Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Informace pro cesty do zahraničí, rady ap.
|< < 1 2 3 4 5 > >|
07.07.2015 22:24 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2838381
martinrx
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 349
99 Poslat soukromou zprávu
Já myslím, že by se mnohem víc mohli počůrat smíchy francouzi při poslechu českých rádií...

29.06.2016 09:44 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2967781
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Zrovna čtu, že od 1.7. musí mít auto v Paříži jakousi nálepku. Tu do německých měst mám, ale tohle je nějaká novota. Předpokládám, že Paříž je myšlen vnitřek té okružní dálnice. Neví o tom nic ani moje kolegyně Francouzka.
Právě jsem si lepil švýcarskou dálniční a podle návodu musí být v LEVÉ půlce skla. Když to tak půjde dál, tak se do aut bude montovat periskop. protože přes přední sklo nebude vidět.

29.06.2016 16:19 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2967933
Royce
Město: Frýdek-Místek, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 221

99 Poslat soukromou zprávu
V tomhle je zlaté Maďarsko.. žádné známky.. prostě si zaregistruju SPZtku a jezdím

29.06.2016 19:24 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2967971
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Aj Slovensko

29.06.2016 19:28 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2967972
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Byl jsem nyní 2x na Slovensku a ten systém považuji za dokonalý. I to upozorní SMS, že končí platnost...

29.06.2016 20:05 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2967981
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
citrus napsal(a):
Aj Slovensko

No vždy psal Maďarsko ,to je součást ne ?


Sorry asi blbej vtip

29.06.2016 20:19 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2967984
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

U??vate? Poslat soukromou zprávu
no dobre, tak už cele maďarsko

02.08.2016 09:41 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2977421
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Reaguji na vlákno C5 a dovolená, že ve Švýcarsku mají jiné platy a tedy mají sportovnější auta. Proti nám jistě. Ale proti okolním státům F, D, A...jsou vlastně nesmírně chudí a to bylo pro mne překvápko.
Byl jsem tam týden počátkem července a ty ceny mi vyrazily dech. Mají o 15% větší příjmy, ale ceny 2-3x vyšší než jmenované státy. Fakt děs. Žemle 25 (přepočteno na Kč), teplé jídlo od 600, pohonné hmoty o 40%...
17 km vláčku na Jungfraujoch a zpět stojí beze srandy 5000, minuta hovoru 35 a tak bych mohl pokračovat.
Nyní jsem na zámcích ve Francii a připadá mi tu vše zadarmo, Skvělé jídlo přímo pod zámkem Amboise 12E... Jen ta piva za 5E mi pijí krev.

02.08.2016 22:54 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2977703
Zbyňa
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 459
99 Poslat soukromou zprávu
Nevím jaký jsou ceny ve Francii v porovnání se Švýcarskem, ale podle tohoto zdroje byla v roce 2013 (od té doby se hádám až tak moc nezměnilo) průměrná mzda ve Švýcarsku 2x (!) vyšši než ve Francii:

.link.

Samozřejmě, nemám tušení, jaký jsou náklady na život v obou zemích, jak vypadá cenově spotřební koš , a kolik rohlíků nebo litrů benzínu si za průměrnou mzdu koupí Švýcar , či Francouz.. atd atd.

Jasný ale je, že pokud beru 160tis. měsíčně, spíš si můžu dovolit libovolné MB AMG než Čech, kterej bere v průměru 26tis. Protože ceny aut tam jsou sice vyšší, ale né o tolik, aby to tenhle platovej rozdíl krutě nesmazal (co jsem koukal tam, tak auta dražší cca o 15 možná něco o 20%). Benzín nafta ve Švýcarsku 34 kč, což taky není žádnej markantní rozdíl

25.08.2016 12:42 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2987340
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
V listopadu budu v Kalifornii. Máte někdo zkušenosti s autem z půjčovny a ježdění po USA? V životě jsem v Americe nebyl.
Mimochodem je docela sranda, že jsem se k tomu dostal i díky C5. Poslední dva roky jsem po Evropě celkem 18x použil ubytování přes Airbnb. A včera mi přišel mail, že mi upadla huba. Z desítek miliónů uživatelů Airbnb jsem se dostal mezi 250 nejvíce cestujících a majitel firmy pro ně pořádá v LA třídenní mejdan.

25.08.2016 15:38 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2987393
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
auto si objednaj online s domu, je to tak lepsie, aspon podla skusenosti
jazdenie - dodrzuju totalne velke odstupi (mne bolo povedane - nelep sa nanho, sme v amerike, ludia tu maju zbrane - a to som sa nijak nelepil)
maju specificke 4way stop - kazdy na krizovatke stoji a kto prvy prisiel, prvy odchadza
na cervenu sa normalne odbaca doprava, tony_z tam bol pred par mesiacmi, moze ti povedat viac

25.08.2016 17:56 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2987431
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Vilous:
Ahoj, v Kaliforinii (a dále Arizona, Nevada) jsem byl letos s tím, že auto jsem měl půjčené dohromady 20 dní. Tak se klidně ptej, co bys potřeboval vědět?

Půjčit na 100% již tady - zarezervovat a zaplatit online. (Půjčoval jsem si přes rentalcars.com) První auto pouze na přejezd z letiš do místa, co jsem chvíli přebýval a druhé auto jsem si půjčoval na místě. První auto zaplacené kartou z ČR přes uvedené stránky.
Druhé auto byl problém, jakmile jsi v USA, tak na tebe tyto stránky nevyběhnout (podle USA IP adresy jsou jiné a pokud bys chtěl evropskou verzi, kde je vše ok, musel bys použít VPN, nevím, jak schopný jsi aják. Takže nic neriskuj a vše si zařiď již v ČR. Na místě by ses pak nedoplatil za pojištění (Vycházelo drហjak půjčení samotného auta.)

Pro půjčení auta potřebuješ oficiálně kreditní kartu s dostatečným limitem, ale prošlo mi to i s klasickou embosovanou debetkou od České spořitelny. To, že zaplatíš auto zde, nic neznamená, pro půjčení auta stejně vezmou tvou kartu a bloknou na ní určitou částku pro případ, že bys s autem něco vyvedl, po vrácení byly peníze téměř okamžitě odbkovány. Vrácení auta probíhalo tak, že jsem ho zaparkoval, přišel do půjčovany, tam se zeptal, zda mám plnou nádrž a chtěl klíčky, nic víc. Ani se neptal, kde auto vlastně stojí. V druhém případě jsem vracel na letišti v LA, tam byla fronta na vrácení. oběhla auto, vzala klíčky, nastartovala a hotovo.

Krom 4way stop, kterou zmínil Jumep, bych doplnil že značení na silnici stojí za vyliž...., ale po chvilce si zvykneš, občas tam mají pruh uprostřed silnice, který slouží pro oba směry na odbočení - z toho jsem byl zmatenej, ale pak jsem si také zvyknul (asi po týdnu ).
na nikoho se nemusíš lepit, protože se stává jen minimálně, že by ti při popojíždění v koloně někdo vjel před čumák - každý si tak nějak drží svůj pruh. V případě, že pojedeš podle předpisů, tak tě ostatní budou mírným tempem objíždět.

Jinak jsem tam letos najel 6500Km a musím říct, že jsi si vybral to nejblbější město na ježdění, ve kterém jsem byl (alespoň co se týče kolon - totálně zasekané sedmiproudovky - zlatá Praha nebo D1, když jsem tam několikrát stál, tak jsem si slíbil, že naší milovanou D1 už nikdy nepomluvím.
Jinak těch zbraní jak psal Jumep, tak bych se v Kalifornii nebál, ti lidé mi přišli tak nějak příliš spokojení a zpomalení na to, aby řešili něco zbraní. (Vyhni se Nevada - Las Vegas, tam lidé zase jezdí jak prasata. a zbraní bych se tam již bál )

25.08.2016 19:14 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2987439
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Díky moc oběma.
Tony_z s dovolením oslovím později podrobněji ke konkrétní situaci na LAX a LA county. Ale přes SZ abych tady nedělal humus, který zajímá jen pár lidí.

25.08.2016 19:35 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2987445
Jarduk
Město: Dobřany, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 163

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Já snad ještě dodám, že to odbočení vpravo neplatí vždy. Častokrát je to regulováno značkou. A bacha na semafory na druhý straně křižovatky. Jak normálně člověk brzdí u nich, tak jsem prvních pár dní skoro několikrát vjel do křižovatky.

S těma kartama. Často budeš mít problém. Oni mají sice taky kredit a debet, ale znamená to u nich trochu něco jiného. Takže často se zdráhají vzít naší debetní. Na některých benzinkách prostě nezaplatíš u automatu, musíš jít na kasu, tam nahlásit "overseas" kartu a zaplatíš to přímo na kase a pak tankovat. Jinak u toho vrácení si zjisti podmínky. Někde to fakt striktně dodržujou a chtěj plnou nádrž + účtenku od pumpy, která je vzdálená max třeba 10 mil. A někde bacha, že mají zakázáno jet s tim autem do některých států. Tušim, že Utah bývá často pasé.

V některých státech bacha na rychlost (ale to hrozně závisí na státu. Já když jsem jel v Pensylvánii podle limitu, byl jsem nejpomalejší auto)

Udělej si mezinárodní řidičák. Někde ho chtěj kvůli půjčení auta. Většinou ho chtějí policajti, když se něco stane.

Jinak jestli vás bude víc, tak se jukněte na carpool lane. Někde mají na dálnicích pruhy, kde může jet auto,kde jsou 2+ nebo 3+ osob. A tenhle pruh bývá často mnohem rychlejší než zbytek.

Jinak jsou to fakt klidní řidiči. I lidi se sporákama jezdí většinou na pohodu, žádnej spěch.

No a pak už snad jen bacha na chlast za volantem a i na veřejnosti! Ale Kalifornie neni snad tak puritánská jak východní pobřeží.

Jinak jestli budete hodně jezdit po dálnicích, doporučuju kouknout na nějaký čipový karty, páč je tam pak sleva než při placení hotově.

A pak už přeju jen hodně trpělivosti s místním "plebsem" na pokladnách a přepážkách všeho druhu, protože to je často dost o nervy.

25.08.2016 23:02 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2987533
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
ano je to tu dobre vystihnute, v maji som jazdil na Hawaji - oahu, pred par rokmi aj v LAX ci PHX.
ja ti nedoporucujem rentalcars (je to tretia strana = dealer, sice lakave ceny na prvy pohlad ale treba dobre studovat podmienky a ich zodpovednost ziadna, poistenie krytia cez Allianz )ale priamo si auto objednaj z avis.com alebo hertz.
zaplatis normalnou debetkou ale embosovanou. carpool a tie krizovatky spomenute, zaklad je zastavit, niekedy si aj ukazete kto ma prednost.
V LAxe byvaju slusne zapchy
a nezabudni dat pivo v hooters

pri objednani auta si pozri spoluucast tzv.excess and na mieste konzultuj 0 excess (nulova spoluucast), t.j ak si zaplatis zakladne pozicovne, lahko by ta v pripade poskodenia kradeze stiahli o 1000=2000 USD....spoluucast. jednoducho z karty ti to skasnu a hotovo, mas citat zmluvy.
su 2 podstatne veci LDW /loss damage waiwer = krytie kradeze auta a CDW collission damage waiwer, poskodenie). to si treba na okienku overit, lebo Super cover damage waiver (ta nulova spoluucast)vacsinou sa z webu neda objednat a iba na pulte .
. bacha na rychlost, ale rychlo zistis ze ziadni blbeckovia tam nemachruju na dialniciach nezavisle od auta, rychlost sa meriava aj z vrtulnika
ja som bol zmeteny na krizovatke na semafore je nazov ulice, ale to je ta kolma, nie ta na ktorej ides, ale dnes v case GPS nepodstatne.

26.08.2016 18:30 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2987681
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
my sme presli autom z chicaga do dothan-u a nepostrehol som ziaden problem, do 10mph prekroceny limit bol bezny a niekde boli cedule ze dodrzovanie rychlosti sa berie striktne - doporucujem dodrzovat tu rychlost, lebo zaplatis omnoho viac ako za pozicanie auta ... a dalsia zaujimavost co bola, pokuta za robenie bordelu (vyhadzovanie zuvaciek a pod z auta pohybujuca sa od 800$.
Co sa tyka navigovania, treba si zvyknut ze oni nenaviguju na mesto ale cislo cesty a smer (juh-sever zapad-vychod) - kazdopadne toto dokonale riesi ako uz bolo povedane - navigacia

20.02.2017 16:21 - Re: Kam na víkend či dovolenou 3042169
Petr001
Město: Beroun, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
Chtěl bych se vydat na dovču do Polska k moři, ale kámoš říkal, abych nezapomněl, že musím mít polskou povinnou výbavu, odjinud jsem ale zase slyšel, že po EVropský unii platí to, že musí řidič splňovat jen předpisy své země, tzn. českou povinnou výbavu. Jak to teda je? Hledal jsem, co teda obsahuje jiného a našel jsem #, že polskou specialitkou je mít hasící přístroj, bez něj je prý tučná pokutka. Setkal jste se s polskou kontrou už někdo?

20.02.2017 18:11 - Re: Kam na víkend či dovolenou 3042226
Pedro
Město: Třebíč, Auto: Citroën Xantia Break 2.0 HDi Kat. (80kW) Počet příspěvků: 120
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
S polskem není problém. Samozřejmě platí povinná výbava země kde je vůz registrován. Oni mají povinný hasičák ale ještě se mi nestalo aby mě stavěli a něco mi vytkli. Navíc ten hasičák stejně vozím, pro pár korun se nebudu hádat s poldou kdo má pravdu. Ale přitvrdili v měření rychlosti, mohou i zabavit tuším pas. Jelikož bydlím v příhraničí, tak jsem tam často, nákupy, nafta, lyžování a pod. U moře jsem už byl také, v Swinoujstí. Dobrá cesta ale bacha v létě na střídání turnusů, jsou zácpy. Počasí nám vždy vyšlo, výlety do Německa ale posledně nám tam ukradli 2 kola. Naopak mám strach jet do Rakouska, pořád se píše jak ti tam mohou draze zatopit.

20.02.2017 18:39 - Re: Kam na víkend či dovolenou 3042241
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jen s tim pasem se obavam ze nemuzou,je to majetek statu

20.02.2017 19:23 - Re: Kam na víkend či dovolenou 3042267
rrromek
Město: Ostrava, Auto: Peugeot 307 SWPočet příspěvků: 76
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Petr001 napsal(a):
Chtěl bych se vydat na dovču do Polska k moři, ale kámoš říkal, abych nezapomněl, že musím mít polskou povinnou výbavu, odjinud jsem ale zase slyšel, že po EVropský unii platí to, že musí řidič splňovat jen předpisy své země, tzn. českou povinnou výbavu. Jak to teda je? Hledal jsem, co teda obsahuje jiného a našel jsem na .link. že polskou specialitkou je mít hasící přístroj, bez něj je prý tučná pokutka. Setkal jste se s polskou kontrou už někdo?

My se taky chystáme na 3 noci k tomu studenému moři. Kolega tam jezdí pravidelně, prý je tam hezky. Hasičák si určitě přiberu, nechci se hádat s polským policajtem. Na uamk.cz píšou toto - Hasicí přístroj je povinný pro všechny vozidla, nehledě na zemi registrace. Jinak tam najdeš dost užitečných informací.
.link.

|< < 1 2 3 4 5 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator