Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Podivné chování hydrauliky
ObiWan
10.01.2018 17:30 - Podivné chování hydrauliky
99
Ahojte.
Sorry za nejasný názov témy, ale fakt neviem ako inak by som popísal to, čo sa mi deje
Pokúsim sa vám to tu popísa. Hydraulická jednotka v mojej C5 sa asi rozhodla, že zdvíha auto bude len vtedy, keď sama uzná za vhodné. Napríklad prídem autom k rodine, kde mi nastúpia dozadu dvaja pasažieri na zadné sedadlá. Normálne by hydraulika mala zdvihnú zadok spä do normálnej polohy, ona to ale neurobí a auto sedí na zemi. Ak chcem auto dosta spä do jazditežnej výšky, musím vypnú motor a znovu naštartova, potom hydraulika dotlačí a zdvihne zadnú nápravu. Iná situácia: Zídem z cesty na požnú cestu a chcem si zdvihnú podvozok, stlačím tlačidlo hore, na displeji sa objaví správny obrázok, ale auto sa proste nezdvíha. No tak vypnem motor, že sa pozriem čo sa deje, otvorím dvere a auto sa zrazu začne zdvíha. Inokedy v tej istej situácii sa začne zdvíha až po opätovnom naštartovaní. Akoby hydraulika po jazde odmietala spolupracova. Čerpadlo fyzicky funguje, lebo po "reštarte" auta bez nejakých zvláštnych javov alebo zvukov urobí to, čo má. Auto nevypisuje žiadne chybové hlášky, počas jazdy sa správa normálne, nerovnosti tlmí normálne...proste nespozoroval som žiadne anomálie, pokým sa nezmení zaaženie auta alebo nechcem zmeni svetlú výšku smerom nahor.
Tuší niekto, čo by za tým mohlo by? Alebo mám ís rovno do servisu..?

Ešte aby som upresnil: Je to C5 I 2.2HDi r.v. 2003 najazdené má že vraj 225 000, ale ažko poveda, či je tento údaj pravdivý.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator