Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Ceník pokut
Světlonoš
28.03.2014 09:21 - Re: Ceník pokut
Za?iato?n?k
No, ale ten právník asi nebyl zcela zdarma. 53 km/h to fakt dělají jen "m욝áci", jednou jsem se ptal známého od dopravky Police ČR, jak to mají na radaru nastavené a ten se dušoval, že státní policie to má od 56 km/h. Že je třeba nechat nějaký prostor pro chybu měření jak radaru, tak rychloměru ve vozidle hříšníka. A protože všechna auta co jsem kdy měl, ukazovala vždy o něco víc, jezdím město 55 km/h tachometrových a nikdy problém.
Jsem přesvědčený, že pokud je pokuta uložená strážníky obecní - městské policie (pro mě to jsou strážníci, jak uvádí zákon, a ne policisté) příjmem města, bude u nich vždy nutkání maximalizovat zisky. Každému je jasné, že radar na dlouhých, rovných, přehledných úsecích je tam postavený kvůli zisku. Z logiky věci bych takové zařízení pochopil na místech s dopravním rizikem, kde je důležité rychlost dodržet (křižovatky, větší pohyb chodců, hustý provoz, školy...) Je to podobný ftípek jako mnohdy zbytečné odtahy vozidel nebo botičky. Mám dojem, že jejich hlavní úkol - přispívat k ochraně veřejného pořádku není pro mnohé starosty tak atraktivní.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator