a s přípravou provedená. Jednalo se o prosakující svazek 3 trubkohadic od pravé přední k spodní středové. Opravena pouze ta tenká, nějakou starší použitou trubkou a starou použitou spojkou. Natažená bokem vedle původních, původní tenká ponechaná. Matice rezavé, celá dokroucená, na pár místech se dotýkající plechu nebo klima-trubek…
Pohledově v motorovém prostoru nevzhledné „provizorium“ a pod autem ...
Nechce se mi ani věřit, že to dělal automechanik, odborník na hydro-Citroeny. Nerozumím tomu.
Jde to i jinak ... stejný problém, jen jiné auta .link.

Ještě taky "mechanik" dolil LDS, prý chyběla a teď je akorát ... tak sem to posadil "jen" na špalky a vyteklo 0,85litru přepadem, o tolik bylo přelito, při řádném odtlakování diag by vyteklo možná ještě dalších 2 deci ... tož tak.
.


Když užje to smazané nebo přesunuté to co jsi zakryl matovím kolečkem a je to nebo bylo etanolové zařízení přitažené také páskami tak jsem to nemohl dát jinam a jen provizorně nechal tam nahoředo dělání ramene i se starou trubičkou - nedalo se tam kloudně přes toto dostat - jen jsem zapojil trubičku aby to tam neteklo a starou nechal do doby než se bude dělat rameno a stabík popřípadě ta trubkohadice k L.P. kouly.(tu jsem odmastil jestli a jak moc poteče - rosí každá. a mněl jsem na tu opravu kvůli jiné práci asi tři hodiny.

14.04.2018 00:36 - Re: jruze 3149053
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No nic už jsem tu strávil moc zbytečného času musím jít něco dělat musím udělat do rána klapky Pokud by je tedy nechtěl udělat levněji někdo jiný.

14.04.2018 07:33 - Re: jruze 3149082
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
..to se tak nekdo ma..mit thread s vlastnim jmenem
a ja mam jen jakousy usmudlanou zlutou kartu

14.04.2018 09:37 - Re: jruze 3149158
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
No a jestli se nepletu tak používᚠměděné trubky - a jen tak pro zajímavost až si toho všinmou na STK tak má smolíka (samo pokud si toho všimnou) ty měděné jsou totiž zakázané - důvod je prostý = je to nazvěme to supravodič a v případě ,,volby" ukostření si to vybere tuto cestu a proto přestali tento materiál na takovéto věci používat. - stačí někde horší cesta nebo přerušená kostra od sinějšího spotřebiče a ....

A začínám to chápat - zřejmě dle inzerce nedostatek práce

Opět se pleteš. Používám trubky CuNi - slitinové měď nikl. Mají certifikaci ISO 4038:1997 a DIN 74234:1992.
Dej mi odkaz na nějaký originální dokument, normu, předpis, kde je to co popisuješ, kde je zákaz používání měděných trubek na autě. Pokud vím, tak například měděné trubky používají i plynaři od nádrže plynu k motoru.

Opravdu ti budu nesmírně vděčný, když ukážeš nějaký předpis, normu, ČSN, DIN, ISO, ...prostě nějaký oficiální státem uznaný dokument, že ty trubky na auto nesmí být.

Optický rozdíl mezi mědí a slitinou v příloze.

Co se týká inzerce, tak se mi konečně po letech podařilo najít dodavatele trubek za výbornou cenu, tak že můžu od teď všem poskytnout velmi dobré ceny, když vidím za co se účtují měkké měděné, nebo staré použité ...
Tady prodávají čistě měděné měkké, za cenu o třetinu větší než já, pevnější a kvalitnější CuNi ...
.link.

Přílohy:
trubky_Cu_CuNi.jpg ( 977926b ) -

14.04.2018 09:56 - Re: jruze 3149166
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Když užje to smazané nebo přesunuté to co jsi zakryl matovím kolečkem a je to nebo bylo etanolové zařízení přitažené také páskami tak jsem to nemohl dát jinam a jen provizorně nechal tam nahoředo dělání ramene i se starou trubičkou - nedalo se tam kloudně přes toto dostat -

To kolečko sem zakryl aby to nerušilo vzhled, a aby se to auto nedalo jednoduše identifikovat, kdo ho zná. Pokud se podívᚠna začátek, vůbec sem nepsal o Tobě, nijak jsem Tě s tou prací nespojoval. Psal jsem to obecně o stylu opravy, co někdo dokáže vytvořit. Že si se k tomu přihlásil je tvoje volba.
V příloze originální foto, kde není vidět že by to kolečko etanolu něčemu vadilo a že by to bylo jak popisuješ.

Přílohy:
etanol.jpg ( 2613751b ) -

|< < 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 ... 12 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator