Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Ceník pokut
|< < 1 2 3 > >|
28.03.2014 22:01 - Re: Ceník pokut 2681248
frmax
Město: Příbram, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 28
99 Poslat soukromou zprávu
Pro najka - zapoměl jsem. Asi pouze jen pro vyvolené. Přelož si to sám.

28.03.2014 22:36 - Re: Ceník pokut 2681253
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
frmax napsal(a):
Pro najka - zapoměl jsem. Asi pouze jen pro vyvolené. Přelož si to sám.



co mám překládat?? ... dej do vlákna přínosný příspěvek ale tomuto nerozumím: "jak je vidět tak se Rio 11 vyznᚠv zákonech o přestupcích a též o provozu na pozemních komunikacích. To je dobře. Mohl by jsi mne poučit? Co právník to jiný názor a ne většinou mají pravdu. Ale to je jedno. Mikra chtěl pouze napsat jaké pokuty mohou být za jaké přestupky."

- že se RIO11 vyzná.... tomu rozumím
- následuje věta : Mohl by si mě poučit?? - tomu teda nerozumím k čermu je přiřazena tato otázka?
- Co právník to jiný názor a ne většinou mají pravdu. no tomu už vůbec nerozumím (a ne většinou mají pravdu)
- no a tomuto už vůbec nerozumím: Pro najka - zapoměl jsem. Asi pouze jen pro vyvolené.

29.03.2014 00:15 - Re: Ceník pokut 2681276
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já jsem se do toho nechtěl zapojovat,ale jen ze skušenosti : jednou mi vycouvali policajtí kolmo přes protisměrný pruh(stáli kolmo k vozovce schovaný za odtahovkou v protisměru) - ja objížděl zaparkované auto u kraje v mém směru - viděl jsem je až na poslední chvíly - lehce jsem o ně škrtnul (škoda tak do 1000,- na jejich autě u mne nic) - řidič policajt tomu svému kolegovi že to nechaj bejt - ten se špracnul že to není jejich chyba - já že to není má - dopadlo to tak že se sjelo na mne asi šest aut a poslední byl náčelník správního oddělení - prohlásil že když to bude řešit kolegině(policajtka z dřívější posádky) dostanu pokutu a zůstanou mi papíry a nebo to bude řešit on a budu pár měsíců bez not z otázkou tak zavinil jste tu nehodu? - odpověděl jsem ,,než abych byl bez papírů tak ano" nasralo ho to a byl jsem bez papírů 3. měsíce (v průběhu správního řešení to nahlásil řidič policajt na pojišovně jako ,,škůdce-viník") a já abych dostal noty tak jsem to podepsal také jako viník.
Závěr proč to píšu je ten že můžeš znát co chceš a být i právník,ale pokud chceš jezdit a mít papíry(obzvl᚝ když tě živí) tak buď jezdi jak se má a nebo sklop uši - jinak dopadneš jako já kdysi (měl jsem důkazy,svědky,příslib inspekce že pokud to dokážu jde ten poliš do civilu,ale také radu od kamaráda ze speciálky že jestli chci jezdit tak a na to kašlu - že mne dají na černou listinu(všechny posádky v Praze) a že do měsíce- dvou jsem bez not.) Zákon není realita. A ABY TO MĚLO SOUVISLOST S POKUTAMI - DOSTAL JSEM 1000,-NA SLOŽENKU KTEROU JSEM NEZAPLATIL,NIKDO JÍ PO MNE NECHCE A Z POJIŠOVNY SPIS O NEHODĚ ZMIZEL.

29.03.2014 00:45 - Re: Ceník pokut 2681277
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
jruze, to je kovbojka z roku 1985 nebo ze začátku 90.tých let? Současná realita je jinde. To co píšeš by si nikdo ani nepomyslel dovolit.

29.03.2014 07:12 - Re: Ceník pokut 2681286
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tony_Z napsal(a):
jruze, to je kovbojka z roku 1985 nebo ze začátku 90.tých let? Současná realita je jinde. To co píšeš by si nikdo ani nepomyslel dovolit.


To je kovbojka +- 10. let zpět

29.03.2014 07:29 - Re: Ceník pokut 2681287
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
frmax napsal(a):
Jak je vidět tak se Rio 11 vyznᚠv zákonech o přestupcích a též o provozu na pozemních komunikacích. To je dobře. Mohl by jsi mne poučit? Co právník to jiný názor a ne většinou mají pravdu. Ale to je jedno. Mikra chtěl pouze napsat jaké pokuty mohou být za jaké přestupky.



Asi jsem svoji myšlenku nenapsal dost srozumitelné. Chtěl jsem jen uvést k tomuto jistě zajímavému tématu, že ceník pokut je jen výtah z jednotlivých zákonů. Při spáchání přestupku je vždy nutné označit přestupce, tedy konkrétní osobu která přestupek spáchala, dále dokázat že se přestupek stal. V tomto případě je důkazní břemeno na policii, nebo orgánu věcně a místně příslušném tento přestupek řešit. V některých případech , opakuji v některých případech se dá z přestupkového řízení vybruslit bez pokuty. Je třeba jen trochu znát tyto dva zákony.

29.03.2014 09:12 - Re: Ceník pokut 2681296
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Rio11 napsal(a):
Asi jsem svoji myšlenku nenapsal dost srozumitelné. Chtěl jsem jen uvést k tomuto jistě zajímavému tématu, že ceník pokut je jen výtah z jednotlivých zákonů. Při spáchání přestupku je vždy nutné označit přestupce, tedy konkrétní osobu která přestupek spáchala, dále dokázat že se přestupek stal. V tomto případě je důkazní břemeno na policii, nebo orgánu věcně a místně příslušném tento přestupek řešit. V některých případech , opakuji v některých případech se dá z přestupkového řízení vybruslit bez pokuty. Je třeba jen trochu znát tyto dva zákony.


Ano velmi správně a do té doby má právo a možnost policie zadržet ŘP jedné nebo oběma stranám do vyřešení ve správním řízení (můj případ - jen mně) a o tom jsem psal - sklopit uši a max. řešit stížností později - protože pokud budeš hrdina jako já tak ti prostě nevrátí papíry a zkus mu je vzít.Je sice pravdou že pokud není vydáno rozhodnutí pořád mᚠŘP platný a čistě teoreticky by jsi mohl jezdit,ale nastává problém že při řízení a následné kontrole se musíš prokázat platným dokladem a je tu problém který se řeší pokutou a hlavně to připojí ke stávajícímu problému na správním a i když by jsi vyklouzl z původního tak tě uvrtají na toto.

29.03.2014 09:31 - Re: Ceník pokut 2681301
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Rio11 - notorickej vybruslovač ze zákona - čoveče neradil ty jsi náhodou Janouškovi? Nebo nějakým jiným čuňatům, která udělají průser a následně si myslí, že na ně zákon neplatí?

jruze - žije v minulosti. Doufám, že těm klukům, co jsou u policie třeba 5, 6, 7 let a snaží se věci dělat pořádně, nezapomenete pořádně naplivat do obličeje, jaké to jsou špíny proto, že jste před deseti lety měli problém s nějakým pakem, který již dávno od policie vyhodili. Jediné co tím každý dokáže je to, že se na to vyserou a budou se k vám chovat tak, jako vy k nim...

Když by ti přišel skopčák do podniku, také bys ho vykopnul s tím, že tu jeho děda ve čtyřicátých letech řádil? Je to v podstatě to samé. Současní nemůžou za činy minulých.

29.03.2014 10:51 - Re: Ceník pokut 2681356
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Tony_Z napsal(a):
jruze, to je kovbojka z roku 1985 nebo ze začátku 90.tých let? Současná realita je jinde. To co píšeš by si nikdo ani nepomyslel dovolit.


zijes v idealizovanom svete
bohuzial podobne excesy su stale bezne, aj ked uz nie tak silne ako boli pred par rokmi, ale stale sa toto deje

29.03.2014 11:06 - Re: Ceník pokut 2681376
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
zijes v idealizovanom svete
bohuzial podobne excesy su stale bezne, aj ked uz nie tak silne ako boli pred par rokmi, ale stale sa toto deje


No vidím to z první řady. A bohužel to, co napsal jruze, tak mi připadá, že je teď přesně naopak.
Ale nevím, jak u vás na Slovensku, přeci jen jiný kraj jiný mrav. A ono také to nemusí být ani v ČR všude stejné, to co je v mém okolí může být úplně jiné o kraj vedle. To člověk neví... nicméně to nemění nic na tom, že je třeba řešit aktuální věci a né vytahovat něco z dávné minulosti.

29.03.2014 12:06 - Re: Ceník pokut 2681400
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak trošku do mlýna nechtěně rozpoutané vřavy. Za cca 35 která jsem strávil za volantem jako profík, jsem žádné velké problémy s dopraváky neměl, spíš se ke mně chovali velmi slušně byli mírnější než k neprofi-řidičům (s jednou vyjímkou, mělničtí policajti mi za to že jsem zastavil s autobusem na silnici první třídy -rovný úsek, minimální provoz v sobotu odpoledne r. 1976, jízdní pruh zůstal z více než 3|4 volný - a šel se vymočit do křoví. Důvod pokuty - neumístění trojúhelníku v příslušné vzdálenosti za vozidlo. Výše pokuty 300Kč -v roce 78 slušné peníze-). Problém vznikl když strážníkům (městská a obecní policie) rozšířily pravomoci, dali jim zbraně a většina si jich teď myslí že jsou bůh ví co. Přitom, když mi třeba 2hodiny trčí u baráku a nuceně poslouchám jejich hlášky jak kdo koho "vopentlily" a co by bylo potřeba udělat tak bohužel získávám dojem, že jedinou podmínkou pro přijetí je nutnost mit IQ pod 90.

29.03.2014 13:56 - Re: Ceník pokut 2681435
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Ano velmi správně a do té doby má právo a možnost policie zadržet ŘP jedné nebo oběma stranám do vyřešení ve správním řízení (můj případ - jen mně) a o tom jsem psal - sklopit uši a max. řešit stížností později - protože pokud budeš hrdina jako já tak ti prostě nevrátí papíry a zkus mu je vzít.Je sice pravdou že pokud není vydáno rozhodnutí pořád mᚠŘP platný a čistě teoreticky by jsi mohl jezdit,ale nastává problém že při řízení a následné kontrole se musíš prokázat platným dokladem a je tu problém který se řeší pokutou a hlavně to připojí ke stávajícímu problému na správním a i když by jsi vyklouzl z původního tak tě uvrtají na toto.


Asi jsi nepochopil co jsem tu chtěl napsat. Zato co se tobě stalo nemůžu, podle toho jak to čtu co tu píšeš , tak mi to připadá že jsi naletěl nějaké výhrůžce nějakého náčelníka týlu.O odebrání ŘP nerozhoduje policie , ale správní orgán. Policie ti může ŘP zadržet na dobu nezbytně nutnou do rozhodnutí správního orgánu , správní orgán bez prodlení musí rozhodnout o tom zda ti bude ŘP zadržen do rozhodnutí o přestupku, nebo nikoli. A tím se dostáváme k tématu který jsem zde nastínil. Né vždy si musí řidič nechat všechno líbit od policie, a né vždy se nevyplatí dělat tupou ovci, ale bránit se. A to je o znalosti zákonů každého jednoho z nás.

29.03.2014 14:27 - Re: Ceník pokut 2681443
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Rio11 napsal(a):
Asi jsi nepochopil co jsem tu chtěl napsat. Zato co se tobě stalo nemůžu, podle toho jak to čtu co tu píšeš , tak mi to připadá že jsi naletěl nějaké výhrůžce nějakého náčelníka týlu.O odebrání ŘP nerozhoduje policie , ale správní orgán. Policie ti může ŘP zadržet na dobu nezbytně nutnou do rozhodnutí správního orgánu , správní orgán bez prodlení musí rozhodnout o tom zda ti bude ŘP zadržen do rozhodnutí o přestupku, nebo nikoli. A tím se dostáváme k tématu který jsem zde nastínil. Né vždy si musí řidič nechat všechno líbit od policie, a né vždy se nevyplatí dělat tupou ovci, ale bránit se. A to je o znalosti zákonů každého jednoho z nás.


Při každé kontrole jsi povinen předložit ŘP a už jsi ho zkoušel vyndat policajtovi z kapsi když ti oznámí že ti ho zadržuje do vyřešení ve správním řízení? Ano zákony znám - byla možnost oznámit že ho nemám u sebe,ale to bych musel tušit co udělá - vystavil bych se jen pokutě že jsem ho neměl u sebe.

29.03.2014 16:52 - Re: Ceník pokut 2681473
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Psal jsi že to byla drobná DN se škodou na vozidle cca 1000 Kč. Při těchto DN se ŘP neodebírá !!! Mᚠpravdu vyndat ŘP policajtovi z kapsy se nějak nedá. Ale já bych to řešil jinak. Správní řízení, stížnost na policistu v případě odebrání ŘP policistou neoprávněně, což podle mého názoru v tomto případě bylo. Dále také žalobou na policii o ušlý zisk a další škody s tím způsobené, pakliže jsi bez ŘP nemohl vykonávat své zaměstnání. V případě ztráty zaměstnání by to byla žaloba o mnohem větší peníz. Budeš oponovat, že to je na dlouhé lokte, že to je složité, že jsi to netušil, a nakonec že pro tebe bylo lepší a jednoduší zaplatit těch tisíc korun které to vyřešily. Je to řešení, ale právě tyto případy vedou k tomu že si policisté na silnicích troufnou cokoli, a většinou jim to projde. Věř mi vím o tom celkem dost hodně.

29.03.2014 18:51 - Re: Ceník pokut 2681516
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Když se stane něco neoprávněně, tak je stížnost na místě. Problém nastává, když se někdo šprajcuje, že mu byl odebrán ŘP, když jel na 50km/h ve městě 120km/h. Případně někoho zmrzačil na přechodě, když zrovna psal na dotykovém telefonu SMS.
Rio, ono je to dvousečné, problém je, že lidé se cítí ukřivdění téměř za všechno už právě proto, že se jim nechce ten zákon ani přečíst, pak se strašně diví a posílaj stížnosti na všechny strany a vykrucujou se.
Takhle jak to podáváš, tak to zní, že si lidi mají neustále na všechno stěžovat... Pokud někdo potřebuje papíry pro výkon svého povolání, měl by zákon 361/2000 Sb. znát jako své boty, aby věděl, co si přesně může dovolit a co ne. Pokud neví, co na silnici může, tak promiň, ale nemá co dělat řidiče z povolání - pak to tu vypadá tak, jak to vypadá.
Osobně jsem se nikdy nesetkal s člověkem, který dodržoval předpisy a přišel by o papíry. (výjimkou jsou těžké nehody s úmrtím - dodržovat mohl, ale prostě udělal jinou řidičskou chybu)

29.03.2014 19:19 - Re: Ceník pokut 2681524
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Takže znalci kdo zavinil nehodu ? Ještě doplním že jsem nejel rychle(do 50Km/h) potvrzeno svědky i z protistrany,vůz policie vycouval do mé jízdní dráhy a zastavil na dělící čáře(přerušované),veškerá škoda byla na Felicii(škráblej roh pod lampou a naprasklá stoplampa), řidič policajt nahlásil škodu na pojišovně jako viník, já následně abych dostal noty tak na dop.inspektorátu také jako viník.

Přílohy:
nehoda.jpg ( 813678b ) -

29.03.2014 19:38 - Re: Ceník pokut 2681528
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Jasně že ty, protože šéf má vždycky pravdu.
Zákon sice byl na tvojí straně, policajt za volantem byl nepozorný pako, přiznal se, ale protože šéf má vždycky pravdu, udělal jsi dobře, že si se nepral. Jinak by tě "po právu" opepřili jindy a jinde. Protože protivit se šéfovi je ten nejhorší zločin. A šéf je vždycky ten, kdo má větší plácačku.

29.03.2014 20:18 - Re: Ceník pokut 2681547
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
prave to je chyba, kosta by vedel povedat ako sa sudil za 20EUR, ked sa vsetci budu stavat za svoje prava (nie zato ze mu namerali 80 na useku kde mal ist 50)

ale aby sme neriesili len stare veci osobna skusenost
vecer, prazdna dialnica, tempomat 130
dobehnes auto iduce v lavom pruhu, pred nim nic, za mnou nic
dane auto iduce v lavom pruhu 110 je policajne auto
co spravis? obehnut ho sprava - porusenie predpisov, blikat na neho?
tak som sa vliekol za nim 30km, potom zisiel z dialnice, cize cista provokacia

29.03.2014 20:24 - Re: Ceník pokut 2681552
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
jumep:

361/2000 sb. - v ČR

§ 31
Výstražná znamení
(1) Je-li to nutné k odvrácení hrozícího nebezpečí, dává řidič zvukové výstražné znamení. Mimo obec může řidič dávat zvukové výstražné znamení i tehdy, je-li to nutné k upozornění řidiče předjížděného vozidla.
(2) Místo zvukového výstražného znamení smí řidič dávat světelné výstražné znamení krátkým přerušovaným rozsvícením dálkového světla nebo přepínáním potkávacích a dálkových světel; k upozornění řidiče předjížděného vozidla je smí dávat i v obci.

Takže se zařadit za ně do levého pruhu a probliknout je.

Jruze: Ten tvůj náčrtek je tak blbá situace, že si netroufám takhle nic říct. (skoro bych řekl, že ten kdo tam byl dřív, tak ten byl v právu). Záznam by byl fajn.

29.03.2014 20:27 - Re: Ceník pokut 2681555
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Použít záznamové zařízení, videokameru pakliže byla dostupná, a celou událost oznámit jak přestupek policejního vozu. I policisté jsou přece povinni dodržovat zákony.

|< < 1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator