Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Děsy na cestách
|< < 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 > >|
24.06.2013 18:31 - Re: Děsy na cestách 2592312
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
On ten výklad je dnes trochu jinej, než logickej. Např, když někomu nedᚠpřednost, protože blikal a neodbočil, je to tvá vina. To že blikal ještě neznamená, že odbočit chtěl. Mohl třeba zapomenout blinkr vypnout a ty jsi tam prostě vjet neměl. Blinkr neblinkr. Nikde se neřeší přímo v zákoně, co kdo mohl, nebo nemohl. Jen to, co je přímo přesně napsaný. A když je to logický, ale není to napsaný, tak má holt někdo smůlu a musí mít právníka, kterej se nedá. Mám zetě u nehodovky a občas vypráví, jak naprosto logický případ s označením viníka policií přímo na místě, dokážou právníci otočit naruby. Jedna klička a jakej jsi byl.

25.06.2013 11:31 - Re: Děsy na cestách 2592481
M.P
Město: Třebíč, Auto: Peugeot 807 2.0 HDi / 100 kWPočet příspěvků: 432

99 Poslat soukromou zprávu
bobe napsal(a):
Jezdím s autem ročně přes 50000Km, jezdím i s motorkou, za 1 měsíc najeto přes 2000Km a vidím to každý den, jak řidiči automobilů absolutně ignorují motorkáře.

Jak píšeš . Jsem na motorce denně , od března do listopadu na ní najezdím 20 000 km a to nejen v CZ . A to jak se tady ignorují motorky ( úmyslně nepíšu motorkáři , protože motorkář nejsem , jsem pouhý uživatel motocyklu , tak jako kde kdo jinej je uživatelem auta ) . Ono na té motorce musíš hodně předvídat , přijíždíš ke křižovatce , by po hlavní , a kontrolovat jestli ten co má dát přednost opravdu zamýšlí tě neohrozit a jestli tě vůbec vidí ... párkrát už se my to vyplatilo . Proto nemám rád tmavý skla u aut , není vidět kam řidič čumí a jestli se dívá že jedeš . A co teprve ti tupci co nepochopí že ve městě na světlech , v kolonách , na té motorce zmizíš dřív a jeho vůbec nezdržíš .Že by ti třeba uhnul a pustil Tě ? Naopak , ještě najede tak aby ti znemožnil předjetí . Na tohle jsou v jiných státech trochu "vyspělejší" ( Itálie , Francie .. )

25.06.2013 12:13 - Re: Děsy na cestách 2592487
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Odhad neúměrně vyšší rychlosti ostatních účastníků provozu není jen záležitostí motorkářů. Oni i majitelé silných opravdu sportovních aut dokážou lítat jak prašiví.
Kdo zná od Turnova na Paceřák, ví jak to je do kopce. V neděli po 20. hodině si to žužlám po rovině pod kopcem kolem 120 a v dáli v levém pruhu vidím za sebou světla, která se rychle blíží. Když mě to placaté červené auto s koníčkem dostihlo, byla to rána jako když potkᚠkamion. Určitě jel minimálně o 100 víc než já.

25.06.2013 21:00 - Re: Děsy na cestách 2592721
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Osobně proti motorkářům nic nemám,bydlím na trase z Děčína na Českou Lípu,kolem mne se sjíždějí na srazy,které se kolem nás konají,když jezdí spanilku,je nádhera se na ně koukat,ale když sraz končí a rozjíždějí se domů,lítají s prominutím jak prasata,vysokou rychlostí předjíždí těsně před začátkem zatáčky,dokončují až za ní,velmi riskantní jízda,kterou porušují vše,co se dá,nedavno je manželka také potkala,nejdřív se jí pověsily na nárazník,po ujetí pár kyláků znervozněla,oni to poznaly a dva se ji pověsily na každý přední blatník a dva na zadní,když mi to doma vyprávěla,smál jsem se,když jsem ale vyděl její rozklepaný kolena,pochopil jsem,každý z nas takovéhle věci snáší jinak,mohlo se stát cokoli,třeba mohla trhnout ze strachu volantem a někoho z nich srazit,nebo sjet do příkopu,mohlo se stát něco jí,hlavně,že z toho měly ohromnou zábavu,opravdu chlapské a profesionální chování,je dobré,že nejsou všichni stejní,toto se samozřejmě děje i u řidičů aut,jenom sem se podělil o své zážitky.

04.07.2013 08:50 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2595883
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
Stalo se 24.6. Doufám, že to nebyl clubák - i když to je jedno.....
Devětačtyřicetiletý řidič osobního vozu Citroën jel ve směru od Fryštáku na Zlín a odbočoval do leva směrem k benzinové čerpací stanici. Nedal však přednost motorce, která jela přímo do protisměru. Mladého motorkáře auto srazilo tak nešastně, že utrpěl velmi těžká zranění. Motorka se rozlomila na dvě části a tělo náraz odhodil na auto zaparkované poblíž cesty. Letící kus motorky pak rozbil skleněnou výplň budovy autosalonu. Řidič osobního auta byl v šoku, ale žádná zranění neutrpěl. Jeho dechová zkouška byla negativní. U těžce zraněného motorkáře, kterému náhodní kolemjdoucí poskytovali první pomoc až do příjezdu záchranné služby, jsme z pochopitelných důvodů test na alkohol nedělali. Z dosavadního vyšetřování průběhu nehody vyplývá, že viníkem této tragédie je řidič osobního auta. Nicméně policisté také zjistili, že motorkář nemá příslušné řidičské oprávnění a jeho stroj nemá platnou technickou prohlídku.
Ten kluk to bohužel nepřežil.......

Přílohy:
nehoda c5.jpg ( 269088b ) -
nehoda c5 I.jpg ( 222980b ) -

04.07.2013 11:52 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2595948
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Sice budu za hajlza, ale tím "bohužel" si nejsem tak jistej.. :/

04.07.2013 13:35 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2595998
C5stepan
Město: Otrokovice, Auto: Hyundai Getz 1,4iPočet příspěvků: 828
99 Poslat soukromou zprávu
Nevšiml jsem si, že už jste to řešili v "děsech na cestách". Jen doplním, že ve směru motocyklisty je povolená 80km. DeFuckTo: no comment.

04.07.2013 14:42 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596025
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Motocyklista neměl na silnici co dělat. Podle mne je to 100% jeho vina. Kdyby zabil například dítě, hodně lidí by mluvilo jinak. Alespoň už bez řidičáku nepojede a nikoho nezabije. A myslete si o mne co chcete.

04.07.2013 14:55 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596026
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
To Maxifik: Řidič vozidla odbočující vlevo je povinen dát přednost VŠEM protijedoucím vozidlům a tramvajím jedoucím v obou směrech. To evidentně řidič auta nedodržel.

04.07.2013 15:02 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596027
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Je to jako slepice a vejce. Co bylo dřív?
První porušil pravidla motocyklista, když lezl na silnici. Dostal trest.
Druhý porušil pravidla řidič auta, dostane trest taky.
O přiměřenosti trestů se dá vést polemika. Ale až padne rozhodnutí nepochybně "nestrannýho" soudu.

04.07.2013 15:23 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596028
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Maxifik - pod to se můžu podepsat..

Vseved - otázka je, jak rychle na tý motorce jel, jestli svítil, atp. Předpokládám, že řidič auta to nechtěl stihnout honem před motorkou, jako to dělají řidiči motorek, ale že ho zkrátka neviděl, popř. viděl dost daleko, že by to přiodpovídající rychlosti v pohodě stihnul..

Mikra - hlavní vina je podle mě na řidiči motorky, s nadsázkou to jde brát tak - neměl tam co dělat, to kdyby neporušil, neměl by řidič auta komu dávat přednost a nic by se nestalo... Výsledek soudu se hádám ani nedovíme.. :/

C5stepan - Kdyby ti frajírek bez řidičáku v autě bez tp smet někoho blízkýho metr za přechodem, litoval bys toho "chudinku" řidiče taky?

Lidi jsou všelijaký, sám znám lidi, co vrahy Petry z Jihlavy obhajujou větou "Vždy to jsou ještě děti..." K tomu radši no comment já...

04.07.2013 15:57 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596039
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
DeFuckTo:
Zdá se mi, že jsi ještě moc mladej a dostatečně si nevážíš zdraví a života. To je u mladých lidí normální. Uvědom si, že to mohla být jediná chyba v životě toho jinak naprosto slušnýho, nevinnýho, hodnýho a nevím jakýho ještě motorkáře. A hned za ni zaplatil životem. Dost krutý nato, abych si nad tím mnul ruce a říkal, že mu to patří. Jsou tu mezi náma lidi, který prasej na silnici i v životě denně a mají jen štěstí, neumíraj.
Jednou by se ti mohlo stát, že tvoje dítě udělá jednu jedinou chybičku, vběhne pod auto na odpočívadle na dálnici, poruší pravidla a zemře. Budeš stejně tak tvrdit, že mu to patří?
Než vyřkneš podobný ortely příště, tak trochu brzdi. Můžeš mít pravdu, ale nemusíš ji vykřikovat. A neznáš-li naprosto přesně všechny okolnosti, nevyjadřuj se o smrti nikoho. Pro jistotu.
Ten, kdo tvrdí, že jemu se to nikdy nemůže stát, obvykle s překvapením brzy pozná, jak se mýlil.

04.07.2013 16:36 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596058
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Mikra - můj názor je ten, že 15ti letej kluk to může mít v hlavě víc srovnaný než 40ti letej táta od rodiny, takže tolik k věku.. Rozdíl mezi motorkářem a člověkem jedoucím na motorce už říkat nebudu..

Pleteš si hrušky s jabkama - On udělal chybu? Já myslim, že je přímo OBROVSKÝ rozdíl, mezi tím, když někdo udělá chybu(něco přehlédne, nevšimne si atp.) a nebo ÚMYSLNĚ použije věc, která nemá v provozu co dělat, dokonce bez patřičného oprávnění.. Není to chyba, ale naprostá bezohlednost a arogance..
Srovnávᚠto s dítětem na dálnici? Opět hrušky, jabka.. To dítě za to nemůže, neni to ani jeho chyba, nýbrž by byla moje, jakožto jeho rodiče, takže jedinej kdo by zasloužil řádnej trest bych byl já a nikdo jinej.

Na světě dle statistik denně umře cca 150 000 lidí, v ČR cca 300 lidí. Kolik z těch lidí si litoval, že umřeli? Znám jiný lidi, který až umřou, tak mi to bude líto, než bezohlednýho řidiče motorky..

A do třetice hrušky s jabkama - Je rozdíl mnout si ruce nad něčí smrtí a nebo jí ignorovat.. Já z toho nemám ani radost, ani z toho nejsem smutnej, ale jsem rád, že to neodskákal někdo nevinnej, jak se to často u arogantních viníků nehod stává..

A soudy v ČR? Pokud jsi viděl dokument Šmejdi, tak krásnej příklad znáš, pokud ne, tak tady ho máš:
Chlap o holích, 62 let, odmítl koupit zboží na předváděčce - prodejce si ho vzal ven, (to jak a co tam na něj řval radši psát nebudu) nakonec to skončilo tím, že do něj strčil tak, že se dědula rozmáz na záda a má trvalý následky. Z telefonního záznamu je slyšet, jak prodejci nechtějí pustit pomoc k tomu zraněnému. Soud nakonec skončil tak, že útočník dostal podmínku a to přes to, že v minulosti byl ve výkonu trestu právě za ublížení na zdraví.. Tolik asi k justici...

No a závěrem mi řekni kdo je větší šmejd: Obstarám si pistoli s vybroušeným číslem, nemám zbroják a jdu s ní večer na Václavák. Tam zastřelim černocha, co prodává fet. Kdo z nás?

04.07.2013 16:57 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596074
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Ach jo. Zase nevyzrálost a ukvapenej úsudek. Nemá cenu tady rozebírat jednotlivý slovíčka, nebo tvrzení. Nejsem soudce a nemůžu a nechci soudit zavinění jednoho ani druhýho. Nerozřeším ani míru hajzlovství na tom Václaváku. Na všechno existujou nejmíň dva pohledy. Jen je třeba se pokud možno zdržet definitivních rezolucí. Obzvl᚝ když jde o život.
Píšeš - ... je přímo OBROVSKÝ rozdíl, mezi tím, když někdo udělá chybu (něco přehlédne, nevšimne si atp.) a nebo ÚMYSLNĚ použije věc, která nemá v provozu co dělat, dokonce bez patřičného oprávnění.
A já k tomu říkám, že opravdu může jít jen o životní chybu nějakýho mladíka, kterej absolutně nedomyslel možný důsledky a jen tak z radosti nad jedničkou z matiky se rozhodl oslavit úspěch suprovou jízdou na suprový motorce. Nechtěl nikomu ublížit. Nedělal autoškolu a neznal pravidla. Neměl by teda podle tebe být potrestaný ten, kdo mu umožnil jízdu? Jako rodič toho dítěte na dálnici? Neodpovídej, to byla jen řečnická otázka. Nechci se přít o vině a nevině. Chci jen říct, že je škoda každýho mladýho života. A nemůžu souhlasit, když napíšeš, že tě to nemrzí. Když už pro nic jinýho, tak jen proto, že se něco podobnýho může stát opravdu každýmu a ten pak bude říkat, že on za to nemůže, on to tak nemyslel, je to ještě dítě .... a podobně. Kdo podobnou ztrátu zažil, tvoje slova vnímá jinak než ty.

04.07.2013 17:16 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596078
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Takže ty myslíš, že on mu tu jízdu musel někdo umožnit, že to nezvládnul ve svym věku sám bez požehnání - tak to potom jo no..
Jak se říká, že za chyby se platí, za chyby úmyslný dvojnásob..
To, že tu řikᚠjak si mnu ruce atp, což nemᚠabsolutně ničím podložené, k tomu už radši nic neřekneš viď?
Je to ještě dítě - pokud umučí svojí spolužačku k smrti, tak je mi uplně jedno jestli je to dítě nebo kmet. Ikdyž u dítětě je to o to horší, že to s největší pravděpodobností vyleze z kriminálu a co z něj bude? Je mu 18, dostane dejme tomu 20 let, vyleze v 38 a bude slušnej a řádnej občan? Asi těžko..

Ještě jeden pěknej příklad - Nemám zbroják, mám vyřazenou pistoli bez čísla. Jdu po ulici, vidim chlapa, kterej právě bodá jinýho chlapa, chci ho zastavit.. Vystřelim po něm, ale ta vyřazená pistole krapet zanáší a trefim někoho okolojdoucího.. No a vrah jsem já a je uplně jedno jestli byl můj úmysl dobrej nebo nedobrej, jestli sem si uvědomil možný následky nebo nenásledky.. Tomu "klukovi" bylo myslim 22? To je podle mě věk, kdy si prostě musí už dávno uvědomovat následky svýho chování. Něco jinýho je se v rychlosti, ve stresu atp správně rozhodnout a něco jinýho je vědomý ignorování čehokoliv..

Dneska pořád skoro každej zaručeně "ví", že 11.9. 2001 napadli muslimové Američany a nic jim to nevyvrátí, ani nezvratný důkazy. A proč? No protože první dojem je nejsilnější, maj ho pevně zafixovanej a těžko se přemazává. Kor po 11ti letech neni lehký si připustit, že celou tu dobu sem byl v "klamu".. Tak nějak podobně mi přijdeš ty, mᚠzatvrzelej jeden pohled a spolu s řešením věku, kterej s tim nesouvisí se tu s tím oháníš.. Já se to snažim brát z obou stran a vychází mi z toho jako větší nešastník řidič auta..

Teď ti řeknu příklad s dítětem já - Mᚠdítě, dejme tomu 10let starý, který jde do školy.. Na přechodu ho trefí řidič na motorce bez papírů a bez stk. Trefí to dítě tak, že zastaví metr za srážkou. Motorka má slabou zadní brzdu (proto nemá stk), kdyby jí měla v pořádku, řidič by to ubrzdil. No, jenže neměl, neubrzdil, tvoje dítě skončí třeba na vozejku a ty si řekneš jen, "Nu což, byl mladej a udělal chybu, to se stává".. Už tě vidim hele..

Jo a k tý autoškole - podle mých informací měl řidičák, ale pouze béčko, takže s tím, že neznal pravidla, jsi opět v bludu..

04.07.2013 17:43 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596083
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Nemá to cenu. Tvoje argumenty mají svou váhu, jen je škoda, že jseš tak rychle hotovej a napíšeš, že to, že řidič motorky nepřežil, ti není líto. Jen tak, od stolu. Na základě zprostředkovaných zpráv. O nic víc mi nešlo. Nehájím přece toho motorkáře, jen chci říct, že slovo "bohužel" bylo na místě. On nikoho nezabil. On zabil sebe. Nesrovnávej to teda s tím, že někdo někomu ublížil. On jen někomu pocuchal plechy. Jasně. Velká škoda, hodně starostí, opletačky s policií... Ale řidič auta by určitě byl radši, kdyby motorkář přežil. Možná ho to bude strašit celej život. A ty jen tak napíšeš, že s tím "bohužel" si nejsi jistej. Dobře, je to tvůj názor. Ale trochu soucitu a rozvahy by neškodilo.
No a nakone ještě doplním, že jsem nepsal, že ty si mneš ruce, ale já že bych si je nemnul. Ale už dost hádání. To by jsme se upsali a život tím nikomu nevrátíme.

04.07.2013 17:52 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596092
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
A co to vzít zase z druhý strany? Kdyby mi mělo bejt líto každýho kdo umřel, tak mi to je, jak sem psal vejš, líto asi 150 tisíckrát denně.. Tobě to zas jen tak od stolu líto je a já se ptám, a co těch ostatních, těch ti líto neni? Třeba v Mexiku si děti mezi sebou řežou hlavy a sem si jistej, že ti nebylo líto nikdy ani jednoho..

.link.

A tak to většinou bývá.. Ale když se jednou "poštěstí" a umře sám fetka, taky ho budeš litovat?

04.07.2013 18:53 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596111
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Když se o tom někde bude psát, nebo si o tom s někým budu povídat, neřeknu, že to není škoda. Ani když mi někdo napíše, že bohužel někdo mě nesympatickej umřel, neřeknu, že bohužel není na místě.
A tím už končím.

04.07.2013 18:57 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596115
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
Toto vlákno sa obrátilo na ažkú tému .. Ešte v dobách, kedy žudský život "nemal takú hodnotu" ako teraz, jeden pán povedal:
"Nikto nie je ostrovom samým pre seba; každý je kusom pevniny, kusom súše; a ak more odmyje hrudu, Európa sa zmenší, akoby sa stratil výbežok zeme alebo sídlo tvojich priatežov či tvoje vlastné; smr každého človeka umenší mňa, lebo ja som súčasou človečenstva; a preto sa nikdy nepýtaj, komu zvonia do hrobu; ZVONIA TEBE."

04.07.2013 19:02 - Re: zaviněná dopravní nehoda 2596116
krocan
Město: Fryčovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 216
U??vate? Poslat soukromou zprávu
DeFuckTo - nemám ve zvyku tady vstupovat do diskusí, ale chtěl bych Tě upozornit na Zákon o provozu na pozemních komunikacích paragraf 21 odstavec 5. Mimo jiné je tam uvedeno, že odbočující řidič musí dát přednost i jezdci na zvířeti. Myslím, že pro vyřešení tohoto případu ani policie, ani soud nebude mít až takový problém. Mi osobně je líto každého zbytečně zmařeného života, ale i Tebe.

|< < 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator