Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Ceník pokut
|< < 1 2 3
29.03.2014 20:32 - Re: Ceník pokut 2681558
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Tony_Z a sme u toho, bliknem na neho, necha ma predbehnut a potom zastavi a bude hladat cokolvek a dobre vies ze vzdy najde ... nemal som cas hodinu pobehovat okolo auta

29.03.2014 20:33 - Re: Ceník pokut 2681559
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Na šéfa se nebliká.

29.03.2014 20:35 - Re: Ceník pokut 2681560
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Jumep: Já bych blikal jak zběsilej. (kdybych pospíchal a bylo to u nás) a nemůžu říct, že vždy najde. Co by taky měl najít, když má člověk všechno v pořádku.

29.03.2014 20:45 - Re: Ceník pokut 2681562
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
hele Jaroušku, nech toho, vždy je v tom ještě něco jiného, kdyby za každé škrábnutí brali poldové ŘP, tak je republika lépe průjezdná.... čo bolo to bolo, terazky keď som rentiérom to vidím inakšie, jinak pánové poldové jsou taky občané ČR a když je mezi řidiči X blbců, tak prostě ze statistického hlediska se musí najít i u poldů. Když pánové houby znáte na co máte právo, bohužel znáte jenom tzv. práva, otvírate si držky na poldy, hned jak otevřete okénko u auta, dáváte poldovi hned na jevo, že je blbec, že vás otravuje, a věřte tomu, že někdy stačí i ty vaše kyselé ksichty.... za 37 let jsem platil pokutu a resp. jsem byl kontrolován asi 3x, jednou stání na zákazu... moje vina pokuta 10,- korun, a 1x když bylo pátrání po Kájinkovi a 1x fotečka někde na MOravě pěkně asi v zastávce za obcí o 15km více. Nechcete mít problémy s poldy, tak dodržujte pravidla a zákon, i když vás to může kakat, že nějaká rovina a nikde nic a je tam 5 km/hod, tak vás to neopravňuje tuto značku porušovat, nikdy nevíte proč to tam někdo schválil a umístnil. Nelíbí se vám to? Tak si dejte stížnost na dopravní odbor Národního výboru..... Tony zdraví vás bývalý polda a dnes vámi oblíben mazač

29.03.2014 20:49 - Re: Ceník pokut 2681563
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
prave to je chyba, kosta by vedel povedat ako sa sudil za 20EUR, ked sa vsetci budu stavat za svoje prava (nie zato ze mu namerali 80 na useku kde mal ist 50)

ale aby sme neriesili len stare veci osobna skusenost
vecer, prazdna dialnica, tempomat 130
dobehnes auto iduce v lavom pruhu, pred nim nic, za mnou nic
dane auto iduce v lavom pruhu 110 je policajne auto
co spravis? obehnut ho sprava - porusenie predpisov, blikat na neho?
tak som sa vliekol za nim 30km, potom zisiel z dialnice, cize cista provokacia

řekni mi jediný důvod proč si se nezařadil do pravého pruhu a nepokračoval si v těch tvých 130???? říkáš, že žádné autá tam nebyla....

29.03.2014 20:52 - Re: Ceník pokut 2681564
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
Tony_Z napsal(a):
Jumep: Já bych blikal jak zběsilej. (kdybych pospíchal a bylo to u nás) a nemůžu říct, že vždy najde. Co by taky měl najít, když má člověk všechno v pořádku.


určitě má nečitelné výrobní čísla ventilků....... pánové u mně by teda nenašli poldové nic!!!!! závadného, i ty věci v lékárničce jednou za čas přerazítkuji - radši..... a mám dokonce i První pomoc ve slovenštině- když jezdím k bratrům....

29.03.2014 21:21 - Re: Ceník pokut 2681568
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
najk napsal(a):
hele Jaroušku, nech toho, vždy je v tom ještě něco jiného, kdyby za každé škrábnutí brali poldové ŘP, tak je republika lépe průjezdná.... čo bolo to bolo, terazky keď som rentiérom to vidím inakšie, jinak pánové poldové jsou taky občané ČR a když je mezi řidiči X blbců, tak prostě ze statistického hlediska se musí najít i u poldů. Když pánové houby znáte na co máte právo, bohužel znáte jenom tzv. práva, otvírate si držky na poldy, hned jak otevřete okénko u auta, dáváte poldovi hned na jevo, že je blbec, že vás otravuje, a věřte tomu, že někdy stačí i ty vaše kyselé ksichty.... za 37 let jsem platil pokutu a resp. jsem byl kontrolován asi 3x, jednou stání na zákazu... moje vina pokuta 10,- korun, a 1x když bylo pátrání po Kájinkovi a 1x fotečka někde na MOravě pěkně asi v zastávce za obcí o 15km více. Nechcete mít problémy s poldy, tak dodržujte pravidla a zákon, i když vás to může kakat, že nějaká rovina a nikde nic a je tam 5 km/hod, tak vás to neopravňuje tuto značku porušovat, nikdy nevíte proč to tam někdo schválil a umístnil. Nelíbí se vám to? Tak si dejte stížnost na dopravní odbor Národního výboru..... Tony zdraví vás bývalý polda a dnes vámi oblíben mazač


Přísahám že nebylo nic víc nic méně než jsem napsal dokonce původní debata byla jak odemne tak od řidiče že na to kašlem a pojedeme dál - vše rozpoutal polda spolujezdec a potom já když přijeli jejich kolegové a začli že jsem to zavinil(řekl jsem to si děláte prdel že to budete řešit vi) no a už to začalo (asi 30. lidí z hospody do nich z toho asi osm kteří stáli před hospodou) načež tam bylo do dvaceti minut asi 6.-8. aut a následně policajtka z inspektorátu a ta na mne jestli to auto už stálo při kontaktu nebo ještě jelo? řekl jsem že nevím že jsem byl rád že jsem se jim vyhnul a že oni jednoznačně nacoubali do mé jízdní dráhy - také tvrdila mou vinu - no závěr byl pan kapitán Pudil(zástupce šéfa správního oddělení) s poznámkou že jestli to bude řešit on tak jsem bez ŘP jestli kolegině dostanu pokutu - ztratil jsem jistotu v úspěch a řekl že než abych byl bez not tak jsem to reději zavinil - no to zase nasralo jeho a bylo.To je vše nepotřebuji si hrát na ublíženého je to deset let - je to pryč.

10.04.2014 13:05 - Re: Ceník pokut 2686093
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Sice se nejedná o ceník pokut, ale určitě doporučuju nastudovat si tyto dva články. Alespoň notoričtí platiči pokut by to měli znát. Možná se budeme divit, jak jsme kdy kdo naletěli.
.link.
.link.

29.05.2014 12:58 - Re: Ceník pokut 2700389
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Zase jedna finta.


Přílohy:
pokuty.jpg ( 58687b ) -

29.05.2014 14:04 - Re: Ceník pokut 2700408
Ouff
Město: Praha 9, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 15
99 Poslat soukromou zprávu
Ze zajímavosti jsem se podíval na výše zmiňovaný §22 zákona 200/90 Sb. (Zákon o přestupcích) a vůbec tam není - byl zrušen. O překročení rychlosti se totiž v zákonu č.200/90 vůbec nepíše. To proto, že tento zákon byl změněn zákonem č.411/2005 Sb., kde se v "novém" §22 píše o přestupku, když řidič:
f) při řízení vozidla
...
2. překročí nejvyšší dovolenou rychlost stanovenou zvláštním právním předpisem nebo dopravní značkou v obci o 40 km.h-1 a více nebo mimo obec o 50 km.h-1 a více,
3. překročí nejvyšší dovolenou rychlost stanovenou zvláštním právním předpisem nebo dopravní značkou v obci o 20 km.h-1 a více nebo mimo obec o 30 km.h-1 a více,
4. překročí nejvyšší dovolenou rychlost stanovenou zvláštním právním předpisem nebo dopravní značkou v obci o méně než 20 km.h-1 nebo mimo obec o méně než 30 km.h-1.
Takže předchozímu příspěvku od Mikry bych osobně nevěřil.

29.05.2014 14:43 - Re: Ceník pokut 2700419
Světlonoš
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 178

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Přesně tak. Základem je zákon č.361/2000 sb. paragraf 18, odst. 3,4.

(3) Řidič motorového vozidla o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 3 500 kg a autobusu smí jet mimo obec rychlostí nejvýše 90 km.h-1; na dálnici a silnici pro motorová vozidla rychlostí nejvýše 130 km.h-1. Řidič jiného motorového vozidla smí jet rychlostí nejvýše 80 km.h-1.

(4) V obci smí jet řidič rychlostí nejvýše 50 km.h-1, a jde-li o dálnici nebo silnici pro motorová vozidla, nejvýše 80 km.h-1.

Ta novelizace (411/2005) jak správně píše Ouff upravuje jak z.č.361/2000, tak i z.č.200/1990. Dále jsou v této úpravě ještě určeny penalizace v bodovém systému. A to do 20 v obci a do 30 mimo je to za dva body, nad je to za tři body. Pokud ovšem ona zmiňovaná právnička studovala v Plzni pak může dávat takovéhle zcestné rady.
Ale, pokud kdokoliv nesouhlasí s tím, že by přestupek svým jednáním spáchal, není povinen platit blokovou pokutu na místě nebo na složenku. Pak se pokuta oznamuje. O tomto ho jistě policista poučí. Následně policista sepíše oznámení o přestupku, kde se dotyčný může (ale nemusí) stručně vyjádřit k onomu skutku a následně to policista odešle na příslušný správní orgán k projednání, pochopitelně se záznamem z radaru.
O takto zdokumentovaném přestupku asi nebude pochyb, že?
Takže vás to bude stát čas navíc + náklady řízení + právník pokud si ho vezmete sebou. Já osobně, pokud bych rychlost překročil, tak raději zaplatím na místě a byl bych při jednání zkroušený hodný hoch.
Je ovšem každého volba, jestli se bude řídit slaboduchými slinty nebo si sám přečte příslušné právní normy.

29.05.2014 15:13 - Re: Ceník pokut 2700423
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Jo jo, je to tak. Dnes nás můžou oloupit za jakýkoliv překročení rychlosti.
Ten obrázek byl spíš jen ukázkou toho, co se povaluje po netu.

29.05.2014 15:26 - Re: Ceník pokut 2700425
Světlonoš
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 178

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak to jsi zalovil v docela kalných vodách. Pokud by se toho někdo chytil, moc by si nepomohl.
S tím překročením rychlosti je to fakt zlé. PČR mají obecně radary nastavené s jistou drobnou mírou tolerance, protože člověk není robot a nedrží tu rychlost naprosto přesně, ale městské policie v honbě za ziskem to sekají dost tvrdě.

29.05.2014 20:34 - Re: Ceník pokut 2700505
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Všechny radary jsou certifikovány stejně (tolerance +4km/hod). Otázkou je spíše kde měří, ale u obecní policie lze dosáhnout omezení možnosti měření.

30.05.2014 19:42 - Re: Ceník pokut 2700805
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 577

U??vate? Poslat soukromou zprávu
for Mikra.
Tomuto blábolu snad nemůžeš uvěřit. Zkus to u přestupkové komise a napiš na jak dlouho ti sebrali řidičák. To co jsi tu zveřejnil je blábol. Kdo se tím bude řídit bude pěkně v pr......

30.05.2014 20:36 - Re: Ceník pokut 2700825
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Rio se probudil.
Tak teda dobré ráno.

|< < 1 2 3


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator