Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Jak a proc jste zvolili C5? :-)
|< < 1 2 3 4 5 6 ... 20 > >|
28.05.2009 19:50 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 661116
KvětošJBC
Město: JABLONEC NAD NISOU, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Po dvou odcizených škodovkách mě jednou muj spolupracovník doporučil citroena. On měl BX. A já koupil Xantii a měl ji 7 let. Auto spolehlivé a komfortní, za celou dobu bez větších poruch a závad. Vždy nás dovezla do cíle a hlavně i odvezla. Proto dnes c5 a doufám i tak zustane

28.05.2009 23:53 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 661121
pista
Město: Slepčany, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 270

99 Poslat soukromou zprávu
caute!Po 10 rokoch s BX si co iného možem vybrat?!Len C 5 !Fantázia v pohybe!

03.07.2009 23:48 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 873455
ladinbin
Město: Rožnov pod Radhoštěm, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 29
99 Poslat soukromou zprávu
kask napsal(a):
Předloni jsem s manželkou objel Velkou Británii v Golfu 1991 1,6 TD 44kW. Brali jsme s sebou 2 kola a věci na 2 týdny. Občas spíme venku, někdy i v autě. Nevím, jestli jste už spali v Golfu z 91., nebo jeli po německé dálnici se 44kW, chápete. Tedy přoč C5? Nenapadlo nás nic lepšího.
Sem ti dycky povídal, synku, že Golf je kostitřas!

04.07.2009 22:22 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 873466
Martin
Město: Vlašim, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 297
99 Poslat soukromou zprávu
U mě to teď byla nutnost. Na jaře jsem dal do pucu Xantii 2.0HDi a počítal, že mi ještě 4-5 let vydrží. Jenomže na začátku květně mě setřelil jeden b...c. Xantie je odepsaná a když už jsem musel koupit jiné auto, tak jedině C5. Mám ji asi 14 dní a tak jsem zvědavý jak se osvědčí. Zatím mě trochu zklamala spotřeba (zatím je o litr větší než u Xantie) a reakce na plyn taky není příliš valná. Příští týden ji dávám na vyčištění FAPu a seřízení plynového lanka, tak jsem zvědavý, jak bude jezdit potom.

06.07.2009 08:09 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 873477
bxmann
Město: Mladá Boleslav, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Byla to dost výhodná koupě, prakticky zadarmo. Ale to byl jen impuls abych jednal hned, doma mám 2 Xantie v super stavu a nebudu se jich vzdávat. C5 by byla časem stejně na řadě. Na Cíti nedám dopustit je to můj 8 kousek a max spokojenost. Jak už bylo napsáno od Martina, dost mě zklamala spotřeba a línost vozu. Je pravda trochu tlustější než Xanta.

06.07.2009 20:05 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 873497
Citronada
Město: Teplice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SX BreakPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, já za posledních osm let vystřídal dva citroeny xm 2,1 td, takže co jinýho...C6 je stále příliš drahá. C5 mám rovný jeden týden a je pravda, že si na sebe musíme zvykat po soužití s xm trochu déle, než bych čekal. Všechno mi oproti xm připadá tak nějak příliš načechraný, jako by vyhnaný práškem do pečiva. Ale to je možná jen nostalgie. Svoje starý iksemo totiž prodávám...chudinka...

27.07.2009 02:01 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 874081
MartinP
Město: Mikulášovice (okr.Děčín), Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 25

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, moje první auto v roce 2001 bylo Škoda Favorit r.v. 93, potřeboval jsem přibližovadlo do práce, ale zároveň už tehdy jsem pokukoval a snil o XMku 3.0i, bylo to parádní luxusní letadlo, ale nakonec jsem ho nikdy neměl. Škodovka Favorit po 3 letech běžného provozu nakonec schnila. Pak jsem přesedlal na VW Golf III 1.9TDi 66kw, r.v.96, krátkej 5dv., auto sloužilo dobře, malá spotřeba 5lit./100km, ale málo místa, protože vozím kolo, rybářské věci na několikadenní rybaření a pokud jsme jeli ve dvou, tak se toho moc nevešlo. Po 3 letech jízdy VW Golfem následovala nezaviněná totální nehoda a auto se už nevyplatilo opravit, tak bylo prodáno. Jinak VW Golf je taky schnilotina, spodky dveří, prahy, kapota, vše dost trpělo a trochu korodovalo, nejspíš málo kvalitní základní povrchová úprava karoserie. A teď nastal zlom, chtěl jsem konečně kombíka a pořádný a pohodlný auto. Dlouho jsem vybíral a přišlel na řadu Citroën Xantia 1.8i, r.v.96, kombi. Bylo to a pořád je úžasný auto, neuvěřitelně pohodlný a prostorný, jízda byla slast, prostě paráda. Auto je teď 13 let starý a není na něm jediná rezavá ďupka, vůbec se to nedá srovnat s VW Passatem, Golfem nebo Š-Octavií podobného věku, jsou to prostě proti Citroënu schnilotiny a bez pořádný výbavy (můj osobní názor). Po dvou letech jízdy s Xantií došlo na novější auto a tím nemohlo být nic jiného než C5 kombi. Takže Citroën C5 2.0HDi, 80kw, break, r.v.2003 je moje nové autí a musím podotknout, že spokojenost je velká. A žije Citroën !!!

29.07.2009 21:28 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 874128
Galil
Město: Hluboká nad Vltavou, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 6

99 Poslat soukromou zprávu
C5 mám chvíli, sotva jsem ho nastrojil jako taxíka. Přivedl mě k němu fakt, že je to moc hezké auto (subjektivní pocit, mě se prostě moc líbí), pak to, že je opravdu velká a pohodlná a v neposlední řadě to, že jsem před tím honil dvě Xantuše až do nějakých asi půl milionu km - taxi, takže hlavně město - a po "odskoku" k oplům, resp. k Omeze (taky výborná, k neutahání se mi po citroenech zastesklo.

12.01.2010 09:23 - Zimní kalamita 1430655
MichalJ
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 71
99 Poslat soukromou zprávu
Nemám C5 dlouho, ale včera jsem bezradně jezdil po Praze 7 a hledal místo na zaparkování , všude buď hromady sněhu a pod nimy auta těch co neměli srdce vyjet a nebo všude napadaný sníh v nezměněném stavu - údržba žádná, ale chápu nedá se vše stíhat , max oranice z kol aut co se snažila parkovat. no děs. Měl jsem vyhlédnutá dvě místa , ale fakt tam bylo sněhu, že bych si tam lehnul autem na pupek .... a pak mi to došlo , zastavil sem vedle jedné mezery , "dofouknul" sem auto na maximum , zacouval do díry a pustil ho popět dolů , jen jsem viděl , jak na mě zíraj lidi ze zastávky tramvaje a jen jsem si říkal ... jeden z důvodů proč C5

12.01.2010 10:13 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 1430660
Petr72
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 850

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mᚠrecht. V tomto ohledu mají tyto vozy velkou výhodu. Často s C5 zajíždím na ryby a kolikrát ty cesty nejsou bůhví co ,stačí zmáčknout ten správnej čudlík a je po problému

12.01.2010 12:55 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 1430669
JohnikB
Město: Duchcov, Auto: Toyota Corolla 1.4 VVTiPočet příspěvků: 13

99 Poslat soukromou zprávu
Taky se přidám, i když zatím C5 nemám. Začal jsem jezdit ve Favoritu cca v roce 2002 a člověk měl pořád co dělat (stále v garáži) , poté už jsem od Škodovky nechtěl nic vidět, tak jsem pořídil v roce 2004 Toyotu Corollu LB 2001 a zatím na ní jezdím. Má nějakých 300 tisíc na tachometru a celkem s ní nejsou problémy, ale nedostačuje velikostně a tak teď padá volba na Citroen C5 Break nejspíš s 2.0 HDi a 6-rychlostkou. Strašně se mi už delší dobu líbí a hlavně mě strašně láká hydra a taky výbava C5, která je třeba oproti mé corollce několikanásobně větší. Takže už se těším až nějaký kousek vyberu a stanu se plnohodnotným členem C5 klubu.

12.01.2010 14:56 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 1430672
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj chlape,

určitě si projdi fórum, počti si o tom, co tě může potkat a asi tě ani nemine. Kupovat ojetinu je risk, znᚠto, stáčí se a lže se. Takže určitě si před koupí auto nech prohlédnout a projet diagnostikou.
Držím palce, a vybereš pěkný kousek ke své spokojenosti

12.01.2010 19:17 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 1430694
BERY
Město: Pustá polom, Auto: CitanPočet příspěvků: 137

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak moje první byla Hyundai Lantra 1,6 rv93,nízká, ale jinak prostorná... sloužila mi 3 roky až v letě dosloužilo (rezavy rozklad Tak jsem pul roku vybíral co koupit, po jedné jízdě v Octavii I jsem nechápal co na ní tak vychvalují, mě přišla horší než ta Lantra. Tak jsem koukal po Passatech -ty jsou staré a drahé a najeto mooooc km. Pak ještě 307 combi... a tak nějak jsem plynule přešel na C5. A to bych ještě před rokem řekl že bych si Citroen v životě nekoupil. Teď po měsíci max. spokojenost velké auto, pohodlné, jen by mi bodlo ještě ASR a tempomat... ale i bez toho se dá jezdit

13.01.2010 12:00 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 1430757
Pawell
Město: U Pelhřimova :), Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 97
99 Poslat soukromou zprávu
Já měl Škoda 100, potom Citroen ZX 1,4i(to byl hroznej sráč) No a vždycky jsem chtěl zkusit hydrauliku, tak jsem pořídil Xantii combi 1,8i. Velké,pohodlné, slouží v pohodě do dnes. No a na základě to jsem pořídil i C5 combi, zatím je super.

13.01.2010 19:08 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 1802045
klematis
Město: Praha 6 - Slánsko, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 43
99 Poslat soukromou zprávu
Tak co se týče Citroenů, tak jsem začal v roce 1996 s Citroen XM 2i. Auto koupené v bazaru za dobrý peníze, ale dát ho dohromady k obrazu svému stálo dalších osmdesát tisíc. Po dvou letech jsem si nechal dovést Citroen XM 3I V6. To byla pohodička. Běžný servis a rok a půl dávání dohromady elektriku. Díky tomu že mám servis na elektroniku, tak vše svépomocí. Zůstal mi sloužit celkem 11let. Před pěti lety jsem ještě koupil Citroen Xantia kombi 2i automat. Perfektní dělník. Bez problémů. Mám ho dodnes. V září jsem koupil Citroen C5. Co se týče pohodlí, tak je to přesně jak jsem měl auta po sobě. C5 je nejhorší. Ovšem pokud se člověk dostane do problémů, tak před C5 smekám. Ani jedno z předchozích Citroenů by nezvládlo ve 110Km na dálnici plný brzdy a plný rejd, když mě přistálo 50m před auto v levém jízdním pruhu jiné auto které havarovalo a přiletělo vzduchem. Díky brzdovému asistentovi, ESP atd jsem se vyhnul bez jediného škrábnutí. Od té doby nedám na C5 dopustit..link.
.link.


13.01.2010 19:46 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 1802065
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Asi při tobě taky stáli andělé strážní, chlape, mě vždyckyzamrazí, když někdo píše o těhle situacích

13.01.2010 20:16 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 1802075
klematis
Město: Praha 6 - Slánsko, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 43
99 Poslat soukromou zprávu
Jo taky si myslím. Na tuhle vzdálenost a rychlost se nedá nic vymyslet. Je to pouze reflex a pocit bezmoci. Pak už člověk čeká co do něj praští. Kolem zrcátka proletělo auto, přes střechu jeho nárazník a do mně ani uk. Ještě dnes mám husí kůži. Brrrr. Jiný auto by šlo asi přes kolo na střechu a pár kotrmelců. C5 to stihla hydrou do pístnice dotlačit a srovnat.

13.01.2010 21:12 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 1802105
Martin
Město: Vlašim, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 297
99 Poslat soukromou zprávu
Teda, to jsi měl kliku. Já když si vzpomenu na loňský květen a looping s Xantií, tak mi není dvakrát dobře.

04.02.2010 21:30 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 1803621
milanp
Město: Ostrov u Macochy 401, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 38
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj
Proč mám jsem koupil C5? Abych řekl pravdu ani nevím proč. Předchozí (Seat Toledo)dosloužilo.začalo se rozpadat na základní prvky tak bylo nutno se rozhlédnout po něčem jiném. No a jelikož jezdím každý den tak něco pohodlného a s velkým kufrem,jezdíme totiž se synkem závody modelů lodí. Koktávku jsem zavrhl hned ,mám ji jako služební no a nic moc. Další na řadě Pasat-drahý a podivně málo natočených kilometrů . No je to ostatně u všech aut v našich bazarech (to je však kapitola sama pro sebe).No a potom při jedné služebce v Brně v Dopravním podniku jsem uviděl Citrónka C5. Abych řek pravdu do té doby jsem jaksi toto auto vůbec neregistroval. Majitel byl tak ochotný že mě hned posadil dovnitř a řekl jeď tady po vozovně ! Prostě bomba!! Pohoda a vlnění. Trochu mě to připomnělo moje první auto Moskvič. Kdo v roce 1985 znal vozový park ČSSR tak pochopí.Abych se vrátil k C5. Kde koupit? U nás určitě nééé!!! Po projetí hodně bazarů zklamání, opotřebované ale najeto 85000-95000km,podivné u vozu r.v.2001.No jedině dovoz. U dovozců vozidel se zahraničí při dotazu na vozidlo za cca 4000 euro následovala v lepším případě odpověď " Vraky nevozíme" Až nakonec tady majitel pan Pipek projevil velice vstřícné jednání. A tak ji mám doma ! Mám zatím najeto pouze 3500km ale musím zaklepat ani v tomto počasí není žádný problém (-20 a hromady sněhu) Jo a ještě jedna maličkost ,při potkávání jiné C5 mě její řidiči zdraví. To se mi u předchozích vozů nestávalo.

04.02.2010 22:43 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 1803622
Zanzdm
Město: Nové Zámky, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
Nechcel som francúzske auto ( vraj problémy s elektronikou ), nechcel som velké auto ( spotreba, servis atď., max. hatchback ), nechcel som automat ( vyššia spotreba ), nechcel som diesel ( problém naštartova v zime ), ale od 20.1. mám C5 r.v. 2004 s automatickou prevodovkou kúpené od známeho. Denne najazdím cca. 160 km za prácou a zatiaž nedám dopusti, bez problémov ráno štartovanie pri -15°C ( takéto mrazy sú u nás len odkedy som kúpil diesel ), ochotný servis, ale dos drahý - výmena brzdových doštičiek 200€. A pohodlie ? - keby som nemusel tlači plyn, cítim sa ako doma na gauči pred rádiom Ešte jedna vec - autodopravcovia nám vyštrajkovali ( alebo Ficák ustúpil haha ): dnes ráno 40 l nafty za 40 eur

|< < 1 2 3 4 5 6 ... 20 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator