Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Koupě Citroenu C5
|< < 1 ... 170 171 172 173 174 175 176 ... 197 > >|
15.05.2018 19:15 - Re: Koupě Citroenu C5 3157362
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja tiez netusim co tu tolko hejtuju x7
ale tak pamatam si ako aisin s rhr nesmel do dvora a dnes je to super prevodovka ...

15.05.2018 19:34 - Re: Koupě Citroenu C5 3157364
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
konqui napsal(a):
Ano, dle zdejší nejvyšší kasty je X7 *****. Lidi prosím nekupujte to. Jeden tvrdí že výbava nedosahuje konkurence v té době a je malá, druhý že je to šmejd a že se ****, přičemž kupuje vylítané ***** do 100k (za X7). Alespoň budou levnější a více dostupné.

nevim koho myslis nejvyssi kastou ,ale za me to jak pises ***** je a zastarala,je to muj nazor a nestydim se za nej
mozna kdyby jsi citroenu mel vic tak by jsi snadpochopil..pokud by ti tech aut proslo mesicne rukama jako me take by sis nazor udelal....nerikam ze to neni pekne auto..ano je ,to bez debat ale ja uz bych ho proste nechtel v zadne motorizaci,natoztak v 3.0 HDi

15.05.2018 19:50 - Re: Koupě Citroenu C5 3157366
konqui
Město: Kousek od opavy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 210
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
nevim koho myslis nejvyssi kastou ,ale za me to jak pises ***** je a zastarala,je to muj nazor a nestydim se za nej
mozna kdyby jsi citroenu mel vic tak by jsi snadpochopil..pokud by ti tech aut proslo mesicne rukama jako me take by sis nazor udelal....nerikam ze to neni pekne auto..ano je ,to bez debat ale ja uz bych ho proste nechtel v zadne motorizaci,natoztak v 3.0 HDi


Ja se nebavim o 3.0HDI, ale spise obecne. Ukaz mi konkurenci, ktera je v kombiku komfornejsi. Pokud nejaka takova existuje a ma spolehlive motory, tak klidne zkusim.
Citroenu nevim, mozna tak 10? Vc. BX, XM, AX, Xsara, Picassa a nejake dalsi.

Zastarale je vsechno ostatni. Nebo ukaz mi nekoho jineho, kdo ma ve stredni tride aktivni podvozek a jeste tak komfortni?

15.05.2018 19:58 - Re: Koupě Citroenu C5 3157368
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já to nemůžu hejtovat z odborného mechanického hlediska jako zdejší experti.
Ale jako milovník Citroënů mi to auto prostě přijde moc "komerční" aby se líbilo masám.
Je to prostě francouzský Audi říznutý BMW.
I.a II. sice už taky není DS,CX,ani XM ale spousta lidí říká že je hnusná = pořád je trochu CITROËN - exot.
A hlavně je to uvnitř vzdušné a prostorné - teda jen vpředu, za mnou řidičem je místo jen pro liliputího invalidu bez nohou.😃
Velký,ne střílny jako u X7. Připadám si jako v obýváku a ne jak v kokpitu F16
Vzhledem k tomu že na koupi a servis Mercedes E na vzduchu asi nikdy nebudu mít,tak si asi jednou taky X7 koupím.
Ale když čtu jak je složitá náprava,kolik stojí olej do automatu a ostatní ty Euro kok*Tiny,tak to chci odkládat co jen to STK dovolí...

15.05.2018 19:58 - Re: Koupě Citroenu C5 3157369
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Zastaralá jakože nemá bezklíč, start stop, vypínání válců, sledování únavy řidiče, nastavování teploty přes tablet...?
A *****, no u II jsem řešil přední brzdiče, zadní okno, zadní ramena, chladič klimy, ložiska v kolech, řízení, silentbloky, sem tam motor... u X7 při stejném nájezdu zadní destičky a to spíš jen z nervů, že auto zanedbávám a nic neměním

15.05.2018 20:08 - Re: Koupě Citroenu C5 3157377
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
c5vyskov napsal(a):
Zastaralá jakože nemá bezklíč, start stop, vypínání válců, sledování únavy řidiče, nastavování teploty přes tablet...?
A *****, no u II jsem řešil přední brzdiče, zadní okno, zadní ramena, chladič klimy, ložiska v kolech, řízení, silentbloky, sem tam motor... u X7 při stejném nájezdu zadní destičky a to spíš jen z nervů, že auto zanedbávám a nic neměním


No jestli to nebude tím že u prvního auta jsi měl smůlu a u druhého štěstí...
Já mám I. ( Totální popelnice ale pořád je nesmrtelný ) a II. Během 100 000 nájezdu nic zásadního, teď už ale pomalu budou potřeba nějaké investice ale pořád je to miláček...

15.05.2018 20:10 - Re: Koupě Citroenu C5 3157378
konqui
Město: Kousek od opavy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 210
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
HELLMUT napsal(a):
No jestli to nebude tím že u prvního auta jsi měl smůlu a u druhého štěstí...
Já mám I. ( Totální popelnice ale pořád je nesmrtelný ) a II. Během 100 000 nájezdu nic zásadního, teď už ale pomalu budou potřeba nějaké investice ale pořád je to miláček...


A mel si X7?

15.05.2018 20:12 - Re: Koupě Citroenu C5 3157379
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
konqui napsal(a):
Ja se nebavim o 3.0HDI, ale spise obecne. Ukaz mi konkurenci, ktera je v kombiku komfornejsi. Pokud nejaka takova existuje a ma spolehlive motory, tak klidne zkusim.
Citroenu nevim, mozna tak 10? Vc. BX, XM, AX, Xsara, Picassa a nejake dalsi.

Zastarale je vsechno ostatni. Nebo ukaz mi nekoho jineho, kdo ma ve stredni tride aktivni podvozek a jeste tak komfortni?

nenexistuje mas pravdu,
x7 je TOP mezi automobilkama a lepsi auto uz nikdo nikdy nevyrobil a ani nevyrobi..zastareale?? neeee to vubec je to spickova technologie.. ale tvou slepotu chapu kdyz uz to mas nebudes to prece videt realne kdyz ti nekdo reklne ze auto je zastarale a ma spoustu chyb jak to popsal i helmut,a ja o neco vejs,pokud si neprosel celou modelovou radou od vzniku a modely ktere bylo pred c5 nemuzes realne posoudit..je to jako kdyz reknes nekomu z oktavkou ze je to vrana...je schopnej te ukamenovat jak je to nejlepsi auto sveta ...je to ten samy zuzeny rozhed a ruzove brejle jako mas ty

15.05.2018 20:19 - Re: Koupě Citroenu C5 3157382
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
c5vyskov napsal(a):
Zastaralá jakože nemá bezklíč, start stop, vypínání válců, sledování únavy řidiče, nastavování teploty přes tablet...?

tak se zase uklidnime,ze ...neresim nesmyslne extreny ale blbej adaptabilni tempomat nebo SBC melo v dobe uvedeni X7 na trh spousta aut..no X7 nevi dodnes ...el. rucny brzdy mela vetsina automobilek po zkusenosti v brzdicich u X7 ani po faceliftu nepochopili...ano i tebou uvadeni Keyless na aute za skoro mega meli auta v dobe vzniku X7 tusim ani po faceliftu..dilenske zpracovani a materialy ktere nevydrzi...a muzem pokracovat docela dlouho si myslim...

15.05.2018 20:21 - Re: Koupě Citroenu C5 3157383
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Štěstí možná ohledně větších věcí na motoru...ale jinak to byl spotřebák, řešil jsem v podstatě všechno co jsou témata tady na fóru. Kromě klapek.
U X7 se tady řeší co? Jenom el. ručka...

15.05.2018 20:28 - Re: Koupě Citroenu C5 3157385
konqui
Město: Kousek od opavy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 210
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
nenexistuje mas pravdu,
x7 je TOP mezi automobilkama a lepsi auto uz nikdo nikdy nevyrobil a ani nevyrobi..zastareale?? neeee to vubec je to spickova technologie.. ale tvou slepotu chapu kdyz uz to mas nebudes to prece videt realne kdyz ti nekdo reklne ze auto je zastarale a ma spoustu chyb jak to popsal i helmut,a ja o neco vejs,pokud si neprosel celou modelovou radou od vzniku a modely ktere bylo pred c5 nemuzes realne posoudit..je to jako kdyz reknes nekomu z oktavkou ze je to vrana...je schopnej te ukamenovat jak je to nejlepsi auto sveta ...je to ten samy zuzeny rozhed a ruzove brejle jako mas ty


Klidek hysterko, neodpovedel si mi na co jsem se ptal. A to je: existuje kombik ve stredni tride, ktery je komfortnejsi? Existuje neco s aktivnim podvozke? (regulace tuhosti a vysky).

Jinak samo vim ze X7 ma mnoho vad. Od ***** radii/navi po chybejici vybavu, ktera me **** denne (adaptivni temp., neexistence odkladacich mist atd...). Ale nic z toho neni tak zasadni, abych jezdil s vyklepanou prdeli na smotanych dratech.

Takze jeste jednou - existuje pohodlnejsi auto?

15.05.2018 20:41 - Re: Koupě Citroenu C5 3157388
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
Tak asi ještě štěstí na materiály a na zpracování Nerozpadá se nic...
Výbava mi stačí že mám funkční autoklimu a rádio na mp3. Adaptivní tempomat co jde při 20m odstupu na brzdy nebo abych nosil ovladač v alobalu a doma ho dával do ledničky, to mi fakt nechybí.
Prostor menší je. Ale...jen tak jsem se ve srovnávači díval na kodiaka, na pohled velké suv a vnitřní rozměry podobné jako X7.

15.05.2018 20:44 - Re: Koupě Citroenu C5 3157389
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
tak se zase uklidnime,ze ...neresim nesmyslne extreny ale blbej adaptabilni tempomat nebo SBC melo v dobe uvedeni X7 na trh spousta aut..no X7 nevi dodnes ...el. rucny brzdy mela vetsina automobilek po zkusenosti v brzdicich u X7 ani po faceliftu nepochopili...ano i tebou uvadeni Keyless na aute za skoro mega meli auta v dobe vzniku X7 tusim ani po faceliftu..dilenske zpracovani a materialy ktere nevydrzi...a muzem pokracovat docela dlouho si myslim...


Martine ale zapomínᚠže x7 odepsali dřív než jí pustili do prodeje - tu pustili jen proto že v ní už byli za raketu s výzkumem a spoléhali na DS - tam dostali podruhé, s kaktusem a oplem znovu - teď si myslí že udělají díru do světa s těma tlumičema ? = zase velkej omyl.

15.05.2018 20:45 - Re: Koupě Citroenu C5 3157391
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Díky bohu, že to X7 nemá. Největší pitomosti, co se do aut kdy dávaly ( bezklíč, start stop, vypínání válců, sledování únavy řidiče, nastavování teploty přes tablet... ) včetně adaptivního tempomatu, čtení značek, inteligentních světel, automatickýho parkování a dalších supermega inteligentních vychytávek, který dnes cpou pomalu už i do Dacií a kvůli kterým jsou jejich majitelé ochotni zaplatit za jejich deaktivaci. Ještě kdyby odstranili tu zpackanou elektrickou ručku a FAP svařený pomalu i s pístama jen proto, aby zabránili lacinýmu řešení při jeho zaplnění, už by se nad tím autem dalo přemýšlet, jako o nástupci toho mýho stárnoucího vozítka. Prostě s hydrou nic jinýho neseženu, tak budu muset oželet trochu toho prostoru a počítat s poctivějším přístupem k nápravám. C5II snesla dost velký zanedbávání kolem zavěšení.
Mě se X7 vzhledem líbí. Chyběly by mi na ní moje natáčecí BiXenony ve spojení s dálkovou halogenou a u AP by mi vadila el.ručka.
Pokud budu chtít auto s klasickým automatem, moc jich na výběr není. Dvouspojky, roboti a variátory nejsou ani tak dobrý, ani tak trvanlivý. Když připočítám přání komfortního podvozku a lidskou cenu za ojetinu, tak můžu v podstatě šáhnout jen po X7 a vybírat můžu už jen podle výbavy a motorizace. C5II už bych asi s malým nájezdem nekoupil a ND na ně hodně brzy budou jen z druhošky, takže o čem je vlastně tahle diskuze? Je to jako s naší vládou. Nelíbí se nám, ale jinou a ještě k tomu lepší nikdo nenabízí. Tak holt žijeme s ní.

15.05.2018 20:46 - Re: Koupě Citroenu C5 3157394
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
no nejsem tva stara takze s hysterkou opatrne..jak jsem psal za me jsi v nekterych ohledech omezeny clovek s malym rozhledem a ja si s tebou nebudu kazit vecer ..az sundas ty ruzove brejle a zacnes mit realny pohled na vec ,urcite spolu nejakeho kombika najdeme..pokud nechces cekat doporucuju google nebo navstevu nejakeho autobazaru kde zajiste svou odpoved najdes

trochuOFF
hlavne me zarazi pristup admina ktery mi za slovo prdel udelali krasnej zlutej obdelnik a ve tvem pripade je az z podivem ze jsi jeste zadny neziskal..hold zde se kazdemu nedeluje jinak,vid Libore

15.05.2018 20:47 - Re: Koupě Citroenu C5 3157395
Brzda
Město: 739 36 Kaňovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 152

99 Poslat soukromou zprávu
Já se přiznám, že jsem jeden z těch, co tu kritizují technickou zaostalost Citroenu (značky obecně, ne přímo X7). Hydra je bohužel jen jedna věc, ale možnosti výbavy u Citroenu jsou v porovnání s ostatníma zančkama (dokonce i sesterským Peugeotem) žalostné. Prostě jim ujel vlak.
Osobně budu muset brzo asi taky řešit výměnu auta. Má současná C5 II má 15 let a najeto 300t. I když mám teď čerstvě po bezproblémové technické, nemůžu se zbavit utkvělé představy, že se to auto v brzké době rozsype, takže už pokukuju po náhradě.
Srdcem je jasná volba X7, ale rozum mě od ní stále odrazuje a to hlavně z důvodu chybějících prvků výbavy jako je adaptivní tempomat apod. Věřím, že mechanicky to snad tak špatné jak tady někteří tvrdí nebude.
Když jsem se při výběru díval i na nové Citroeny, tak se ta výbava sice zlepšuje, ale pořád je daleko za konkurencí. A nabízet úplně nové auto (C4Cactus představený loni na podzim) v roce 2018 s pětikvaltem je podle mě totální fail. Sice už oznámili, že tam od podzimu kvůli emisním normám budou dávat 6°manuál a 8°automat, ale proč to tam doprdele nedali hned? Tohle dělá image značky....

15.05.2018 20:51 - Re: Koupě Citroenu C5 3157397
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
c5vyskov napsal(a):
Tak asi ještě štěstí na materiály a na zpracování Nerozpadá se nic...
Výbava mi stačí že mám funkční autoklimu a rádio na mp3. Adaptivní tempomat co jde při 20m odstupu na brzdy nebo abych nosil ovladač v alobalu a doma ho dával do ledničky, to mi fakt nechybí.
Prostor menší je. Ale...jen tak jsem se ve srovnávači díval na kodiaka, na pohled velké suv a vnitřní rozměry podobné jako X7.


co to zase placas o alobalu,lednicce a 20 metrech ??? pokud necemu nerozumis nekomentuj to
jasnea budeme srouvnavat koncern 2016 s x7 z roku 2008..taky dobry...

15.05.2018 20:58 - Re: Koupě Citroenu C5 3157404
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
.
Pokud budu chtít auto s klasickým automatem, moc jich na výběr není. Dvouspojky, roboti a variátory nejsou ani tak dobrý, ani tak trvanlivý.

z prevodovek se pomerne hojne osazuji/osazoval AISIN (napr. toyota,volvo,LR), ZF (MB tusim i BMW) nebo CVT
ZF i AIsIN myslim ze neni nutne predstavovat...dvouspojka no hele ma sve mouchy ale zase tak spatna mi neprijde...na CVT si clovek bud zvykne nebo ne jde spis o stylu jizdy,v priusech jsem ho mel a zebych si nejak stezoval nebo me to omezovalo rict nemuzu,je pravda ze ve starem HW2 s 1.5i to uplne slagr nebyl ,nicmene nejak me to neomezovalo..to same robot..nejsem nejakej zavodnik tak mi v C4 picasso nejake nevadil..
vydrz no..s CVT mam najeto cca 300 xxx a broblem zadny...dvouspojka a dvouhmota je problem uz pri cca 200xxx ....kazdy ves se muze pokazit,je to jen mechanika

15.05.2018 21:08 - Re: Koupě Citroenu C5 3157424
konqui
Město: Kousek od opavy, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 210
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
no nejsem tva stara takze s hysterkou opatrne..jak jsem psal za me jsi v nekterych ohledech omezeny clovek s malym rozhledem a ja si s tebou nebudu kazit vecer ..az sundas ty ruzove brejle a zacnes mit realny pohled na vec ,urcite spolu nejakeho kombika najdeme..pokud nechces cekat doporucuju google nebo navstevu nejakeho autobazaru kde zajiste svou odpoved najdes

trochuOFF
hlavne me zarazi pristup admina ktery mi za slovo prdel udelali krasnej zlutej obdelnik a ve tvem pripade je az z podivem ze jsi jeste zadny neziskal..hold zde se kazdemu nedeluje jinak,vid Libore


Jen prosim (uz podruhe) o odpoved - ktere auto (stejny nebo mladsi rocnik) je pohodlnejsi nez X7 (krom premie typu merc s airmatic). Jen chci vedet jestli neco takoveho existuje. diky.

15.05.2018 21:13 - Re: Koupě Citroenu C5 3157425
c5vyskov
Město: Vyškov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 612
99 Poslat soukromou zprávu
tak jo...
.link.
.link.
Ohledně prostoru... A??? Když tady srovnáváte Xantii z roku 90 nebo kolik s X7 2008? Tak proč nesrovnat kombi 2008 s SUV 2016?

|< < 1 ... 170 171 172 173 174 175 176 ... 197 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator