Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Autodiagnostika - obecná netechnická diskuze
1 2 3 > >|
11.09.2012 17:59 - Autodiagnostika - obecná netechnická diskuze 2504688
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
presunuti diskuze

10.09.2012 16:18 - Re: Jakou autodiagnostiku 2504245
Henry
Město: Hradec Kralove, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 258
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pánové
vypnout zadní stěrač, aby nestíral se zařazenou zpátečkou bych dokázal???

10.09.2012 20:46 - Re: Jakou autodiagnostiku 2504318
vikicv
Město: PRAHA 9 - Újezd nad Lesy, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v Exclusive BreakPočet příspěvků: 50
99 Poslat soukromou zprávu
Osobně> spoustu věcí jsem musel risknout, vč. peněz za hromadu techniky, abych se něčemu naučil. Naposledy nedávno NaviDrive RT3 ve svém autě na kterém jsem testoval home made CD s češtinou..... Nehodlal jsem se smířit s tím, že pojedu někam do Olomouce a ještě za to dám někomu 2tis.Kč. Vy určitě také, proto dnes něco umíte a jste tam kde jste...

V Xanticlubu, kde jsem léta žil, je prostředí přívětivější, tam existuje spoustu lidí co se podělí o mech. znalosti, já jsem se dělil o to co vím o elektronice...když to podle mé rady nezvládneš, tsk přijeď, pomůžu ti..

Tady chytré hlavy jsou také, ale přeci jenom to tak nějak trochu zavání....chtějí z toho něco mít, přihřívat si svojí polívčičku, viz. autodiag apod... Ti pak rádi dělají bububu, aby odlovili ovečky do své chaloupky, udrželi si monopol a odradili případné následovníky a techn. zdatné od jejich korýtek.... Pak si koledují výprask, prostě někdo příjde a sesadí je.

Nesoudní nech si své auto pos.rou čímkoliv co je volně k dispozici
Lexia, pájka, kladivo, autogen... jak je komu libo

Spoudní, techn. zdatní a jiní nech používají s rozmyslem a je jim to ku prospěchu.

10.09.2012 21:18 - Re: Jakou autodiagnostiku 2504325
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vikicv napsal(a):
Osobně> spoustu věcí jsem musel risknout, vč. peněz za hromadu techniky, abych se něčemu naučil. Naposledy nedávno NaviDrive RT3 ve svém autě na kterém jsem testoval home made CD s češtinou..... Nehodlal jsem se smířit s tím, že pojedu někam do Olomouce a ještě za to dám někomu 2tis.Kč. Vy určitě také, proto dnes něco umíte a jste tam kde jste...

V Xanticlubu, kde jsem léta žil, je prostředí přívětivější, tam existuje spoustu lidí co se podělí o mech. znalosti, já jsem se dělil o to co vím o elektronice...když to podle mé rady nezvládneš, tsk přijeď, pomůžu ti..

Tady chytré hlavy jsou také, ale přeci jenom to tak nějak trochu zavání....chtějí z toho něco mít, přihřívat si svojí polívčičku, viz. autodiag apod... Ti pak rádi dělají bububu, aby odlovili ovečky do své chaloupky, udrželi si monopol a odradili případné následovníky a techn. zdatné od jejich korýtek.... Pak si koledují výprask, prostě někdo příjde a sesadí je.

Nesoudní nech si své auto pos.rou čímkoliv co je volně k dispozici
Lexia, pájka, kladivo, autogen... jak je komu libo

Spoudní, techn. zdatní a jiní nech používají s rozmyslem a je jim to ku prospěchu.

Dovolil bych si nesouhlasit-taky jsem si pořídil diag(sice mě v práci živí,ale úplně jiná)a pokud od některé zdejší "chytré hlavy"potřebuju s něčím pomoct,nebo poradit,tak mi vždy ochotně a myslím,že i rádi,pomohli...

10.09.2012 21:32 - Re: Jakou autodiagnostiku 2504326
vikicv
Město: PRAHA 9 - Újezd nad Lesy, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v Exclusive BreakPočet příspěvků: 50
99 Poslat soukromou zprávu
Hanz 397 napsal(a):
Dovolil bych si nesouhlasit-taky jsem si pořídil diag(sice mě v práci živí,ale úplně jiná)a pokud od některé zdejší "chytré hlavy"potřebuju s něčím pomoct,nebo poradit,tak mi vždy ochotně a myslím,že i rádi,pomohli...

Asi jsem to napsal moc drsně a moc globalizovaně.
Možná to tu kazí jen jednotlivci a majoritní většina má dobré úmysly.
V mých očích při přechodu z XaClubu sem, je nějaký ten rozdíl vidět. Prostě se toho pocitu z některých přispěvatelů nemůžu zbavit a začerňuje mi to mozek. Tedy omluva.

10.09.2012 21:33 - Re: Jakou autodiagnostiku 2504327
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
vikicv napsal(a):
Osobně> spoustu věcí jsem musel risknout, vč. peněz za hromadu techniky, abych se něčemu naučil. Naposledy nedávno NaviDrive RT3 ve svém autě na kterém jsem testoval home made CD s češtinou..... Nehodlal jsem se smířit s tím, že pojedu někam do Olomouce a ještě za to dám někomu 2tis.Kč. Vy určitě také, proto dnes něco umíte a jste tam kde jste...

V Xanticlubu, kde jsem léta žil, je prostředí přívětivější, tam existuje spoustu lidí co se podělí o mech. znalosti, já jsem se dělil o to co vím o elektronice...když to podle mé rady nezvládneš, tsk přijeď, pomůžu ti..

Tady chytré hlavy jsou také, ale přeci jenom to tak nějak trochu zavání....chtějí z toho něco mít, přihřívat si svojí polívčičku, viz. autodiag apod... Ti pak rádi dělají bububu, aby odlovili ovečky do své chaloupky, udrželi si monopol a odradili případné následovníky a techn. zdatné od jejich korýtek.... Pak si koledují výprask, prostě někdo příjde a sesadí je.

Nesoudní nech si své auto pos.rou čímkoliv co je volně k dispozici
Lexia, pájka, kladivo, autogen... jak je komu libo

Spoudní, techn. zdatní a jiní nech používají s rozmyslem a je jim to ku prospěchu.


no taky si dovolím nesouhlasit, zrovna Autodiag tady má docela dost příspěvků, je někdy sice protivný, ale poradit to poradí, na druhou stranu je potřeba si uvědomit jestli se tím někdo živí, tak nemůže dělat sponzora - a jestli si za češtinu účtuje 2000,- je to zcela na rozhodnutí zákazníka, zda-li si tuto službu zaplatí

10.09.2012 21:38 - Re: Jakou autodiagnostiku 2504328
DanV
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 153
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
To je názorný příklad jak to neználci cele roštelujou a ...... a jsou i horší věci


Jako kamarádi z Vás úplně svítí to, že přijdete o kšeftíky. Tohle jsem nikde na žádnym fóru nezažil, a už citroeny.cz, nebo starý dobrý xm-club. Tam jsme se předháněli, aby jeden duhému pomohl.

10.09.2012 21:39 - Re: Diagnostika - jak na to? 2504329
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ano, to je jednoduchy ukon, potrebujes vediet akurat heslo BSI (tieto veci neriesim z principu na fore)

10.09.2012 21:43 - Re: Jakou autodiagnostiku 2504331
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mylis sa ... ako som inde pisal, nemam problem pomoct a poradit, obcas niekomu troska znadam, ale vzdy poradim - ale nie na fore ...

10.09.2012 22:01 - Re: Jakou autodiagnostiku 2504335
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DanV napsal(a):
Jako kamarádi z Vás úplně svítí to, že přijdete o kšeftíky. Tohle jsem nikde na žádnym fóru nezažil, a už citroeny.cz, nebo starý dobrý xm-club. Tam jsme se předháněli, aby jeden duhému pomohl.


OK mne to dnes živí(druhou část obživy pro nedostatek času neprovozuji) - takže tebe a vikiho rád přivítám ve svém kolektivu,nebudeme účtovat za opravy a budeme radit(a protože to nejde od klávesnice tak by jsme mohli dojíždět)-náklady na provoz dílny naúčtujem berňáku,ostatní poplatky spojené s podnikáním charitě a na jídlo se tam dá chodit také
A jen tak pro zajímavost - mé ceny jsou třetinové od značkových servisů,znalosti ?? (něco se dá vyčíst z hodnocení) a co se týče rad pročti si mé přízpěvky(když tak ti přepošlu i SZ)
POKUD TO VYZNÍ JAKO REKLAMA TAK TO PROSÍM SMAŽTE (ale nedalo mi to a trochu mne to nadzvedlo - je nástu dost kteří trávíme denně několik hodin u PC abychom poradili a to včetně autodiaga,jumepa a dalších)

10.09.2012 22:02 - Re: Jakou autodiagnostiku 2504336
Rampa
Město: Rio, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 89
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Přemýšlel jsem, zda se mám vecpat do této diskuse, ale nedalo mi to. Obecně je známo, že C5 tky jsou velice choulostivé na elektroniku. Neodborný zásah či špatná konfigurace prostřednictvím diagnostiky bez znalosti možných následků se Vám může sakra prodražit. Sám jsem se toho vyvaroval a nikdy jsem neměl s elektronikou žádné problémy (C5 mám od roku 2007 a najeto cca 100 000 bezproblémových km). Z okolí blízkého vím o "kolegovi C5 kaři", který si též nechal štelovat svého miláčka od osoby poněkud méně znalé. Zakrátko na to se mu začala sr.t elektronika neuvěřitelným způsobem. Odstranění následků překročilo mnoho desítek Kč a týdny odstavení vozu po několika servisech. Takže je potřeba to vidět poněkud z vícero úhlů pohledu. Možná že Ti, co se Ti Dane V zdají, že mají strach ze ztráty kšeftů ve skutečnosti Ti chtějí jen dobře poradit a ušetřit spoustu potenciálních problémů nebo asi mají nějaké zkušenosti. Tím nechci nikoho odrazovat od koupi diagnostiky a experimentování. Je to každého věc

10.09.2012 22:20 - Re: Jakou autodiagnostiku 2504344
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Rampa napsal(a):
Přemýšlel jsem, zda se mám vecpat do této diskuse, ale nedalo mi to. Obecně je známo, že C5 tky jsou velice choulostivé na elektroniku. Neodborný zásah či špatná konfigurace prostřednictvím diagnostiky bez znalosti možných následků se Vám může sakra prodražit. Sám jsem se toho vyvaroval a nikdy jsem neměl s elektronikou žádné problémy (C5 mám od roku 2007 a najeto cca 100 000 bezproblémových km). Z okolí blízkého vím o "kolegovi C5 kaři", který si též nechal štelovat svého miláčka od osoby poněkud méně znalé. Zakrátko na to se mu začala sr.t elektronika neuvěřitelným způsobem. Odstranění následků překročilo mnoho desítek Kč a týdny odstavení vozu po několika servisech. Takže je potřeba to vidět poněkud z vícero úhlů pohledu. Možná že Ti, co se Ti Dane V zdají, že mají strach ze ztráty kšeftů ve skutečnosti Ti chtějí jen dobře poradit a ušetřit spoustu potenciálních problémů nebo asi mají nějaké zkušenosti. Tím nechci nikoho odrazovat od koupi diagnostiky a experimentování. Je to každého věc


Ještě něco málo k diag. - dělám ji na každém autě které mi projede dílnou z 50% ji neúčtuji vůbec a když už ji účtuji tak za třetinu ceny značkového servisu a nestála mne zrovna trojku.Většinou ji používám k info pro zákazníka o stavu komponentů v jeho autě aby věděl co ho čeká za opravy a jako pomůcku pro mne.

10.09.2012 22:22 - Re: Diagnostika - jak na to? 2504345
Henry
Město: Hradec Kralove, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 258
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Díky za odpověď. Protože mojí otázku přesunul admin do této sekce, tak ztratila aktuálnost. Otázku jsem napsal do sekce "Jakou diagnostiku", kde píšete, že diagnostikou za 3000,- se auto jenom zničí.
Sám jsem absolvoval 1.) vypnutí denního svícení 2.) povolení tempomatu 3.) vypnutí zadního stírače 4.) povolení CD měniče.
Pokud spočítám ceny diagnostiky v servisu a cenu výrobku Made in China, tak o tom silně uvažuju, ale to patří asi jinam.

10.09.2012 22:26 - Re: Diagnostika - jak na to? 2504346
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
plati rovnaka odpoved co povedal jruze a zopakujem to aj ja tu, diagnostiku osobne tiez neuctujem, ak uznas za vhodne ze stoji ti to za to mi za nu nieco dat, tak mi daj ... hadat sa nebudem, takze nevidim dovod kupovat si to ... ale kazdy nech spravi podla svojho uvazenia, ale potom sa tu nepytajte ze auto pise chybu taku a taku, co s tym, ma to 90% vypovednu hodnotu rovnaku ako hlaska antipollution fault

10.09.2012 22:27 - Re: Diagnostika - jak na to? 2504347
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Henry napsal(a):
Díky za odpověď. Protože mojí otázku přesunul admin do této sekce, tak ztratila aktuálnost. Otázku jsem napsal do sekce "Jakou diagnostiku", kde píšete, že diagnostikou za 3000,- se auto jenom zničí.
Sám jsem absolvoval 1.) vypnutí denního svícení 2.) povolení tempomatu 3.) vypnutí zadního stírače 4.) povolení CD měniče.
Pokud spočítám ceny diagnostiky v servisu a cenu výrobku Made in China, tak o tom silně uvažuju, ale to patří asi jinam.


Tak jezdi jinam - já většinou tyto úkony neúčtuji a nejsem sám
Skoro denně se potýkám v poslední době s tím že to něco hlásí(nebo nedělá co by mělo)a výsledek je že ležím v diag třeba hodinu než se mi povede odhalit co a kde kdo překonfiguroval - ono se dá spousta věcí vypnou-zapnout na několika místech-nedá se to takhle vysvětlit.

10.09.2012 22:54 - Re: Jakou autodiagnostiku 2504373
vikicv
Město: PRAHA 9 - Újezd nad Lesy, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v Exclusive BreakPočet příspěvků: 50
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
OK mne to dnes živí(druhou část obživy pro nedostatek času neprovozuji) - takže tebe a vikiho rád přivítám ve svém kolektivu,nebudeme účtovat za opravy a budeme radit(a protože to nejde od klávesnice tak by jsme mohli dojíždět)-náklady na provoz dílny naúčtujem berňáku,ostatní poplatky spojené s podnikáním charitě a na jídlo se tam dá chodit také
A jen tak pro zajímavost - mé ceny jsou třetinové od značkových servisů,znalosti ?? (něco se dá vyčíst z hodnocení) a co se týče rad pročti si mé přízpěvky(když tak ti přepošlu i SZ)
POKUD TO VYZNÍ JAKO REKLAMA TAK TO PROSÍM SMAŽTE (ale nedalo mi to a trochu mne to nadzvedlo - je nástu dost kteří trávíme denně několik hodin u PC abychom poradili a to včetně autodiaga,jumepa a dalších)


Chceš abych ti spočítal kolik tvých polorad je proloženo nepřímou reklamou na tvůj servis nebo rozšiřováním povědomí že opravuješ auta?

Myslíš že C5 klub slouží k tvému podnikání?

Kolik za tento prostor, který je ti dopřán ve fóru, platíš klubu?

Inzerce na tebe je v CCCA, to by ti mohlo stačit. Mᚠtam napsáno nekomerční pomoc a přitom je servis jediný tvůj zdroj příjmů....

Už víc nebudu psát.

10.09.2012 23:46 - Re: Diagnostika - jak na to? 2504385
Klokan
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215kPočet příspěvků: 213
99 Poslat soukromou zprávu
Připomíná mi to dotaz mého kolegy v práci ... hele, máme doma androidí telefon a po updatu nefunguje ..

Hmm ... ofiko update ? mnoo nevim .... asi ne
Je tam origo romka ? mnoo nevim asi ne
Co servis? tam mně vyhodili
Aha, takže flashovaný a ještě blbě ... hmmm asi joo
A co to dělá .... no je asi smazanej folder s imei atp...
Taaak tady chrlíí .... tak o si v riti ...... hmmm asi jo ....
Hmm, tak co po mně chceš


Až si takhle někdo pohraje tou hračkou z číny s autem, tak auto se mu to auto bude zahazovat blbě....
(a pak tu zjišujete ještě to heslo, pod kterým sou chráněný ty víc destruktivní fce ... )

11.09.2012 01:56 - Re: Jakou autodiagnostiku 2504389
Jeffrey
Město: Praha 9 Černý Most I, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 286

99 Poslat soukromou zprávu
Myslím, že už to směřuje trochu mimo téma, nicméně si neodpustím reakci na rýpání do těch "chytrých hlav" a kamarádů z klubu.

1) Osobně jezdím servisovat k jumepovi, tiefovi, jruzemu a NIKDY mě nenapdlo, že bych za práci nezaplatil, že by to snad měli dělat zdarma jako službu lidu. Jedna věc jsou totiž rady a porady zde na fóru, druhá věc jsou potom ty samotné opravy, které vám dokola zdarma nikdo provádět nebude.

2) Nikdy se mi u výše jmenovaných nestalo, že by mne nějak podrazili nebo ošidili.

3) Když potřebuji poradit s ND, popř. sehnat někde za rozumnou cenu - NENÍ PROBLÉM !!
Žádné brutální přirážky jako v kterémkoli jiném servisu. Když si přivezu vlastní ND - namontují mi ho bez řečí a výmluv.

4) Když chci třebas jen pokecat o čemkoli - NENÍ PROBLÉM !! Přijedu, dostanu vodu, popř. uvaří kafe, probereme to, najdeme řešení. Podotýkám, že ZCELA ZDARMA!!

5) Kvalita a spokojenost? viz. C.C.C.A. (to mluví za vše)

6) A teď to hlavní - Cena za práci:
Upřímně tu prohlašuji, že za ty peníze bych to já asi nedělal. Ceny jsou velmi, ale opravdu velmi solidní a minimálně třetinové než v jakémkoli jiném servisu, to ani nemluvě o značkovém.

Nemohu tedy souhlasit s tím, že výše jmenované tu bude někdo napadat ve smylu, že se bojí, že přijdou o kšeftíky, že si tu nepřímo dělají reklamu a jestli jim to má sesumírovat, popř. poukazovat na to, jak super to bylo na XA nebo XMclubu, že tam se členové předháněli v pomoci kolegům.

Dovedete si vůbec představit, že byste celý den leželi někomu pod autem za dobré slovo? A žrát budete co? Pardon, je to pro kolegu z klubu, do práce nepůjdu, teď tu budu od rána do noci dělat jeho auto, zcela zdarma. Stát se o mne jistě postará a peníze nepotřebuji, nastytí mě totiž dobrý pocit z toho, že jsem si za to nevzal ani korunu, budu jíst kořínky. Proberte se!!

Upřímně? Taky nejsem žádnej lempl a dost věcí si opravím sám, ND si umím pořídit za slušnou cenu a diagnostiku mám taky, ale v mém případě je problém s prostorem pro servis, protože ne vše se dá řešit na ulici před panelákem. Proto zapla pánbů za kamarády z C5clubu, jako jsou jumep, tief, jruze a další.

A nemít výše uvedené kolegy v klubu, byla by většina členů už dávno v pr..li, a v zoufalství by se lidé snažili C5 zbavit, protože by nevěděli jak dál. Osobně jsem tu získal dost zkušeností a dozvěděl se o svém voze mnoho užitečných informací. podotýkám, že ZCELA ZDARMA.

Můžete mě ukamenovat.

11.09.2012 07:46 - Re: Jakou autodiagnostiku 2504419
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
vikicv napsal(a):
Chceš abych ti spočítal kolik tvých polorad je proloženo nepřímou reklamou na tvůj servis nebo rozšiřováním povědomí že opravuješ auta?

Myslíš že C5 klub slouží k tvému podnikání?

Kolik za tento prostor, který je ti dopřán ve fóru, platíš klubu?

Inzerce na tebe je v CCCA, to by ti mohlo stačit. Mᚠtam napsáno nekomerční pomoc a přitom je servis jediný tvůj zdroj příjmů....

Už víc nebudu psát.

Jestlipak jsi taky spočítal, kolik rad rozdali tihle chlapi bez jakýhokoliv nároku na odměnu. Že se trochu nestydíš? Poradil jsi ty už někomu z klubu? A že jsme kopyta a neumíme si pomoct ani podle návodů, který ti chlapi vypracovali a denně je tady znova opakují, to je asi taky jejich vina. No a tak k nim zajedeme a oni nám to opraví. A sakra lacino. Nejednou jsem slyšel: "Nech to být, to nestojí za řeč." A hanba by mě fackovala, kdybych toho využil a odjel jen s poděkováním. I tak mi ušetřili spoustu peněz a jsem jim dlužníkem. Mrzí mě, že to teď musí číst a přál bych si, aby to bylo smazaný. Nikdy bych nevěřil, že se tohohle tady dočkám. Fakt ostuda. Závist je hnusná.

11.09.2012 07:52 - Re: Jakou autodiagnostiku 2504429
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
1. To Jeffrey - 110% souhlas!!

2. I u lidí nemajících znalosti a zkušenosti chápu, že si pořídí diag pro potěšení , protože auto je jejich miláček a chtějí zkoumat co se dá.
Ale přeji jim, aby moc nebobtnalo sousední vlákno - Diagnostka Jak na to. Jedna rada je jednoduchá a společná pro všechny počítačové systémy - čtěte si pro informaci cokoli (správnost interpretace přečtených dat zde nebudu diskutovat), ale před každým zápisem pětkrát měřit a jednou řezat. A když už zapisuji, tak si poznamenat původní nastavení.

1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator