Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Elektrická parkovací brzda / C5 III
|< < 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 ... 22 > >|
19.11.2017 11:21 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3110983
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Majerr napsal(a):
Diky za kritiku ale vecne mi to nepomohlo.

bohuzel Jarda ma pravdu a nasranej muzes byt jen sam na sebe v tomto pripade
pravdepodobne jsi neudelal co jsi mel a proto se ti rucka zatahla jak se zatahla a je vymalovano a ty jsi do toho jeste zatahnul za "katapult"

19.11.2017 15:23 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3111110
Lajči
Město: Michalovce, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 58
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
bohuzel Jarda ma pravdu a nasranej muzes byt jen sam na sebe v tomto pripade
pravdepodobne jsi neudelal co jsi mel a proto se ti rucka zatahla jak se zatahla a je vymalovano a ty jsi do toho jeste zatahnul za "katapult"


Skus ešte urobi jednu vec
źahni pod auto chy obidve lanka do ruky a ahaj
A druhý kamoš nech ti zatiahne za tu žltú šnúrku

19.11.2017 18:01 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3111213
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Lajči napsal(a):
Skus ešte urobi jednu vec
źahni pod auto chy obidve lanka do ruky a ahaj
A druhý kamoš nech ti zatiahne za tu žltú šnúrku


Zkusit může ale větší problém je pokud přežila převodovka dostat od sebe ty dva konce - je to jako když chceš od sebe povolit rukou dvě utažené kontramatky a že ten motor má sílu roztrhnout tu satelitovou převodovku tak asi tak slabej nebude - většinou to roztrhne převodovku a hlavně za co je chytí ? - za lana to nejde

Tím že jak říká Martin zatáhl za ,,katapult " tak se ty dva závity zatáhli do sebe a je to jako kontramatka a pokud přežila převodovka je po odjištění ty dva závity vytočit od sebe tak aby ta pojistka znovu zaskočila tam kam má - to se dá jen myslím diagnostikou ale né po těch pokusech co udělal jen po odjištění a zamezení pohybu samočiného pohybu motoru = jinými slovy po odjištění se nesmí nastartovat a vypnout motor nebo se musí odpojit konektor od el.ručky nebo jak tu někdo psal deaktivovat ručku od automatického zatažení v menu = vše ostatní je většinou konečná.

Přílohy:
12042016294.jpg ( 1127393b ) -

19.11.2017 18:40 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3111269
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
Jarouš,neříkej mi,že tenhle horor by mohla mít i moje dvojková C4 Picasso II. (r.v.2015) Mám tuhle parkovací brzdu,nebo mám jinou?

19.11.2017 18:58 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3111288
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
u C4 picassi je ta mechanika uplne jina a jen s jednim lanovodem
u C4 picasso B jsou uz motory soucasti brzdicu

19.11.2017 19:59 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3111320
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
Tak sláva. Já už se mírně rosil. já pořád tvrdím,že ty trojkový C5 jsou pro zlost...

19.11.2017 20:35 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3111361
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DOUFAK napsal(a):
Tak sláva. Já už se mírně rosil. já pořád tvrdím,že ty trojkový C5 jsou pro zlost...


TO NÉ, ALE NA UKRÁCENÍ PŘÍPADNÉHO VOLNÉHO ČASU,INVETIC ZBYLÍCH PENĚZ A ZKOUŠKY NERVŮ

19.11.2017 22:45 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3111412
Lajči
Město: Michalovce, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 58
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Zkusit může ale větší problém je pokud přežila převodovka dostat od sebe ty dva konce - je to jako když chceš od sebe povolit rukou dvě utažené kontramatky a že ten motor má sílu roztrhnout tu satelitovou převodovku tak asi tak slabej nebude - většinou to roztrhne převodovku a hlavně za co je chytí ? - za lana to nejde


Tím že jak říká Martin zatáhl za ,,katapult " tak se ty dva závity zatáhli do sebe a je to jako kontramatka a pokud přežila převodovka je po odjištění ty dva závity vytočit od sebe tak aby ta pojistka znovu zaskočila tam kam má - to se dá jen myslím diagnostikou ale né po těch pokusech co udělal jen po odjištění a zamezení pohybu samočiného pohybu motoru = jinými slovy po odjištění se nesmí nastartovat a vypnout motor nebo se musí odpojit konektor od el.ručky nebo jak tu někdo psal deaktivovat ručku od automatického zatažení v menu = vše ostatní je většinou konečná.


Prečo by nechytil za lana? Jedno ma vyhaknute a druhe urcite neje
zatiahnute na fest
Popripade skusit vylomit ten plast nech to neje naspanovane

19.11.2017 23:20 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3111423
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Lajči napsal(a):
Prečo by nechytil za lana? Jedno ma vyhaknute a druhe urcite neje
zatiahnute na fest
Popripade skusit vylomit ten plast nech to neje naspanovane


Koukal jsi na obrázky co jsem sem dal ? Vypadlo mu jano u kola a ta drážková část je poháněná = nemají lana odpor pořád se to zašroubovává (je to matice se šroubem) dojede to na konec a kousne se to) = tam to nesmí nikdy dojet a to se stane když není lano zaháklé za brzdič a v druhém případě když to odjistí. (nemá to cenu)

20.11.2017 09:26 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3111478
Lajči
Město: Michalovce, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 58
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Koukal jsi na obrázky co jsem sem dal ? Vypadlo mu jano u kola a ta drážková část je poháněná = nemají lana odpor pořád se to zašroubovává (je to matice se šroubem) dojede to na konec a kousne se to) = tam to nesmí nikdy dojet a to se stane když není lano zaháklé za brzdič a v druhém případě když to odjistí. (nemá to cenu)



Aj tak by som to skusil Sak uz ked tvrdis ze to neprezilo nema čo stratit

20.11.2017 19:54 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3111721
Majerr
Město: Roznov p.R., Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 62
99 Poslat soukromou zprávu
lanko bylo tam kde byt melo. Pravda ze se tam nedavalo uplne jednoduse a idealni poloha by vypadala jinak, ale pri nekolika pokusech to proste lepe nasadit neslo. Ale stalo se... ja si nadavam, zadal jsem o radu.
Jasne ze si s tim ted neporadim, ani to nebudu vic zkouset. Dotaz byl jestli to lanko jde vytahnout - nejde, beru. Druha strana se asi povolila, brzdy nebrzdi, mohl jsem s autem aspon odjet, ale kontrolka blika, brzda se automaticky neaktivuje a ted jen budu muset vyhledat servis... jakykoliv. Neznackovy nebo znackovy, resit to budu
A ze si nadavam je snad jasne

Pokud mate radu kam s tim zajez, tak budu rad. Diky

20.11.2017 20:20 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3111736
Lajči
Město: Michalovce, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 58
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Majerr napsal(a):
lanko bylo tam kde byt melo. Pravda ze se tam nedavalo uplne jednoduse a idealni poloha by vypadala jinak, ale pri nekolika pokusech to proste lepe nasadit neslo. Ale stalo se... ja si nadavam, zadal jsem o radu.
Jasne ze si s tim ted neporadim, ani to nebudu vic zkouset. Dotaz byl jestli to lanko jde vytahnout - nejde, beru. Druha strana se asi povolila, brzdy nebrzdi, mohl jsem s autem aspon odjet, ale kontrolka blika, brzda se automaticky neaktivuje a ted jen budu muset vyhledat servis... jakykoliv. Neznackovy nebo znackovy, resit to budu
A ze si nadavam je snad jasne

Pokud mate radu kam s tim zajez, tak budu rad. Diky


Pozdravujem dámy a páni!
Pridam aj ja trosku do tejto diskusie
Cesta na dovolenku , predomnou chlapik dupne na brzdu tak dupnem aj ja a odrazu na display hlaska ze parking brake faulty!
Tak reku nieco mu nepasovalo tak to napisal ale palubka svietila jak vianocnz stromcek.
dojdem na kriyovatku, myslim si ze zatiahnem a uvolnim , tak sa spameta. Zatiahnem a uz neuvolnim
Furt hlaska na display ze musim slapnut na brzdu Skusam slapat aspon desat krat a nic
Taham ya tu zultu somarinu co je v opierke a nic
Volam do citreonu - nedvihaju
Konecne som sa dovolal do kosic a oni ze: to sa este nikdy nestalo Len na odtahovku a do servisu Mi nevieme co s tym moze byt
Tak fajn myslim si
Lahnem pod auto kukam na strmene , obidva zatiahnute , kukam jak puk a vravim zene : Daj velky srubovak!!!
vylomil som ten plastik co drzi bowden v strmeni a hotovo Ideme dalej na dovolenku
Ale co s tym teraz?
Diagnostíika bude ay v sstredu do kelu Uz to niekto zazil?


to je moj pribeh!
Zasiel som ku kamosovi na diag a v jednotke brzdoveho systemu su udaje ako pocet zatiahnutí,
pocet superzatiahnuti a dokonca aj udaj v milimetroch ( draha lanovodu alebo nieco podobne)
Nasledovala vymena brzdových dosticiek a nasadenie lanka plus vymena toho plastu co som zlomil
Auto bolo zdvihnute obidvoma kolesami hore a dryal som v rukach obidve lanka nejakou silou Kamos potiahol tu zultu snurku pod opierkou a odistilo sa to Normalne som ich vitiahol zahakol do strmenov a par krat zatiahol rucnu brzdu ( asi 5 krat) a samo sa to nakalibrovalo Funguje do dnes
Mam ale vypnutu automatiku cez palubny pocitac

Nejdem nikoho presviedcat ze hovori bludy alebo vymysla a posiela ta do servisu Mozno je to fakt znicene
Ja som len taky ze kym nevyskusam vsetko co je v mojich silach nejdem do servisu

Ak chces skus ak nie nemusis Viac ma nenapada ako ti poradit
Hlavne nemam vo zvyku pisat : chid do servisu a nebabraj sa v tom comu nerozumies

Přílohy:
trim.F83EA92A-653C-4121-B748-8D39CC47232C.MOV ( 37028408b ) - Takto to vyzeralo

20.11.2017 21:47 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3111794
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
u C4 picassi je ta mechanika uplne jina a jen s jednim lanovodem
u C4 picasso B jsou uz motory soucasti brzdicu

Martine - sorry za hloupý dotaz,já jsem si pak dodatečně uvědomil,ze jsou tam u brzdičů na zadku ony motory,které pak perfektně slyším při práci hlavně v garáži.Jsem rád,že nemám tuto hororovou parkovačku z X7 a doufám tedy i v to,že v případě event. defektu bude eventuelně Nový motorek za přijatelnou cenu (pokud tedy už nepůjde opravit) a ne za ten ranec jako z X7. Mám ale jiný dotaz i když trochu patří na forum C4 - jde o to,že se mi občas,ale opravdu občas stane,že při nastartování motoru se mi sama od sebe odbrzdí park.brzda,aniž bych to já mohl nějak ovlivnit.Nejde o nic,sedím na zadku v autě,takže vidím... co s tím? někdo říkal smazat a přehrát znovu softwer... to se mi zdá nákladné,zdlouhavé a snad i zbytečné vzhledem k min.riziku i častosti.Parkovačka jinak funguje naprosto PERFEKTNĚ.Jak to vidíš Ty ? Může v tom být i něco jiného ? díky

20.11.2017 22:48 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3111813
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Vyráběl jsem tyhle třmeny s elektromotorkem v TRW. Pro spoustu značek. Jeden kompletní brzdič i s elektronikou stál kolem 40k Kč. Takže taky žádná láce.

20.11.2017 22:52 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3111818
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
40 kč nebo 40000 kč ? to snad ne.to nemuže být tak drahý. Snad i s celým brzdičem,nebo rovnou celou nábou...

20.11.2017 23:09 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3111823
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Píšu že kompletní brzdič - třmen, držák třmenu, destičky, motorek, elektronika = kolem 40.000,- Kč. Takhle jsme to dodávali automobilkám. Jaká je cena v maloobchodě, to netuším.

21.11.2017 12:01 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3111879
Majerr
Město: Roznov p.R., Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 62
99 Poslat soukromou zprávu
chlapi, kam byste s podelanou ruckou zajeli? Vim kam s tim nepojedu Ale nevim kam pojedu.

21.11.2017 12:42 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3111880
konqui
Město: Kousek od opavy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 210
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mikra> Kdyby jste dodávali do prvovýroby jeden brzdič za 40k, tak by auto pod 5m nestálo

21.11.2017 13:41 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3111901
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Majerr napsal(a):
chlapi, kam byste s podelanou ruckou zajeli? Vim kam s tim nepojedu Ale nevim kam pojedu.


Myslím si že vím kam jet nechceš , nenapadá mne kam by si chtěl jet,ale vím kde skončíš.

21.11.2017 13:58 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3111913
Majerr
Město: Roznov p.R., Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 62
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Myslím si že vím kam jet nechceš , nenapadá mne kam by si chtěl jet,ale vím kde skončíš.


v prdeli jsem uz ted

V zivote jsem byl ve ctyrech znackovych servisech. Tri urcite navstivit neplanuju. Ani na dalsi kontrolu pri 120kkm ten ctvrty se zitra uvidi, az si zavolame.

|< < 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 ... 22 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator