Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Problémy se startováním - HDi
|< < 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 ... 19 > >|
13.06.2014 21:55 - Re: Startování - trvá než naskočí motor 2705473
spax5
Město: Kroměříž, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Takže další názor je že jsou to hydroštely. Připadá mi to docela logicky že při nižších teplotách je olej hustější tak je to dobré a když se oteplí tak je olej trochu řidší a zlobí to...... Vyzkouším dát polosyntetiku jestli bude nějaká změna.

15.06.2014 23:32 - Re: Startování - trvá než naskočí motor 2705779
iSinedd
Město: Považská Bystrica, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 6

99 Poslat soukromou zprávu
Mám podobný problém, idem štartova auto, toči ale nie a nie sa chytit.. skusim tocit znovu a len toci nechyta sa.. skusam aj pridavat no nepomaha.. necham ho minutku tak a opat sa chyta no ako keby ho dusilo pridam mu plyn a chyti tak na 5-10x v poslednom case uz musim pripojit dalsiu baterku lebo ju celu vystavi pokial chyti.. neviete cim by to mohlo byt? v poslednom case sa zacina srat cele auto.. ked prekrocim otacky nieco nad 2000 monzo 2200 tak ESP / ASR vypne a strati vykon ako keby aj turbo vyplo.. motor zmeni zvuk.. vraj to startovanie moze suviset aj s katalizatorom resp. s FAP.. vdaka za rady

16.06.2014 01:02 - Re: Startování - trvá než naskočí motor 2705785
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
iSinedd napsal(a):
Mám podobný problém, idem štartova auto, toči ale nie a nie sa chytit.. skusim tocit znovu a len toci nechyta sa.. skusam aj pridavat no nepomaha.. necham ho minutku tak a opat sa chyta no ako keby ho dusilo pridam mu plyn a chyti tak na 5-10x v poslednom case uz musim pripojit dalsiu baterku lebo ju celu vystavi pokial chyti.. neviete cim by to mohlo byt? v poslednom case sa zacina srat cele auto.. ked prekrocim otacky nieco nad 2000 monzo 2200 tak ESP / ASR vypne a strati vykon ako keby aj turbo vyplo.. motor zmeni zvuk.. vraj to startovanie moze suviset aj s katalizatorom resp. s FAP.. vdaka za rady


Mᚠasi ko vstřiky,nebo regulátor paliva,snímač tlaku pal. + někde podtlaky,nebo membránu proměnné délky sání
FAP vynech- ten to není - sežeň si jiného poradce

16.06.2014 22:37 - Re: Startování - trvá než naskočí motor 2706038
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
spax5 napsal(a):
Takže další názor je že jsou to hydroštely. Připadá mi to docela logicky že při nižších teplotách je olej hustější tak je to dobré a když se oteplí tak je olej trochu řidší a zlobí to...... Vyzkouším dát polosyntetiku jestli bude nějaká změna.

I kidyž by byl hydroštel úplně mrtvej,tak se ten ventil otevře dostatečně na to,aby motor běžel. U proměnnýho zdvihu např je minimální zdvih 0,4mm!!! a motor chytá a krásně jde na volnoběh. Na to,aby se ti málo otevřely ventily,abys dlouho točil,než natlačí hydroštely bys musel mít skoro kulatou vačku
Ale aspoň si vyměníš olej...tím nic nezkazíš(pokud tam nedᚠSuper mogul )

17.06.2014 07:05 - Re: Startování - trvá než naskočí motor 2706069
spax5
Město: Kroměříž, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Ještě před výměnou tam půjde nějaký čistič na hydroštely který mám objednaný u Boba tak uvidíme. Jen pro info ty hydroštely nejsou z mojí hlavy, ale je to názor mechaniků z citroenu.....

28.06.2014 09:07 - Re: Startování - trvá než naskočí motor 2710228
spax5
Město: Kroměříž, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
tak po nalítí čističe se něco děje, při podmínkách kdy motor nechtěl chytat už chytá téměř bezchybně. Asi na tom něco bude.

30.06.2014 21:14 - Re: Problémy se startováním - HDi 2711353
personz
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 32
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Po zapnutí klíčku by mělo být slyšet - pokud není zkontroluj piny - BSM levá svorkovnice tuším druhé od zadu(silnější kabliky - už se to tu řešilo)- až potom řeš čerpadlo - nejčastěji je to kontakt na pinech(čerpadlo buď jde a nebo se po---re na trvalo(někdy pomůže zabouchat na nádrž,ale to je jen na dojetí né jako oprava-když se to stane .
takže závěr mého problému....vypálený kontakt v BSM a od toho vyhořelo čerpadlo nebo opačne.Takže výměna obou vše vyřešila....uff.

02.07.2014 22:19 - Re: Problémy se startováním - HDi 2712154
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, dnes jsem ráno přijel do práce, auto stálo na lehkym deštíčku a když jsem večer nasednul, nažhavil a startoval, tak během startování auto chcíplo - motor, kontrolky, všechno(jako bych odpojil baterku). Znovu jsem pootočil klíč do žhavící polohy a nic, jako by nebyla baterka. Vyndám klíč, zkouším znova a ejhle, kontrolky normálně naskočily, stačilo spárovat immo a auto šlo nastartovat a až domu ok(40km). Zkrátka jako by se během prvního startování odpojila baterka. Jen je mi divný, že všechno nastavení zůstalo, pouze horní kaplička se rozhodila, jinak rádio, klima, okna, vše tak, jak bylo nastaveno.
Čas podívat se na to budu mít až o víkendu, tak prosím, někdo nějaký tip čím by to mohlo být? První samozřejmě okouknu baterku, ale co dál? Díky..

02.07.2014 22:24 - Re: Problémy se startováním - HDi 2712155
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DeFuckTo napsal(a):
Ahoj, dnes jsem ráno přijel do práce, auto stálo na lehkym deštíčku a když jsem večer nasednul, nažhavil a startoval, tak během startování auto chcíplo - motor, kontrolky, všechno(jako bych odpojil baterku). Znovu jsem pootočil klíč do žhavící polohy a nic, jako by nebyla baterka. Vyndám klíč, zkouším znova a ejhle, kontrolky normálně naskočily, stačilo spárovat immo a auto šlo nastartovat a až domu ok(40km). Zkrátka jako by se během prvního startování odpojila baterka. Jen je mi divný, že všechno nastavení zůstalo, pouze horní kaplička se rozhodila, jinak rádio, klima, okna, vše tak, jak bylo nastaveno.
Čas podívat se na to budu mít až o víkendu, tak prosím, někdo nějaký tip čím by to mohlo být? První samozřejmě okouknu baterku, ale co dál? Díky..

Měl jsem tu něco podobnýho a nebyl docvaknutej štekr na commu. Auto měl pán odnova a nikdy nikdo tam nic nedělal... Buď byl teda špatně zacvaklej z výroby(a projevil se po deseti letech )nebo se prostě uvolnil... Takže zkus kouknout tam.

03.07.2014 01:00 - Re: Problémy se startováním - HDi 2712184
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
DeFuckTo napsal(a):
Ahoj, dnes jsem ráno přijel do práce, auto stálo na lehkym deštíčku a když jsem večer nasednul, nažhavil a startoval, tak během startování auto chcíplo - motor, kontrolky, všechno(jako bych odpojil baterku). Znovu jsem pootočil klíč do žhavící polohy a nic, jako by nebyla baterka. Vyndám klíč, zkouším znova a ejhle, kontrolky normálně naskočily, stačilo spárovat immo a auto šlo nastartovat a až domu ok(40km). Zkrátka jako by se během prvního startování odpojila baterka. Jen je mi divný, že všechno nastavení zůstalo, pouze horní kaplička se rozhodila, jinak rádio, klima, okna, vše tak, jak bylo nastaveno.
Čas podívat se na to budu mít až o víkendu, tak prosím, někdo nějaký tip čím by to mohlo být? První samozřejmě okouknu baterku, ale co dál? Díky..


Přesně tohle mi dělal startér, cca tak 2 dny před tím, než se nadobro odebral do věčných loviš.

03.07.2014 19:02 - Re: Problémy se startováním - HDi 2712335
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
Tak ráno i večer jsem nastartoval jako vždycky.. To mě čekaj asi pěkný věci, jak tak koukám.
Tony: Je fakt možný, aby startér "jako odpojil baterku"? Jinak točí uplně v pohodě - zkoušel jsem i bez spárovaného immo (samozřejmě přiměřeně) točit dlouho a bez známky nějakýho neduhu..
Jinak díky..

04.07.2014 00:19 - Re: Problémy se startováním - HDi 2712404
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DeFuckTo napsal(a):
Tak ráno i večer jsem nastartoval jako vždycky.. To mě čekaj asi pěkný věci, jak tak koukám.
Tony: Je fakt možný, aby startér "jako odpojil baterku"? Jinak točí uplně v pohodě - zkoušel jsem i bez spárovaného immo (samozřejmě přiměřeně) točit dlouho a bez známky nějakýho neduhu..
Jinak díky..


Podle mne to startér nedělá,ale někde přechoďák .(pokud tedy dovede točit tak jak by měl a nejde do zkratu aby způsobyl pokles napětí pod 8V a určitě by to nedělalo za jízdy.

04.07.2014 01:17 - Re: Problémy se startováním - HDi 2712406
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
DeFuckTo napsal(a):
Tak ráno i večer jsem nastartoval jako vždycky.. To mě čekaj asi pěkný věci, jak tak koukám.
Tony: Je fakt možný, aby startér "jako odpojil baterku"? Jinak točí uplně v pohodě - zkoušel jsem i bez spárovaného immo (samozřejmě přiměřeně) točit dlouho a bez známky nějakýho neduhu..
Jinak díky..


Ano, na startéru nejdříve nebyla poznat změna. Po otočení klíčku všechno zhaslo. Podruhé zase, napotřetí OK (takhle dva dny). Najednou to kleklo úplně. Po otevření startéru byly dosti hluboké vypáleniny v mědi v místě, kde se kloužou uhlíky.

Prostě se nějak rafnul a šlo to do zkratu (možná to nebyl přímo zkrat, ale tak věříme, že si každej dokáže najít graf odběru proudu elektromotoru při rozběhu), tím na baterce pokleslo napětí pod nutnou mez a vše pohaslo (včetně resetu stanic v rádiu).

Vyřešil to startér Starline za 2500kč (2 roky již jede) - dali na něj 3 roky záruku.
A aby bylo jasno, neříkám, že mᚠstejný problém, jen poukazuji na další možnost, co by to mohlo být, jak jsi se původně ptal, co by to mohlo dále být, když ti výměna baterie nepomůže.

04.07.2014 02:53 - Re: Problémy se startováním - HDi 2712407
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Připomíná mi to souseda. 2 měsíce problémy se startováním, občas blbly přístroje (speciálně teploměry). U autoelektrikáře mu vyměnily baterku, všechno proměřili a příčinu nenalezly. Pak už vůbec nenastartoval. Příčina: úplně upálené ukostření motoru.

04.07.2014 14:53 - Re: Problémy se startováním - HDi 2712550
Losapa
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 18
99 Poslat soukromou zprávu
Dobrý den všem.
Řeším teď problém se startováním. Pokud auto startuju za studena, naskočí perfektně. Problém nastává, když je auto zahřáté. Čím více zahřáté tím horší starty. Startér pěkně točí, ale motor nechytá. Byl jsem v servise na diagnostice, ale žádné chyby nejsou zaznamenané. Diagnostika chybu nehlásí ani když je připojená a auto špatně startuje. Podle servisu to není startérem. Měřili i korekce vstřiků. Hodnoty nevím ale prý hraniční. Doporučili mi vyčistit vstřiky přípravkem TEC 2000 injector cleaner, tak to dnes zkusím. Neměl jste někdo podobnou zkušenost nebo tip čím by to mohlo být?

04.07.2014 15:03 - Re: Problémy se startováním - HDi 2712558
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Švagrovi poněkud hůře startovala C5 2.2 když byla ohřátá. Taky mu poradily TEC 2000 injector cleaner. Výsledek: za měsíc všechny vstřiky na repas. Jeden stačilo vyčistit a seřídit, tři totální repas.

04.07.2014 17:35 - Re: Problémy se startováním - HDi 2712589
Zbyňa
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 459
99 Poslat soukromou zprávu
Losapa napsal(a):
Dobrý den všem.
Řeším teď problém se startováním. Pokud auto startuju za studena, naskočí perfektně. Problém nastává, když je auto zahřáté. Čím více zahřáté tím horší starty. Startér pěkně točí, ale motor nechytá. Byl jsem v servise na diagnostice, ale žádné chyby nejsou zaznamenané. Diagnostika chybu nehlásí ani když je připojená a auto špatně startuje. Podle servisu to není startérem. Měřili i korekce vstřiků. Hodnoty nevím ale prý hraniční. Doporučili mi vyčistit vstřiky přípravkem TEC 2000 injector cleaner, tak to dnes zkusím. Neměl jste někdo podobnou zkušenost nebo tip čím by to mohlo být?


Přesně to co popisuješ se mi dělo taky, za tepla a kór v létě když začaly vedra, tak jsem startoval na 3x... za půl roku se definitivně odporoučely dva vstřiky. Takže pravděpodobně můžeš očekávat podobnej scénář.

04.07.2014 17:40 - Re: Problémy se startováním - HDi 2712590
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Losapa napsal(a):
Dobrý den všem.
Řeším teď problém se startováním. Pokud auto startuju za studena, naskočí perfektně. Problém nastává, když je auto zahřáté. Čím více zahřáté tím horší starty. Startér pěkně točí, ale motor nechytá. Byl jsem v servise na diagnostice, ale žádné chyby nejsou zaznamenané. Diagnostika chybu nehlásí ani když je připojená a auto špatně startuje. Podle servisu to není startérem. Měřili i korekce vstřiků. Hodnoty nevím ale prý hraniční. Doporučili mi vyčistit vstřiky přípravkem TEC 2000 injector cleaner, tak to dnes zkusím. Neměl jste někdo podobnou zkušenost nebo tip čím by to mohlo být?


Kolik pouští do přepadů? a jestli jsou korekce na .... tak si sežeň jiné nebo je nech zrepasovat - řekl bych že min. jeden dva budou pouštět do přepadů a to stačí,nebo v diag sledovat jak při startu roste tlak na liště.

05.07.2014 09:22 - Re: Problémy se startováním - HDi 2712684
Losapa
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 18
99 Poslat soukromou zprávu
Díky všem za informace. Repase vstřiků mě asi nemine.

Včera jsem to pročistil tím TECem a výsledek je tak napůl, po zahřátí startuje znatelně lépe než předtím ale stále ne na 100%. Pokud byste někdo věděl o někom spolehlivém z okolí Brna na repas vstřiků byl bych vděčný za doporučení. Případně i za někoho vzdálenějšího. Mám pocit, že co se týče citroen servisů v Brně, není to žádná sláva, nebo jsem jen neměl štěstí. Ale to patří jinam…

K těm hodnotám korekcí a tlaku na liště. Mám jen informace, co mi řekli v servise. A to že nárůst tlaku na liště je pomalejší a korekce hraniční. Sám se tím zabývat nemůžu a ani nechci. Přenechal bych to raději zkušenějším.
Sháněl jste někdo jiné střiky, nebo je finančně výhodnější / kvalitnější je nechat repasovat?

05.07.2014 11:44 - Re: Problémy se startováním - HDi 2712695
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Losapa napsal(a):
Díky všem za informace. Repase vstřiků mě asi nemine.

Včera jsem to pročistil tím TECem a výsledek je tak napůl, po zahřátí startuje znatelně lépe než předtím ale stále ne na 100%. Pokud byste někdo věděl o někom spolehlivém z okolí Brna na repas vstřiků byl bych vděčný za doporučení. Případně i za někoho vzdálenějšího. Mám pocit, že co se týče citroen servisů v Brně, není to žádná sláva, nebo jsem jen neměl štěstí. Ale to patří jinam…

K těm hodnotám korekcí a tlaku na liště. Mám jen informace, co mi řekli v servise. A to že nárůst tlaku na liště je pomalejší a korekce hraniční. Sám se tím zabývat nemůžu a ani nechci. Přenechal bych to raději zkušenějším.
Sháněl jste někdo jiné střiky, nebo je finančně výhodnější / kvalitnější je nechat repasovat?


Když je nárust tlaku pomalejší jednoznačně pouští vstřiky do přepadů(nebo odchází vysokotlaké čerpadlo- ale typoval bych vstřiky) - stačí jeden a to mohli-měli říct v tom servisu kterej. No repas je repas,ale i na vrakáči se dají sehnat slušné(chce to je namontovat- projít to diagnostikou a nejlépe i změřit přepady) vrakáč ti dá záruku na vyzkoušení(a bude levnější) repas tuším 1/2roku záruka ???? a nebo od někoho kdo opravuje auta a nejlépe ke komu jezdíš a bude vstřiky mít - tam je předpoklad že si nepokazí jméno a bude za ně nějakým způsobem ručit.

|< < 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 ... 19 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator