Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Elektrická parkovací brzda / C5 III
|< < 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 ... 22 > >|
28.03.2018 12:29 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3143759
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Právě, na fotkách od toho rusáka taky nic nevidím. Ale ten popruh to odjistí a někdo tady i psal, že když je odjištěná, tak se nesmí používat - asi zase že motor najede na doraz a sešrotuje se to.
Těžko říct, u mě v menu automatická ručka vypnout nejde, takže jak ji jednou ručně odjistím, tak se mám nachystat na opravu převodovky? Snad ne...

28.03.2018 12:39 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3143760
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak si zájdi za niekým, kto má Lexiu a nech ti to v menu povolí... Potom sa automaticky nikdy nedotiahne, len ručne.

28.03.2018 12:42 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3143761
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
k tomu nudzovemu odbrzdeniu, manual hovori len toto
3. Nouzový ovladač pro povolení

Nouzový ovladač pro povolení se nachází pod obložením prostřední loketní opěrky.
V případě závady elektricky ovládané parkovací brzdy nebo výpadku akumulátoru lze nouzovým ovladačem mechanicky povolit elektricky ovládanou parkovací brzdu.
Po vyřešení závady lze aktivovat elektricky ovládanou parkovací brzdu přizvednutím jejího elektrického ovladače na dobu delší než 3 s.
Během opětné aktivace, trvající přibližně 10 až 20 s, kontrolka parkovací brzdy na sdruženém přístroji bliká a na displeji sdruženého přístroje se zobrazí hlášení.
Na konci této aktivační fáze je elektricky ovládaná parkovací brzda utažená a kontrolka parkovací brzdy na sdruženém přístroji a LED na ovladači elektricky ovládané parkovací brzdy se rozsvítí bez blikání.

a este prikladam jeden dokument

Přílohy:
C5 (X7) - D4EA01HRP0 - Popis - Činnost _ Snímač síly integrovaný v elektrické parkovací brzdě.pdf ( 100975b ) -
C5 (X7) - D4EA01HQP0 - Popis - Činnost _ Snímač polohy, integrovaný v elektricky ovládané parkovací brzdě.pdf ( 99857b ) -
C5 (X7) - D4EA01HUP0 - Popis - Činnost _ Skupina elektricky ovládané parkovací brzdy.pdf ( 396199b ) -

28.03.2018 13:04 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3143771
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu

Podle toho to tedy vypadá, že po nouzovém odbrždění se automatika odpojí a nic by se šrotovat nemělo... Asi tam bude nějaký spínač, co v obrázku není vidět
Díval jsem se na service.citroen a té ručky je 5 verzí, tak snad ta pátá je už vychytaná

28.03.2018 13:21 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3143781
tomio
Město: Zlín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 85
99 Poslat soukromou zprávu
No, na 9té straně tady píše "Lajči", že po odjištění nouzového ovladače v loketní opěrce potáhl lanka ven z bowdenů, vyměnil plastové dorazy, nasadil lanka do třmenů a po opakovaném zatáhnutí brzdy se to samo "nakalibrovalo" a vše funguje. To by odpovídalo i tomu, co napsal jumep a co je v přiloženém PDFku. Jednotka by se sama měla dostat ze stavu "nouzového vyřazení parkovací brzdy" z činnosti zatažením za katapult.
Přizvednout elektrický ovladač parkovací brzdy po dobu 3s....to je superzatažení parkovací brzdy,ne?


Něco k udržbě parkovací brzdy (aby se problém neopakoval a brzda byla funkční co nejdéle).
Je mi jasné jak zkontroluju funkčnost parkovací brzdy na třmenu (musí jít zlehka otáčet ramínkem, ve kterém je chycené lanko). Jak ale zjistím, že lanka v bowdenech chodí dobře, to nevím. Je blbost to v rámci pravidelné údržby rozebírat.

28.03.2018 15:04 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3143795
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
tomio napsal(a):
No, na 9té straně tady píše "Lajči", že po odjištění nouzového ovladače v loketní opěrce potáhl lanka ven z bowdenů, vyměnil plastové dorazy, nasadil lanka do třmenů a po opakovaném zatáhnutí brzdy se to samo "nakalibrovalo" a vše funguje. To by odpovídalo i tomu, co napsal jumep a co je v přiloženém PDFku. Jednotka by se sama měla dostat ze stavu "nouzového vyřazení parkovací brzdy" z činnosti zatažením za katapult.
Přizvednout elektrický ovladač parkovací brzdy po dobu 3s....to je superzatažení parkovací brzdy,ne?


Něco k udržbě parkovací brzdy (aby se problém neopakoval a brzda byla funkční co nejdéle).
Je mi jasné jak zkontroluju funkčnost parkovací brzdy na třmenu (musí jít zlehka otáčet ramínkem, ve kterém je chycené lanko). Jak ale zjistím, že lanka v bowdenech chodí dobře, to nevím. Je blbost to v rámci pravidelné údržby rozebírat.


No zeptej se odborníka Jumepa (a nebo si sežeň pracovní postup z citroenu) - by mne zajímalo jak tímto způsobem vyšrouboval ten závit z toho protikusu ? toto asi jde v případě že tu pojistku odjistíš při odpojené elektronice a potom ti lana chodí volně -zpět je zajistíš pohybem vytáhnout a zasunout , ale jestli ti vypadne z jednoho brzdiče a rozeběhne se motor tak bych to od mistra chtěl vidět. no jsou to ale v tom citroenu blbci když píší co píší v jejich pracovním postupu (mám za to že jsem ho sem dával - a pokud mᚠmanuál tak si tam můžeš přečíst že po odjištění tímto způsobem mᚠvyhledat servis(odbornej) - jen tam zapomněli napsat že pokud mᚠautomatické zabržďování aktivní nesmíš to auto zhasnout aby se ta brzda zatáhla (vycházejí z toho že je ta jednotka nefunkční(neroztočí se motor ale to není vždy pravda)

No klidně poslechněte našeho odborníka teoretika a vyzkoušejte si to v praxi (doufám že to zase rozpoutá válku) ale mně to nedálo - ono je to trošku jinak a o tom můžou pohovořit tí co skončili v servisech a stálo je to raketu.Částečně je to tam popsané a třeba to že si ta elektronika dovede počítat otáčky,sílu zatažení tam popsali a že když toto rozhodíš už to nedᚠdohromady a ani zn.servis dálkovím kodováním.

28.03.2018 16:32 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3143807
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
No ..... tam popsali a že když toto rozhodíš už to nedᚠdohromady a ani zn.servis dálkovím kodováním.

Tak mě vysvětli jak ti Rusáci ( viz odkazy dříve) to dělají
Já osobně kdybych byl nucen z nějakého důvodu vlastnit X7, udělal bych vše proto abych tam si namontoval manuální ručku z péráka...
Přemýšlel sem k čemu je to dobré a na nic sem nepřišel, snad jen kdybych měl jen jednu ruku a to levou.
Podle mě negativa výrazně převažují nad pozitivy

28.03.2018 16:56 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3143808
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
tomio napsal(a):
Tak ještě jednou a doufám, že naposledy.
- Nemám přesné rozměry té součástky, ani výkres. NIC. Proto je to pouze nástřel modelu, který sem narychlo vytvořil "od oka". Slouží to k nastínění možností. Pokud by to někdo opravdu chtěl řešit touto cestou (a já bych to úplně nezavrhoval), je několik možností. Buď mi pošlete poškozenou součástku (ideálně celý mechanismus) a já podle toho doladím rozměry modelu, nebo se ozvu ruskému koumákovi, co ten model už jednou tvořil.
- O kvalitě tisku a nastavení parametrů se tu můžeme "bavit" dlouhé hodiny, ale bylo by to zbytečné. Baví mě to a rád s tím experimentuji. Je mi jasné, co změnit, aby to příště vyšlo lépe. Je to ale bezpředmětné, páč by výtisk řešila firma, která se tím živí. Dodán by byl 3D model (stl,obj) a požadavek na materiál a provedení. Přece firmě nebudu posílat Gcode optimalizovaný pro moji tiskárnu, ne?
Jen tak pro představu...průměr toho ozubeného kolečka je cca 15mm. Takové detaily, které jsou vidět na výše přiložených fotkách chtějí trochu zvětšení.

Podtrženo sečteno. Pokud někdo má chu jít touto cestou, rád pomůžu.

autodiag: Chlape, raději se tady s tebou nebudu hádat, páč by sme zanesly vlákno nesmyslama. Rád se s tebou pohádám osobně někde na pivu


no cas je drahy a kdo nechce chapat ....
ano mas ti super je to krasny a zadej to firme ta tu udela lepsi jak nove ..hodne stesti

28.03.2018 18:48 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3143837
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
A tak jak to tu vypadá tak si stáhnu ty ručky co jsou k dispozici do zásoby domů než mi je někdo koupí - asi budou brzo potřeba.(takovejhle rad,úprav už tu bylo a nakonec to stejně dopadne jako vždy) a to se nejedná jen o tenhle drahej nesmysl. Dělejte jak myslíte = ta ručka nesmí být aktívní a pokud je tak pokud je odjištěná tak v tomto stavu ji nesmíte zabrzdit a ani v takovém případě zhasnout auto= po zhasnutí motoru pokud je aktivované automatické zabrzdění se snaží o zatažení lan a tím jí zničíte.(nebo musíte za přecedou ten to umí - ve zn.servisu ne tam vám dají novou protože to neumí,nejde to a ani nesmí.)

28.03.2018 23:21 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3143881
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Proč to tisknout, když to jde krásně vyrobit z kovu
.link.

Tady dělají podobné kolečko
.link.

29.03.2018 00:12 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3143882
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Ještě co píše manuál o nouzovém uvolnění el. ruční brzdy:
...to co se píše pár příspěvků výš, obnovení funkce (po opravě) podržením tlačítka...
ALE:
Dokud není obnovena funkce parkovací brzdy, je pro zabránění poškození brzdy třeba ponechat vypnuté zapalování.

Takže jo, žádné vylepšení se ani v páté modifikaci brzdy nekoná Mohli to napsat alespoň tučně nebo k tomu dát vykřičník, v tom textu se to úplně ztratí, jedna krátká bezvýznamná věta
Podle manuálu by pro brzdu měla být pojistka F9 někde v motorovém prostoru??? Bude dobré napsat si to na lísteček do auta, pro případ nouze, a nemusím volat odtahovku Deaktivovat automatiku se mi nechce, už jsem zlenivěl, je fajn když člověk nemusí myslet na brzdu. Navíc mám obavu, že kdybych ji přepnul do manuálního režimu, tak si na nutnost zatáhnout za tlačítko tak zvyknu, že bych za něho omylem zatáhl i když bude brzda nefunkční. Ta pojistka je jistota...

29.03.2018 05:07 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3143883
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
c5vyskov napsal(a):
Ještě co píše manuál o nouzovém uvolnění el. ruční brzdy:
...to co se píše pár příspěvků výš, obnovení funkce (po opravě) podržením tlačítka...
ALE:
Dokud není obnovena funkce parkovací brzdy, je pro zabránění poškození brzdy třeba ponechat vypnuté zapalování.

Takže jo, žádné vylepšení se ani v páté modifikaci brzdy nekoná Mohli to napsat alespoň tučně nebo k tomu dát vykřičník, v tom textu se to úplně ztratí, jedna krátká bezvýznamná věta
Podle manuálu by pro brzdu měla být pojistka F9 někde v motorovém prostoru??? Bude dobré napsat si to na lísteček do auta, pro případ nouze, a nemusím volat odtahovku Deaktivovat automatiku se mi nechce, už jsem zlenivěl, je fajn když člověk nemusí myslet na brzdu. Navíc mám obavu, že kdybych ji přepnul do manuálního režimu, tak si na nutnost zatáhnout za tlačítko tak zvyknu, že bych za něho omylem zatáhl i když bude brzda nefunkční. Ta pojistka je jistota...


Ta pojistka je v té krabičce vedle aku a první nebo druhá odspodu z těch malejch - to je sice jistota , ale dostupnost

Mne zachránilo to (potřeboval jsem přeházet auta a 3.-4.x jsem popojížděl dva tři metry) že a)byla shnilá pojistka , b)že se hned pákrát po sobě zabrzdila a odbrzdila a při poslední její akci kdy prolezl doraz a naštěstí držák bovdenu podržel bovden se zoxidovaná pojistka načala tak že po zabrždění a velmi kratké době (pár vteřin) aktivovalo odbrždění (pojíčděl jsem o metr-dva to nestačila ani dojet ta ručka do koncovejch poloh) chroupla ta pojistka. No kdybych použil ten návod (jak aktivovat zpět brzdu) tak po výměně pojistky při dalším pokusu automatického zabrždění zaplakal.

Tak kdo si vyzkouší zdejší návod odblokování a zpětného uvedení do provozu ručky ? (nehlaste se všichni - mám jen dvě ručky)

c5vyskov : ono by tam mělo být napsáno ,, v případě poruchy vypnte motor použijte nouzové odbrždění a přesuňte vozidlo na místo kde nebude překážet - vyhledejte odbornou pomoc !!!" no některé slova vynechali. (ono to nouzové odbrždění má sloužit v podstatě jen k možnosti přesunu vozu třeba z křižovatky nebo místa kde by blokovalo průjez ostatním účastníkům provozu a další už je na odborné pomoci - jenže ti co zaplakali to pojali tak že nouzově odbrzdím a vesele pokračuji dál.(potom to končí přetrženými lany,rozlámanou převodovkou , nebo ,,jen" rozházenou elektronikou kterou už nikdo neumí (nebo zn.servis,normální smrtelník) nedá dohromady.(ty lana nemají variabilní možnost zatažení = jedou natvrdo a když projede jeden doraz (asi táké záleží který - zřejmě je horší ten s tím zátěžovím snímačem) tak to nezaznamená že je jedno lano už zatažené a roztrhne to převodovku(ale to je jen doměnka-nebyl jsem u toho - většinou jsem až když je KO.

29.03.2018 08:26 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3143907
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 971

VIP Poslat soukromou zprávu
Ja to moc nechapu a nechci se tady s nikym prit ale uz jsem prodal 4 rucky a minimalne u dvou vim ze kdyz se ta totalka natahovala na vlek tak sem pouzil nouzove odbrzdeni a po opetovne montazi do jineho auta to normalne fungovalo. Tak ja nevim jak to teda je. Stejne je to uplne na nic. Nejake el. nesmysly za desetitisice.

29.03.2018 08:52 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3143911
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Já už věřím té nejhorší variantě. Když v jednom odstavečku v návodu napíšou:
Nouzové odbrždění
Pokud můžete vozidlo nastartovat: při běžícím motoru sešlápněte brzdový pedál po celou dobu provádění úkonu .

a v dalším odstavci:
Dokud není obnovena funkce parkovací brzdy, je pro zabránění poškození brzdy třeba ponechat vypnuté zapalování.

To je na hlavu...
Na tom motorku je snímač otáček, když se přetrhne jedno lano, tak po dotažení o určitý počet otáček by se měl motor vypnout, ne že pojede pořád a druhé lano vytrhne z převodovky Mělo by to tak fungovat

29.03.2018 09:00 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3143915
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
c5vyskov napsal(a):
Deaktivovat automatiku se mi nechce, už jsem zlenivěl, je fajn když člověk nemusí myslet na brzdu. Navíc mám obavu, že kdybych ji přepnul do manuálního režimu, tak si na nutnost zatáhnout za tlačítko tak zvyknu, že bych za něho omylem zatáhl i když bude brzda nefunkční. Ta pojistka je jistota...

Nikto nevraví že musíš deaktivova natrvalo. Jednoducho budeš ma v menu možnos zapnú/vypnú automatiku. Keď všetko funguje, nechᚠsi automatiku. Keď ti niečo zblbne, vypneš v menu automatiku a ručná bude fungova v manuálnom režime a takto to môžeš jazdi kým to neopravíš

29.03.2018 09:06 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3143916
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
c5vyskov napsal(a):
Já už věřím té nejhorší variantě. Když v jednom odstavečku v návodu napíšou:
Nouzové odbrždění
Pokud můžete vozidlo nastartovat: při běžícím motoru sešlápněte brzdový pedál po celou dobu provádění úkonu .

a v dalším odstavci:
Dokud není obnovena funkce parkovací brzdy, je pro zabránění poškození brzdy třeba ponechat vypnuté zapalování.

To je na hlavu...
Na tom motorku je snímač otáček, když se přetrhne jedno lano, tak po dotažení o určitý počet otáček by se měl motor vypnout, ne že pojede pořád a druhé lano vytrhne z převodovky Mělo by to tak fungovat


To Luki :

Nefunguje ( a také někde v pracovních postupech uvádějí že mᚠzkontrolovat vzdálenost vysunutí obou lan = musí být stejná - nejsem si vědom že by tam psali způsob odstrenění tohoto problému) a je to možná úmyslně takto napsané = kolik asi tak může být cena mechanismu ručky ? = jsou to jejich prachy a zajištění práce. - ten snímač podle mne jen detekuje pohyb motorku a zároveň předává info o počtu otáček do jednotky - pokud se dostane mimo toleranci naprogramované v elektronice vyhodí chybu a tu při troše štěstí jde zkalibrovat (no nepovedlo se ani dálkovím kódováním + to rozhodilo údaj o síle zatažení která asi souvisí s počtem otáček motoru kdy už by k tomu mělo dojít) bohužel se nedostaneš nikde ke schematům elektroniky aby jsi mohl zjistit který ,,šváb" to má nastarosti a mohl by někdo toto dát do normy. (to si ale chrání výrobce a ne citroen - kdyby to citroen věděl nebo mněl arogantní by to sehnal) (nejsem elektronik tak snad to není takovej nesmysl co jsem napsal)

28.04.2018 22:39 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3153641
JirkaR
Město: Praha 9-Vinoř, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 65

99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem pořídil novější C5 a už má také elektrickou ruční brzdu. Neustále s ní zápasím. Je nějaká sekvence jak vypnout motor aniž by se zabrzdila? Například průjezdní myčky už jezdím se zapnutým motorem, protože vypnutí motoru a následné odbrzdění je tak zdlouhavé, že to prostě nedám.

28.04.2018 22:51 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3153642
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jedine ju deaktivovat aby sa sama nezatahovala

29.04.2018 07:44 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3153654
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ja se setkal uz s minimalne dvouma X7 kde brzda zakazat nesla

29.04.2018 07:59 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3153656
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
JirkoR - šlápnout na brzdu a klepnout dolů na ovladač ručky trvá jednu vteřinu. Jestli toto nedáš, tak nechápu, jak můžeš řídit.
Pokud to jde zakázat, tak je to na nervy, protože po každém vypnutí motoru se ozve pískání, že auto není zabržděné.
Jakékoli mechanické zařízení funguje lépe, když se používá. Pokud se vypne, tak zatuhne v dané poloze, zanese se špínou... a pak může být problém to rozchodit.
Nebo jako Pražákovi ti nemůže být problém najít si normální myčku, kde se auto nevláčí myčkou, ale kartáče jezdí kolem stojícího auta.

|< < 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 ... 22 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator