Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Výměna motorového oleje
|< < 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 ... 39 > >|
28.03.2018 22:10 - Re: Výměna motorového oleje 3143870
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Dávám podložky USIT .link. nemusíš to měnit pokaždý a stačí dotáhnout lehce a nikdy neteče, nebo koupit šroub s Okroužkem v hlavě .link.
.link.

06.08.2018 15:26 - Re: Výměna motorového oleje 3174599
hanyys
Město: Boseň, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW) TourerPočet příspěvků: 17
99 Poslat soukromou zprávu
Mohu vás poprosit o radu jaký olej lejete do C5 rok 2011 1,6 Hdi 82 kw ?

Doposud sem dával Total Ineo ECS 5w/30 na doporučení Citroenu ale když to tu tak čtu tak nevím co tam dávat dál

Auto mám 4 roky a zatím vždy tento olej po 10 tis km. Všechno slouží, najeto 260k

06.08.2018 15:56 - Re: Výměna motorového oleje 3174600
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Omlouvám se za možná přehnanou reakci.
Já tam dávám Vegetol a občas něco řepkového. Trochu palmového taky neuškodí.

Co tím chci říci * proč toto majitelé aut pořád řeší a na to jsou tu desítky stránek?? Do motoru se dává olej doporučený výrobcem motoru a dál šmytec - není co řešit.

06.08.2018 16:58 - Re: Výměna motorového oleje 3174605
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
hanyys napsal(a):
Mohu vás poprosit o radu jaký olej lejete do C5 rok 2011 1,6 Hdi 82 kw ?

Doposud sem dával Total Ineo ECS 5w/30 na doporučení Citroenu ale když to tu tak čtu tak nevím co tam dávat dál

Auto mám 4 roky a zatím vždy tento olej po 10 tis km. Všechno slouží, najeto 260k



aj v tom normalne pokracuj,
to co si tu cital patri k starsim autam, u tychto novsich (relativne vsetky X7) plati INEO ECS 5W30

06.08.2018 20:44 - Re: Výměna motorového oleje 3174641
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Omlouvám se za možná přehnanou reakci.
Já tam dávám Vegetol a občas něco řepkového. Trochu palmového taky neuškodí.

Co tím chci říci * proč toto majitelé aut pořád řeší a na to jsou tu desítky stránek?? Do motoru se dává olej doporučený výrobcem motoru a dál šmytec - není co řešit.

to je pravda ale neda mi zakontrovat - servis nalial do noveho auto na prvej prehliadke Quartz 5W40 a Citroen importer ho kryl ze moze byt....no a servisna knizka pisala ze Ineo a prijimaci sa sklbal ze "pocitac mi to tu pise". proste trotlovia, lebo by si museli priznat chybu a na ich naklady naliat co tam ma byt

07.08.2018 00:00 - Re: Výměna motorového oleje 3174667
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
... proč toto majitelé aut pořád řeší ? Do motoru se dává olej doporučený výrobcem motoru a dál šmytec - není co řešit.

Trochu ti budu odporovat.
Výrobci dnes už ani náhodou nejde o maximální výdrž motoru. Jemu jde o přežití a protože mu jde po krku banda euro eko diletantů, tak pro svůj klid klidně doporučí pro svůj výrobek místo maziva omaštěnou srágoru. No co, záruku to přežije, hlavně když nebudou sankce za emise.
INEO je výsledek právě takovýho kompromisu mezi kvalitním mazivem a splněním tabulek pro emise. Ale to jen u novýho motoru v laboratoři. Motor s nějakým nájezdem už by se do těch tabulek nevešel ani s INEO na druhou.
Nechci se v tom víc hrabat, na netu je toho podrobně popsáno dost a to od skutečných odborníků. Píšu to jen jako odpověď na tvou otázku, proč to lidi řeší.

07.08.2018 10:48 - Re: Výměna motorového oleje 3174742
hanyys
Město: Boseň, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW) TourerPočet příspěvků: 17
99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Trochu ti budu odporovat.
Výrobci dnes už ani náhodou nejde o maximální výdrž motoru. Jemu jde o přežití a protože mu jde po krku banda euro eko diletantů, tak pro svůj klid klidně doporučí pro svůj výrobek místo maziva omaštěnou srágoru. No co, záruku to přežije, hlavně když nebudou sankce za emise.
INEO je výsledek právě takovýho kompromisu mezi kvalitním mazivem a splněním tabulek pro emise. Ale to jen u novýho motoru v laboratoři. Motor s nějakým nájezdem už by se do těch tabulek nevešel ani s INEO na druhou.
Nechci se v tom víc hrabat, na netu je toho podrobně popsáno dost a to od skutečných odborníků. Píšu to jen jako odpověď na tvou otázku, proč to lidi řeší.


A právě proto se ptám, je mi jasné že motor už nebude v takovém stavu jako když sem auto kupoval a proto bych mu chtěl dopřát to co mu pomůže a ne to co plní normu.

07.08.2018 15:32 - Re: Výměna motorového oleje 3174772
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
hanyys napsal(a):
... Auto mám 4 roky a zatím vždy tento olej po 10 tis km. Všechno slouží, najeto 260k

Pokud jsi takhle spokojený, klidně v tom pokračuj. Pokud už ti olej trochu ubývá, tak dávej TOTAL QUARTZ 9000 5W40. Na to jezdily C5 od začátku a fungovalo to. Mě na poslední garančce dali nesmyslně INEO a ubývalo, tak jsem se vrátil k 5W40 a je klid.

07.08.2018 20:56 - Re: Výměna motorového oleje 3174810
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
on uz ma tu novu 1.6 a tam by som ostal pri tom ineu, nebyva tam s tym taky problem, aspon zatial som nepostrehol

akurat vana je konsturovana stale zle a je lepsie vymenu tympadom robit odsavackou

11.08.2018 09:11 - Re: Výměna motorového oleje 3175313
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Opět se omlouvám, ale děláte tady z prdu kuličku. Čtu toto fórum od 2009 opravdu každý příspěvek, čili několik desítek tisíc. Ani jeden není o tom že by si někdo poškodil motor nesprávným olejem. Takže když chci opravit kotel, zavolám plynaře. Kdyz chci vyměnit olej dám to do servisu na výměnu oleje.
90 % z nás má naftu. Naftové motory citroen nežerou olej a to třeba ten můj ani o milimetr. Pokud vám ubývá olej, tak hustým jen flikujete vážný jiný problém a tím ho zhorsujete.

11.08.2018 19:22 - Re: Výměna motorového oleje 3175348
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 576

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Takže když chci opravit kotel, zavolám plynaře. Kdyz chci vyměnit olej dám to do servisu na výměnu oleje.


Naprosto s tebou nesouhlasím, žádný plynař není dokonalý, žádný servis není dokonalý, a zničit motor špatným olejem se dá raz dva. Takže ta tvá z prdu kulička to je blábol . Nastuduj si něco o olejích a pak komentuj.

12.08.2018 09:01 - Re: Výměna motorového oleje 3175424
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Byl jsem si na 111% jistý, že se někdo ozve, abych si to nastudoval. Bylo to rychlejší než jsem čekal. Opravdu prosím nebrat osobně.
Já nic studovat nechci. Já mám auto na ježdění a ne na studování, na to jsou odborníci. Souhlasím s minulým příspěvkem, že i ti mohou být bídní, ale statisticky vždy o řád lepší než amatéři. Oleje mají desítky měřitelných parametrů, ale kromě pár ani gigantické firmy nejsou schopné říci, zda daný parametr něco ovlivní. Proč bych to měl studovat? Oleje jsou čím dál dražší a složitější aby hůř mazaly. To není vtip, tlak na spotřebu, emise, tisíc předpisů... nutí výrobce aut snižovat tření třeba o jedno promile a tím i horší mazací schopnosti.
No a když to zobecním, proč bych měl při výměně okna studovat výrobní postupy různých skláren, při opotřebovaných sedadlech studovat chovy krav v daných zemích...
Opakuji - mám auto na ježdění a ne na studování a když mám problém, tak to dám více znalým lidem. Je to obecný trend, který těší našich pár fachmanů a servisy všech úrovní. Na ministerstvu dopravy někdo myslel (což je vzácné) a od podzimu nebudeme muset mít žárovky a pojistky. Pochopili, že xenon nebo LED si nikdo nevymění a za tmy a deště na silnici už vůbec ne.
Psal jsem, že tento web čtu léta celý. A letos vidím ohromnou změnu. Dříve byly 3 dotazy denně na výměnu rozvodů, jak vyměnit klikovku… Prostě složité operace. A letos utrum. Lidi pochopili, že si už nic neudělají. Když to přeženu, tak za pár let budou tato fóra o barvě koberečků, nic jiného amatér nezmákne. No a olej do toho patří, kdo by se na to...

12.08.2018 11:39 - Re: Výměna motorového oleje 3175437
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
... Já nic studovat nechci. Já mám auto na ježdění a ne na studování, na to jsou odborníci ...

Tvoje věc, dělej si co chceš, mᚠna to právo. Jen mi nějak nesedí, že svůj názor prezentuješ jako něco obecného, co by snad mělo platit pro všechny. Ale tak to není. Každý si může v tomhle směru dělat co chce. Někdo se dobrovolně pustí s proudem, který sice že vede stejným směrem, ale dojede otlučený o balvany a někdo zase raději volí klikatější cestu a jeho kanoe mu vydrží nepotlučená dýl. A myslím, že většina klubáků raději kličkuje, když už tady podávaj podobný dotazy. Ti co nic neřeší a svěřujou auta servisům, ti většinou dotazy nekladou.
Můj případ s INEO byl naprosto příkladný. 3 roky auto jezdilo s 5W40 - asi 60k km. Naprosto bez problémů. Krásně zajetý diesel. Pak garance - INEO dle doporučení "výrobce" - a najednou úbytek oleje mezi výměnama. Měl jsem v tom pokračovat a dávat tam dál tu řídkou srágoru, která místo aby splnila účel a nezasírala FAP popelem (kvůli čemu byl INEO vlastně vymyšlený), tak mi naopak zasírala FAP tím že mizela ve spalinách? Ty bys to tak možná nechal, já ale ne. Myslíš že to byla závada na motoru, když mi v 60k km žral řídký olej a nebo to bylo tím řídkým olejem? Mám najeto skoro 200k km a 5W40 nemizí ani trochu. Tady se mi kličkování vyplatilo.

12.08.2018 12:02 - Re: Výměna motorového oleje 3175438
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Naprostý souhlas a díky. Ano, z mých příspěvků explicitně vymizelo a si každý dělá co chce.
Ale konkrétně nesouhlasím. Pokud u mých už tři x7 nezmizel olej ani kdybych tam dal vegetol a u tebe mizí, tak je problém ve stavu motoru. A odvážim se tvrdit, že je naprosta masa lajku kteří dají výměnu oleje do servisu a tam jim prostě dají nějakou EU doporučenou vodu. A do příští výměny nemají problém. Takže opakuji mas problém s motorem a olejem to jen dočasně zakrývás.
To nemusí být nic vážného, u 11 let ojetého auta prostě ztráta tesnost pistu ve válci. Dá se to poznat zmerenim komprese. Ale prostě je to potřeba řešit a pokud ne tak bych auto po tobě nechtěl koupit.

12.08.2018 12:24 - Re: Výměna motorového oleje 3175439
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
chlapi, ja mam auto od 5km, a mozem Vas uistit ze ta voda Ineo mizne. mizne asi tymto tempom = pri vymene je doliate po hornu rysku. po 15 tisic okolo stredu rysky pripadne aj menej. jasne ze to zavisi od jazd atd. ale ano ineo mizne. a quartz 5w40 nemizne vobec. tiez mi to uz davno dava otazku ze to musi zasierat FAP namiesto toho aby tomu pomahalo. fakt rozmyslam ci by som sa nemal vratit k 5w40

12.08.2018 12:49 - Re: Výměna motorového oleje 3175440
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
No fakt fap je další proměnná u výběru oleje. Tomu fakt nerozumím ale jsou oleje které ho neposkozuji í při velké spotřebě a klasické husté ho zničí í při malé spotřebě. Ale o tom ví více tuším jumep.
Já už tady končím abych neprudil. Sám to nemåm rád.
Jen shrnu hlavní myšlenku. Už í výměna oleje patří do kategorie nechat udělat a zapomenout. Extrémně trebabkdyz jdu kup
ovat brambory tak nezkoumam které JZD to dodalo. No jestli olej olej dodal Total nebo Shell je pro mne stejně důležité.
Čas věnovaný studiu příruček ropných společností raději prosedte u piva a bude vám lépe.

Howgh a a nám to hloupe

12.08.2018 13:34 - Re: Výměna motorového oleje 3175443
Rio11
Město: Domažlice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 576

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Pánové, INEO je obchodní jméno, o kvalitě a parametrech oleje mi to nic neřekne, označení podle normy SAE 0W40, 5W40, 10W40, to jsou pro mne informace v jakých teplotních podmínkách se olej má používat. Tedy zase nic o tom jestli olej splňuje požadavky pro můj motor. Na to jsou jiné normy, třeba API (americká norma) nebo ACEA evropská norma. Takže pro ty co to nechtějí studovat na 0W40 se jezdí v Norsku, na 5W40 se jezdí u nás a na 5W50 se jezdí v africe a k tomu to musí splňovat tu druhou normu API nebo ACEA podle doporučení výrobce vozidla.

12.08.2018 19:09 - Re: Výměna motorového oleje 3175467
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
... opakuji mas problém s motorem a olejem to jen dočasně zakrývás.
To nemusí být nic vážného, u 11 let ojetého auta prostě ztráta tesnost pistu ve válci. Dá se to poznat zmerenim komprese. Ale prostě je to potřeba řešit a pokud ne tak bych auto po tobě nechtěl koupit.

Asi jsi nedokonale četl můj příspěvek. Psal jsem, že mi dali INEO v 60k km a ten sráč mizel. Žádný 11 let starý auto. Prostě ten motor byl vyvinutý s olejem 5W40 a kvůli euroekopakům začali dávat řidší. Nic jinýho se na motoru konstrukčně nezměnilo.
A ještě bych docela rád věděl, jak jsi přišel na to, že by ti z motoru olej nezmizel, ani kdyby to byl vegetol. Mᚠto něčím podložený? Zkoušel jsi to? Zkusil jsi na svých třech X7 nějaký jiný oleje? Nebo jenom jezdíš a po čase koupíš jiný auto, který taky budeš mít jen na chvíli, takže ti nestojí za to se starat, co do něj kdo naleje? Možná že bude větší smůla koupit auto po tobě než po mě. A navíc já ho ani nehodlám prodávat. Já se o něj starám, aby mi vydrželo ještě dalších 10 let, pokud budu ještě dýchat.

12.08.2018 20:51 - Re: Výměna motorového oleje 3175470
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Tys vůbec nepochopil můj příspěvek. Já píšu že místo studovani složitých speciciakacin je lepší jit na
Pivo. Já vůbec nevím co mi tam servis dává a je mi to jedno a už vůbec mne nenapadá něco zkoušet. Dám auto co servisu na výměnu oleje s pak ho vyzvednu a do příští výměny nezmizi ani milimetr. Co a proč jiného bych měl resit










Ze

12.08.2018 21:34 - Re: Výměna motorového oleje 3175479
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
A v tom je ten rozdíl mezi námi. Já se starám a ty ne. Ty auto po čase vyměníš a ani nebudeš vědět, co se s ním kdy dělo a dělalo. Nic proti, je to taky cesta. Tvoje volba. Ale proč teda mě předhazuješ, že ten kdo ho koupí po mě bude chudák.
Já s tebou souhlasím, že by to tak mělo být. V ideálním světě bez přetvářek a s poctivostí na každým kroku by to asi i klapalo. Ale protože je to utopie, tak nesouhlasím s tím, že je to nejlepší řešení. Myslím tím nejlepší řešení pro to auto. Když vím, že mi někdo lže a tahá ze mě peníze za nic, tak se pokusím, pokud je to možný, raději vzít věci do svých rukou.
No a pak je tu ještě část majitelů aut, kteří raději proleží víkend pod autem, než aby se napájeli pivem v "útulný" hospůdce, kde si můžou klidně každých 15 minut odskočit na cigárko ven a kde můžou poslouchat odborný debaty důchodců o tom, jak by to těm matlákům z ligy ukázali a jak by zametli s politikama. Ti si raději vymění olej sami a dokonce si o tom i něco naštudujou.

|< < 1 ... 32 33 34 35 36 37 38 ... 39 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator