Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze o C5 / Frekvence výměny čepů / C5 III
|< < 1 ... 2 3 4 5 6 > >|
26.07.2015 10:48 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2844454
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
@robo: ze mas problem s podvozkom zistis klasicky, pocujes buchanie ked vymeties nejaku dieru. Potom je uz len problem najst, co to bucha A ako pise jumep, fakt mi to pripada ze menis vzdy len jeden vadny diel, ostatne pri tej naprave drzi pevne. Ked mi pridu diely vymenim ich a uvidim ci vsetko zmizne
Inak ja som nikdy nemal problemy so zle zjazdenymi gumami, pri sezonnom prezuti aj v priebehu roka si kontrolujem drazky sublerou, aby som vedel ci je v poriadku tlak v pneu a tak si viem aj priblizne overit aj stav geometrie.

Ked sa tu uz basni o tych "vysokych" cenach, tak vypisem tie bezne menene co sa tu spominaju (Kč/€)
- predna tycka stabilizatora: 500/18
- zadna tycka stabilizatora: 300/11
- cap riadenia: 500/18
- zadny silent prednej napravy: 800/30
- ostatne male siletnty: cca 200/7

Ak som len tak zbezne pozrel ceny C5I/II, tak je to drahsie o cca 30%

26.07.2015 11:58 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2844471
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
@robo: ze mas problem s podvozkom zistis klasicky, pocujes buchanie ked vymeties nejaku dieru. Potom je uz len problem najst, co to bucha A ako pise jumep, fakt mi to pripada ze menis vzdy len jeden vadny diel, ostatne pri tej naprave drzi pevne. Ked mi pridu diely vymenim ich a uvidim ci vsetko zmizne
Inak ja som nikdy nemal problemy so zle zjazdenymi gumami, pri sezonnom prezuti aj v priebehu roka si kontrolujem drazky sublerou, aby som vedel ci je v poriadku tlak v pneu a tak si viem aj priblizne overit aj stav geometrie.

Ked sa tu uz basni o tych "vysokych" cenach, tak vypisem tie bezne menene co sa tu spominaju (Kč/€)
- predna tycka stabilizatora: 500/18
- zadna tycka stabilizatora: 300/11
- cap riadenia: 500/18
- zadny silent prednej napravy: 800/30
- ostatne male siletnty: cca 200/7

Ak som len tak zbezne pozrel ceny C5I/II, tak je to drahsie o cca 30%


Úsměvné - už několik lidí zde měnily vymlácené čepy(jak spodní tak horní) prosím kolik stojí? - jen za tyto čepy je repas celé nápravy C5 I a II a to nemluvím o ceně za práci , o problémech pístnice atd...

Uvádím u obou ceny ve zn.servisu a nejčastější díly na repas př.nápravy - jestli jsem na něco zapoměl,nebo uvedl chybné údaje tak se omlouvám. - jen pro upřesnění ceny.Samozřejmě ceny se sníží druhoškou,ale to u obou.

Přílohy:
X7..xps ( 218012b ) -
C5II.xps ( 215482b ) -

26.07.2015 12:24 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2844483
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Horny cap 500, spodny 600-1700, mne tie ceny pripadajú na to že je to najnovší model úplne normálne.
Osobne mi menili len spodny a v zaruke ako som spominal vyssie - vyrobna vada.

26.07.2015 12:35 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2844494
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
Horny cap 500, spodny 600-1700, mne tie ceny pripadajú na to že je to najnovší model úplne normálne.
Osobne mi menili len spodny a v zaruke ako som spominal vyssie - vyrobna vada.


Opravil jsem množství dílů a není to výrobní vada ale vlastnost a psal jsem díly na repas nápravy aby byla celá OK protože načaté je vždy vše(já jsem třeba u ,,ošklivky" měnil i nápravnici(jen za z auta s malím nájezdem) a ostatní komplet páč půjde na prodej a dávám záruku . měnil jsem protože auto má přes dvěstě tisíc a kolik že mᚠnajeto ty? A jestli chceš hodím sem i normočasy na opravy jednotlivých náprav i ty se značně liší a to podstatně v neprospěch x7.

26.07.2015 12:45 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2844502
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Jarouši, proč to pořád řešíš? Přece víš, že někdo ty čepy oddělá za rok a jinýmu to vydrží deset let. Podle způsobu ježdění. A co mají asi tak majitelé nových C5 (X7) dělat? Mají si nechat namontovat starý nápravy? Nemůžou, a tak nezbývá, než si užívat stabilnější jízdy a občas holt tu cenu, a už je vyšší, nebo nižší, zaplatit. Druhoška to určitě zlevní a na starý C5 už druhoška levnější nebude. Tak se to srovná a za pár let po starých nápravách ani pes neštěkne. Naskladni si pár dílů pro veterány a pro mě a pro ostatní se předělej na X7. Bude jich přibývat, jako přibývají biturba. Před pár lety jsem byl rarita a kde kdo tvrdil, že se z toho brzy poseru. No, zatím jsem se neposral a ještě žiju. Asi to teprve přijde.

26.07.2015 12:54 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2844509
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ja nevidím dôvod meni komplet nápravu, pokiaž ostatné diely držia a nemajú vôžu tak načo? To keď ti po komplet výmene dajme tomu po 30tkm začne klepa jeden čap tak zase vymeníš všetko?
Kožko mám najazdené som písal pár príspevkov vyššie pri porovnaní s bývalou XA - (X7 80tkm). A pri podobnom km priebehu oboch áut čo som ich mal som mal viac problémov s podvozkom XA (áno, mala viac nabehané, bral som ju jazdenú). A to ani nevravím, že stav ciest sa u nás značne zhoršil, takže X7 dostáva na frak viacej ako XA...

26.07.2015 13:06 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2844514
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
ja nevidím dôvod meni komplet nápravu, pokiaž ostatné diely držia a nemajú vôžu tak načo? To keď ti po komplet výmene dajme tomu po 30tkm začne klepa jeden čap tak zase vymeníš všetko?
Kožko mám najazdené som písal pár príspevkov vyššie pri porovnaní s bývalou XA - (X7 80tkm). A pri podobnom km priebehu oboch áut čo som ich mal som mal viac problémov s podvozkom XA (áno, mala viac nabehané, bral som ju jazdenú). A to ani nevravím, že stav ciest sa u nás značne zhoršil, takže X7 dostáva na frak viacej ako XA...


Mikra má pravdu - jenže já koupím auto - udělám co je potřeba páč to bývá poslední co na autě do po dobu užívání dělám až před prodejem kontrola a výměna rozvody,př.náprava a podle stavu i z.náprava.

No ty jsi na hranici - pístnice,reg.tuhosti z.nápravy - to tu dělám v tomto nájezdu jak na běžícím pásu.

26.07.2015 13:21 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2844520
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
Horny cap 500, spodny 600-1700, mne tie ceny pripadajú na to že je to najnovší model úplne normálne.
Osobne mi menili len spodny a v zaruke ako som spominal vyssie - vyrobna vada.

Už v záruce? No pambůh potěš...

26.07.2015 13:23 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2844521
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
DOUFAK napsal(a):
Už v záruce? No pambůh potěš...

To je dnes běžný snad u všech značek.

26.07.2015 13:37 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2844526
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
DOUFAK napsal(a):
Už v záruce? No pambůh potěš...

A teba to prekvapuje? Keď všetko dražie, len ceny nových sú stále nižšie, tak kde sa to asi tak musí prejavi
Ako píše Mikra, snívaj ďalej o poctivo vyrobených autách s kvalitnými súčiastkami čo majú dlhú životnos

26.07.2015 13:58 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2844530
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
sgt napsal(a):
A teba to prekvapuje? Keď všetko dražie, len ceny nových sú stále nižšie, tak kde sa to asi tak musí prejavi
Ako píše Mikra, snívaj ďalej o poctivo vyrobených autách s kvalitnými súčiastkami čo majú dlhú životnos

Sorry- ale o tom se tu celou tu dobu bavíme,že jde o strašný krok zpět a že dnešní kvalita "Nové" C5-X7 stojí za pendrek a že je to klump na entou s srovnáním starých I,II-C5 na kterou jsem ostatně Velmi hrdý,protože po mě nikdy nic nechtěla a když tak hlouposti naprosto cenově zanedbatelné při tom co mi vydělala (taxi-12 let-373000km) a když pak slyšíš hodnocení jiných lidí co mají X7 -tak se musíš ptát co se stalo,proč a kde je chyba...

26.07.2015 14:40 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2844555
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Smutný na tom je to, že to není krok zpět, ale vpřed. Takhle se totiž řítí kupředu snad veškerý průmysl. Tam směřujeme, čili je to pokrok a cesta vpřed.

26.07.2015 16:49 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2844585
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Mně ta diskuse připomíná kecy na téma, že pivo stávalo 1,70 Kč.
Prostě výrobce udělal konečně funkčně dokonalou nápravu přesně podle teorie a fakt to funguje. Je složitější, zase déle vydrží. Mnohdy jsou věci dražší aniž by něco přinesly, toto je aspoň pokrok ohledně konstrukce a jízdy.

Kdo to nechce, tak a to prostě nebere. Doporučuji třeba žigula, celé auto stojí méně než naše převodovka.
Projel jsem v posledních týdnech půl Evropy a je to úžasné svezení a o tom to je.

26.07.2015 18:22 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2844616
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Mně ta diskuse připomíná kecy na téma, že pivo stávalo 1,70 Kč.
Prostě výrobce udělal konečně funkčně dokonalou nápravu přesně podle teorie a fakt to funguje. Je složitější, zase déle vydrží. Mnohdy jsou věci dražší aniž by něco přinesly, toto je aspoň pokrok ohledně konstrukce a jízdy.

Kdo to nechce, tak a to prostě nebere. Doporučuji třeba žigula, celé auto stojí méně než naše převodovka.
Projel jsem v posledních týdnech půl Evropy a je to úžasné svezení a o tom to je.


Tobě projistotu padají celé čepy a že ještě neodešli? páč jsi je měl už mšnšné (asi né dlouho před koupí)

26.07.2015 19:27 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2844633
Luki_C5
Město: Holešov, Auto: C6 2.7 HDI ExclusivePočet příspěvků: 971

VIP Poslat soukromou zprávu
A jsme zase zpet u toho ze si to vyzaduje doba. 18 ky 19ky kola jsou na sterych nemyslitelny. Tak i kdyby nic tak mas privilegium mit 19 ky a na kombortu si nevymlatis zuby jako treba v koncernu. Ale jak rikam pokud je naprava v poradku tak je perfekni...

26.07.2015 20:19 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2844670
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
jruze - no to byl fakt "veselý" příběh. Aby se čep neopotřeboval, tak ho nechat rovnou upadnout
Ale to nesvědčí o kvalitě nápravy, ale o kvalitě českých "dovozců".
Navíc je vidět, že je ta náprava inteligentní, když se to stalo 2 km od Radonic

26.07.2015 20:21 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2844671
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Za me teda nova naprava na X7 je super, neda se to srovnat se starou. Ma to teda i svoje mouchy, ale celkove je to krok vpred. Bohuzel je tam vice cepu a spojeni a timpadem toho vice odchazi. Ja jsem spis nez s cenou narazil na problem neschopnosti servisu(jako autorizovaneho, tak garaznika) urcit, ktery cep byl spatny (nakonec jsem si to na kanale zjistil ja jako teoretik sam), a timpadem mi bylo vymeneno nekolikrat neco co bylo OK. A co se pohodli tyce, v kombinaci s nejakyma 16" kolama to musi byt zaoceanska plavba. Ja jezdim na 18tkach, ale vezl jsem se chvili na 17tkach a rozdil byl znatelny.

Co se tyce ceny, tak nejvetsi darda jsou axialni cepy, tam to jde v origo do cca 3.5tis, neorigo cca 2tisice. Zbytek jsou stokoruny, zadna silenost.

27.07.2015 23:48 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2845169
Ladman
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III 2.0i 16V 143k (103kW) Tourer ExclusivePočet příspěvků: 489

99 Poslat soukromou zprávu
Na kritiku X7 jsem alergickej. Jasně, auto samozřejmě není bez chyb, ale tvrdit, že to je křáp (klump)...? Já bych si zase nekoupil C5 I ani II, to auto se mi nelíbí zvenku ani zevnitř (teď mne kamenujte), ale rozhodně ho nehaním. Kdysi jsem uvažoval o koupi XM, nakonec jsem koupil P 405, později jsem přemýšlel nad Xantií, vyhrál to P 406 break (máme dodnes). 407 mne neoslovila, zato X7 byla láska na první pohled. Mám ji 3,5 roku, celkem najeto 145 000 km, já od koupi najel 40 000 km a na podvozku jsem nic nikdy nedělal. Rozhodně je to nejméně poruchové auto, co jsem kdy měl. A taky nejpohodlnější a s nejlepšími jízdními vlastnostmi.

29.07.2015 21:40 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2845935
Majerr
Město: Roznov p.R., Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 62
99 Poslat soukromou zprávu
prodam se do klubu tech co maji problem... nemel jsem moznost s autem popojet dopredu a dozadu abych videl co to dela, ale kdyz vezmu predni prave kolo a pokusim se s nim zaviklat, tak jde citit vule, slysitelne a viditelne tam je "vakl". zato nepozoruju co bylo predtim popsano a to tupe rany pri rozjezdu a brzdeni, zatim. Pri prejezdu nerovnosti se ozivaji rany, zhorsuje se to. Auto najeto 56tisic, uz bohuzel neni v zatuce (r.v.2011). Premyslim jestli s tom do znackoveho servisu, nebo nekam jinam.

a jeste k tomu jestli C5I, II nebo III Mel jsem hodne dlouho C5I, velkem prostorne, krasne pri pohledu zezadu. C5III je uplne neco jineho. Jezdi rozhodne lepe, jako po kolejich, ale neni tak pohodlne a prostorne a mam hodne vyhrad. Kdyby to nebyl Citroen, tak to resim a uz by bylo asi davno z domu pryc, jenze toto neni zatim za co vymenit

29.07.2015 22:19 - Re: Frekvence výměny čepů / C5 III 2845954
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
v akom stave su tie spodne silenty, co je spojene H s ramenom?

nebolo to niekedy (aj v zaruke) otvorene?

|< < 1 ... 2 3 4 5 6 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator