Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Ceník pokut
1 2 3 > >|
26.03.2014 22:52 - Ceník pokut 2680455
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Nové - .link.

27.03.2014 00:02 - Re: Ceník pokut 2680457
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Nové - .link.


Mikro, ten ceník pokut, co jsi nahodil je starý jak Metuzalém a je již několik let neplaný...

Co se týče bodů, tak aktuální stav je například zde: .link.

A výše pokud jsou také jiné... (můžete najít v textu odkazu)

27.03.2014 11:22 - Re: Ceník pokut 2680539
frmax
Město: Příbram, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 28
99 Poslat soukromou zprávu
Mᚠpravdu, to copsal Mikra tak je už z přestupkového zákona zrušeno a převedeno do 361/2000 §125c

27.03.2014 11:41 - Re: Ceník pokut 2680550
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
frmax napsal(a):
Mᚠpravdu, to copsal Mikra tak je už z přestupkového zákona zrušeno a převedeno do 361/2000 §125c


Jasný, tak aby to bylo jednoduché na kliknutí:

Vyjmenování přestupků + ceník: .link.
Bodové ohodnocení jednotlivých přestupků: .link.

27.03.2014 14:39 - Re: Ceník pokut 2680585
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zajímavá definice přestupku v rozhodnutí Nejvyššího Správního Soudu: .link.

27.03.2014 14:57 - Re: Ceník pokut 2680594
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
vseved napsal(a):
Zajímavá definice přestupku v rozhodnutí Nejvyššího Správního Soudu: .link.


Však vše v pořádku, ne? Pokud nemᚠpapíry po ukončení zákazu řízení proto, že jsi si nezažádal o vrácení nebo jsi tím vracecím kolečkem prostě nestihl ještě projít, tak nemůžeš řídit. - Nepřijde mi na tom nic zajímavého, naopak mi to přijde rozumné.

(ale jestli myslíš, to, že to je rozepsaný na dvě A4, tak pak musím říct, že tyhle dlouhosáhlé výlevy jsou pro obyčejné lidi naprosto k ničemu a docela bych řekl i urážející : aneb sereme na občany, co nám je do toho, že nám nerozumí.... Vůbec by nevadilo, kdyby pod článkem bylo vysvětlení pro lajky na 10 řádků. )

27.03.2014 15:16 - Re: Ceník pokut 2680598
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
To ne. Zajímavá je pasáž: „Lze tedy obecně vycházet z toho, že jednání, jehož formální znaky jsou označeny zákonem za přestupek, naplňuje v běžně se vyskytujících případech materiální znak přestupku, nebo porušuje či ohrožuje určitý zájem společnosti. Z tohoto závěru však nelze dovodit, že by k naplnění materiálního znaku skutkové podstaty přestupku došlo vždy, když je naplněn formální znak přestupku zaviněným jednáním fyzické osoby. Pokud se k okolnostem jednání, jež naplní formální znaky skutkové podstaty přestupku, přidruží takové další významné okolnosti, které vylučují, aby takovým jednáním byl porušen nebo ohrožen právem chráněný zájem společnosti, nedojde k naplnění materiálního znaku přestupku a takové jednání potom nemůže být označeno za přestupek. (…) Správní orgány jsou povinny zkoumat vždy, když rozhodují, zda určité jednání je přestupkem či nikoliv, také otázku, jestli došlo k naplnění obou znaků přestupku, tj. znaku formálního i znaku materiálního (…).

Čili: Změřením rychlosti radarem je naplněním formálních znaků skutkové podstaty přestupku, k naplnění materiálního znaku přestupku musí být dokázáno, že takovým jednáním byl porušen nebo ohrožen právem chráněný zájem společnosti. A to je to co při měření stacionárními radary nemůže městská policie prokázat.

27.03.2014 15:41 - Re: Ceník pokut 2680613
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Tony_Z napsal(a):
Mikro, ten ceník pokut, co jsi nahodil, je starý jak Metuzalém a je již několik let neplaný...

Tak to se omlouvám za dezinformaci. Prodal jsem, jak jsem nakoupil a nekontroloval jsem to. Jen jsem důvěřoval.
Trhám si roucho a sypu si popel na hlavu.


27.03.2014 16:00 - Re: Ceník pokut 2680614
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Mikro, však cajk, o nic nejde, alespoň jsi umístil myšlenku.

Vsevěd: Obecně řečeno - to neokecáš, pokud ve městě pojedeš jako prase, tak ti nikdo nebude shánět lidi, kolem kterých jsi jel jako čuně, protože už to, že se pohybuješ ve městě v podstatě znamená, že jsou lidé - chodci v nejbližším okolí a pokud ti někdo vleze do vozovky, tak nebuseš mít čas zareagovat. Omezení rychlosti je právě z toho důvodu, že kdyby čistou náhodou nastala situace, že ti někdo vběhne pod kola, tak jsi mohl zareagovat.- zareagovat na někoho, o kom do poslední chvíle nevíš a ani vědět nemůžeš dokud nejsi třeba 20m od něj.

Proboha, co to je za národ tohleto? Proč se nesnaží vlastní zákony dodržovat, ale snaží se jen hledat kličky a obcházet je? Ty zákony tu jsou pro nás - pokud se někomu nelíbí, a se je snaží změnit, ale neobchází je.

27.03.2014 17:15 - Re: Ceník pokut 2680623
frmax
Město: Příbram, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 28
99 Poslat soukromou zprávu
No tak to už jsme u rozboru přestupkového jednání, příště bude na řadě rozbor a definice trestného činu. A jinak jestli někdo nesouhlasí s přestupkem a cítí-li se poškozen jednáním policisty či strážníka tak má na to právo. Postoupí se to dál ke správnímu a ten rozhodne. Zapomíná se však na jeden fakt a ten v televizi taky neřeknou. Pakliže bude u správního prokázáno, že jsi se dopustil přestupku tak k tomu flastru si připočítej ještě náklady na zahájení řízení, nebo-li poplatek za sáhnutí na kliku přestupkové komise. No a pak se může třeba z pokuty na místě 500kč vyklubat třeba "2500".

Mikro vůbec se nemusíš omlouvat vždy nikdo není dokonalý a chybovat je lidské.

27.03.2014 23:44 - Re: Ceník pokut 2680733
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tony_Z napsal(a):
Proboha, co to je za národ tohleto? Proč se nesnaží vlastní zákony dodržovat, ale snaží se jen hledat kličky a obcházet je? Ty zákony tu jsou pro nás - pokud se někomu nelíbí, a se je snaží změnit, ale neobchází je.

Dodržuji zákony, ale požaduji aby je dodržovala i druhá strana. A jestli-že vydá Nejvyšší správní soud rozhodnutí které platí pro všechny soudy v republice, podle mého, patrně hloupého, názoru by mělo platit také pro obecní policii a odbor dopravy místního úřadu při přestupkovém řízení. Pokud pojedu po městě nepřiměřenou rychlostí, sice nerad ale pokutu zaplatím. Co mě ale roztesknilo bylo, když mi naměřili 400m za posledním barákem mezi dvěma 2m vysokými zdmi (je tam obora) na silnici která vede do kopce a je rovná v délce min. 2km 53km a chtěli na mě 2.000kč a 2 body. Správní řízení za účasti právníka. Výsledek - bez postihu.

28.03.2014 08:58 - Re: Ceník pokut 2680855
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
vseved napsal(a):
Co mě ale roztesknilo bylo, když mi naměřili 400m za posledním barákem mezi dvěma 2m vysokými zdmi (je tam obora) na silnici která vede do kopce a je rovná v délce min. 2km 53km a chtěli na mě 2.000kč a 2 body. Správní řízení za účasti právníka. Výsledek - bez postihu.


A můžeš dopsat o jaký přestupek se mělo jednat, respektive za to ti ty "2000kč a 2 body" chtěli dát a kdy to bylo??
Nemám rád, když si lidi vymýšlejí něco, co není možné, jen aby někoho pošpinili...

Komunistické vyšlenky, které se nejvíce týkají komunismem vychovaných generací "když ty tak já taky", "Když to nemám já, tak ty to také nebudeš mít" a podobné jsou to, co nás tu posouvá desítky let dozadu, už aby to konečně vymizelo - to bude potom fajn, když si lidi budou přát a nebudou se do druhých navážet jen proto, že mají víc nebo mohou více.

Jinak měření rychlosti na výjezdu a příjezdu z obcí jsem neviděl již řadu let od té doby, co to bylo v podstatě M욝ákům "nedoporučeno" jako neúčelné.

28.03.2014 09:21 - Re: Ceník pokut 2680874
Světlonoš
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 178

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No, ale ten právník asi nebyl zcela zdarma. 53 km/h to fakt dělají jen "m욝áci", jednou jsem se ptal známého od dopravky Police ČR, jak to mají na radaru nastavené a ten se dušoval, že státní policie to má od 56 km/h. Že je třeba nechat nějaký prostor pro chybu měření jak radaru, tak rychloměru ve vozidle hříšníka. A protože všechna auta co jsem kdy měl, ukazovala vždy o něco víc, jezdím město 55 km/h tachometrových a nikdy problém.
Jsem přesvědčený, že pokud je pokuta uložená strážníky obecní - městské policie (pro mě to jsou strážníci, jak uvádí zákon, a ne policisté) příjmem města, bude u nich vždy nutkání maximalizovat zisky. Každému je jasné, že radar na dlouhých, rovných, přehledných úsecích je tam postavený kvůli zisku. Z logiky věci bych takové zařízení pochopil na místech s dopravním rizikem, kde je důležité rychlost dodržet (křižovatky, větší pohyb chodců, hustý provoz, školy...) Je to podobný ftípek jako mnohdy zbytečné odtahy vozidel nebo botičky. Mám dojem, že jejich hlavní úkol - přispívat k ochraně veřejného pořádku není pro mnohé starosty tak atraktivní.

28.03.2014 11:33 - Re: Ceník pokut 2680931
frmax
Město: Příbram, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 28
99 Poslat soukromou zprávu
Mᚠpravdu, že mnohde se měří na místech zcela zbytečně a účelně. Jediné co mne stále baví je to, jak se neustále rozebírá měření, botičky, odtahy atd. Jsou tu měštáci už více jak 20 let a stále jsou trnem v oku celého národa. Jak se asi chová národ když vyrazí na dovolenou do zahraničí. Tam jezdí skoro každý čech přesně podle pravidel a zákonů země. Proč to jde tam a ne doma. To je otázka. Tam si ani češi neotevírají moc hubu na policisty, proč asi. Jednou jsou daná pravidla a mají se dodržovat. Jenže jak to napsal Tony Z neustále se zde hledá jak to obejít. Jsem fakt borci. A jen mimo už dlouho jsem neviděl dopraváky řešit dopravu ve městech našeho státu - zákazy zastavení, stání na přechodech, v křižovatkách dělaj to za ně m욝áci. Tak proto jsou asi v takové obibě. Nojo vždy třeba stání na přechodu je zcela normální....

28.03.2014 13:47 - Re: Ceník pokut 2681006
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
To TonyZ: Stalo se 14.5.2010. Jízda v obci - překročení rychlosti o méně než 20km. Na místě 1000,-- a 2 body. Měl jsem u sebe asi 800,- a kartu, tak to šlo do správního řízení. Tam mi řekli že to bude za 2500,--, pak slevili na 2000,-. Jen pro úplnost, značka konec obce je od 1.9.2010 umístěna na konec obce a nikoliv na konec obory.
Co se týče měření na výjezdu z obce: Bydlím na konci obce a mohu Tě ubezpečit, že od jara do podzimu mi m욝áci tak 2x-3x měsíčně kasírujou řidiče přímo před barákem a poslouchat jejich hlášky "Oktávka 54" - "Já ho sejmu"a pod. je velmi zajímavé a k nasrání. Zeák konečně dostal od státní policie seznam, ke u nás mohou letos m욝áci měřit (tři místa, u přechodu na každou stranu do vzdálenosti 40m). Vedle ve vesnici byly předloni rozbroje ohledně měření a stížnosti až jim státní policie určila dvě místa (potencionálně nebezpečná). Výsledek: Starosta na schůzi prohlásil, že vzhledem k tomu, že si policie na sebe nevydělá a tak ji chtěl zrušit. Nakonec tam ze 7 policistů zůstali 2 a obchází obec pěšky.

28.03.2014 14:02 - Re: Ceník pokut 2681020
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
vseved napsal(a):
To TonyZ: Stalo se 14.5.2010. Jízda v obci - překročení rychlosti o méně než 20km. Na místě 1000,-- a 2 body. Měl jsem u sebe asi 800,- a kartu, tak to šlo do správního řízení.


Aby to šlo do správního, tak jsi musel vyjádřit zásadní nesouhlas s přestupkem (a už z jakéhokoliv důvodu) - jinak bys dostal blokovou pokutu na místě nezaplacenou a k tomu složenku na těch 1000kč.
To jestli mᚠu sebe peníze nebo ne je úplně jedno... - takže jsi se do správního musel poslat sám.

Tento způsob, jakým se některé obecní policie živily (- většinou ty malé obce si hráli na šerify), jsi sám napsal PČR svým způsobem utnula - ve chvíli, kdy dostala od zákona tuto příležitost. Nakonec jsi napsal, že již jsou jen dva a chodí pěšky. Tudíž tento neduh společnosti, kdy se zákony prosazují dosti pedantským způsobem byl vyřešen a nyní to je ok. Jak jsem psal, hóóódně dlouho jsem neviděl nikoho měřit na výjezdu nebo příjezdu z/do obce.
Píše se rok 2014 - řešte proto prosím současné problémy a nevytahujte něco, co je již hotové.
V roce 2025 přece také nebudeš nadávat na obecní policii proto, že tě v roce 2010 pokutovala za přestupek, který jsi spáchal (avšak jeho nebezpečnost pro okolí byla minimální).

28.03.2014 17:52 - Re: Ceník pokut 2681119
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ceník pokut je jedna věc. Důkazní břemeno věc druhá. Neznalého řidiče utočí policista na čemkoli, právníka skoro na ničem. Jde o to dobře znát zákonu o provozu na pozemních komunikacích a zákon o přestupcích. Kdo tyto dva zákony zná, ten zná i ceník pokut. Zná i postupy v přestupkovém řízení a dovede si hravě spočítat zda se mu rentuje zaplatit namístě pokutu nebo to nechat dojít až do správního řízení. On totiž žádný ofiko ceník pokut neexistuje. To jsou jen výtahy z uvedených zákonů.

28.03.2014 19:55 - Re: Ceník pokut 2681159
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Rio11 napsal(a):
On totiž žádný ofiko ceník pokut neexistuje. To jsou jen výtahy z uvedených zákonů.


Je dáno rozmezí, v jaké výši se může pokuta za daný přestupek pohybovat - předpokládám, že tak to Mikra v původním příspěvku myslel, aby se každý mohl podívat, kolik ho jaké přestupkové jednání může stát.

Jinak bacha na to, myslet si, že právník všechno ví. Je to široký pojem, každý právník se většinou specializuje na určitý druh práva. Plno z nich neví o dopravě nic navíc než běžný člověk, prostě proto, že tyto věci pracovně neřeší a nepotřebuje to.

28.03.2014 21:31 - Re: Ceník pokut 2681222
frmax
Město: Příbram, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 28
99 Poslat soukromou zprávu
Jak je vidět tak se Rio 11 vyznᚠv zákonech o přestupcích a též o provozu na pozemních komunikacích. To je dobře. Mohl by jsi mne poučit? Co právník to jiný názor a ne většinou mají pravdu. Ale to je jedno. Mikra chtěl pouze napsat jaké pokuty mohou být za jaké přestupky.

28.03.2014 21:36 - Re: Ceník pokut 2681228
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
frmax napsal(a):
Jak je vidět tak se Rio 11 vyznᚠv zákonech o přestupcích a též o provozu na pozemních komunikacích. To je dobře. Mohl by jsi mne poučit? Co právník to jiný názor a ne většinou mají pravdu. Ale to je jedno. Mikra chtěl pouze napsat jaké pokuty mohou být za jaké přestupky.



prosím přeložit do řeči mého kmene, díky...

1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator