Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Jak a proc jste zvolili C5? :-)
|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 20 > >|
20.07.2010 15:51 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2350534
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Tak člověče, tohle ještě nikdo nepořešil a auta to dělají pořád

20.07.2010 20:17 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2350555
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
draceq : Vítej v klubu nadšených ! Koukám, že se nám v Havířově objevuje čím dál více tohle úžasné auto ! Přeji hodně krásných kilometrů s ním.

25.07.2010 11:06 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2350985
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Už jsem ujel přes 10 000, ale nyní jsem byl poprvé na delší štrece v cizině. No a dojem absolutně super - nejt잚í je neusnout, protože na západních silnicích člověk neví, že to auto jede. Raději jsem nepoužíval tempomat, protože pak by člověk nedělal už vůbec nic. Měl jsem před tím Opel vectra B. Jistě slušné auto, ale velmi tvrdé. Též se v létě silně přehřívalo. Tady i na Grossglockner Hochaplenstrasse na dvojku trvale 50 nahoru i dolu, teploměr vody se nehne z prostředka, haubna studená, kola studená. Spotřeba 6,4 s trvalou klimou. No a prostor (8 cm širší proti vectře), nekonečný kufr, ani jsme se nedostali nad roletku. Prostřednímu vzadu se nemotá u nohou žádný tunel. Klima nenápadná (u vectry byl šílený kravál a přetlak).

25.07.2010 23:22 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2351087
MartinP
Město: Mikulášovice (okr.Děčín), Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 25

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj všichni. C5 mám už přesně rok a dva měsíce a najel jsem s ní cca 30 tisíc km a bez jediný poruchy nebo problému. Pohodlí a prostor je úžasný a bez tempomatu bych ani jiný auto už nechtěl, je to výborná věcička. Většinou jezdím dálky a občas město s blízkým okolím a spotřeba se dlouhodobě ustálila mezi 6,2 až 6,5 l nafty/100 km. O ostatních věcech nemá cenu mluvit, protože na tu skvělou výbavu (2-zónová klima, dešovej senzor, skvělej podvozek apod.) si člověk brzy navykne. Když pak sedlám v práci Oktávky, i stařičké Fábie, tak valím bulvy, je to děs a běs, snad jen pružnost motoru (benzínovího) je u Oktávky dobrá, ale to je vše, sedačky tlačej a jsou tvrdý, málo prostoru na nohy a hlavu (a to nejsem žádnej obr). A to ještě mám doma starší Xantii 1.8i kombi, r.v.96, která nadále jezdí a je pořád v pohodě. Když Citroën tak asi už navždy

17.08.2010 11:05 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2353232
plantaznik
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
Jednoduchá volba, všichni máme Citroeny a z duvodu pohodli pro mladého kluka a nizké spotřeby asi auto vede a tecnik zaměrěný na tuto značku v rodině je jeden z duvudu proč si auto neobstarat to asi vše dik mnoho najetých KM bez nehod

17.08.2010 11:35 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2353237
sanchez
Město: Hůry, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215kPočet příspěvků: 113

99 Poslat soukromou zprávu
Mé první autíko bylo ZX 1.4i , velice spolehlivé, ve své třídě prostorné, šetřivé benzínu. Po bouračce, jsem si řekl, že jdu opět do citroena. Koupil sem si Xantii 1.8i 16V, s kterou sem byl nad míru spokojený. Dokonce sem o kvalitách tohoto vozu přesvědčil i zaryté necitroeňáky ( ono je stačilo akorát povozit a srovnat si výkon/cenu oproti jiným značkám ). Bohužel Xantie po 3 letech začala papat o 3litry benzínu více než obvykle a spotřeba se zastavila na 11 litrech. Koupil sem tedy své vysněné auto C5, bohužel po 3 měsících užívání se mi ji ještě nepodařilo dát do stavu, kdy by mi auto nehlásilo nějaké chyby a jelo jako má, ale věřím, že se to do budoucna povede. Mimo poruch super pohodlné vozidlo.

17.08.2010 17:42 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2353279
Mesik
Město: Praha 9-Čakovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 19

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Já původně o Citroenu ani neuvažoval, ale když sem pokukoval po prvním autě tak jsem si nakonec vybral Xantii 1.8i 16V Break jelikož nic jinýho se mi nelíbilo a stavem neodpovídalo mé představě a cenovému limitu. Auto mě celkově mile překvapilo, no a když jsem ji svojí blbostí hodil na střechu do potoka loni v zimě, tak sem začal pokukovat po C5 o který jsem začal uvažovat jako o dalším voze, protože jsem si navykl na pohodlí. Takže když jsem našel požadovanou C5, tak jsem neváhal a udělal jsem dobře a při té příležitosti jsme se rozhodl i zkusit diesel a zatim toho nelituju.

28.08.2010 18:31 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2354030
Matt
Město: Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 54

99 Poslat soukromou zprávu
Pôvodne som o Citroene neuvažoval.

Chcel som nejaký diesel tak do 18.500 € a tak boli v hre autá triedy Golf (Golf, Astra, Leon, Cruze, Octavia, Focus), no ked som vychádzal zo Seatu a uvidel novú C5, ktorá bola "len" o 1.000 € drahšia, hneď som ju po testovacej jazde objednal

Pred necelými troma týždňami som si ju vyzdvihol a zatiaž svoje rozhodnutie nežutujem!!! To pohodlíčko kombinované so spotrebou a eleganciu je jednoducho nádhera

29.08.2010 10:41 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2354048
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Matt napsal(a):
Pôvodne som o Citroene neuvažoval.
...
Pred necelými troma týždňami som si ju vyzdvihol a zatiaž svoje rozhodnutie nežutujem!!! To pohodlíčko kombinované so spotrebou a eleganciu je jednoducho nádhera

A co teprve, kdyby sis vzal normální C5 s hydraulickým podvozkem - to by teprve bylo pohodlíčko

29.08.2010 20:39 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2354097
Matt
Město: Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 54

99 Poslat soukromou zprávu
TomasT napsal(a):
A co teprve, kdyby sis vzal normální C5 s hydraulickým podvozkem - to by teprve bylo pohodlíčko


Bohužiaž na to už neboli financie No aj tak som rád, že mám auto v cene Golfu a je o triedu vyššie

23.09.2010 02:14 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2356512
CC5
Město: Praha-Modřany, Auto: Citroën Xantia II Break 2.0 HDi Kat. (80kW) Počet příspěvků: 372

99 Poslat soukromou zprávu
Matt napsal(a):
TomasT napsal(a):
A co teprve, kdyby sis vzal normální C5 s hydraulickým podvozkem - to by teprve bylo pohodlíčko


Bohužiaž na to už neboli financie No aj tak som rád, že mám auto v cene Golfu a je o triedu vyššie

jen o třídu myslíš jo ??? já bych řekl že minimálně o 3!!

23.09.2010 13:41 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2356542
ajsikcz
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 34
99 Poslat soukromou zprávu
Začal jsem na Citroënu Saxo 1,5D (pak 1.1i, 1.6VTS) , následoval Peugeot 306 1.4i (oproti oktávce I, obří auto uvnitř),

pak Peugeot 206 1.4HDi (bohužel strašně tvrdé pérování, snad tvrdší než Fábia) která se mnou objela Evropu (Gibraltar, Sicílie, Gdansk, Dubrovnik)

a nakonec zvítězila C5 Break '07 93tkm (a já se opět za 10let, vrátil ke dvěma šípům) nad 407sw (která je uvnitř prostě malá a má bohužel moc velký přední převis...).

pohodlí je neuvěřitelné a člověk vystupuje po stovkách km , jako by jel za roh nakoupit.

Auto mě ničím neruší, přijde mi že šli až tak daleko, že je snad záměr to, že auto řidiče nezatěžuje ani cejchovanými stupnicemi , prostě uprostřed je to OK a jestli je prostředek 90°C nebo 85°C / 12,5V nebo 13,3V je úplně jedno. Když jedu v noci na dálnici tak stáhnu budíky a nechám svítit jen rychloměr , dám 137 tempomat a jedu si za 6,6 l /100 km , v tichu a naprostém pohodlí .

doufám že až ho budu ve 200tkm prodávat tak , budu stále stejně spokojen

23.09.2010 14:35 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2356543
CC5
Město: Praha-Modřany, Auto: Citroën Xantia II Break 2.0 HDi Kat. (80kW) Počet příspěvků: 372

99 Poslat soukromou zprávu
já mám o trošku víc najeto ale souhlasím s tím že i po velký štrece vystoupí člověk jako bay jel na nákup za roh

24.12.2010 00:10 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2366795
PetrXX
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 29
99 Poslat soukromou zprávu
Takže po více než roce s C5 moje story:
po dlouhém uvažování, co většího a prostornějšího koupit, jsem vzal C5 II 2006, 2.0HDi. Za rok a půl jsem natočil cca 50.000 km. Dojmy?
Spolehlivost. Prostě to jezdí a jezdí. Pravidelný servis samozřejmostí (nikoli značkový, ten mě zklamal), opravy: přední ložiska, prasklý chladič klimy. Konec výčtu. Motor, spojka, nápravy.. prostě šlapou jak mají. Sednu, nastartuju, jedu. Citlivý na kvalitní naftu, takže osvědčené pumpy.
Spotřeba. Dlouhodobě 5.8 litru. Na to, že lítám svižně, neuvěřitelné, protože je to těžká potvora, tak málo jsem prostě nečekal.
Pohodlí. Čekal jsem něco, ale tohle je.. NĚCO. Hodiny jízdy, minimální únava. Tiché, houpavé svezení, podobný pocit jsem měl z některých amerických aut stavěných na obrovské vzdálenosti. Mazec.
Jízda. HDi až překvapivě dovede tu hmotu rozhýbat, krásně jde odspodu až po vyšší otáčky, předjíždění svižné, jízda sama plynulá, kopce drtí s přehledem. Hydractive, ESP a 215 gumy dávají autu obrovskou jistotu v zatáčkách i na sněhu, překvapivá stabilita.

Celkový dojem? Tohle auto zcela předčilo mé očekávání. Pohodlný, spolehlivý koráb, ideální na delší štreky zpříjemněné dobrým kafem a fajn muzikou (kávovar to bohužel nemá).
Měl jsem už hodně aut, ale tohle je první, ze kterého jsem i po roce nadšený.
C5 je věc

24.12.2010 11:21 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2366810
Petr72
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 850

U??vate? Poslat soukromou zprávu
PetrXX napsal(a):
Takže po více než roce s C5 moje story: po dlouhém uvažování, co většího a prostornějšího koupit, jsem vzal C5 II 2006, 2.0HDi. Za rok a půl jsem natočil cca 50.000 km. Dojmy? Spolehlivost. Prostě to jezdí a jezdí. Pravidelný servis samozřejmostí (nikoli značkový, ten mě zklamal), opravy: přední ložiska, prasklý chladič klimy. Konec výčtu. Motor, spojka, nápravy.. prostě šlapou jak mají. Sednu, nastartuju, jedu. Citlivý na kvalitní naftu, takže osvědčené pumpy. Spotřeba. Dlouhodobě 5.8 litru. Na to, že lítám svižně, neuvěřitelné, protože je to těžká potvora, tak málo jsem prostě nečekal. Pohodlí. Čekal jsem něco, ale tohle je.. NĚCO. Hodiny jízdy, minimální únava. Tiché, houpavé svezení, podobný pocit jsem měl z některých amerických aut stavěných na obrovské vzdálenosti. Mazec. Jízda. HDi až překvapivě dovede tu hmotu rozhýbat, krásně jde odspodu až po vyšší otáčky, předjíždění svižné, jízda sama plynulá, kopce drtí s přehledem. Hydractive, ESP a 215 gumy dávají autu obrovskou jistotu v zatáčkách i na sněhu, překvapivá stabilita. Celkový dojem? Tohle auto zcela předčilo mé očekávání. Pohodlný, spolehlivý koráb, ideální na delší štreky zpříjemněné dobrým kafem a fajn muzikou (kávovar to bohužel nemá). Měl jsem už hodně aut, ale tohle je první, ze kterého jsem i po roce nadšený. C5 je věc


Pod tvůj příspěvek se podepisuji. Je to přesně jak píšeš.
Ten kávovar tam fakt chybí .

24.12.2010 11:44 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2366812
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
s tym kavovarom nezufajte (nemala ho ani tatra 700 ) a skuste toto:
.link.
.link.
...

24.12.2010 12:48 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2366813
Petr72
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 850

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Espreso by nebylo ?

24.12.2010 15:42 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2366835
pepe8998
Město: Čejč, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 57
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
pro Petr XX: napsal jsi to náramně, mám C5 sice kratší dobu ale zkušenosti stejné. Je to prostě zážitek po všech stránkách, vždycky se těším na každou cestu... Všem pohodové svátky

25.12.2010 18:50 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2366889
cef
Město: Huštěnovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 7
99 Poslat soukromou zprávu
C5 je opravdu pohoda, ale až na ty tvrdší sedačky stále si na ně nemůžu zvyknout, ani po 3/4 roce v P 405 byly měkší u C5 stačí 100 km a nevím jak bych si sedl ani peřinka pod zadek nepomáhá, ale ony ty auta se už dělají jenom s tvrdýma sedačkama to si připadáte jako by jste seděli na dřevěné stoličce, ale jinak C5 je prostě jednička.

25.12.2010 19:09 - Re: Jak a proc jste zvolili C5? :-) 2366891
Mahony
Město: Praha-Lhotka, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 373

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
S těma sedačkama mám stejnej problém ale nemyslim si že je to tim že jsou tvrdý spíš nějak špatně tvarovaný nebo špatnej sklon sedáku?Nevim čim to je ale na chvilku mi to přijde pohodlný ale po hodině jízdy hejbu sedačkou a volantem sem a tam a nemůžu se uprdelit.Jinak super pohodlnej kočár ale ty sedačky mě zklamali

|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 20 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator