Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Autodiagnostika - obecná netechnická diskuze
|< < 1 2 3 > >|
11.09.2012 09:47 - Re: Jakou autodiagnostiku 2504499
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
K radám - jak bych měl poradit aby to nevyznělo jako reklama? asi nejsem moc inteligentní že na to nemohu přijít - mne to připadá že každý kdo poradí má zákonitě reklamu že o tom něco zná. To VICICV až budeš chtít příště poradit tuším že se jednalo o detekci tlaku v pneu a už si nepamatuji jestli to bylo forum - SZ - tel. ? tak ti napřed pošlu fakturu.

A jestli mi forum slouží jako zdroj ? do jisté míry ano , jako druhé mi slouží údržba jednoho areálu(podniku) a jako třetí taxislužba - doprava(chceš IČO) - na to třetí nemám čas.

Už mne to nebaví - uzamkněte to někdo.Je to ode mne poslední příspěvek v tomto tématu a pokud tu bude takových to lidí víc ta i v jiných tématech neodpustím si ještě dodatek PILOT č.2

11.09.2012 10:27 - Re: Jakou autodiagnostiku 2504522
fantomas
Město: H.Brod, Auto: Citroën C5 I 2.0HPi ExclusivePočet příspěvků: 27
99 Poslat soukromou zprávu
Tak mi to take neda ....Myslim, ze smysl techto stranek je o sdileni informaci, pro ty z nas, kteri se at uz z jakehokoli duvodu zajimaji o provoz a udrzbu sveho auta. Troufam si napsat, ze ten duvod je casto "ekonomicky"...tzn. min. poucit se z chyb a zkusenosti druhych. Vcera jsem byl na diag u nejmenovaneho servismana/ az pak jsem zjistil, ze sam ma take C5/ a max. spokojenost. Nejsem technicky negramot a proto vim, ze naucit se "cist" v aute /ci jakakoli jina dovednost/ stoji cas a usili. Svoji dovednost take vyjadruji vetsinou papirem zvanym faktura.Mam 3 deti...mladou zenu a zaludek po me furt somruje Pilsnery . Nebo to nekdo resite jinak?? Hezky den bez poruch preju /anebo s poruchama? Aby meli kolegove servisaci take na pivo

11.09.2012 10:34 - Re: Jakou autodiagnostiku 2504529
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
to je hned prvy zly pristup, zakladna vyska sa robi na korektoroch a az nasledne sa dostelovava v diagnostike (realne merane parametre, X7 u V6 ma nastavenie len diagnostikou)
diagnostikou tak mozes zmenit rozmer pneu v ABS jednotke

Nejspíš jsem se špatně vyjádřil, ale opět tu ty chytrý dělají možná až moc chytrý - bez urážky.. Základní výšku mám samozřejmě seštelovanou správně pomocí korektoru a rovnou jsem při tom nechal udělat geometrii, když už to tam měli.. Výška auta při výměně kol se dělá diagnostikou a právě na to bych to využil, snad je to už jasný..

11.09.2012 14:04 - Re: Jakou autodiagnostiku 2504581
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DeFuckTo napsal(a):
Nejspíš jsem se špatně vyjádřil, ale opět tu ty chytrý dělají možná až moc chytrý - bez urážky.. Základní výšku mám samozřejmě seštelovanou správně pomocí korektoru a rovnou jsem při tom nechal udělat geometrii, když už to tam měli.. Výška auta při výměně kol se dělá diagnostikou a právě na to bych to využil, snad je to už jasný..


To je v pohodě,ale u C5 I se diagnostikou mění rozměr pneu né kvůli vejšce ale kvůli rychloměru a to s vejškou moc nesouvisí - možná se pletu

11.09.2012 14:09 - Re: Jakou autodiagnostiku 2504590
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
No pokud já vím, tak se při měnění kol menší-větší mění výška tak, aby byla mezera mezi pneumatikou a podběhem stejná, laicky řečeno.. Když se dá místo 16" kola patnáctka, tak se mezera zvětší, ne?

11.09.2012 14:23 - Re: Jakou autodiagnostiku 2504595
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
To sice jo, ale o tu mezeru nejde. Stejně ti auto pruží a ta mezera se tím mění. Nejde o milimetry. Důvod změny nastavení velikosti kola je opravdu ve správným výpočtu rychlosti auta, u AT je to hodně důležitý a možná se od toho odvíjí i funkce ESP, ABS. Srovnám s autem na pružinách. Co si tam změníš na výšce auta diagnostikou při změně průměru kola? Nic. A určitě u vyspělých aut je v diagnostice taky možnost změny velikosti kol.
No a tohle nastavení si asi opravdu můžeš diagnostikou udělat sám, aniž bys něco poje...al. Teda pokud nešáhneš omylem ještě někam jinam.

11.09.2012 14:43 - Re: Diagnostika - jak na to? 2504610
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Henry napsal(a):
... píšete, že diagnostikou za 3000,- se auto jenom zničí ...

Myslím že tak to nebylo řečený. Spíš tak, že sice mᚠdiag. za 3 tisíce, ale zničíš si s ní auto, protože s ní šáhneš někam, kam nemáš. To udělᚠstejně i s diagnostikou třeba za 50 tisíc. Není to o tom kabelu a SW, ale o znalostech, který si z malíčku nevycucᚠa s diagnostikou nekoupíš.

11.09.2012 14:54 - Re: Diagnostika - jak na to? 2504622
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Neřikejte mi, že můžu něco posrat, když například u ostřikovačů světlometů místo NE dám Ano.. ?

11.09.2012 15:18 - Re: Diagnostika - jak na to? 2504628
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Nemám diagnostiku a tak nemůžu přesně odpovědět. Vím ale z příspěvků tady stokrát probíraných, že se s ní musí umět zacházet a že některý nastavení ani sám snadno nenajdeš. Možná že právě ty ostřikovače se taky řeší na několika místech v diagnostice, ale jen jedno je to správný. Pořád to tady čtu - " diagnostika píše to a ono, co mám vyměnit?". Nebo - "diagnostika nic nehlásí, tak kde je chyba?".
Nikdo ti nebrání koupit si ji, jen nečekej zázraky. Není to tak, že ti diag napíše, co přesně mᚠudělat. Napíše ti zjištěný hodnoty a zkušenost potom zavelí, kterým směrem se vydat. A všechno se nedá riskovat metodou pokus-omyl. Tak opatrně.

11.09.2012 17:09 - Re: Jakou autodiagnostiku 2504675
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vyska sa nenastavuje medzera v blatniku ale svetla vyska auta postavena na rozmere pneu, ked si tu najdes navod, tak sa pocita priemer kolesa +- pocty a na napravach sa to nastavi

zmena rozmeru pneu sa robi len v jednotke abs kde nadefinujes ake mas pneu
ak chces menit referencne vysky v diagnostike - robi sa to len na dostavenie presnych mm po nastaveni a to tak ze presne meras tie vysky a zadavas ich tam a potom si to upravi vysku,
co mozes spravit aj na korektore a nemusis pripajat diagnostiku (a to asi robit pri prezuti gum nebudes, ja to tiez mam nastavene na R16 a na zimu si len zapnem zmenu pneu kvoli tachometru)

11.09.2012 17:21 - Re: Diagnostika - jak na to? 2504680
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
DeFuckTo napsal(a):
Neřikejte mi, že můžu něco posrat, když například u ostřikovačů světlometů místo NE dám Ano.. ?

Ne, pokud se nebudeš snažit aut nastavit, že mᚠmísto manuálu automat a podobné blbosti, nebudeš se snažit přehrávat FW něčím, co najdeš na netu, tak nic nezničíš.
S diagnostikou můžeš číst a mazat chyby, číst nastavení, sledovat online hodnoty, testovat různé součásti auta - to vše vcelku bezpečně.
Pak taky můžeš různé údaje v konfiguraci měnit - a tam už do toho po hlavě metodou "schválně co to udělá, když změním tohle" jít nemůžeš, jinak třeba nemusíš z místa už odjet (stačí třeba smazat párování klíčů).

Sám kabel doma mám, vzhledem k tomu že už máme doma dva Citroeny, tak se mi to vyplatí tím spíš - pokud někde vyskočí chyba, můžu diagnostikou vyčíst podrobnosti, pkud tomu rozumím, tak to rovnou vyřešit, pokud ne, tak se podívat, zda někdo už něco takového úspěšně neřešil, a pokud to nepomůže tak se následně zeptat se získanými daty zde přítomných chytřejších lidí, a až nakonec využít návštěvu odborníka případně servisu. Bez diagnostiky bych začínal rovnou třetí (s nedostatkem informací) nebo čtvrtou možností.

11.09.2012 17:50 - Re: Diagnostika - jak na to? 2504687
Henry
Město: Hradec Kralove, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 258
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Myslím že tak to nebylo řečený. Spíš tak, že sice mᚠdiag. za 3 tisíce, ale zničíš si s ní auto, protože s ní šáhneš někam, kam nemáš. To udělᚠstejně i s diagnostikou třeba za 50 tisíc. Není to o tom kabelu a SW, ale o znalostech, který si z malíčku nevycucᚠa s diagnostikou nekoupíš.

Tohle je názor s kterým naprosto souhlasím, ale potom se tady hovoří pokaždé o něčem jiném.
Předpokládám, že si diagnostiku nekoupí "kuchařka" (a mě prominou všechny kuchařky) a pokud někdo "znalý" obsluhy diagnostiky "se uklikne" a něco zmrší, tak mu to patří.
Potom už jenom moc velký dík jumepovi, jruzemu a pod. za jejich ochotu zadarmo napravit tyhle prů.ery.
Celý problém vidím v tom: Koupit diagnostiku nebo jezdit do značkového servisu za jejich ceny. Každý nemá ve svém okolí jumepa a spol.

11.09.2012 20:17 - Re: Autodiagnostika - obecná netechnická diskuze 2504715
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Henry napsal(a):
Mikra napsal(a):
Myslím že tak to nebylo řečený. Spíš tak, že sice mᚠdiag. za 3 tisíce, ale zničíš si s ní auto, protože s ní šáhneš někam, kam nemáš. To udělᚠstejně i s diagnostikou třeba za 50 tisíc. Není to o tom kabelu a SW, ale o znalostech, který si z malíčku nevycucᚠa s diagnostikou nekoupíš.

Tohle je názor s kterým naprosto souhlasím, ale potom se tady hovoří pokaždé o něčem jiném.
Předpokládám, že si diagnostiku nekoupí "kuchařka" (a mě prominou všechny kuchařky) a pokud někdo "znalý" obsluhy diagnostiky "se uklikne" a něco zmrší, tak mu to patří.
Potom už jenom moc velký dík jumepovi, jruzemu a pod. za jejich ochotu zadarmo napravit tyhle prů.ery.
Celý problém vidím v tom: Koupit diagnostiku nebo jezdit do značkového servisu za jejich ceny. Každý nemá ve svém okolí jumepa a spol.


Teď jsem tu měl auto na opravu (levá strana málo topí) - po opravě a následném testu diag nechodila vnitřní cirkulace(nereagovalo ovládání) po nějaké době kvůli nějakému expertovi ztracen určitý čas zbytečně jsem šel do konfigurace a zjistil nějaké blbosti mimo jiné i chybně nakonfigurovaná klima - no prom...daný čas - po nastavení to fungovalo - takže mne expert X připravil o čas ( a popravdě nevím jak bych to účtoval a také to věci neučtuji)

11.09.2012 21:11 - Re: Autodiagnostika - obecná netechnická diskuze 2504753
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
tak děs a běs, toto fakt vypadá, že by měl zasáhnout cenzor, samá nasrat, posrat a nevím co všechno možnéééé, příspěvky, které budou obsahovat sprosté slová budu mazat!!!!! a jestli se najdou alespon dva clubáci a požehnají mi to, tak to tady proberu raz, dva a to druhé vlákno taky, toto se tady prostě nebude trpět a komu se to nelíbí tak at si založí své vlastní stránky a tam se může třeba pohnojit, docela mně nebaví v odborných tématech číst některé duchaplné myšlenky a prosazování si svého, urážky a podobně. A ten pán co má problémy se skrytou reklamou, tak tomu vzkazuji: nejseš tady od toho aby si posuzoval tyto věci - od toho je admin případně moderátor, v pravidlech je to jasně napsané

11.09.2012 21:23 - Re: Autodiagnostika - obecná netechnická diskuze 2504758
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ta diagnostika se nám nějak vysmekla. Tady i na souběžném vláknu to vypadá jako když před časem své myšlenky prezentoval nějakej Pilot. Asi by to sneslo zamčení v rámci karantény, snad to některé agresory odradí!

11.09.2012 22:18 - Re: Autodiagnostika - obecná netechnická diskuze 2504778
DanV
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 153
99 Poslat soukromou zprávu
Tak hošani, sypu si popel na hlavu, že jsem tady rozpoutal převelký boj. Abych k tomu taky něco napsal. S útokem na přímou reklamou nesouhlasim. Ale trochu už mě to nadzvedlo , jak se za každou potávkou na diag. ozve: zkušenosti, zkušenosti. Já vim je to pravda. Ale proč neodpovědět třeba na otázku, jak vyměnit kolo. Odpověď: Potřebuješ klíč a zkušenosti. Za zkušeností se dá považovat, že nemám povolovat bezp. šroub vzduch pistolí. Prakticky se nikde a nikdo nedozvěděl na co si dát pozor. Až teď, když se všichni naštvali, tak napsali: Pozor na změnu parametrů. Nenastavujte blbosti. Když nemám automat tak ho nenastavuji. Když dostanu odpověď zkušenosti. Prakticky neznalého člověka to nějak neosloví. Stejě si to koupí a podělá co se dá. Závěrem, můj názor. Koupě diag. je na Vás. Pomocník je to parádní. Vyčítejte závady,on-line hodnoty, dělejte print screen a vkládejte je do fóra. Zkušení určitě poradí. Diagnostika už není takové tabu a nástroj profíků. Ostatně s diag. chodí už i opravář pračky.

11.09.2012 22:26 - Re: Autodiagnostika - obecná netechnická diskuze 2504781
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
poviem to takto ...
99% otazok tu znie asi takto

kupil som si diagnostiku, lebo servis chcel po mne strasne prachy
nepise to ziadnu chybu a auto nejde .. co teraz ...

alebo ...
nejde mi motor, diagnostika pise ze je vadny snimac uhlu volantu ...

realne zistenie: cital chyby v riadiacke perovania (kde je tato chyba skoro na kazdom aute ....) ale z motora nemal nacitane nic a ani nevedel co dalej ... preto som ja osobne haklivy na vlastne diagnostiky, vacsina ludi nema paru o tom co s tym .... tu sa neda normalne poradit ... lebo cimviac sa snazis, tym horsie

11.09.2012 22:28 - Re: Autodiagnostika - obecná netechnická diskuze 2504782
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
DanV napsal(a):
Jako kamarádi z Vás úplně svítí to, že přijdete o kšeftíky. Tohle jsem nikde na žádnym fóru nezažil, a už citroeny.cz, nebo starý dobrý xm-club. Tam jsme se předháněli, aby jeden duhému pomohl.

Musím se přiznat, nikdy jsem na jiným fóru nebyl, ale už jsem tu přečetl několik příspěvků členů, kteří kdysi byli na jmenovaných fórech a ti hovoří úplně jinak.
Co se týká údajných kšeftíků tebou zmíněných lidí, jen jim ty kšeftíky přejme! Když se podívᚠna ceny a odbornost značkových servisů, je dobře že tu jsou. Taky nejsem žádnej balíkář, a když mám někomu něco zaplatit, taky se kroutím jak had. Ale ty peníze zaplatim radši tomu, kdo semnou jedná na rovinu, než ve značkovým servisu poníženě mačkat čepici a čekat jak mě ovexlujou s tím, že jim nakonec budu vděčnej, že se mi vůbec někdo věnoval.

11.09.2012 22:44 - Re: Autodiagnostika - obecná netechnická diskuze 2504791
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No ono to zaclo hezky,ale zvrklo se to kvůli některým jedincum - polovicate rady - kazdy kdo o diag neco vito chape - ten kdo nevi placa blbosti - znovu zopakuji rad bych poradil,ale neumim od PC - proto piseme museli bychom to videt(nebo prijed) a to si par jedincu vysvetluje jako shaneni kseftu,reklamu atd..Muzu za sebe rict ze tu mam par veci na sklade jen proto ze dle priznaku jednoznacn nejaky dila protoze si nektere dily vyzaduji odjednani(nejsou na sklade v citroenu) tak je objednam dopredu a pri navsteve zakaznika zjistim ze je chyba jinde a jsem v tom za sve protoze zakaznikovi nedam dil ktery u neho vadny neni a potom mi trva treba dva mesice nez ho udam.Podle nej vyuzivam forum ke svemu prospechu zdarma a rejzuji na clenech clubu.Asi by nebylo od veci se chovat jako jinz servisy a napred diagnostikovat - objednavat a potom opravovat.A potom mne nekdo vysvetli jak vydelavam na clubu - ja jsem v tom za sve za posledni mesic za sest a ted se budu modlit abych to do srazu prodal a mohl jet.

11.09.2012 22:59 - Re: Autodiagnostika - obecná netechnická diskuze 2504794
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
Jarouši - říká se - pro dobrotu na žebrotu... Hlavně pozor na tlak a transminázy v játrech,ostatní se už podá...

|< < 1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator