Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Elektrická parkovací brzda / C5 III
|< < 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 22 > >|
26.05.2017 09:01 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3069543
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já jí koupil jen proto že když jsme jí potřebovali tak jsme jí sháněli týden a sehnali se štěstím páč nikde nebyla tak když jsem se o jedné dověděl brál jsem jí preventivně no do týdne byla potřeba.

26.05.2017 09:36 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3069585
kokoumes
Město: Brandýsek , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
andrejcikv napsal(a):
Ja som sa len tak zo zvedavosti pýtal tu v UK na ebayi kde jeden rozpredával na súčiastky C5 III a mi ju ponúkal za 150 libier, tak sa skús popozera. Ale to bolo asi pred troma mesiacmi.

Nemᚠněkde link?

29.05.2017 10:37 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3070215
andrejcikv
Město: Stoke-On-Trent, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0 V6 HDiPočet příspěvků: 48
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Staci zadat na ebay citroen C5 breaking a ked vyhodi auta na suciastky najdes si tie s elektronickou parkovaciou brzdou a napises ci ju este maju a za kolko.

29.05.2017 12:16 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3070279
kokoumes
Město: Brandýsek , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
Tak ebay už nebde třeba
Koupil jsem od jruze (tímto mu moc děkuji) plastové podložky pod lanovody a jeden lanovod a podařilo se mi to dát celé do kupy..
Naštěstí jsem nebyl ten případ, kterému odešla plastová převodovka uvnitř, ale "pouze se mi překroutilo lano (tím jak vypada podložka pod lanovodem, tak se šroub uvnitř dostal mimo vedeni a začal se kroutit i s druhou části a překroutil lanko)

Taky bych chtěl vyvrátit všechny mýty ohledně nastavování pomocí diag a přesnosti uložení lan (na obou stranách stejná vzdálenost). Ani jedno nebylo potřeba. Pouze sem vymazal chyby pomocí diag a nové už nenaskočily. Celá kalibrace proběhla sama po kliknutí na tlačítko ruční brzdy.

Tak uvidíme jak dlouho to vydží, ale myslím že tak dlouho, jak dlouho zase budou v pořádku plastové podložky

Poučení pro ostatní:
- pečlivě kontrolujte stav těchto podložek
- pokud už vám nějaká rupne tak rozhodně s autem nejezdit a co nejdřív odpojit jednotku ruční brzdy (pod autem)
- s tím souvisí i nepoužívání tlačítka ruční brzdy v kabině.

Ještě jednou dík jruze

Přílohy:
2017-05-27 09.40.13.jpg ( 2536484b ) -

29.05.2017 16:25 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3070362
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
kokoumes napsal(a):
Taky bych chtěl vyvrátit všechny mýty ohledně nastavování pomocí diag a přesnosti uložení lan (na obou stranách stejná vzdálenost). Ani jedno nebylo potřeba. Pouze sem vymazal chyby pomocí diag a nové už nenaskočily. Celá kalibrace proběhla sama po kliknutí na tlačítko ruční brzdy.

Tak uvidíme jak dlouho to vydží, ale myslím že tak dlouho, jak dlouho zase budou v pořádku plastové podložky

Poučení pro ostatní:
- pečlivě kontrolujte stav těchto podložek
- pokud už vám nějaká rupne tak rozhodně s autem nejezdit a co nejdřív odpojit jednotku ruční brzdy (pod autem)
- s tím souvisí i nepoužívání tlačítka ruční brzdy v kabině.

Ještě jednou dík jruze


Ten mýtus nevyvracej - moc o tom nevíš (to už jsem ti řekl) nebo že by byli F blbci a celé si to vymysleli a komplikovali si život a plýtvali prostředkami s vývinem softu v diag?To že se ti to nějakým způsobem povedlo neznamená že to tak je = u té ručky co tu mám se po tomto ,,rozpadnutí" dorazu a následném rozštelování stalo něco úplně jiného,na druhém to roztrhalo převodovku na hadry - to jen k tvému mýtu.Patříš mezi šastlivce který se zrovna trefil a neodneslo to nic jiného než lano(a dostal jsi dost užitečných rad a názorného předvedení útrob) Jinak nemᚠzač.

30.05.2017 22:31 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3070908
first
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 43
99 Poslat soukromou zprávu
Dobrý večer pánové.
Po 2 týdnech sem si slavnostně dovezl opravenou C5 ze servisu. Opravovali předek. A asi po 4km cesty hned do obchodu mi přišlo auto nějak přibržděný. Hned jak sem dojel už na mě lidi volaly,že mi hoří něco v kole. Kurevsky to kouřilo a zaseklý třmen. Asi to v servisu stálo na dvoře na ruční brzdu a ta zatuhla. Ještě u obchodu sem zvedl auto na hever a pomalu ani přes kolo s tím nešlo otočit,sundal kolo a ruční brzda povolená. Tak sem to poklepal a zkoušel rozhýbat , ale žádný efekt. Trošku sem to povolil a skoro bez brždění se snažil dojet domů pomalu. Doma sem to rozebral, třmen trošku zašrouboval brzdy očistil( destičky jsou nové cca 3měsíce) páčka ruční brzdy chodí krásně. Říkám ještě to odvzdušním a jedu, ale po odvzdušnění je to zase zakouslé. Stačí šlápnout na provozní brzdu a ta zabrzdí, ale jako kdyby nepovolila. Nesetkal jste se někdo s tím??
Děkuji za jakýkoli nápad.

30.05.2017 22:40 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3070909
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jo a dopadlo to tak že jsem namontoval novej brzdič a je klid - vzhledem k tomu že jsem nepřišel na to proč a z obav kolem ručky mi to přišlo jako rozumné řešení i když ten brzdič zrovna nestojí málo.

30.05.2017 22:56 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3070913
first
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 43
99 Poslat soukromou zprávu
Hlava mi to nebere, proč se to nechce odbrzdit a protože to zrovna nestojí málo tak bych rád na to přišel.
Můžu se zeptat, kde jsi ho koupil a kolik tedy vyšel? díky.

30.05.2017 23:04 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3070915
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
first napsal(a):
Dobrý večer pánové.
Po 2 týdnech sem si slavnostně dovezl opravenou C5 ze servisu. Opravovali předek. A asi po 4km cesty hned do obchodu mi přišlo auto nějak přibržděný. Hned jak sem dojel už na mě lidi volaly,že mi hoří něco v kole. Kurevsky to kouřilo a zaseklý třmen. Asi to v servisu stálo na dvoře na ruční brzdu a ta zatuhla. Ještě u obchodu sem zvedl auto na hever a pomalu ani přes kolo s tím nešlo otočit,sundal kolo a ruční brzda povolená. Tak sem to poklepal a zkoušel rozhýbat , ale žádný efekt. Trošku sem to povolil a skoro bez brždění se snažil dojet domů pomalu. Doma sem to rozebral, třmen trošku zašrouboval brzdy očistil( destičky jsou nové cca 3měsíce) páčka ruční brzdy chodí krásně. Říkám ještě to odvzdušním a jedu, ale po odvzdušnění je to zase zakouslé. Stačí šlápnout na provozní brzdu a ta zabrzdí, ale jako kdyby nepovolila. Nesetkal jste se někdo s tím??
Děkuji za jakýkoli nápad.

Elektricka parkovaci brzda a "páčka ruční brzdy chodí krásně" ??
To asi nebude ELEKTRICKA parkovaci brzda ne?

30.05.2017 23:39 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3070921
first
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 43
99 Poslat soukromou zprávu
Myslím páčku na třmenu za kterou tahá lanko a za to lanko tahá elektrická ruční brzda co je pod vozidlem.

31.05.2017 09:10 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3070943
gtv8
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 73
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Vymen na pistku gumicku, nebo i pistek podle stavu, hlavne projed celou delku chodu na sroubovici, tam i zpet, klidne 2x po sobe. To, že vsechno musi byt cisty a desky chodit volne v ulozeni, nemusim snad ani psat...... Pokud ti tohhle nepomuze, tak novej brzdic, pokud nepomuze brzdic a mechanika rucni brzdy je v poradku, tak mas zavadu v ABS hydraulice.

31.05.2017 23:24 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3071103
first
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 43
99 Poslat soukromou zprávu
Díky.
Dnes jsem to řešil s kamarádem a dohodli jsme se , že zkusíme pístek a novou sadu těsnění. Snad to pomůže. Jak to bude odzkoušené tak dám vědět, zda to pomohlo. Ještě jednou díky!

01.06.2017 07:26 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3071110
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
..jestli muzu poradit neni uplne vhodne si tohle delat v garazi doma na kolene

01.06.2017 11:00 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3071113
gtv8
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 73
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jj, neni nad to bejt celej zadrbanej od brzdovky, takze, dostatecny, mnozstvi cisticu brzd, gumovejch ( ne latexovejch ) rukavic, hader atd. Tahle cinnost neni user friendly

01.06.2017 12:09 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3071126
Pedro
Město: Třebíč, Auto: Citroën Xantia Break 2.0 HDi Kat. (80kW) Počet příspěvků: 120
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mě takhle blbla brzda na Lancii,pořád zůstávala přibžděná. Nakonec jsem zjistil vadnou brzd. hadičku. Uvnitř se odloupla vrstva gumy a fungovala jako zpětná klapka.

06.06.2017 12:21 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3072296
first
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 43
99 Poslat soukromou zprávu
Takže hotovo a vyřešeno!! S kamarádem jsem udělal komplet repas brzdiče,rozborku, nový pístek a sadu tesnění, vyčištění bordelu a usazenin (jemný kal) a brzdič chodí jak za mlada. Děkuji moc za rady a postřehy. Cena repas sady s pístkem do 500kč. Zatím jsem spokojený. P.S. Komplet odvzdušnění celého auta a výměna brzdovky, byla tam asi puvodní,protože to byl tmavě hnědý hnus.

06.06.2017 14:43 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3072314
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
@first: demontovali ste aj páčku ručnej brzdy? Pretože mne starý brzdič zasekával na tom - piestik, vnútro aj tesnenia boli krásne čisté a OK.

11.06.2017 22:00 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3073776
first
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 43
99 Poslat soukromou zprávu
Ta páčka chodila krásně, tak jsme ji zatím nedělali. Ani sem nezkoumal kudy se dá vyndat. Vevnitř byl jeden kroužek trošku nařízlé, cvaklé. Dával jsem nový pístek, protože ten starý měl na sobě rýhy od šroubování při výměně destiček. Sice to byly jen jemné rýhy, ale jistota. A s toho starého pístku se musel celý vnitřek přeházet do nového, je v něm i malé ložisko a úplně dole byl bordel a kal. vše se důkladně vyčistilo a dala se nová brzdovka a komplet odvzdušnění. Snad ti to takto stačí.

31.07.2017 18:06 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3085913
Lajči
Město: Michalovce, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 58
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pozdravujem dámy a páni!
Pridam aj ja trosku do tejto diskusie
Cesta na dovolenku , predomnou chlapik dupne na brzdu tak dupnem aj ja a odrazu na display hlaska ze parking brake faulty!
Tak reku nieco mu nepasovalo tak to napisal ale palubka svietila jak vianocnz stromcek.
dojdem na kriyovatku, myslim si ze zatiahnem a uvolnim , tak sa spameta. Zatiahnem a uz neuvolnim
Furt hlaska na display ze musim slapnut na brzdu Skusam slapat aspon desat krat a nic
Taham ya tu zultu somarinu co je v opierke a nic
Volam do citreonu - nedvihaju
Konecne som sa dovolal do kosic a oni ze: to sa este nikdy nestalo Len na odtahovku a do servisu Mi nevieme co s tym moze byt
Tak fajn myslim si
Lahnem pod auto kukam na strmene , obidva zatiahnute , kukam jak puk a vravim zene : Daj velky srubovak!!!
vylomil som ten plastik co drzi bowden v strmeni a hotovo Ideme dalej na dovolenku
Ale co s tym teraz?
Diagnostíika bude ay v sstredu do kelu Uz to niekto zazil?

31.07.2017 19:46 - Re: Elektrická parkovací brzda / C5 III 3085932
pato88
Město: Oravská Jasenica, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW)Počet příspěvků: 71
99 Poslat soukromou zprávu
Stalo sa to aj mne, vraj bežná závada x7. Odišiel ti brzdový spínač. Jednoduchá identifikácia keď zošliapneš brzdu nebudú ti svieti brzdové svetlá (vežmi nebezpečné!!!). Oprava za par eur, zvládneš aj sám - spínač je rovno na brzdovom pedáli.

Lajči napsal(a):
Pozdravujem dámy a páni!
Pridam aj ja trosku do tejto diskusie
Cesta na dovolenku , predomnou chlapik dupne na brzdu tak dupnem aj ja a odrazu na display hlaska ze parking brake faulty!
Tak reku nieco mu nepasovalo tak to napisal ale palubka svietila jak vianocnz stromcek.
dojdem na kriyovatku, myslim si ze zatiahnem a uvolnim , tak sa spameta. Zatiahnem a uz neuvolnim
Furt hlaska na display ze musim slapnut na brzdu Skusam slapat aspon desat krat a nic
Taham ya tu zultu somarinu co je v opierke a nic
Volam do citreonu - nedvihaju
Konecne som sa dovolal do kosic a oni ze: to sa este nikdy nestalo Len na odtahovku a do servisu Mi nevieme co s tym moze byt
Tak fajn myslim si
Lahnem pod auto kukam na strmene , obidva zatiahnute , kukam jak puk a vravim zene : Daj velky srubovak!!!
vylomil som ten plastik co drzi bowden v strmeni a hotovo Ideme dalej na dovolenku
Ale co s tym teraz?
Diagnostíika bude ay v sstredu do kelu Uz to niekto zazil?


|< < 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 ... 22 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator