Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Podivné chování hydrauliky
1 2 > >|
10.01.2018 17:30 - Podivné chování hydrauliky 3123541
ObiWan
Město: Šaža, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 7
99 Poslat soukromou zprávu
Ahojte.
Sorry za nejasný názov témy, ale fakt neviem ako inak by som popísal to, čo sa mi deje
Pokúsim sa vám to tu popísa. Hydraulická jednotka v mojej C5 sa asi rozhodla, že zdvíha auto bude len vtedy, keď sama uzná za vhodné. Napríklad prídem autom k rodine, kde mi nastúpia dozadu dvaja pasažieri na zadné sedadlá. Normálne by hydraulika mala zdvihnú zadok spä do normálnej polohy, ona to ale neurobí a auto sedí na zemi. Ak chcem auto dosta spä do jazditežnej výšky, musím vypnú motor a znovu naštartova, potom hydraulika dotlačí a zdvihne zadnú nápravu. Iná situácia: Zídem z cesty na požnú cestu a chcem si zdvihnú podvozok, stlačím tlačidlo hore, na displeji sa objaví správny obrázok, ale auto sa proste nezdvíha. No tak vypnem motor, že sa pozriem čo sa deje, otvorím dvere a auto sa zrazu začne zdvíha. Inokedy v tej istej situácii sa začne zdvíha až po opätovnom naštartovaní. Akoby hydraulika po jazde odmietala spolupracova. Čerpadlo fyzicky funguje, lebo po "reštarte" auta bez nejakých zvláštnych javov alebo zvukov urobí to, čo má. Auto nevypisuje žiadne chybové hlášky, počas jazdy sa správa normálne, nerovnosti tlmí normálne...proste nespozoroval som žiadne anomálie, pokým sa nezmení zaaženie auta alebo nechcem zmeni svetlú výšku smerom nahor.
Tuší niekto, čo by za tým mohlo by? Alebo mám ís rovno do servisu..?

Ešte aby som upresnil: Je to C5 I 2.2HDi r.v. 2003 najazdené má že vraj 225 000, ale ažko poveda, či je tento údaj pravdivý.

10.01.2018 18:11 - Re: Podivné chování hydrauliky 3123553
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
a brzdove svetla svietia uplne normalne / neblbnu - nesvietia stale?

tempomat chodi ok?

10.01.2018 19:18 - Re: Podivné chování hydrauliky 3123569
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vzhledem k tomu jaky je to rok tak bych spis typnul na BHI ,okrajove na korektor

PS: petre co by mohly mit brzdy spolecneho ? a tempomat ..myslis ze by to delal brzdovy spinac ?

10.01.2018 19:44 - Re: Podivné chování hydrauliky 3123584
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ano, myslim na brzdovy spinac

10.01.2018 19:47 - Re: Podivné chování hydrauliky 3123585
ObiWan
Město: Šaža, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 7
99 Poslat soukromou zprávu
Bol som sa previez po sídlisku a brzdové svetlá sa správali normálne, ale zas musím poveda že aj hydraulika fungovala normálne. Zajtra to vyskúšam cestou do roboty aj s tým tempomatom, je to dlhšia trasa tak to bude ma väčšiu výpovednú hodnotu.

11.01.2018 20:11 - Re: Podivné chování hydrauliky 3123873
ObiWan
Město: Šaža, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 7
99 Poslat soukromou zprávu
Tak som si to dnes schválne všímal. Behom rannej cesty do práce som si nevšimol žiadne nežiadúce svietenie brzdových svetiel, ráno po tme to vidím v spätnom zrkadle a všímal som si to, no po príjazde do roboty mi už hydraulika nereagovala. Tempomat funguje normálne, skúšal som ho síce len na kratších úsekoch ale nejavil žiadne známky problémov.

Cestou z roboty som sa zastavil v obchode, skúšal som po zaparkovaní hydrauliku.. samozrejme nešla. Tak som vypol a zapol motor, potom už fungovala normálne. Opä som vypol motor a šiel som si nakúpi. Po návrate zase fungovala, nastúpil som a auto dotlačilo tlak, fungoval aj zdvih na tlačidlá. Po prejdení asi tak 2 možno 3 kilometrov stálou pädesiatkou...možno o trochu viac.. som zastavil, že vyskúšam hydrauliku...tá už nešla. Takže stačilo prejs fakt krátku vzdialenos a už to nefungovalo.... Po príchode domov som ešte chvížu nechal zapnutý motor..možno 3 minúty? Behom toho sa hydraulika znenazdajky zdvihla o pár centimetrov... asi sa vrátila spä z tej zníženej polohy čo si dáva nad 110 kmh, no ale na pokyny z tlačidiel nereagovala.

Neviete, čo by to asi mohlo spôsobova? čerpadlo ide normálne, keď už začne tlači, tak zdvihne auto celkom rýchlo a bez problémov... Nemôže to by nejaký konektor, snímač, alebo nejaká elektronika čo dáva informácie a pokyny čerpadlu?

11.01.2018 22:39 - Re: Podivné chování hydrauliky 3123908
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
..ale ono nezacne tlacit ,protoze se ani nespusti/nerozbehne a proto take se auto nezvedne..

11.01.2018 22:40 - Re: Podivné chování hydrauliky 3123909
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
a cerpadlo ide aj ked to nezdvihne?

ak ano tak najskor regulator sa zasekava

11.01.2018 22:53 - Re: Podivné chování hydrauliky 3123913
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
vzhledem k tomu jaky je to rok tak bych spis typnul na BHI ,okrajove na korektor


12.01.2018 05:17 - Re: Podivné chování hydrauliky 3123936
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):


Přesně takto se chovala ta s KO korektorem - ono to vypadalo jako by si elektronika zapamatovala nějaký údaj a podle toho reagovala na zdvih(nebo si nějaký údaj vymyslela) někdy byla vysoko jindy nízko a na tuto polohu běžně dorovnávala . No v měřených hodnotách při propérování se neměnila hodnota př.korektoru - žádná hláška o chybě prostě jen si žila svím životem (ale to je u těchto strojů tak že soudruzi taknějak ,,omezili" chybové hlášky aby je majitelé moc neotravovali) Když na to příjde dá se toto udělat na všech autech a potom si myslíš jak je auto super když s ničím neotravuje do doby kdy to není úplně v .....(vím o jedné 1.6 HDI která je tak ,,zjednodušená" nehlásí že nemá FAP,EGR,nemaže atd.. - jediné co má je ovládání turba)

12.01.2018 08:13 - Re: Podivné chování hydrauliky 3123960
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
hlavne v techto pripadech proste zajedu alespon na diagnostiku a neresim to nekde na internetu

13.01.2018 11:42 - Re: Podivné chování hydrauliky 3124153
ObiWan
Město: Šaža, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 7
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
a cerpadlo ide aj ked to nezdvihne?

ak ano tak najskor regulator sa zasekava


Keď sa nezdvíha, tak nevrčí ani čerpadlo, ani nejaví žiadne známky snahy čokožvek robi.. žiadne cvakanie alebo nejaký iný zvuk, akurát vypíše na displeji obrázok zdvihnutej polohy, no fyzicky sa s autom nič nedeje.
Keď sa rozhodne, že sa zdvihne, tak sa zdvíha úplne normálne, normálna rýchlos, normálny zvuk, všetko ako po celé roky čo ju máme.

13.01.2018 12:02 - Re: Podivné chování hydrauliky 3124162
ObiWan
Město: Šaža, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 7
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Přesně takto se chovala ta s KO korektorem - ono to vypadalo jako by si elektronika zapamatovala nějaký údaj a podle toho reagovala na zdvih(nebo si nějaký údaj vymyslela) někdy byla vysoko jindy nízko a na tuto polohu běžně dorovnávala . No v měřených hodnotách při propérování se neměnila hodnota př.korektoru - žádná hláška o chybě prostě jen si žila svím životem (ale to je u těchto strojů tak že soudruzi taknějak ,,omezili" chybové hlášky aby je majitelé moc neotravovali) Když na to příjde dá se toto udělat na všech autech a potom si myslíš jak je auto super když s ničím neotravuje do doby kdy to není úplně v .....(vím o jedné 1.6 HDI která je tak ,,zjednodušená" nehlásí že nemá FAP,EGR,nemaže atd.. - jediné co má je ovládání turba)


Mohlo by to by ono... Z toho, ako sa to správa mi to príde tak, že hydraulický agregát ako taký je v poriadku, problém má niečo čo má právomoc riadi jeho činnos. Buďto nevie správne vyhodnoti vstupné signály, alebo nedostáva vstupné signály, alebo dostáva nejaký, ktorý mu bráni v činnosti..to by mohli by tie brzdy ale keďže svetlá a tempomat fungujú normálne, tak to asi nebude ono.
Je výmena toho korektoru zvládnutežná s bežným náradím (našrobujem a vyšrobujem krabičku, prepojím konektory atd) alebo to zvládne bežný servis, alebo treba nejaký špecifický zásah, ktorý zvládne len autorizák?
Priznám sa, že autorizáku by som sa rád vyhol... radšej nechávam auto servisova žuďom, ktorým môžem veri, že mi nenanútia výmenu trištvrte auta aj keď to nieje potrebné.

13.01.2018 16:10 - Re: Podivné chování hydrauliky 3124250
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ObiWan napsal(a):
Je výmena toho korektoru zvládnutežná s bežným náradím (našrobujem a vyšrobujem krabičku, prepojím konektory atd

Ano, ale napřed bych to načetl diag...
Jeden šroubek klíč 8 a jeden konektor.

14.01.2018 14:11 - Re: Podivné chování hydrauliky 3124445
milda67
Město: Brno - Humpolec, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 125

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zkus se podívat na konektor od čerpadla a hlavně na dráty co do něj vedou. Měl jsem loni stejnej problém a na stejném modelu, hydraulika si dělala co chtěla, někdy fungovala, někdy ne, žádné chyby, žádné hlášky, nemohl jsem na to přijít čím to je. Jezdilo se s tím takto několik týdnů. Až se to potentovalo uplně tak jsem našel přerušené plus co vede do čerpadla. Šel jsem po drátech a asi 10cm od konektoru čerpadla jsem na drátu uviděl zelenou tečku, tak jsem ten drát oholil a on se mi uplně rozsypal v ruce, jak byl zoxidovanej. Po výměně funguje vše tak jak má už rok.

27.02.2018 22:46 - Re: Podivné chování hydrauliky 3135854
ObiWan
Město: Šaža, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 7
99 Poslat soukromou zprávu
A som tu zas Auto bolo napichnuté na diagnostiku, kde ale nepísalo žiadne chybové hlášky. Boli vymenené oba výškové korektory, no auto sa stále správa vyslovene čudne. Po odomknutí si dorovná poslednú výšku, ktorú si pamätalo pred vypnutím, po tomto už čerpadlo nereaguje vôbec a auto nahor jednoducho nejde, hydraulikou sa dá púša len nadol.

01.03.2024 11:38 - Re: Podivné chování hydrauliky 3375732
Tondis
Město: Trutnov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 5
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj, nevím do které diskuze vznést dotaz, protože má C5 má příznaky každou chvíli jiných závad, tak to zkusím zde:

Mám problém s hydraulikou na zadní nápravě. Při jízdě se stává, že se zadní náprava zvedne do horní polohy a přestane tlumit. Po chvíli se zase vrátí do normálu a vše funguje bez problémů . Občas se mi také stane (méně často), že naopak sjede do nejnižší polohy a auto poté hlásí "suspention faulty". Tento problém řeším od té doby, co mi začala odcházet originální baterie. Pořídil jsem neoriginální baterku novou a problémy stále přetrvávali, navíc se baterka neustále vybíjela a auto bylo čí dál více častěji v eco módu. Došlo to až do fáze kdy se rozsvítila kontrolka motoru s chybovou hláškou a já nedobrovolně musel navštívit autorizák (byl nejblíž). Vyměnili mi baterku zas za origo a problémy nachvíli přestali. Teď cca po 14 dnech od výměny jsou zas zpět.
Všiml jsem si ještě, že když je auto zaparkované, tak samovolně mění výšku zadní nápravy, občas (né moc často) zůstane v normální poloze, většinou se postaví do horní polohy, ale občas se stane že třeba za hodinu ho najdu v nejnižší poloze.

Prosím poraďte mi někdo co stím, prošel jsem už hodně diskuzí, ale stále nic co by mi pomohlo...

01.03.2024 13:48 - Re: Podivné chování hydrauliky 3375767
MS02
Město: Pha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 230
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zkontroluj výškový korektor u zadní nápravy. Na místě se výška auta podle nastavení chová normálně, nebo fungují dtto jen min a max poloha? Pokud mᚠmožnost, jel bych s hydraulikou hned jak to bude možné K PATaMAT K baterce: proběhla výměna dle předepsaného postupu nebo to byla jen "bleskovka"?

01.03.2024 18:46 - Re: Podivné chování hydrauliky 3375782
Tondis
Město: Trutnov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 5
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Na korektor jsem měl tip, jak to bude možná, tak na něj kouknu. Na místě je to jak kdy. Po výměně té baterie funguje na místě bez problémů, ale předtím stím byl také problém.

Bateri byla měněna tak jak měla.

03.03.2024 08:49 - Re: Podivné chování hydrauliky 3375857
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Baterie s tím nemá nic společného, to je pouhá náhoda. Patrně se zasekává zadní ventil regulace tuhosti a možná je zarezlé a špatně fungující spojení pohyblivé části u zadního korektoru a možná kombinace obojího.

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator