Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / Informace pro cesty do zahraničí, rady ap.
|< < 1 2 3 4 5 > >|
13.02.2013 13:36 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2547938
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
Okis....kdyz to rikas

13.02.2013 16:17 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2548012
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Jen informace, pro ty, kteří také cetují po Evropě, bacha na povinný hasičák. Já ho v autě vozím, ale ve služebních nebyl. Tak abyste nebyli překvapení, až ho budou žádat.

seznam zemí s povinnou výbavou .link.

13.02.2013 16:24 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2548021
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
DrMarvin: oni nemaju dialnicne znamky atd. ale platia dane a poplatky za auto. Ak tam robis / byvas viac ako 1 rok / mas tam auto, toto musis prihlasit u nich

(byva tam jeden clen odtialto z clubu a tiez si musel prehlasit auto)


Mám tam bratrance - auto má tam a mám za to že pokud je tam déle(nevím jak dlouho) musel si udělat i jejich řidičák,ale on má naše občanství a trvalák tam - nicméně platí to co Jumep - jejich berňák na něj vlítne(bratranec o tom uvažoval že by jezdil s autem na mně , ale nešel do toho páč ho natřou i všímaví sousedi - jakmile využívᚠjejich stát jsi povinen dodržovat jejich zákony(a do nich spadá i auto a vše kolem)- tuším že tolerují 1/2 roku

13.02.2013 18:26 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2548048
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
Jen informace, pro ty, kteří také cetují po Evropě, bacha na povinný hasičák. Já ho v autě vozím, ale ve služebních nebyl. Tak abyste nebyli překvapení, až ho budou žádat.

seznam zemí s povinnou výbavou .link.

Oprava platná pro Rakousko: Denní svícení není povinné, ale pro vybavení vestama je předepsán počet vest podle počtu míst uvedených v TP.

13.02.2013 21:04 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2548135
Martin
Město: Vlašim, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 297
99 Poslat soukromou zprávu
vseved napsal(a):
Oprava platná pro Rakousko: Denní svícení není povinné, ale pro vybavení vestama je předepsán počet vest podle počtu míst uvedených v TP.

Nerad bych se mýlil, ale neplatí náhodou pro povinnou výbavu vozidla vídeňská smlouva, podle které je povinná výbava vozidla stanovena podle země, ve které je vozidlo registrováno? Pokud si pamatuji, tak se to řešilo např. když na Slovensku zavedli povinný návod na první pomoc v lékárničce a slovenští policajti zkoušeli pokutovat cizince. Příp. Francie zavedla jako povinnou výbavu alkoholtester. Protože musela obejít tuto smlouvu, tak je povinná pro řidiče a ne pro vozidlo.

13.02.2013 21:22 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2548139
Alien
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 48
99 Poslat soukromou zprávu
Martin napsal(a):
Nerad bych se mýlil, ale neplatí náhodou pro povinnou výbavu vozidla vídeňská smlouva, podle které je povinná výbava vozidla stanovena podle země, ve které je vozidlo registrováno? Pokud si pamatuji, tak se to řešilo např. když na Slovensku zavedli povinný návod na první pomoc v lékárničce a slovenští policajti zkoušeli pokutovat cizince. Příp. Francie zavedla jako povinnou výbavu alkoholtester. Protože musela obejít tuto smlouvu, tak je povinná pro řidiče a ne pro vozidlo.


Tak teď jsi si to zavařil. Já ani neměl odvahu to sem napsat,ale ano, mᚠpravdu.

Každá země má sice svá pravidla, ale výbava vozu povinná, je dána pouze pro stát, ve kterém je vozidlo zaregistrováno.
Ale pozor, je sice vyhláška, ale potom je zákon a tam jestli je ustanoveno například hodně zmiňované jedno či dvě povolená piva, tak tím už se musí každý občan v dané zemi řídit. Příklad Francie a toho testu, není to právě ve vyhlášce o provozu na komunikacích, ale je to dáno zákonem xy.

13.02.2013 23:02 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2548162
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Alien napsal(a):
Tak teď jsi si to zavařil. Já ani neměl odvahu to sem napsat,ale ano, mᚠpravdu.

Každá země má sice svá pravidla, ale výbava vozu povinná, je dána pouze pro stát, ve kterém je vozidlo zaregistrováno.
Ale pozor, je sice vyhláška, ale potom je zákon a tam jestli je ustanoveno například hodně zmiňované jedno či dvě povolená piva, tak tím už se musí každý občan v dané zemi řídit. Příklad Francie a toho testu, není to právě ve vyhlášce o provozu na komunikacích, ale je to dáno zákonem xy.


Zákony či vyhlášky dané země musíš dodržovat, s výbavou si nejsem jistý.Ohledně daně z provozu vozidla to bude obdobné jako s jakoukoli daní - bratranec ma české občanství, pobyt v D. dělá v Rakousku a daně platí v D. CZ značky si nedovolí protože po něm do půl roku půjde berňák (to tam měl někdo z jeho známých)-jestli by prošlo auto když by měl adresu bydliště v CZ teoreticky by mělo pokud ho někdo nepráskne že tam bydlí a pracuje dlouhodobě tak si ho může berňák hlídat jinak policajti na to těžko příjdou a nejsou takoví buzeranti jako tady(jenže němci jsou že tě udaj pro cokoli)

14.02.2013 10:09 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2548200
Alien
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 48
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Zákony či vyhlášky dané země musíš dodržovat, s výbavou si nejsem jistý.Ohledně daně z provozu vozidla to bude obdobné jako s jakoukoli daní - bratranec ma české občanství, pobyt v D. dělá v Rakousku a daně platí v D. CZ značky si nedovolí protože po něm do půl roku půjde berňák (to tam měl někdo z jeho známých)-jestli by prošlo auto když by měl adresu bydliště v CZ teoreticky by mělo pokud ho někdo nepráskne že tam bydlí a pracuje dlouhodobě tak si ho může berňák hlídat jinak policajti na to těžko příjdou a nejsou takoví buzeranti jako tady(jenže němci jsou že tě udaj pro cokoli)


Určitě mᚠpravdu, dodržovat se musí. Jen prostě jsou jisté úmluvy mezi státy a ty také patí. Viz. Vídeňská úmluva, ke které se státy připojily. A ta říká jasné věci. Takže opravdu se lidi zbytečně stresují, vznikají různé fámy a fabulace. Jasně, mít hasičák je zjevně věc dobrá, mít vestu abych byl viděn určitě, ale netřeba lidi bláznit s tím, že tam je nutné mít v autě to a tam toto a brát to jako jedinou pravdu s tím, že mě tam snad zabaví auto kvůli tomu, že nemám pět vest je zbytečné.

14.02.2013 12:37 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2548225
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
No v těch zákonech, vyhláškách, předpisech a nařízeních se nikdo nevyzná ani ve své vlasti. Podobně jsou na tom policajti a to i cizí. Takže se mi zdá zbytečné snažit se ho v nějakém cizím jazyku přesvědčit, že jako cizinec nemusím mít to, co po mne zrovna chce. Vzpomeňte před asi 2 roky Slováci kontrolovali povinný návod na první pomoc a spousta Čechů dostala mastné pokuty a kulové jim pomohlo, že slovensky se domluvíme skoro dokonale. Takže snažit se francouzskému policajtovi (Frantíci zásadně nemluví cizím jazykem ani kdyby uměli) vysvětlit, a si s alkotesterem trhne nohou asi nebude schůdné. Výsledek, než si kazit pobyt v cizině, tak se snažím jejich (aspoň obecně známé) požadavky splňovat. Ono ty jejich požadavky něco do sebe mají /tedy až na ten alkotester/ a třeba mít v autě 5 vest mne stálo jako 10 litrů nafty.

14.02.2013 15:16 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2548274
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
On zrovna ten alkoholtester ve Francii není vyžadovaný jako povinná výbava vozidla, ale jako výbava řidiče - a na to se už ta úmluva nevztahuje

14.02.2013 18:18 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2548337
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
TomasT napsal(a):
On zrovna ten alkoholtester ve Francii není vyžadovaný jako povinná výbava vozidla, ale jako výbava řidiče - a na to se už ta úmluva nevztahuje


přesně tak neřešte análoviny, Darja dala odkaz a tak se zařiďte jak chcete. Ja mám sjetou Evropu a VŽDY mám to co mám mít. Hasičák mám hlavně pro sebe a ne pro poldy, vesty pro každého mám pro sebe a ne pro poldy, 2 trojuhelníky mám pro sebe a ne pro poldy a ta blbá foukačka ve Francii stojí 1 ojro, tak co se vlastně řeší. Místo kam to uložit? Cena? Nebo snad bezpečnost? Ja jednoznačně bezpečnost!!!!!

14.02.2013 18:36 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2548339
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
No mne (a značnou část Evropy) ten alkotester prudí/rozesmívá z principu. Hasičák, vesty...jsou jasná bezpečnostní pomůcka a musím ji mít v autě, protože nevím, kdy ji budu potřebovat.
Ale ten alkotester je pracovní nástroj policisty pro výkon jeho činnosti. Takže kdybychom šli dále, tak za chvíli budou Frantíci chtít, abychom polišovi dali i bloček na pokuty, psací potřeby, v noci na sebe posvítili vlastní baterkou a výhledově mu půjčili i uniformu

14.02.2013 19:25 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2548343
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
najk napsal(a):
přesně tak neřešte análoviny, Darja dala odkaz a tak se zařiďte jak chcete. Ja mám sjetou Evropu a VŽDY mám to co mám mít. Hasičák mám hlavně pro sebe a ne pro poldy, vesty pro každého mám pro sebe a ne pro poldy, 2 trojuhelníky mám pro sebe a ne pro poldy a ta blbá foukačka ve Francii stojí 1 ojro, tak co se vlastně řeší. Místo kam to uložit? Cena? Nebo snad bezpečnost? Ja jednoznačně bezpečnost!!!!!


Nojo, člověk je zvyklej, že ve svým autě všechny tyhle věci máš, ale pak ti dají služebák, pošlou tě do tramtárie a člověk zjistí, že tam půlka věcí chybí. A za problémy to nestojí.
Mě to jen překvapilo, že hasičák je povinnej a shánět ho na poslední chvíli taky není cajk.

Hlavně opatrně, vy, kdo jedete na jarňáky za hranice

14.02.2013 20:44 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2548367
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
najk napsal(a):
přesně tak neřešte análoviny, Darja dala odkaz a tak se zařiďte jak chcete...

Ono není problém to vyřešit, je problém znát národní předpisy všech států v celé Evropě - ani ty nemusíš vědět, že si třeba příští měsíc v Belgii schválí do povinné výbavy dvě lékárničky a ty už to nesplňuješ.

14.02.2013 21:03 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2548371
Alien
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 48
99 Poslat soukromou zprávu
TomasT napsal(a):
Ono není problém to vyřešit, je problém znát národní předpisy všech států v celé Evropě - ani ty nemusíš vědět, že si třeba příští měsíc v Belgii schválí do povinné výbavy dvě lékárničky a ty už to nesplňuješ.

A to je ono. Jasný příklad, jak to vše vzniká. Prosím Tě, když tam někde schválí dvě lékárničky, tak Tobě to může být úplně jedno. Chápeš? Ale né úplně všechno samože. Viz příklad s chlastometrem. O tom to je. No nejlepší by bylo to tady vůbec neprobírat a zavřít to.

14.02.2013 21:16 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2548394
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Alien napsal(a):
A to je ono. Jasný příklad, jak to vše vzniká. Prosím Tě, když tam někde schválí dvě lékárničky, tak Tobě to může být úplně jedno. Chápeš? Ale né úplně všechno samože. Viz příklad s chlastometrem. O tom to je. No nejlepší by bylo to tady vůbec neprobírat a zavřít to.

Jsou země, třeba jako Ukrajina nebo Rumunsko, kde tímhle argumentovat můžeš, ale asi ti to moc platné nebude. Tam je to trochu jinak, než jsme zvyklí. Dobrý je orgány nedráždit... vlastně vůbec je nedráždit a pokud možno hodit po nich pár гривня a rychle mazat pryč...

14.02.2013 21:21 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2548402
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
tak fajn a pomalu by jsme se mohli vrátit k relevantním informacím k cestám do zahraničí, co byl i můj počáteční impuls k založení tohoto vlákna, děkuji, takže pouze konkrétní info ke konkrétní zemi, jinak bude Mario Pedersen, na to aby si člověk před dovčou něco ověřil bude muset louskat naše plky o ničem děkuji za dodržení

30.07.2013 19:46 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2603611
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Do F a I opravdu radím redukci na 220. Jejich některé zásuvky (záleží na stáří stavby) mají 3 kolíky v řadě, zemnící uprostřed. Úzkou českou zástrčku (třeba holící strojek) do toho člověk s trochou síly narve, ale tlusté kulaté zástrčky (třeba notebook) ani omylem.
Kluk byl na školním zájezdu na Riviéře v mobilhomu a s redukcí tam byl král zájezdu a všichni s notebooky a mobily chodili za ním.
Já jsem byl nyní ve Veroně v moderním hotelu a na TV a mikrovlnku tam sami Taliáni měli ty redukce, co jsem si přivezl, nevím, proč je to baví mít to tak složité.

30.07.2013 20:27 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2603627
DrMarvin
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 716
99 Poslat soukromou zprávu
stačí se zeptat na recepci....slušnější hotely je mají a pujčí.Doporučuji mluvit německy:=)Chovají se hned jinak

10.04.2014 10:33 - Re: Informace pro cesty do zahraničí, rady ap. 2686058
BERY
Město: Pustá polom, Auto: CitanPočet příspěvků: 137

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ahoj. Nevíte někdo jak je to teď s poplatky na polských dálnicích? Potřebuju v květnu zajet trasu Ostrava - Gdaňsk a zpět. Díky!

|< < 1 2 3 4 5 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator