Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Jak a proc jste zvolili C5? :-)
|< < 1 2 3 4 5 ... 20 > >|
22.09.2008 16:43 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 166413
zdenek1214
Město: Kynšperk nad Ohří, Auto: Peugeot 508Počet příspěvků: 54
99 Poslat soukromou zprávu
Citroena jsem nikdy nechtěl. Měl moc osobitý vzhled. Potom jsme koupili první pořádně zahraniční auto - Rencka Nevadu - ohromné kombi (před tím Trabi, Š 110 L, několik Žiguli, Š 1203). Nevada byla skvělá ale stará a olítaná - výměna za první citroen a to bylo ZX 1,9D - pecka auto i když ne s hydraulikou. Uchvátily mne posuvné zadní sedačky. Potom už to šlo - koupili jsme velké auto a to Forda Mondeo 1.7TD - slouží do teď manželce, já si kupoval malá auta a to Citroen AX 1,4D a to už jsem toužil po C5 Break - Takový ohromný kombík se hned tak nevidí. Musel ještě počkat - Citroen SAXO 1.5D a potom konečně letos C5 II 1,6 HDI 16 bez Fapu. Chodí skvěle. Skvělý design, výtečný motor, malá pojistka. Hlavně se nepodobá žádnému koncernovému autu. Prostě mám už pátého francouze a čtvrté cečko. Vždy s nimi byla jen spokojenost - nikdy mě nikde nenechaly viset. Mohu jen doporučit. o dieslech od PSA se říká, že to jsou mercedesy mezi diesly. Tchán je Peugeoák a teď si bude kupovat čtvrtého. Taky maximálně spokojen. A tak to je.

23.09.2008 16:30 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 166414
tomc
Město: Rožnov pod Radhoštěm, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 337
99 Poslat soukromou zprávu
v naší rodině mame BXy od 94 vše v brejku a naftě,ale vše starne tak jsem pořídil XA hdi jenže limuzinu.nedavno jsem se znovu oženil a mam malého ogarka.tak zase je potřeba kufřík,BX jen převáží material a vysavač neviděl no prostě dlouho!!tak co koupíme?? C5 hdi v breaku s tiptronikem za 120t kč no nekupto za ty prachy.

24.11.2008 22:50 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 166415
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ked som chodil na strednu tak som strasne pokukoval po XA. Ked som troska dospel tak som pokukoval po XM, XA atd ... ale v tej dobe to bolo nerealne pre mna. C5 som obdivoval hned ako sa objavila a to este ked som robil nejake upravy na stranke predajcu. Proste odjakziva som chcel C s hydro. Potom som sa dostal k ZXku, minuli rok mi nan ale padla skridla zo susedovej strechy a uz sa mi nechcelo investovat do oprav, najprv som rozmyslal ze kupim BX, ale v tej dobe skratka nic normalne nebolo k mani a objavila sa tato C5 2.2HDi, tiez som bol narocny a inu motorizaciu C5 1 nechcel , no a za ty prachy co sa objavila - presne ako uz bolo povedane, no nekup to

29.11.2008 00:07 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 166416
Tomi2002
Město: Stará źubovňa, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 118

99 Poslat soukromou zprávu
ak môžem, tak sa pripojím. Moje prvé auto Xsara 2.0 HDi, 66 kW, oproti "nemcom" pohodlný príjemný gauč, super spotreba, ... a hlavne žiadný traktorik, ako napr. pri octavke. To som mal 4,5 roka. Lákalo ma však hydropruženie a keď prišla C5 II, nastal čas splni si nesplnený sen. Skúsil som 1.6 HDi, 80 kW, zatial super a to hydro, no super. No a ešte rodičov som zlomil na Saxo 1,5 D, zatial v pohode, super do mesta a svokor má moju bývalu lásku Xsaru, zatiaž tiež v pohode. A ešte nakoniec, keď som videl najnovšiu C5, zistil som, že mám asi nový sen, tak možno si ho zas raz splním.

29.11.2008 08:32 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 166417
TycoonX
Město: , Auto: Daihatsu Sirion 1.3 4x4Počet příspěvků: 155
99 Poslat soukromou zprávu
No odkedy sme kupili BX 19D to išlo samo.. potom BX GTi..a nakoniec BX 16V ktory je len a len moj , cela rodina presla k PSA (som taky auto misionar a rozosievam vieru PSA ) takze 2x P406 moj BX ..no a uz nam chybala len C5 ,tak som nasiel v inzerate kraasnu 2.2HDi exclusive ktoru sme vzali, gumy,disky,tazne ,puklice orig citroen nas zatial vysli na prvopociatocnych 40 litrov este musime doriesit par mini problemov s hydraulikou a zadnymi lavymi dverami..inac super auto so slusnym vykonom a celkom slusnou spotrebou ktoru ale pri nasom style jazdy moc nevidno

08.01.2009 21:50 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 386472
DUBKO
Město: Mladá Boleslav, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
Měl jsem Xantii 1,9TD kterou jsem moc nectěl bal jsem se hydrauliky ale pak jsem se zamiloval do citroenu a pořad jsem pokukoval po c5 a nakonec jsem ji koupil mam ji sice jenom dva měsice ale jsem moc spokojenej.Jiny autak by jsem nechtěl citroen je citroen.

10.02.2009 20:38 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 387158
Myšák
Město: Tišnov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 174

99 Poslat soukromou zprávu
Od jara do podzimu jezdím na ryby a ty spousty věcí co sebou vozím se už do 146 alfy nějak nechtěly vejít. Tak sem se začal dívat po oktávkách v kombi (ještě že sem si ji nekoupil). No a jednou mě přítelkyně povídá, že mají v práci na prodej lehce jetý Berlingo, a se přijdu podívat. Asi ne náhodou tam stála aji C5 break a přes tu už sem se k berle nedostal. I přes nějaké drobnosti je to naprosto fantastické auto, hlavně ten podvozek, to je prostě nádhera. Teď jezdím na ryby jako lord

13.02.2009 08:59 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 387220
kask
Město: Rožnov pod Radhoštěm, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 50

99 Poslat soukromou zprávu
Předloni jsem s manželkou objel Velkou Británii v Golfu 1991 1,6 TD 44kW. Brali jsme s sebou 2 kola a věci na 2 týdny. Občas spíme venku, někdy i v autě. Nevím, jestli jste už spali v Golfu z 91., nebo jeli po německé dálnici se 44kW, chápete. Tedy přoč C5? Nenapadlo nás nic lepšího.

13.02.2009 16:55 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 387231
krteček
Město: Hlohovec u Břeclavě, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 9

99 Poslat soukromou zprávu
U mě to byl běh na dlouhou tra a výsledkem byla více méně náhoda. Nejprve jsem jezdil ve dvou š100, pak š120 a následně Passat variant rv1992 1,8 benzín má chudák najeto přes 400 000 a předevčírem jej manželka ve vánici nabořila, ale tak že passatu nic není(kromě ulomené koule) a na Audině co do ní napálila mají ulomené celé kolo(nejspíše hliníková náprava). Nicméně jak se passatu blížilo oněch 400 000km začal jsem se poohlížet po něčem s velkým kufrem. Neměl jsem ponětí jesti jít do dieselu nebo LPG, holý benzín bych asi nebral. Jednou jsem obvolal prodejce z internetu a jel se podívat (Břeclav Most cca 400km) na nabízenou C5 1,8 LPG, bohužel nebo možná bohudík jsem neměl ssebou celou hotovost, tak jsem chtěl úvěr. Po ústní domluvě 10% RPSN jsem šel na oběd a když jsem se vrátil, byla připravena smlouva na 28% RPSN to jsem tedy opravdu nečekal a po úvaze jsem odmítl. Navíc mi pak můj spolujezdec řekl, že pískování na oknech byla 3-1 různá. Ale dojem, jaký ve mě zanechala C5 z krátké zkušební jízdy jsem nezapomenul a i nadále brousil na netu. Po asi měsíci mě trkla, teď už moje C52,0 LPG, cca 300km od bydliště. Ráno jsem obvolal jestli není zadaná a vydal jsem se ku Praze. Projel jsem si ji a byla a je moje. Právě, když jsem vyskládal peníze na stůl, volal další zájemce a byl velmi smutný, že jsem mu krásku přebral.

14.02.2009 10:22 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 387259
Lulina
Město: Karlovy Vary, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 104

99 Poslat soukromou zprávu
To- krteček

Co to bylo za loupežníky v tom Mostě pls, vzpomeneš si?? Mne teď čeká podobná anabáze jako tebe, tak abych se jim rovnou vyhnul.

15.02.2009 11:48 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 387320
krteček
Město: Hlohovec u Břeclavě, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 9

99 Poslat soukromou zprávu
To- Lulina
už nevím, ale dělali úvěry pro Essox, takže z mého pohledu Essox nebrat!!!

25.03.2009 13:53 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 659654
maxík
Město: Smržovka, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 51

99 Poslat soukromou zprávu
Poslední auto laguna 2,2D byla fajn,spolehlivá,na dálku spotřeba 4.4l při rychlosti do 110,ale byla stará.Chtěl jsem něco mladšího,původní myšlenka octavie nebo passat mě po přečtení recenzí a po zjištění cen,rychle přešla.Náhodou jsem se mohl jednou svézt v céčku a nebylo co řešit.Kořeny mám na slovensku,kam jezdím tak 4x za rok a jelikož máme malé dítě,chtěl jsem pohodlné a bezpečné auto.To si myslím C5 je.Zbytek uvidíme.

25.03.2009 21:41 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 659672
drobec
Město: Bratislava, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 214

99 Poslat soukromou zprávu
otec ma xantiu na ktorej som pravidelne jazdil (vyborna zehlicka na nase cesty akurat ze pre mna tesna). Pri mojej vyske som mal trochu ine kriteria resp. priority na vyber "vlastneho" a o C5 a citroeny celkovo som sa vobec nezaujimal, najprv som chcel nejaku toyotu, potom som dlho vyhliadal srdcovu 406 coupe, az kym mi otec raz nezavolal aby som mu pozrel adresu bazaru z inzeratu na nete (samozrejme na C5tku). Aby som mu vedel poskytnut viac info tak som pozrel recenzie, testy, skusenosti a este ten vecer som mu povedal ze ked sa rychlo nerozhodne tak ju asi chcem ja a na druhy den som zistoval odkial zohnat prachy a na treti som sa v nej odvazal z bazaru prosne ponuka ktoru som nemohol odmietnut
p.s. dnes som sedel v novej c5tke a papiere naozaj neklamu tam je vpredu menej miesta ako v C4 nie to este v starsich C5tkach

02.04.2009 08:55 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 659762
michaga
Město: Hlohovec, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Som tu novacikom a aj c5 nevlastnim dlho. Predtym som jazdil na Xantii 2,1TD kombi. Obrovska pohodlna kara, po sklopeni zadnych sedadiel som sa pri svojej vyske vzadu pohodlne vyspal . Pred Xantiou som mal S Favorit a nechcel som verit tej zmene, ked som presedlal. Komfort, vsetko v elektrike, hupanie, no a tie sedanky, ktore su v Xantii su neprekonatelne (ani C5 nema take pohodlne). Ked budem Xantiu predavat, tak si asi vezmem sedacky a dam do obyvacky namiesto gaucu . No a teraz neviem ako to bude dalej. Sedel som uz aj v C5 II a C5 III, ale cim dalej sa mi zda, ze to sedenie je tvrdsie a tvrdsie. Dokonca aj dizajn interieru u tychto modelov (najma C5 III) je hrozny. Ako by prechadzali na ten obycajny nemecky dizajn. Myslim tym najma stredovy panel. Dokonca ani C6 mi zvnutra prilis nesedi a tam mi nesedi ani koza pri vybave exclusive. Snad Citroen vyjde aj s nejakym retro, ktore mi bude sediet. No ale aby som iba nekritizoval, s mojim Petom som zatial velmi spokojny, troska som sa zlakol spotreby, ale bolo iba treba sa naucit jazdit s tym motorom a automatom. Na hupacku nedam nedopustit.

02.04.2009 17:28 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 659769
Neo333
Město: Bratislava 42, Auto: Citroën BXPočet příspěvků: 7
99 Poslat soukromou zprávu
Ja mam momentalne BX 1,9D. co ma u neho bavi a preco som s nim spokojny je spotreba(5,5l-6,5l) komfort,velkost vnutorna a ta vybava.mam uz druhy, ten prvy mal dobry motor tak sme ho dali do benzinaka.no teraz pokulhavaju loziska v kolesach a ramenach.tak neviem ci opravit alebo kupit C5 do uvahy by este pripadla ALFA 156sportvagon alebo Peugeot 406combi. dost vaham.ked by som kupoval asi by som konecne chcel riadny motor asi 2.2HDI combi/2.4JTD.vybavu chcem minimalne to co teraz 4el.okna,sedadla super pohodlne,el.spatne,velke auto, laktova opierka,no proste luxus,kvalita jedine co ma teraz trapi, ci nebudem musiet do auta nieco investovat v najblizsej dobe po kupe.citam kto ma ake problemy s nimi.dalsia vec je spotreba a poistka(1000SK 1/4rocne). doteraz som bol zvyknuty najazdit za 60 litrov nafty 1000km a neviem ako je to u C5 combi.uvidim ako to vyjde,ci sa mi nieco naskytne.ci sa mi to podari.no dovtedy by som chcel este poradit vasimi skusenostami.

03.04.2009 21:15 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 659797
running
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 75
99 Poslat soukromou zprávu
Je to velký pohodlný auto. Jak se mi smáli "žabožrout" ,C5 je jiná, stejně jako já, ale C5 III to bude po této C5 má další. Nemá chybu. Francouz v německým střihu. Luxusní záležitost. Německé automobilky budou bít na poplach.......

27.05.2009 23:48 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 661085
xj12
Město: Děčín, Auto: Počet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj Citroeny volíme už dlouho,ženě se líbí.Já teda nejradši Tatru 613,ale bohužel musel jsem ustoupit ,tak aspoň V6. Přesedlal jsem ze Xantie V6 Activa(byla živější a brutálnější do zatáček).
C5 je fakt pohodlná loď a snad nebude zlobit

28.05.2009 13:15 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 661093
js42
Město: Teplice nad Metují, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 222

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jezdili jsme doma se škodovkou, potom přišla fordka a teď C5. Její výběr byl spíše spontání, hodně rozhodl tzv. poměr cena = výbava. Chtěli jsme větší auto (jsme menší postavy) a hlavně pohodlí, to se nám koupí C5 bohatě splnilo. Máme ji rok a jsme s ní maximálně spokojeni. Pokud se mě někdo zeptá "jak Citroen", tak říkám všem " vše OK". Na naši C5 nedáme dopustit.

28.05.2009 15:06 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 661098
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jednoduše, měl jsem Š105, pak VECTRA A 2,0i + LPG. Hledal jsem něco, kam se moje maličkost vejde a nebudu se cítit stísněně. Když jsem do C5 sedl, prostě paráda. Když jsem se svezl, jak na lodi. A bylo rozhoduto. Jen sedačka řidiče trpí, když na ni sedí 2,5 normočlověka. ale za to C5 nemůže. Mám ji měsíc a spokojenost. jenom žena zatím těžce nese barvu (černá jak pohřebák a že je zase větší jak VECTRA.

28.05.2009 19:05 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 661115
pajauchy
Město: Hrdibořice, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 148

99 Poslat soukromou zprávu
čus , to já měl první vůz Škoda 110 pak 120 a Formana. Ted jsem chtěl Oktavku nebo Picasso no prostě rodinné auto. Ale co čert nechtěl , stála v bazaru c5 . Mě se moc nelíbila ale manželce moc a jak jsme se v ní projeli tak bylo jasno. Máme ji teda jen 3 měsíce ale zatím spokojenost.

|< < 1 2 3 4 5 ... 20 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator