Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Frekvence výměny čepů / C5 III
|< < 1 ... 3 4 5 6
30.07.2015 06:23 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2846008
roman-jc
Město: Jičín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 58
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
ja mam najeto 170 000km, zatím v záruce 1X zadní pístnice začala sáknout, před 2 měsíci výměna obou předních pístnic,(začaly lehce sáknout)jinak drobnosti, nemůžu si vůbec stěžovat , přední náprava je konstrukčně velmi povedená i po těch kilometrech bez vůlí, motoricky bez chyby, převodovka super, nevim na co si tu stěžujete, kupte si koktávku a uvidíte, tohle jsou proti tomu zanedbatelé závady, myslím, že každá značka má své závady, stačí se podívat na fóra ostatních klubů a myslí, že budete rádi, že máte C5 III,Buď si kupuji citroen protože k této značce mám nějaký vztah a jsem schopen přehlédnou i ty nějaké závady, nebo si auto kupuji,jen pro to, že v této výbavě a třídě o proti jiným vychází auto podstatně levněji, pak není potřeba nadávat,že nestojí za nic, Měl jsem od XA po C5II.Pokud tomu dáte aspoň základní údržbu,tak jsem s nimi neměl nikdy žádný problém, Třeba mě tady za to budete pranýřovat, ale kupovat ojeté auto a neprojet se sním,máte možnost zjistit podle vin i kolik má fyzicky najeto, Myslím že to je národní sport u nás i venku stáčet tacho, Dnes značkové servisy vidí i do zahraničí a můžou vám zjistit kolik vůz měl při poslední opravě,

30.07.2015 14:09 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2846120
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
roman-jc napsal(a):
ja mam najeto 170 000km, zatím v záruce 1X zadní pístnice začala sáknout, před 2 měsíci výměna obou předních pístnic,(začaly lehce sáknout)jinak drobnosti, nemůžu si vůbec stěžovat , přední náprava je konstrukčně velmi povedená i po těch kilometrech bez vůlí, motoricky bez chyby, převodovka super, nevim na co si tu stěžujete, kupte si koktávku a uvidíte, tohle jsou proti tomu zanedbatelé závady, myslím, že každá značka má své závady, stačí se podívat na fóra ostatních klubů a myslí, že budete rádi, že máte C5 III,Buď si kupuji citroen protože k této značce mám nějaký vztah a jsem schopen přehlédnou i ty nějaké závady, nebo si auto kupuji,jen pro to, že v této výbavě a třídě o proti jiným vychází auto podstatně levněji, pak není potřeba nadávat,že nestojí za nic, Měl jsem od XA po C5II.Pokud tomu dáte aspoň základní údržbu,tak jsem s nimi neměl nikdy žádný problém, Třeba mě tady za to budete pranýřovat, ale kupovat ojeté auto a neprojet se sním,máte možnost zjistit podle vin i kolik má fyzicky najeto, Myslím že to je národní sport u nás i venku stáčet tacho, Dnes značkové servisy vidí i do zahraničí a můžou vám zjistit kolik vůz měl při poslední opravě,


Testovací jízdu-trasu mají dobře ošéfovanou aby to nebylo poznat
Km se mnohdy nedají zjistit ani z jednotek natož z vin - pouze nájezd v záruce-oprav
Záleží kdo mazal a jak. nebo otevřít jednotku a vyčíst motohodiny a to tě nikdo nenechá udělat.
A ohledně nápravy-mᚠ2012 ta už drží a i hydaulika (zadní regulátor)

30.07.2015 18:43 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2846173
Majerr
Město: Roznov p.R., Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 62
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
v akom stave su tie spodne silenty, co je spojene H s ramenom?

nebolo to niekedy (aj v zaruke) otvorene?


No to netusim v jakem stavu. Pisu ze nemam jak s autem pohnout a jedinne je ze muzu vzit za kolo a s nim hybat a tam vule jde citit... a na aute se delaly pistnice. V zaruce vsechny vymeneny. Jinak nevim jak se to dela a pokud to nekdo kuchal...

30.07.2015 22:53 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2846280
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak to mozu byt a asi aj budu, totiz tie spodne silenty sa musia pritahovat ked auto stoji v jazdnej pozicii a nie hore, inak sa utrhnu

zistis to jednoducho, len potrebujes pomocnika k tomu
vlez pod auto a nech ti kolesom zahybe dopredu dozadu pri zabrzdenom aute, mal by ten silent chodit (tiez je to na nom vidno ked sa povoli od ramena, ze je ozuvany)
rovnako sa to da aj jazdou zistit, zaslapnes plyn, a hned stupis na spojku a potom stupis na brzdu a trhne to volantom

31.07.2015 03:01 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2846296
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
tak to mozu byt a asi aj budu, totiz tie spodne silenty sa musia pritahovat ked auto stoji v jazdnej pozicii a nie hore, inak sa utrhnu

zistis to jednoducho, len potrebujes pomocnika k tomu
vlez pod auto a nech ti kolesom zahybe dopredu dozadu pri zabrzdenom aute, mal by ten silent chodit (tiez je to na nom vidno ked sa povoli od ramena, ze je ozuvany)
rovnako sa to da aj jazdou zistit, zaslapnes plyn, a hned stupis na spojku a potom stupis na brzdu a trhne to volantom


To ti udělá i brzdič-brzda a pokud budou obě strany ve stejném stavu tak se hnou obě a na volantu to nepoznáš.- na kole když se podívá někdo druhý když se bude jen pouštět spojka do záběru a vymačkávat tak bude kolo cestovat dopředu-dozadu(a může i bouchat)
Dnes se vyrábějí auta tak aby vydržely pět let né třicet jako za první republiky - (15-20000Km ročně x 5.let = max 100000Km a nové nebo GO) - kam by ty výrobci a servisy přišly???

03.08.2015 13:44 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2847446
Majerr
Město: Roznov p.R., Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 62
99 Poslat soukromou zprávu
RimmerCZ napsal(a):
Jestli muzes, najdi si nekde kanal, abys mohl vlezt pod auto - klidne popros i na STK. Zdatneho za volantem, ktery ti bude skubat s autem 10cisel vpred vzad. Rukou chytnes rameno a sleduj jak se hybe. Me se zadni cast ramene hybala skoro 1cm tam a zpet. Dobre je vzit si rukavice a chytnout postupne vsechny cepy, abys opravdu odhalil, v kterem to lita. Ja prosel postupne uplne vsechny, vcetne axialnich cepu tehlice, rizeni atd. Na vsechny se da zespod auta dostahnout tak, aby ti to pri popojizdeni autem kousek vpred vzad nic neudelalo. V tvem pripade to bude urcite zadni silentblok ramene - neco jako toho, ale potreba presny typ podle VIN - jsou dva typy tech ramen - ocelove a hlinik. napr. .link.

Vymenili se tyto zadni silentbloky a uz byl pokoj. Bohuzel v citroenu se jim jaksi nechtelo toto projit a sli naslepo, takze me to stalo dost penez a nervu, az jsem nakonec zajel k otci do byvaleho jzd na kanal a prisli jsme na to. Silentbloky si muzes docela levne objednat treba z autodilyhulin, nebo citroeny.eu Jeden stoji snad kolem 3-4stovek. Nekupuj Meyle, ale jine.


ikdyz mam VIN, jak poznam spojeni VIN a konkretniho dilu prosim?
Dnes jsem byl u mechanika pres ulici, ten mi odmitl se do toho pustit. Zitra jedu do servisu kde delaji prevazne Citroeny, necham to tam prohlednout a udelat nabidku. Tak bych rad nasel jake dily a pripadne kolik stoji predtim, nez budu pod autem a necham si vnutit vymenu mozna vice veci nez je nezbytne nutne.
chtel jsem ty zadni silentbloky, preventivne kosti ke stabilizatoru a pripadne pravy cep rizeni. To by melo byt v materialu cca 2500Kc...

03.08.2015 16:18 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2847591
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Zaregistruj se na - service.citroen - .link.
Je tam i čeština a tam si zadᚠVIN a mᚠkompletní auto, tak jak bylo vyrobený. Pokud existuje více variant některýho dílu, ty tam po zadání VIN najdeš jen ty, který jsou pro tebe. Najdeš tam objednací čísla a když na díl 2x klikneš, uloží se ti do košíku a v něm si potom prohlídneš ceny. Než odejdeš, nezapomeň košík vysypat, a se ti to tam nehromadí.
Registrovat se myslím musíš jako drobný opravář, ale to nevadí. Něco si tam vymyslíš a bude to fungovat. Neplacená verze tě nepustí do schémat a pracovních postupů, ale ostadní funguje.

03.08.2015 18:49 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2847642
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
Tak pri 80tkm už aj mne začal klepa podvozok. Zatiaž nájdený vožný žavý čap riadenia a KO obe kosti na zadnej náprave. Čo ma prekvapuje, tak zadné silentbloky na predných ramenách stále OK.

Tak dnes po výmene žavého čapu riadenia + oboch zadných kostí a auto ako z fabriky, tichúčko a podvozok ani nepípne

04.08.2015 00:03 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2847704
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
Tak dnes po výmene žavého čapu riadenia + oboch zadných kostí a auto ako z fabriky, tichúčko a podvozok ani nepípne


Buď rád - ale to příjde. Citroen zatím neuvolnil zadní siletbloky a ty z PL (nebo kdo to dělá)??? mám za to že po tak 20.-30. je dělᚠznovu(alespoň podle výdrže na jiných autech-místech použití ) - je sice obrovský rozdíl dát 6000,- za rameno a nebo 5x vyměnit jen silenty a v jakékoli kvalitě.

04.08.2015 07:51 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2847742
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jardo, nebuď furt pesimista Ja mám zadné silentbloky ešte stále originál a sú OK. Čo si všímam v eshopoch, tak ako náhradu už vyrába Meyle, Impergom, Febi, Moog, Monroe. Takže treba da len dobrý tip na ten čo vydrží a je po probléme.

04.08.2015 08:20 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2847745
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
jardo, nebuď furt pesimista Ja mám zadné silentbloky ešte stále originál a sú OK. Čo si všímam v eshopoch, tak ako náhradu už vyrába Meyle, Impergom, Febi, Moog, Monroe. Takže treba da len dobrý tip na ten čo vydrží a je po probléme.


Na kvalitu musíte přijít sami - je to jako s ostatním nebo mi někdo chce tvrdit že třeba spojka (od všech značek) vydrží to co z výroby? A proč si stěžují uživatelé dříve než co vydržela origo? Jestliže výrobce neuvolní díl tak si ohlídá to co se na trh dostane(kvalitu) protože jinak by to postrádalo logiku a sami by se připravovali o prachy z dílů - oni to vědí a také vědí že po pár pokusech si stejně dost lidí půjde koupit origo páč ta práce vřevýší cenu origo dílu.
Ale máte pravdu zkusit se to musí i přesto že s neorigo díly to ztratí část konfortu(jsou tvrdší,spojky třeba víc škubou atd..) a když si spočítᚠcenu za opravu(několikrát) znehybnění auta .... (v poslední době jsem zjistil že cena origo dílu se o tolik neliší a odpadají reklamace atd... - no najít díl nahrazující v dobré kvalitě je v podstatě nemožné páč je v módě dodávat rádoby zn.díly přebalené jen do krabic a přitom je tam ten sajrajt (o tom už se tu i psalo - dá se poznat podle toho co je vyraženo přímo na výrobku)

Když už jsme u toho tak po dovče se mi vrátí spojka na berle - pán sice chtěl co nejlevněji - dostal FEBÁCKOU a po 10000Km se vysralo ložisko - no a je to samo reklamace - a kdo vlastně ušetřil? zákazník nebo já?O tom by třeba mohl mluvit třeba ,,Doufák"
Když začnu dělat z levných dílů bez záruky tak se to nikomu líbit asi nebude nebo?Ale ono to asi jinak nepůjde - i když se mi povede to vyreklamovat tak práce jde stejně za mnou .

04.08.2015 10:26 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2847814
Majerr
Město: Roznov p.R., Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 62
99 Poslat soukromou zprávu
po kontrole je stav nasledujici - na vymenu:
silentblok předního ramene zadní
silentblok předního stabilizatoru
čep řízení
uložení kloubu těhlice
tyc stabilizatoru (kosti)

preventivne na obou stranach

|< < 1 ... 3 4 5 6


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator