Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Děsy na cestách
|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 15 > >|
04.07.2013 20:29 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596165
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
Dlouho jsem tu diskuzi rozdýchával. Někdo je tu strašný vůl (DFT), ale s tím nic nenadělám. Můj vnuk (21) přes tu křižovatku jezdí na motorce 2x denně - do a z práce. Papíry má, motorka má STK. Podle některých "chytrých" by v případě bouračky byl na vině řidič C5, ale pokud by papíry neměl, zavinil by si smrt sám a dobře mu tak? Stalo se to 24.6. kolem 11hod. a pokud svítilo slunce (nevím) tak řidič C5 mohl být oslněn (jel na jih). Ani to ho neomlouvá, že zabil člověka, i kdyby ten jel na kolečkových bruslích. A prosím o ukončení, už tady meleme o dětech v Mexiku....

04.07.2013 20:36 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596170
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
To se nám to tady ale rozjelo....
Zico - krásný citát
DeFuckTo mᚠsilné argumenty ale nic není černobílé...
Nevím jak to přesně je ,je to tvrdé ale pro toho řidiče auta je možná lepší,že motorkář nepřežil. Že není mrzák a nemusí mu do smrti platit bolestné.V každém případě jsou teď dvě rodiny moc smutné.Soused od tchána srazil náklaďákem dva chlapy co měnili kolo do silnice a nebyli řádně označeni.Oba mrtvý .Toho souseda znám, je to bezva chlap a rok byl psychicky v pr...Naštěstí dostal jen podmínku
Moc mě mrzí že jsem se zase nedostal na sraz.Lidi jako Mikra bych moc rád poznal
c5stepán - psal jsem to asi déle než ty jinak bych už nepokračoval....

04.07.2013 20:50 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596176
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Ani já na srazu nebyl a i mě to moc mrzí, ale jednou se určitě "srazíme" a pokecáme.
A teď bych docela přivítal, kdyby mistr guma otevřel úřad a celou tu emocionální debatu smazal. Už za pár dní nebude mít žádnou vypovídající hodnotu a nikomu nebude příjemný si ji opět pročítat.

04.07.2013 20:52 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596179
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
O.K. Howgh.

04.07.2013 20:53 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596180
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Jak jsem psal, že budu za hajzla, no a je to pravda.. To je problém, když někdo nesdílí většinovej názor... Jsem strašnej vůl, hajzl, šmejd atp, a to jen proto, že mi ho neni líto.. Jak jsem řek, líto mi je jiných lidí.. Nedovedu si ani představit, jak byste mě označili, kdybych napsal něco ve smyslu " hurá, dobře mu tak".. Jenže vy nechápete rozdíl mezi tím, když je někomu něco "jedno" nebo jestli z toho má radost..
Položte si sami pro sebe otázku, že kdyby k této nehodě nedošlo a on zabil někoho ve městě o pár km dál, taky byste pro něj "brečeli"? Je jasné, že ne, jenže to nepřiznáte, protože byste nezapadli mezi stádo, které má zafixováno smrt - lituju, bohužel jen navenek.. Jako ten 17ti letej (nebojim se napsat) zmetek v audině, jak uhořel.. Všichni ho strašně litujou a proč? No protože to je ještě "dítě", bejt mu 25, tak všichni řeknou "dobře mu tak".. Trochu povrchní ne?

.link. - Tady můžete sesekat všechny smrtpřející lidi a nemusíme řešit to, co tu řešíme a stejně nevyřešíme.. Haleluja.

04.07.2013 21:06 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596183
Rampa
Město: Rio, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 89
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Vážení nechci rušit jadrnou diskusi, ale je to prosté:
1) motorkář se sice dopustil protiprávního jednání, ale nikoliv ve vztahu k vzniklému následku. K nehodě nedošlo pravděpodobně (pokud se tedy neprokáže znaleckými posudky, že jel např. 160 km/h apod.) tím, že jel na motorce bez STK a bez ŘO.
2) Řidič C5 se dopustil pravděpodobně nedbalostního TČ ublížení na zdraví s následkem smrti jednáním spočívajícím v hrubém porušení povinnosti (nedání přednosti) dle přísl. zák. Jeho jednání (opomenutí povinnosti dát přednost) je v příčinné souvislosti k vzniklému následku daného skutku.

Zkuste se na to podívat jinak, třeba kdyby tentýž motorkář vjel na železniční přejezd a obsluha či provozovatel trati by neuvedl opomenutím do činnosti signalizaci či nespustil závory a motorkáře by přejel jedoucí vlak - také by jste si mysleli, že za to může ten, kdo nemá papíry na mašinu ???
Bohužel při jízdě autem je každý řidič jednou nohou v kriminále, jinak hezký večer všem a a se nám podobné věci vyhýbají

04.07.2013 21:15 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596186
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Rampa - plný souhlas.. My tu spíš než vinu řešíme to, proč litovat nebo nelitovaat smrt.. Další krásný příklad mě napadl: .link. Komu z vás je líto cikána? Mě ne a ZDŮRAZŇUJU, že to, že mi to neni líto, neznamená, že z toho mám radost!! A jsme u toho zase, kdyby tam cikán nelez krást, zastřelil by ho někdo?

04.07.2013 21:28 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596192
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Ty kluku prudká. Vždy ty svým souhlasem s Rampou uznáváš, že vina není na tom motorkáři a přesto ti není jeho smrti líto? Raději už žádný další příklady nedávej a nech tohle vlákno usnout.
A věř mi, že za nějakých 20 - 30 let budeš uvažovat pomaleji a jinak. Ale já ti to nevyčítám. Jsi mladej, rychlej, zdravej... Můžu ti jen závidět. Tak si nekaž reputaci zbytečným cynismem. Ještě si ho budeš muset v životě zažít hodně.

04.07.2013 21:45 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596197
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Ale já souhlasím s tím, že řidič auta udělal chybu, celou dobu.. Ovšem to neznamená, že si myslim, že je to v pořádku a že s tím souhlasím.. Jediný o co mi jde, je, proč litovat někoho takovýho, ty(většina) to vidíš jinak - neříkám špatně- než já.. Podle mě si zkrátka lítost zaslouží jiní a co se mi hodně nelíbí je, že děláte a stepan to tu i napsal, že mu to přeju.. Opravdu je stejné někomu přát smrt a nebo jí nelitovat? Odpověz mi jen na tohle, a já už dál psát nebudu..

04.07.2013 21:50 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596202
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Slovy to stejný není. Ale jak už tu bylo řečeno, je škoda každýho života. Takže lítost je na místě.

04.07.2013 21:54 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596209
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Osobně chápu ten rozdíl DFT: být líto a být jedno. Motorkář neměl řidičák, STK, pravděpodobně jel těch 160 (podle následků). Takový poučení mu nepřeju, ale lituju jedině jeho blbosti. Že se to může stát komukoliv z nás - vy byste udělali třeba jen jedinou věc, sedli na motorku bez řidičáku, jeli motorkou bez STK, jeli ve městě 160? Jak se říká, kdo chce kam...
Naopak citroenář neudělal úmyslně žádnou chybu. Možná motorkáře přehlídl, nečekal že pojede tak rychle, oslnilo ho slunce. Tohle se může stát komukoliv. Řidiče je mi líto.
Ještě, motorkář absolutně nepředvídal, že mu někdo nemusí dát přednost. Osobně podobné situace, když není jisté, jestli mi ten druhý dá přednost, projíždím s nohou nad brzdou. A to v autě. Nedovedu si představit jet tak, aby mi před auto vstoupil chodec a já skončil někde ve výloze protějšího obchodu - viz ten motorkář.

05.07.2013 01:13 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596276
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No pánové nevím kolik z vás o někoho přišli při jakékoli nehodě.V tomto případě by měl nehodu odnést citroen(ten nedal přednost - ostatní je vedlejší a měl platné STK a řidičák nebo ne) - ovšem rozhodnutí je na soudu a ty opravdu soudí ... Můj syn šel jen po silnici a autobus ho prostě přehlédl(na rovném úseku,autobus dálková světla,rychlost dle kolečka něco přes 60.(na padesátce) řidič delší než povolenou dobu řízení,dva svědci(pasažéři vypověděli že napřed náraz a potom brzdy) výrok soudu řidič se mu snažil vyhnout a brzdil (zjednodušeně řečeno už před nárazem) a nevinen (někdo měl víc peněz) a jestli mu to bylo líto - no po pár dnech jezdil i stejnou trasu až do uzavření případu kriminálkou s obviněním z trestného činu(uzavření případu trvalo rok a vystřídali se 4. vyšetřovatelé) - potom ho ČSAD propustilo. No naše soudy stojí za to - jeden z důvodů zproštění viny bylo že má rodinu,malé dítě a byt na hypotéku a žije spořádaným životem (pokud by měl někdo zájem zašlu rozsudek soukromou poštou.
Už je to šest let - už to trochu jde , ale mám za to že všichni co o tom píšete nevíte co a jak to v životě člověka dovede změnit.A jestli si to zasloužil?? - to si nikdo nezaslouží - protože zničí život těm ostatním a určitě to nikdy nikdo neudělá schválně.(pokud to není zrovna sebevrah)

05.07.2013 08:51 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596344
Rampa
Město: Rio, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 89
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Asi to tu nevyřešíme

05.07.2013 09:00 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596349
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
Tak ještě jednou: zkopíroval jsem část zprávy HZS Zlínského kraje o nehodě C5 a motocyklu. Moje je jen první a poslední věta. Slovo "bohužel" rozpoutalo něco, co vůbec nebylo záměrem příspěvku. Pro DFT: 11.září -bohužel mrtví, Mexické děti - bohužel mrtvé atd. Pro mne je "bohužel" i mrtvý sebevrah.
Ale zpět k začátku. Vážně jste přesvědčeni, že C5 nedala přednost PŔI ODBOČOVÁNÍ doleva? Podle fotek mně to spíš připadá, že ho trefil levým předkem doprostřed motorky prakticky AŽ PŘI MÍJENÍ a rozpůlil ji (vzduchem údajně letěly části motocyklu samostatně). Míru zavinění nechám na policii, vinu na soudu.....

05.07.2013 11:47 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596400
DaveLbc
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 421

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Kluci každopádně je to velká tragedie,nejenom pro rodiny těch řidičů,ale hlavně pro řidiče citroenu.Pokud je to normální člověk jako většina z nás tak to ponese dost těžko.Každopádně už jsem se setkal se stejným případem.Myslím,že už jsem to tady psal.Nedání přednosti automaticky neznamená vinu! Je to na znaleckém posudku a asi soudu.
Víme ,že motorky jsou živé střeli ŽE. Kolikrát se podívate napravo a nalevo nic tak chci vyjet a najednou rachot vrrum a jede motorka.
Myslím,že zjistí nedodržení rychlosti atd.Nechci nikoho omlouvat,ale je to už takhle dost strašný.
Přeji tomu řidiči aby mu vinu neprokázali a ulevilo se mu aspon trochu na svědomí.

05.07.2013 13:09 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596413
dlavem
Město: Zlatá Olešnice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 111

99 Poslat soukromou zprávu
Trochu jinak-mněl jsem před cca deseti lety nezaviněnou dopr. nehodu.Kluk na motorce-týden starý papíry a nedal mi přednost na stopce.BOHUŽEL ten kluk tam zůstal.Já jsem se rok nedokázal v klidu posadit za volant a na kamionu jsem skončil asi trvale. Myslím že kdo má podobnou zkušenost nemůže blejt takový nesmysly jako jsou tady dvě stránky zpět.A teď mne všichni kamenujte.

05.07.2013 14:49 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596439
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
myslim ze toto tema treba uzavret

osobne si myslim ze vina bola aj toho motorkara - pri stave tej motorky je jasne ze nesiel predpisovo a tym ho mohol v tom aute kludne prehliadnut

ALE NERIESME TOTO TU LEBO TO VYUSTI DO OSOCOVANIA !!!

najku: uzamkni docasne ak neposluchnu

05.07.2013 18:03 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596514
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Nikdo nevíte, co se přesně stalo, tak si toho nevšímejte. Bude to pro všechny lepší.

Jinak moje verze, jak k nehodě mohlo dojít (silně orientační, ničím více nepodložená, znalecké posudky, co se týče rychlosti motocyklu nemám, délky brzdyných drah také ne, avšak ke zkušenosti s nehodama bych rád vyjádřil.)

1. Motorkář jede velmi vysokou rychlostí možná, klidně i dvakrát a více převyšující rychlost povolenou.
2. Ke křižovatce přijíždí řidič C5 a rozhlíží se - nikde nikdo, komu by se dala dát přednost. (řidič motocyklu je ještě tak daleko, že není při daných povětrnostních a terénních podmínkách vidět)
3. Motocykl se přiblížil na vzdálenost, kde ho již může vidět řidič C5, který je však již částí vozu v křižovatce.
4. Řidič C5 zadupne brzdu, zastavil - motocykl ho téže zpozoroval, téže brzdí.
5. Rychlost motocyklu není díky vysoké rychlosti a možná i zmatku snížená dostatečne rychle. Než aby pustil brzdy a pokusil se o úhybný manévr stojící C5, zazmatkuje a začíná zatáčet se zašlápnutou zadní brzdy.
6. Motocykl nechytne výhybnou stopu (díky zablokovanému zadnímu kolu) a jede ze šikma, naráží do stojící C5 částečně bokem a motocykl se půlí na dva kusy.
7. Co je dál je již bezpřemětné k tomu, jak k nehodě došlo.

Pokud tato verze je správná, potom je na vině řidič motocyklu, kde by celková situace vznikla z důvodu nepřimeřené rychlosti (avšak to až případně u soudu, teď je na vině řidič C5, protože nedal přdnost - bude se jistě řešit, jestli vůbec tu přednost mohl dát, jak jsem to popsal výše. - k tomu je třeba znalecký posudek nebo minimálně brzdnou dráhu, která je u motorky dost blbá (šmír dělá jen zadní kolo, ale on brzdil oběma nebo jen zadní? Rozdíl v délce brzdné dráhy obrovský)

Co se tu tak řeší lítost, tak doposud nejsem schopen říct, zda-li mi to je jedno nebo mi je někoho líto, protože neznám fakta, zatím to jsou jen spekulace. Jediné o čem v tuto chvíli můžu říct, že mi je líto je to, že jsou lidé, co z vysoka serou na pravidla a pak se vzájemně zabíjejí...

edit: k verzi této nehody jsem se prozatím přiklonil z toho důvodu, že člověku, který vleze na něco, co nemá STK a ani na to nemá papíry, jsou nějaký pravidla úplně u zadku, natož přiměřená rychlost. (seru-li na jednu věc, většinou seru i na další související věci, je to prostě typ povahy - bohužel)
Možná, že se časem dovíme, jak to bylo ve skutečnosti.

05.07.2013 22:46 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596598
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
neříkal jsem včera, že máte sklidnit????

20.07.2013 10:14 - Re: Děsy na cestách 2600111
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
.link. Bohudík, že nevzal (a nevezme) někoho jinýho..

|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 15 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator