Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Podvozek, kola, uložení / Vibrace auta při jízdě
|< < 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 ... 22 > >|
05.09.2013 22:41 - Re: Vibrace auta při jízdě 2615947
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
spidan v autokelly je 4800 a mas to aj zo zarukou a ak tam mas niekoho zo zlavou tak ides kus dole s cenou

10.09.2013 00:33 - Re: Vibrace auta při jízdě 2616761
Jarduk
Město: Dobřany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Taky přidám problém s vibracema. Moje C5 II 2.0 HDi začne od 70 vibrovat, vrchol je kolem 85, od 100 výš se zas auto uklidní. Jde to do volantu, do celého auta. Vibrace zmizí při zatáčce doprava, rapidně se zvýrazní při zatáčce doleva. Trochu se mi zdá, že akcelerace napomáhá. Vibruje to však i při brzdění, neutrálu, nezávisle na převodovce či motoru. Nechal jsem vyvážit kola, problém stejný. Kvůli tomu, že to dělá jen, když se hmota auta nahrne na pravou stranu, hádám to na problém v téhle části auta. Zkusil jsem ještě hodit rezervu (ani jednou nepoužitá) na místo pravého předního i zadního kola. Bez účinku. Když pod to vlez servisák, tak bral za čepy - prý ok. Jen snad stabilizační tyčky jsou trochu opotřebenější, ale to cítim, i když přejedu nerovnost. Jediný, co zbývá, je pravá přední poloosa. Jenže proč to dělá jen v týhle rychlosti? Neměla by špatná poloosa dělat bordel už i při rozjezdu? Ani jruze nebyl schopen určit zdroj vibrací. Dneska jde auto na stk, tak snad i tam něco můžou najít. Jinak pak čekam na plecháče pro zimní pneu, takže tam pak zkusim dát i je. (za poslední týden jsem měnil kolo vícekrát než za celej život)
Navíc se mi zdá, že ty vibrace se snad zvyšujou, když se auto ohřeje... Nebo už mi to holt po víc kilometrech začně nasírat. dík

10.09.2013 13:04 - Re: Vibrace auta při jízdě 2616813
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
poloosy su najcastejsia pricina, i ked tu by to mohol byt aj kotuc, podla popisovanych priznakov

poloos sa dostatocne prejavy aj tak ze sa das do hornej polohy a pri rozbehu a zaradenej dvojke a plyne na podlahe to sakra vie zavibrovat celym autom

10.09.2013 17:51 - Re: Vibrace auta při jízdě 2616849
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
poloosy su najcastejsia pricina, i ked tu by to mohol byt aj kotuc, podla popisovanych priznakov

poloos sa dostatocne prejavy aj tak ze sa das do hornej polohy a pri rozbehu a zaradenej dvojke a plyne na podlahe to sakra vie zavibrovat celym autom


Tohle cítíš jak bez kvaltu,tak pod zatížením , v jedné zatáčce při záběru víc a i v sedačce. mne napadli i pneu(třeba ploška,rozválená guma nebo tak něco) - je zajímavé že při zkušebce před koupí to podle mne nedělalo(to je jedna z věcí na co se soustředím) - začal bych pneu (stejně chce dát zimáky- + ráfky)

10.09.2013 19:48 - Re: Vibrace auta při jízdě 2616871
Jarduk
Město: Dobřany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dneska auto bylo na stk. Podle jejich slov netuší, co by tam mohlo vibrovat. Nikde žádná vůle, podvozek ve výborným stavu... Jediná porucha je prasklá žárovka u zadní spz a ta to asi dělat nebude. No nic, je poptáno po plecháčích, zatim holt musim jezdit do 75 a nad 100.

10.09.2013 21:27 - Re: Vibrace auta při jízdě 2616883
stano1
Město: Partizánske-Bolzáno, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 173
99 Poslat soukromou zprávu
vasa napsal(a):
Sice se to netýká C5, ale řešil jsem podobné problémy na Felicii, hledalo se kdeco, čepy, vůle všude možně. Několikrát na různých místech převyvážení kol. Nakonec se vyměnila poloosa. Výsledek nula.
Řešení - špatná kola. Ne nevyvážená, prostě špatná. Stará nebo i nová pneu může být vadná, starý disk je nepatrně zvlněný, dostal někde ránu apod. Žádné vyvážení tohle nevyřeší.

Zkusil bych začít od kol - prohodit přední za zadní, zkusit zimní, nebo případně si podle možnosti někde půjčit bezvadná a uvidí se... Šance to je.

Presne tak C5 je háklivá na kvalitu vyváženia kolies

22.09.2013 22:24 - Re: Vibrace auta při jízdě 2620850
Stasik
Město: Podbořany, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
ala napsal(a):
při jízdě mezi 70až90km/h při 2500otáčkách se nám rozvibruje přední náprava.Vibrace se přenáší i do volantu.nově vyměněny držáky řízení a čepy náprav poloos, udělaná geometrie,vibrace přetrvávají stále.Má někdo s takovou závadou již zkušenosti?

Zdravim všechny, mam po delší době zase citrouse. Jinak k tomu hazeni je první na co se podivat, tak brzdove kotouce!

23.09.2013 15:59 - Re: Vibrace auta při jízdě 2621165
vos.pe
Město: Jablonec nad Nisou, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 146
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
já bych začal u pneumatik...to je to nejt잚í co se točí

23.09.2013 17:55 - Re: Vibrace auta při jízdě 2621198
STRUCTOR
Město: Praha 8, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 88
99 Poslat soukromou zprávu
jak uz bylo napsano, urcite bych zacal vyvazenim kol, ale nekde kde jim veris, pokud to neklapne, tak jeste pro jistotu jinam. Ja namontoval na vuz rozsirujici podlozky, takze se objevily vibrace, hned ve tretim pneuservisu to vyvazeni trefili a je po vibracich.

23.09.2013 19:24 - Re: Vibrace auta při jízdě 2621234
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Použití podložek pod kola není dobrý nápad viz vlákno o tuningu. .link.

23.09.2013 20:03 - Re: Vibrace auta při jízdě 2621259
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
este vilousa doplnim o drobnost - trpia tym kompletne ulozenia
isty clen si to dal na C5 2 s tym ze sa mu zdaju tie kola vzadu utopene - tam je to dvojnasob zle lebo si to este viac budu odnasat loziska v ramenach ....

osobne to tiez nechapem

29.09.2013 15:07 - Re: Vibrace auta při jízdě 2622991
LPX
Město: Česká Skalice, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 35
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny, po dlouhé době jsem si pořídil citouše a poprvé C5 a to sedan 3.0 V6 s ATM a LPG, r.v.2002. Snažím se udělat vše nutné a jak to postupně řeším, tak se objevují stále nové věci, které byly dříve zanedbávány, nebo zamaskovány. Jedno ze snad posledních, ale dosti nepříjemných věcí jsou vibrace, které jsou i výše popsány a prosím tedy o potvrzení předpokladu a případně rady na řešení:
Vyměněny pneu a 2x převážená kola, dány nové pření kotouče s destičkami, zadní jsou jako nové, vyměněny komplet lanovody ručky, včetně promazání brzdičů, provedena geometrie. Stabilizátory vypadají dobře, měněny údajně před 1/2 rokem. Zůstávají tedy poloosy, kde jsem alespoň zkontroloval vazelínu, ale nic jiného mě již nenapadá. Zkušenosti s jízdou v C5 nemám, takže nemohu úplně posoudit, ale vibrace se projevují při různých rychlostech, zdá se mi, že více z pravé strany a možná jsem i zaslechl zapraskání v kloubu při rozjezdu v rejdu. Vím, že dnes už to není taková rána, ale už mě to stálo opravdu mnoho peněz a tak to chci dobojovat. Poraďte prosím kde se dají rozumně sehnat a zda je lepší celé nové, nebo zkoušet repas apod. Mockrát díky

16.10.2013 15:03 - Re: Vibrace auta při jízdě 2627730
pebo
Město: Vrbno pod Pradědem, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
U mého auta byly příčinou vibrací rozšiřovací podložky u zadních kol. Střed duralového ráfku nebyl držený výstupkem středu náboje kola a šrouby nebyly schopné zabránit posunování - ráfek-duralová rozšiřovací podložka. Nejvíc to bylo cítit při 110km/hod. Než jsem na to přišel, stálo mě to cca 15 tis. kč. (nové přední polosy atd.)

16.10.2013 15:37 - Re: Vibrace auta při jízdě 2627746
LPX
Město: Česká Skalice, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 35
99 Poslat soukromou zprávu
Díky za draze zaplacenou variantu řešení, příští týden mě čeká další zkoumání, tak to hned budu prověřovat.

16.10.2013 19:52 - Re: Vibrace auta při jízdě 2627885
mravcek1
Město: Nitrianske Pravno, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 107
99 Poslat soukromou zprávu
neriesil som tento problem s citronom ale momentalne som to riesil na Ducate,vsetko som pomenil co sa len dalo na naprave ,silace na motore atento tyzden som vymenil pravu poloos a prestalo to vybrovat vozidlom,mozno je to tvoj problem ale nech radsej poradia skusenejsi u citronika.robilo to pri zabere a rychlosti 60 az 90 pri zabere.

17.10.2013 08:42 - Re: Vibrace auta při jízdě 2627967
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
U mé C5 II se projevovaly vibrace nepravidelně, vždy při rychlosti v intervalu 30 - 60 km/hod. Bylo to docelka protivny a znalci navrhovali výměnu pravé poloosy. Nakonec to byla porušená prachovka na pístku třmenu PP kotoučové brzdy. Mechanik při výměně destiček evidentně zašrouboval pístek sikovkama a proštípl manžetu. Mírně přidřený pístek a destička na jeho straně ometená na doraz. Přibržďovala kotouč a z toho ty vibrace. Všechny ostatní destičky OK. By mě šmejklo. Po výměně destiček je klídek a auto i páníček v pohodičce.

17.10.2013 09:14 - Re: Vibrace auta při jízdě 2627972
lemac
Město: Třebíč, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 71
99 Poslat soukromou zprávu
U mě vibrace způsobovala levá poloosa, dalo se to poznat, když jsem ji vzal u kloubu a zabral nahoru/dolů, že měla pohyb v kloubu (konkrétně vnitřním). Bral jsem spidan a to tady: .link. Vzali si zálohu 1000 Kč, kterou obratem po zaslání staré vrátili. Výměna je v podstatě jednoduchá, vše je tu popsáno, jen mi doma chyběl ořech číslo 34.


LPX napsal(a):
Zdravím všechny, po dlouhé době jsem si pořídil citouše a poprvé C5 a to sedan 3.0 V6 s ATM a LPG, r.v.2002. Snažím se udělat vše nutné a jak to postupně řeším, tak se objevují stále nové věci, které byly dříve zanedbávány, nebo zamaskovány. Jedno ze snad posledních, ale dosti nepříjemných věcí jsou vibrace, které jsou i výše popsány a prosím tedy o potvrzení předpokladu a případně rady na řešení:
Vyměněny pneu a 2x převážená kola, dány nové pření kotouče s destičkami, zadní jsou jako nové, vyměněny komplet lanovody ručky, včetně promazání brzdičů, provedena geometrie. Stabilizátory vypadají dobře, měněny údajně před 1/2 rokem. Zůstávají tedy poloosy, kde jsem alespoň zkontroloval vazelínu, ale nic jiného mě již nenapadá. Zkušenosti s jízdou v C5 nemám, takže nemohu úplně posoudit, ale vibrace se projevují při různých rychlostech, zdá se mi, že více z pravé strany a možná jsem i zaslechl zapraskání v kloubu při rozjezdu v rejdu. Vím, že dnes už to není taková rána, ale už mě to stálo opravdu mnoho peněz a tak to chci dobojovat. Poraďte prosím kde se dají rozumně sehnat a zda je lepší celé nové, nebo zkoušet repas apod. Mockrát díky


17.10.2013 09:17 - Re: Vibrace auta při jízdě 2627973
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ferro napsal(a):
U mé C5 II se projevovaly vibrace nepravidelně, vždy při rychlosti v intervalu 30 - 60 km/hod. Bylo to docelka protivny a znalci navrhovali výměnu pravé poloosy. Nakonec to byla porušená prachovka na pístku třmenu PP kotoučové brzdy. Mechanik při výměně destiček evidentně zašrouboval pístek sikovkama a proštípl manžetu. Mírně přidřený pístek a destička na jeho straně ometená na doraz. Přibržďovala kotouč a z toho ty vibrace. Všechny ostatní destičky OK. By mě šmejklo. Po výměně destiček je klídek a auto i páníček v pohodičce.


Gratuluji k odstranění závady,ale pokud kotouč nehází,nejsou vůle v nápravě a v řízení postrádá to logiku. Pokud se jen něco tře a pravidelně(stejnoměrně) nemělo by vyvolat vybrace(.Jinak zajímaví poznatek

17.10.2013 11:47 - Re: Vibrace auta při jízdě 2628021
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
pri prehriati moze zacat v podstate hadzat a po vychladnuti sa vratit do povodneho stavu
pri dlhsom prudsom brzdeni si myslim ze ti to bude hadzat tiez

ps. skuste si skontrolovat ci ste vzdy prihlaseny (posledny prispevok, daj vediet kto si bol a aky prehliadac pouzivas)

17.10.2013 12:05 - Re: Vibrace auta při jízdě 2628028
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
To měl přesně kamarád,házely mu kotouče jen při zahřátí,když ráno vyjížděl,tak nic,párkrát zabrzdil,zahřály se a hned házely,po schladnutí se srovnaly,měly i tmavou šedou barvu,koupil nové,a bylo po problému,akorát škoda jich,bejvalej majitel je musel pěkně vyhřát,rozměr měly nového kotouče,snažil se je stočit na soustruhu,ale vždy se za tepla zkroutily a za studena vrátily do původního stavu,tudíž k nepoužití.

|< < 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 ... 22 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator