Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Problémy se startováním - HDi
|< < 1 ... 16 17 18 19
26.02.2016 22:27 - Re: Problémy se startováním - HDi 2922764
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
diagbox

26.02.2016 22:36 - Re: Problémy se startováním - HDi 2922771
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
cacaminek napsal(a):
Toho jsem se bál to bude zase položka

Ještě by mě zajímalo čím bych ho měl diagnostikovat?
Děkuju


Já diagboxem,ale potom si to hodím do lexie , kolega dělá skoro vše proxinou protože má údaje na jedné obrazovce všechny.(pokud jako čtečku je to jedno - pokud chceš konfigurovat tak nebývá dobrej ani čína diagbox) proč tu nebudu vysvětlovat
No je to pěkné co ti to hlásí - asi bude problém - netroufám si odpovědět(bez auta už vůbec ne) a asi bych do toho navléknul projistotu ,,arogantního" Jen nᚠsport (určíme si každý typ a potom kdo měl pravdu)- neměl jsi slabou AKU? - podle mne je problém ECU a + někde kostra.

27.02.2016 00:38 - Re: Problémy se startováním - HDi 2922817
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Viditelně nenechᚠzahřát motor (-50) a jezdíš moc rychle (900+)

29.02.2016 14:56 - Re: Problémy se startováním - HDi 2923736
cacaminek
Město: Dobříš, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 30
99 Poslat soukromou zprávu
Aku jsem kupoval novou před zimou kostry jsem očistil pač mi blikala kontrolka potkávacích světel a jak jsem se tady dočetl zkusil jsem očistit ty kostry a když už jsem v tom byl vzal jsem důkladně všechny i u motoru. Občas cítím, že auto pocukává nebo spíš se jako by zachvěje ale myslel jsem si že by to mohl být setrvák no nic asi to bude spíš ten vstřik.
Má někdo zkušenosti jak jdou u tohoto motoru vyndat vstřiky? Je možná repase vstřiků?

Díky moc klucí

29.02.2016 18:58 - Re: Problémy se startováním - HDi 2923864
maty
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 60
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny. Mám trochu odlišný problém, auto občas nemohu nastartovat při vlažném motoru. Studený i při delším stání na mrazu na horách, chytne na uknut, ale ujedu cca 50 km, zaparkuji. Cca za 2 hod přídu a auto buďto nenastaruji, nebo chytne a do 3 vteřin chcípne, takto se to několikrát opakuje, poté se otáčky udrží auto nastartuje a jede normálě. Občas se ještě stane, že padá volnoběh. Nejvíce mu asi vadí stání do kopce, ale proč se to neprojeví u studeného motoru?
Na diagnostiku jsem se objednal, běžná Delphi nic neukazuje. Čidlo snímače otáček jsem dal nové, nafta nikde neteče, Klapka také funguje. Děkuji za Vaše názory.

29.02.2016 21:03 - Re: Problémy se startováním - HDi 2923958
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
cacaminek napsal(a):
Aku jsem kupoval novou před zimou kostry jsem očistil pač mi blikala kontrolka potkávacích světel a jak jsem se tady dočetl zkusil jsem očistit ty kostry a když už jsem v tom byl vzal jsem důkladně všechny i u motoru. Občas cítím, že auto pocukává nebo spíš se jako by zachvěje ale myslel jsem si že by to mohl být setrvák no nic asi to bude spíš ten vstřik.
Má někdo zkušenosti jak jdou u tohoto motoru vyndat vstřiky? Je možná repase vstřiků?

Díky moc klucí


striky idu pomerne v pohode, su zakrytovane takze by nemali mat problem s vytiahnutim
samozrejme ak su podfuknute tak moc dobre nepojdu

repase netusim, neriesil som este


maty napsal(a):
Zdravím všechny. Mám trochu odlišný problém, auto občas nemohu nastartovat při vlažném motoru. Studený i při delším stání na mrazu na horách, chytne na uknut, ale ujedu cca 50 km, zaparkuji. Cca za 2 hod přídu a auto buďto nenastaruji, nebo chytne a do 3 vteřin chcípne, takto se to několikrát opakuje, poté se otáčky udrží auto nastartuje a jede normálě. Občas se ještě stane, že padá volnoběh. Nejvíce mu asi vadí stání do kopce, ale proč se to neprojeví u studeného motoru?
Na diagnostiku jsem se objednal, běžná Delphi nic neukazuje. Čidlo snímače otáček jsem dal nové, nafta nikde neteče, Klapka také funguje. Děkuji za Vaše názory.


cerpadlo v nadrzi pocujes vzdy ist?

29.02.2016 22:46 - Re: Problémy se startováním - HDi 2924022
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
cerpadlo v nadrzi pocujes vzdy ist?


Repas dělají - nefungujou jak by měly, říká se že je stačí vyndat a už po opětovné montáži se stane že už nejdou. jsou to snad nejhorší vstřiky na práci.

24.02.2018 19:01 - Re: Problémy se startováním - HDi 3134765
Honza80kw
Město: Petřvald, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 120
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny a prosím o radu, od minulého týdne mám problémy se startem. V těch zimách to šlo strašně ztuha, ale nastartoval jsem. Ve čtvrtek se mi kousl startér a už nenastartoval. Vyměnil jsem startér, nabil baterii. Dneska jsem šel zkontrolovat a očistit kostry od oxidace, mezitím dobil baterií, pak šel startovat a vůbec to nepomohlo. Mám žhavicí svíčky Bosch před rokem měněné, baterií taky rok starou. Startér točí, ale vypadá to, jako by baterie nedávala dostatečně silný proud a to jsem schválně kupoval 72Ah 😏. Prosím o radu,nikde jsem ten stejný problém nenašel. Děkuji předem

Ještě se chci zeptat, jestli se dá zjistit ten startovací proud při startování ?

Zapomněl jsem dodat, že i když přijedu někde a auto je zahřáté, zdehnu, zkusím znovu nastartovat tak to nechytá na jeden břink.ani tak

24.02.2018 22:43 - Re: Problémy se startováním - HDi 3134887
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ked si tam montoval ten starter, tak ten vodiaci kolik si mal v prevodovke alebo v startery?

24.02.2018 23:04 - Re: Problémy se startováním - HDi 3134897
Honza80kw
Město: Petřvald, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 120
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Montoval to švagr, ale mám tušení, že z převodovky vedl ten kabel, který napojil na startér. Tudíž byl kolik na startéru

24.02.2018 23:20 - Re: Problémy se startováním - HDi 3134920
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
co ma kabel spolocne s kolikom?
ked nevies ako to ma byt, lahko prehliadnes a myslis ze ten kolik je ok v prevodovke, vacsinou totiz ostane v prevodovke, treba ho odtial vytiahnut a nasadit do startera a az potom skladat, inak je velka sanca dat ten starter nevycentrovany a potom sa v podstate odpali velmi rychlo

24.02.2018 23:24 - Re: Problémy se startováním - HDi 3134922
Honza80kw
Město: Petřvald, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 120
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Už chápu, tak v tom případě jsme jen nasazovali startér a kolík tam nebyl, tudíž byl zřejmě na převodovce. Tvá rada tedy zní: Sundat startér, vytáhnout kolík, poté nasadit zpět ?

Nebo-li ten kolík nasadit na startér a poté to vsadit na převodovku. Mohu mít jen dotaz, jaký to má vliv a co to může způsobit ?

24.02.2018 23:25 - Re: Problémy se startováním - HDi 3134924
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jo
ak ti to uz nezlikvidovalo tie puzdra v nom

kolik vytiahnt z prevodovky
problem je v tom ze ked trci z prevodovky tak sa nenasune do starteru ale zasune nadoraz do prevodovky a potom je ten starter vyoseny, cize sa krizi ako ked je zodraty a zoderu sa puzdra

24.02.2018 23:27 - Re: Problémy se startováním - HDi 3134925
Honza80kw
Město: Petřvald, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 120
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Snad ne, startoval jsem jen 3x.

Děkuji za radu, zkusím a dám vědět

26.02.2018 21:21 - Re: Problémy se startováním - HDi 3135603
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
jo
ak ti to uz nezlikvidovalo tie puzdra v nom

kolik vytiahnt z prevodovky
problem je v tom ze ked trci z prevodovky tak sa nenasune do starteru ale zasune nadoraz do prevodovky a potom je ten starter vyoseny, cize sa krizi ako ked je zodraty a zoderu sa puzdra

A co ho vyosí? - ta příruba je kolmá k ose starteru a tím že je zalezlej kolík startár sedí na přírubě stejně - pokud ho dᚠblíž tak je hlučnej , pokud dál tak zabírá menší plochou (jakoby špičkama zubů ale ten pohyb starteru je o kousíček. Ty kolíky jsou zalezlé hodně často a nejdou většinou ven - dá se použít jiný ,spočítat(změřit) jiný tak aby se tam vešel (ten stávající je kratší než hloubka díry takže tam bude tak 3.mm pro ten přidaný a ten už nikdy nezaleze a starter zaaretuje vpohodě.(a už vidím jak doluješ třeba na biturbu,1.6 HDI nebo benzínu ten kolík ven )

21.05.2021 15:52 - Re: Problémy se startováním - HDi 3310898
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ahoj. Nechala jsem si v neautor. servisu vyměnit olej a palivový filtr. Na OBD co mám mi vyskočila chyba, viz příloha. Auto ráno nastartuje, ale s obtížemi. Když jdu z práce domů, cca po 8 hod. Auto normálně nastartuje. Mohlo se stát, že je to špatně odvzdusnene? Nebo nečistota? Do výměny bylo vše OK
Diky
Diky

Přílohy:
Screenshot_20210521_160809_com.android.gallery3d.jpg ( 694753b ) -

21.05.2021 16:46 - Re: Problémy se startováním - HDi 3310905
Carlík
Město: Prostějov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 251
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pokud to pretrvava, tak neco spatne udelali a nekde to zrejme prisava a pada nafta. Tohle pise, kdyz po vymene filtru poradne nenapumpujes naftu a prvni start trva prilis dlouho.
Pokud to pretrvava a vysledujes kdyz je to az po delsim stani, zkus zvednout kapotu a napumpovat parkrat balonkem, pokud start bude po tomto ok, tak Ti pada nafta a jestli to nedelalo pred tim zameril bych se na ten filtr.

21.05.2021 16:57 - Re: Problémy se startováním - HDi 3310907
máca
Město: Málkov u Suchomast, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 864

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Carlík napsal(a):
Pokud to pretrvava, tak neco spatne udelali a nekde to zrejme prisava a pada nafta. Tohle pise, kdyz po vymene filtru poradne nenapumpujes naftu a prvni start trva prilis dlouho.
Pokud to pretrvava a vysledujes kdyz je to az po delsim stani, zkus zvednout kapotu a napumpovat parkrat balonkem, pokud start bude po tomto ok, tak Ti pada nafta a jestli to nedelalo pred tim zameril bych se na ten filtr.

Diky. Vyzkouším.

24.02.2022 01:38 - Re: Problémy se startováním - HDi 3335038
Lukinc
Město: Stařeč, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 9
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Prosím o radu, moje C5 2,2 HDI špatně startuje a je jedno zda je motor teplý nebo studený. Diag nic nepíše, po čem jít případně co měřit přes lexii?

|< < 1 ... 16 17 18 19


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator