Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Koupě nového vozu (BMW vs Citroen) - na co si dát pozor ?
|< < 1 2 3 4 > >|
22.10.2012 07:53 - Re: Koupě nového vozu (BMW vs Citroen) - na co si dát pozor ? 2514496
artsvec
Město: Sušice, Auto: Opel Insignia Country Tourer 1.6 16V - 200 koníPočet příspěvků: 650

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
myneur napsal(a):
Kvalita zpracování = nedrnčí ti v autě plasty, nepraskne ti molitan v sedačce a nedrolí se ti na podlahu, plasty jsou příjemnější na omak a nepodezírᚠje z tendence odchlipovat se a zadní dveře ti nemaj tendenci padat na hlavu

Tedy, to, co vyladila až C5 III.



Mám C5 rok výroby 2001, mám ji už 7 roků, a i když jedem třeba po kostkách niz nedrnčí, nevrže.

22.10.2012 08:38 - Re: Koupě nového vozu (BMW vs Citroen) - na co si dát pozor ? 2514498
filip76
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 13
99 Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Pošli VINka obou,porovnám ti výbavy,pokusím se,jestli to půjde,zjistit něco o servisní historii tý E39(podle roku to je E39) a popřemýšlej proč já třeba nemám BMW,ale C5


Velice děkuji za nabídku, leč oba majitelé se ke zveřejnění VIN na internetu staví odmítavě. V tuto chvíli mi nezbývá než jejich přání respektovat. Na druhou stranu oba servismani, které dnes navštívím mají asi obdobné možnosti a po telefonu možnost prolustrovat obě auta dle VIN oba dva přislíbili.
Každopádně až jeden z vozů koupím, asi bych rád této nabidky využil. Mě osobně zveřejnění VIN žádné problémy nedělá.
K druhé části otázky. Proč nemᚠBMW, ale C5 ? No tak to vážně netuším A nebudu lhát...dost by mě to zajímalo.

Ad probíraná kvalita a zpracování. Upřímně, taky očekávám, že u BMW bude na vyšší úrovni. Minimálně by být měla. A když nebude, tak beru C5. Je to jednoduché. Jsem asi ten poslední, kdo by chtěl BMW jen proto, že to je BMW.
A na porovnávání pohodlí jsem taky dost zvědavej. Prozatím sdílím jumepovu úvahu o pohodlnosti BMW na Německých silnicích. Myslím ale, že silnice v Česku jsou trochu jiný level Zcela upřímně od Hydractivu dost očekávám, tak doufám, že nebudu zklamán.
No nic, uvidí se dnes.

22.10.2012 09:28 - Re: Koupě nového vozu (BMW vs Citroen) - na co si dát pozor ? 2514507
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
citroen se oproti bmw vubec nekrade
a kdyz ani jeden prodejce neche poslat vin osobne bych nesel ani do jednoho - proc nechce aby si si skontroloval servisni historii ? to smrdi - hlavne kdyz je vin u tehle aut na okne zvenku viditelny - takze strach ze zneuziti je smesna vymluva ...

22.10.2012 09:42 - Re: Koupě nového vozu (BMW vs Citroen) - na co si dát pozor ? 2514508
filip76
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 13
99 Poslat soukromou zprávu
Aby nedošlo k nepochopení. Oni ne, že nechtějí poskytnout VIN. Já ta VINka v obou případech mám už napsaná a projet servisní historii mi přislíbili oba servismani, ke kterým dnes pojedu. Majitelé pouze nesouhlasili s jejich vystavením na netu. Důvody jsem z nich nepáčil. Je to jejich přání a já považuji za slušné tomuto přání vyhovět.
Jinak argument o krádeži se mi jeví jako velmi pádný, dík za něj. Obzvl᚝ když přihlédnu k lokalitě ve které bydlím. Kdysi o této lokalitě zpíval Ivan Hlas v souvislosti s černou duší a nutno podotknout, že nelhal. Tady se stmívá už kolem poledne (hlavně v parcích). Na vysvětlenou....to není rasismus, to jsou zkušenosti.

22.10.2012 09:57 - Re: Koupě nového vozu (BMW vs Citroen) - na co si dát pozor ? 2514510
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Člověk, který naprosto kašle na údržbu auta nebude spokojenej se žádnou značkou a vždy na ní bude nadávat, měnit auto po roce po dvouch a pak prohlásí, že takovou sra*ku už nikdy více. Pár takových lidí znám. Co se chlubím tím jak se o své auto starají, že mu vyměnili olej - to že to bylo třeba po 60000km je podle nich normální. Takhle na to dále kašlou až jim auto přestane jezdit a moc se diví.

Co si budeme povídat, BMW je trošku jinde, co se týče zpracování a jak již mnozí psali, je to znát především při počáteční ceně auta (ale jen z poloviny, ta druhá polovina je cena za značku). Ovšem pokud budu srovnávat již hodně zastaralou 5 sérii z roku 2002, tak bych řekl, že má C5 2005 navrh.

Velké plus pro C5 je především bezpečnost, které se BMW 5 z 2002 ani zdaleka neblíží. Modely z roku 2004 a novější jsou na tom již lépe. A pro mě osobně je bezpečnost u auta na prvním místě. K čemu mi bude, že auto má lepší motor a hezčí interiér, když v něm budu zalisovaný a vystříhaj mě rovnou do plastového pytle...

C5 2004: .link.
BMW 5 1998 ( stejný typ v roce 2002): .link.
BMW 5 2004: .link.

22.10.2012 10:14 - Re: Koupě nového vozu (BMW vs Citroen) - na co si dát pozor ? 2514523
filip76
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 13
99 Poslat soukromou zprávu
To o té údržbě je jedna veliká pravda. I v mém okolí se vyskytují podobní jedinci. Výhodou těch mnou zmíněných aut je, že oba jejich majitele docela dobře znám a oba se o svá auta starali řekl bych nadprůměrně (a dle toho taky vypadají)

Jinak po crash testech jsem se docela aktivně pídil a musím jen poopravit drobnou nepřesnost. BMW z roku 98 je předfaceliftový model. Facelift proběhl v roce 2000 a mimojiné tam přišli úpravy, které zvyšovaly aktivní bezpečnost. Teď nemůžu najít link na jeden americký server, kde se o tom celkem zeširoka rozepisoval tamní redaktor. Jednalo se tuším o nějaké vzpěry v bočních dveřích, zesílenou výstuhu předního nárazníku a úpravu deformačních zón. S touto pofaceliftovou verzí už euroNCAP crashtest nedělal, ale předpokládám, že za účelem zhoršení by to v BMW nedělali.

22.10.2012 10:24 - Re: Koupě nového vozu (BMW vs Citroen) - na co si dát pozor ? 2514525
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
filip76: Nicméně ta 2004 by měla být lepší nežta z roku 2002 (po faceliftu), i když s jistotou se to říct nedá. No a i ta 2004 je horší než dvojková C5, takže jestli mᚠpapírek +/- , tak si u C5 můžeš udělat plus za bezpečnost u BMW zase plus za společenskou image.

22.10.2012 10:48 - Re: Koupě nového vozu (BMW vs Citroen) - na co si dát pozor ? 2514528
filip76
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 13
99 Poslat soukromou zprávu
Papírků +/- jsem měl už asi patnáct. Chvilkama si už začínám připadat nesvéprávnej, že si ve svym věku nedokážu ani vybrat auto
U BMW + za společenskou image ? To nevím nevím...Přijde mi, že řidiči BMW (Audi, Mercedes..) se zrovinka velké oblibě u většinové společnosti netěší. Mně je srdečně ukradený jakej znáček bude mít moje vozítko na kapotě. Vlastně mi jde primárně o tom jakej produkt za svoje peníze dostanu.
Zatím se mírně přikláním na stranu Citroena. Je o něco levnější (o 25.000,-, jestli si ale BMW bude umět svou vyšší cenu obhájit nemám s tímto rozdílem problém), dle všeho pohodlnější(tady rozhodne samozřejmě testovací jízda. Nebudu šetřit ani jeden z vozů a pro testování jsem vybral skutečně členitou tra...jen tu kvalitní silnici jsem hledal dlouho ), menší riziko krádeže (to je asi bez debat), je mladší, motoricky by neměl moc zaostávat a i v té bezpečnosti to hraje pro něj.
Ještě mě kamarád postrašil pár historkama o zadním náhonu v zimě
Proti Citroenu zatím mluví zpracování a materiály (teď se v reálu uvidí jak moc a jestli vůbec)

22.10.2012 10:52 - Re: Koupě nového vozu (BMW vs Citroen) - na co si dát pozor ? 2514530
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
filip76 napsal(a):
...Facelift proběhl v roce 2000 a mimojiné tam přišli úpravy, které zvyšovaly aktivní bezpečnost. Teď nemůžu najít link na jeden americký server, kde se o tom celkem zeširoka rozepisoval tamní redaktor. Jednalo se tuším o nějaké vzpěry v bočních dveřích, zesílenou výstuhu předního nárazníku a úpravu deformačních zón....

Jen malé upřesnění - aktivní bezpečnost jsou vychytávky předcházející vzniku nehody (ABS, ESP...), to co popisuješ (výztuhy) je součástí pasivní bezpečnosti.

Jinak, pokud ti nejde o rychlou jízdu na hranici po klikatých okreskách a podobné blázniviny, tak vidím více kladů na straně C5 - novější, levnější, bezpečnější (dle výše uvedených odkazů na crash testy), pohodlnější. Pokud je auto v dobrém stavu, myslím, že zklamaný nebudeš (nepíšeš čím jezdíš teď).

22.10.2012 11:26 - Re: Koupě nového vozu (BMW vs Citroen) - na co si dát pozor ? 2514544
filip76
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 13
99 Poslat soukromou zprávu
Dík za upřesnění. Už jsem toho přečet tolik, že v tom začínám mít hokej
O jízdu na hranici mi vážně nejde. Přece jen 18 mi už bylo a pomalu začínám tak nějak "fotrovatět"
Jinak doteď se vozím stařičkou Mazdou 626 z 96.

22.10.2012 11:52 - Re: Koupě nového vozu (BMW vs Citroen) - na co si dát pozor ? 2514545
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Tak po takový Mazdě tě čeká přeškolení na jinýho řidiče, a už zvolíš BMW a nebo C5. Oboje je jiná liga.
Z toho co tady čtu a co si i já osobně myslím, nejsou rozdíly v obou značkách tak veliký. Respektive jsou, ale co se volby týká, tak najdeš na obou stranách stejný počet + i -. Takže pořád nerozhodně.
Myslím, že rozhodnout může už jen technický stav - ověřený odborníkama a podepřený informacema z diagnostiky. A nejdůležitější hledisko v takhle nerozhodným boji bude asi subjektivní pocit z projížďky. Jak tě něco chytne za srdíčko, tak do toho jdi. Budeš spokojenej i v budoucnu. Nebudeš si vyčítat, že ses nechal ukecat a nebo napálit. To co tě čeká je vždycky sázka do loterie. A to i u novýho auta. Můžeš mít u obou značek pech a nedostaneš se ze servisu, stejně tak ale můžeš mít kliku a nebudeš o servisu vědět hodně dlouho. Obě auta tě můžou překvapit velkým výdajem už po pár kilometrech. A obě mají stejnou šanci, že se to nestane. A když k tomu náhodou dojde, tak věř, že to nebude výsada jednoho z výrobců, ale smůla, která tě mohla potkat i při výběru druhýho auta. U mě by hrálo roli pohodlí, stáří a menší proběh kilometrů. Přeci jen se toho za míň km opotřebuje menší množství a C5II má ty servisní intervaly opravdu dost dlouhý. A to, že se nekradou, je myslím hóóódně velký plus. Co ti bude platný solidní BMW, když si ho užiješ jen pár týdnů?
Ještě jednou přeju šastnou ruku při výběru.

PS: A ještě bych doplnil jeden důležitej fakt. U C5 můžeš počítat s bezvadnou partou nadšenců, co si vždycky vědí rady, schází se na srazech a pomáhají si navzájem.

22.10.2012 12:12 - Re: Koupě nového vozu (BMW vs Citroen) - na co si dát pozor ? 2514564
Soli26
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Máme v rodině c5 I 2.0hdi i Bmw 530d (r.v 99) musím říct, že ta auta se nedají vůbec porovnat. Nevím jak moc Citroenu prospěl facelift, ale při porovnání obou preFL aut musím dát jednoznačně body BMW. Je to asi jako rozdíl mezi Felicií a Fabií. Interiér, motor, jízdní vlastnosti, spolehlivost to vše je u BMW o třídu výš. Jestli mᚠmožnost to koupit za stejný peníze, tak vůbec neváhej a skoč do BMW.
Jediný v čem je Citroen lepší je tlumení. Ale zase to není tak jak by se mohlo zdát z některých příspěvků. Často sedávám v obou autech a v některých situacích mi BMW přijde i pohodlnější.

22.10.2012 13:27 - Re: Koupě nového vozu (BMW vs Citroen) - na co si dát pozor ? 2514577
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
facelift C5 prospel nie designova, ale hlavne elektronicky, z toho pohladu je facelift nove auto

a Soli26: porovnavas rok vyrobi ked sa dalo povedat ze bmw este znamenalo kvalitu ...

celkovo si myslim ze su to 2 absolutne rozdielne svety, ako tu isty pan kupil C5 3 a predtym mal octaviu 2, naposledy zahlasil ze sa mu moc do tej oktavie uz sadat nechce ...

ps. pri jazde po slovenskej dialci, v c5 neviem o tom ze tam je nejake zvlanienie, octavka tam skakala jak koza ....
na prvy pohlad ten citroen neni tak pohodlny, ale sadni si po jazdeni v nom do druheho auta a prejdi si tu trasu a pocitis ten rozdiel

22.10.2012 13:51 - Re: Koupě nového vozu (BMW vs Citroen) - na co si dát pozor ? 2514580
Zbyňa
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 459
99 Poslat soukromou zprávu
Přesně tak, já si vždycky po nějaké době (když neřídím nic jinýho) na ten podvozek zvyknu a řikám si, že je to tvrdý a nepéruje to, jak bych od toho očekával.. pak sednu do čehokoliv jinýho, zdá se to v pohodě. Pak sednu zpátky do c5 a můžu se zas zbláznit, jak je to vlastně pohodlný

22.10.2012 14:14 - Re: Koupě nového vozu (BMW vs Citroen) - na co si dát pozor ? 2514583
Soli26
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Jumep: ano. Pokes kvality u Bmw nastal. Stejně jako u ostatních výrobců i v Německu museli začít šetřit. Ale to se týká především řady E60, o které tato diskuse není. E39 po FL je stejně kvalitní auto, jako e39 před FL a navíc přináší některá vylepšení.

Uznávám, že podvozkově je c5 jinde, než octavka, ale u té e39 bych byl opatrný. Ona ta e39 je setsakra podařený auto. I podvozkově.

22.10.2012 14:15 - Re: Koupě nového vozu (BMW vs Citroen) - na co si dát pozor ? 2514584
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mám v rodině:
1) C5 I sedan 2.0 HDi r.v. 3/2004 najeto 306 000km (2x rozvody, 1x komplet brzdy, 1x koule, oprava el. instalace - poškozená izolace, 1x snímač vačky, 1x váha vzduchu. výměna servisním šikulou zkratovana ECU, 1x lanka ruční brzdy. 1x kontrola a vyčištění vstřiků).
2) C5 I break 2.2 HDi r.v. 8/2002 najeto 286 000km (1x rozvody, 1x komplet brzdy, 1x koule, přečepování přední nápravy, 1x silové rele ventilátoru chlazení).
3) Mercedes E270 sedan 2.7 CDi automat r.v. 2/2006 najeto 178 000km (1x startér, 1x alternátor, 1x komplet brzdy, 1x pomocná baterie, 2x tempomat, 1x repas vstřiků, 1x komplet tlumiče pérování. 1x tlumič výfuku.)
4) BMW 530d sedan 3.0 r.v. 7/2002 najeto 204 000km (2x startér, 1x alternátor, 1x turbo, 2x tlumiče pérování, 1x kompresor klimatizace, čepy řízení, stahovačka okna PP dveří, 1x motorek ostřikovače světel. Ve středu repas 6ti vstřiků a nutná oprava zámku kufru).

22.10.2012 14:31 - Re: Koupě nového vozu (BMW vs Citroen) - na co si dát pozor ? 2514586
Soli26
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Vseved: No vidíš. A já když sečtu celkové investice, tak do BMW jsem nacpal tak třetinu toho co do c5. Co všechno se na c5 vysypalo už nedokážu ani vyjmenovat.
Mimochodem. Na co do čtyřválce 6 vstřiků ? Nebo je překlep v označení ?

22.10.2012 15:23 - Re: Koupě nového vozu (BMW vs Citroen) - na co si dát pozor ? 2514605
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Soli26 napsal(a):
Vseved: No vidíš. A já když sečtu celkové investice, tak do BMW jsem nacpal tak třetinu toho co do c5. Co všechno se na c5 vysypalo už nedokážu ani vyjmenovat.
Mimochodem. Na co do čtyřválce 6 vstřiků ? Nebo je překlep v označení ?

Vloudila se chybička. Jedná se o pětkovej třílitr (530d) - 6ti válec. Tu 320 jsem měl v benzínu r.v. 1998 a po cca 160 000 byla přední náprava zralá na GO.

22.10.2012 15:33 - Re: Koupě nového vozu (BMW vs Citroen) - na co si dát pozor ? 2514606
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jinak, když mᚠzábrany napsat sem VINy, můžeš je poslat Hanzovi SZ a nikdo jinej je neuvidí.

22.10.2012 16:02 - Re: Koupě nového vozu (BMW vs Citroen) - na co si dát pozor ? 2514613
filip76
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 13
99 Poslat soukromou zprávu
Tak a mám to z části za sebou
Auto je projeto, prohlédnuto a prolustrováno. Servismen vozidlo označil za nadstandardně udržované a můj osobní poradce (taktéž mechanik) říkal, že je ve výborné kondici. Úplně mi vyrazilo dech, co všechno se dá o autě zjistit pomocí jednoho kabelu zapíchlého kamsi pod volant a následně asi 10 minut u PC. Krom barvy vlasů ředitele fabriky, ze které sjel z výrobního pásu o něm vím takřka vše
Všechny údaje, které mi předem hlásil stávající majitel souhlasí s tím, co vyzjistil servismen s pomocí svých elektronických kolegů. Diagnostika hlásila jakousi závadu na elektroinstalaci, kterou servismen s mým poradcem označili slovem prkotina a asi za deset minut byla odstraněna.

A k samotné jízdě. Jako dobrý Nevím jestli má očekávání byla až příliš veliká, ale jsem tak nějak rozpolcen. Paradoxně nejvíc kvůli nejvíc proklamované devíze těchto vozů - Hydractivu.
Jako tlumí to skvěle, o tom není sporu. Až jsem se musel podívat do zrcátka, jestli tu díru přes noc nezalátali Ale co mě tak nějak ....překvapilo...vyvedlo z míry...ani nevím jak to popsat. Vůbec neumím říct co to se mnou udělalo, ani co to vlastně bylo (panečku, to je věta Kdybych Vám přišel jako negramot, nebudu se divit). Zkrátka mě napadají slova jako "nejistota", "oddtažitost". Nevím jestli to je nezvyk, nebo proč jsem se cítil tak nějak nejistě. Nemůžu podvozku vytknout nic konkrétního (možná až na hluk, který byl dle mého rádce způsoben zimním obutím), ale tak nějak jsem furt měl na mysli něco ve smyslu "tak copak ty kola vpředu právě teď asi dělají ?" No, zkrátka. Abych eliminoval počáteční zaskočení, které ani nedokážu pořádně pojmenovat, uprosil jsem majitel ještě na jednu jízdu. Vyspím se na ní, vstřebám dojmy a zítra už budu vědět do čeho jdu. Teprve pak budu hodnotit podvozek.
K motoru výhrad nemám. Oproti tomu, nač jsem zvyklí je to úplně jiný kalibr. Zátah to má parádní, předjíždění je radost a oproti bratrově Octávii i mé Mazdě to tak nějak míň připomíná zemědělskou techniku.

Dost novinářů si u francouzských aut stěžuje na nepřesné řazení. No, nelžou Není to tak strašné jako leckdo popisuje, ale když opět vezmu bratrovu Octávii, tak tam je řazení přesnější.

Jinak vše je tak nějak o patro výš, než na co jsem doposud zvyklí. A třeba funkce automatického dovření oken při dešti mě teda rozradostnila. To je totiž přesně to, co v katalogu nenajdete. Tam je prostě napsáno "dešový senzor" a hotovo. Že se to dá i takhle využít je prostě prima. Taková maličkost, ale člověk hned vidí, že se při vývoji přemýšlelo.

vseved: bylo by možné sepsat nějaké dojmy z dlouhodobějšího užívání ?

No a já jdu osedlat BMW.

|< < 1 2 3 4 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator