Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Cvakání v motorovém prostoru
|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 > >|
31.03.2018 15:20 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3144588
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Airwind napsal(a):
Ahoj.
Objevil se mi novy problem na C5 1.6HDI 2006
Pri jakykoli zarazeny rychlosti slapnu na pedal a jakmile auto zrychluje, ozyva se cvakani nekde v motoru.
Cim vic jde motor do otacek, tim hlasitejsi to je.
Na volnobeh bez cvakani.

Je svatek a servisy az od utery.Tak nemam kam jit a kde se zeptat.

Jsem 40 tisic km po rozvodech.Koukam na remen a obcasne vidim zakmitat napinaci kladku, ale ne moc jen trochu.Remen neni volny, vsechno pevne drzi.
Myslite, ze by to mohl byt taky ten setrvacnik?Kdyz jo, kde bych mohl sehnat jednohmotovy.

Tak uz jsem nasel tu ctyrdilnou sadu.Cena je o par stovek nizsi nez klasika s dvouhmotou.Takze tady jeste popremejslim.Nevim jak poznat spatnej setrvacnik, dost by mi to usetrilo.
Tak hlavni otazka.To cvakani, jestli je kvuli te remenici co tady ctu i tou moji trosku ulitanou napinaci kladkou.Poznam takhle sam, ze by to mohlo delat to cvakani?Je to pravidelny s otackama zesilujici hlasitost, to by asi setrvak nedelal, co?!.... Nekdy ta napinaci kladka polita semtam, nekdy fakt minimalne.


Sundej řemen příslušenství - stichne je to volnobezka,remenice, nebo možná kladka - volnobezku odskousis lehce i remenice pokud je dvouhmotna se dá klásku ?podivat se jestli není oskakana.

31.03.2018 15:36 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3144589
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
... pokud je dvouhmotna se dá klásku ?podivat se jestli není oskakana.

Jardo, chápu, že jsi mladý muž, plný elánu a natěšený do života, tak se nedivím, že jsi se dal na jazyky. To je dneska IN. Ale proč zrovna Swahilština? Málo kdo ti tady porozumí.

31.03.2018 16:17 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3144596
Airwind
Město: Most, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Jardo, chápu, že jsi mladý muž, plný elánu a natěšený do života, tak se nedivím, že jsi se dal na jazyky. To je dneska IN. Ale proč zrovna Swahilština? Málo kdo ti tady porozumí.




Njn.Ja a rozebirani aut.To fakt ne.Pak nedojedu ani do servisu v utery

Rano jsem byl u auta, smejdil, okukoval.
No a zjistil jsem, ze to zacne delat az po zahrati.Zacalo to cvakat az tak po 11ti minutach a z toho jsem 4min stal na miste az pak se rozjel.
Takze asi cokoli ve spojeni s remenem byl cvakalo hned.Nebo??

Fakt PC rozumim, i tu swahilstinu dam.Ale nikdo po me nechtejte rozebirat auto
Ja do utery nevydrzim.Furt na to myslim jak me to se***.

31.03.2018 17:11 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3144610
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tomuto nerozumiem

do utery nevydrzis, sam si nic nespravis na nic nesahnes
co ocakavas od nas?

a stale dokola, nieco mi klepe v aute ... nikto z nas to nepocul a nevidel, aspon to video spravit a postnut
to skratka na dobre slovo nejde

31.03.2018 17:15 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3144611
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Jardo, chápu, že jsi mladý muž, plný elánu a natěšený do života, tak se nedivím, že jsi se dal na jazyky. To je dneska IN. Ale proč zrovna Swahilština? Málo kdo ti tady porozumí.


Vole jednou za věk a podruhé za tablet

01.04.2018 16:31 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3144795
Airwind
Město: Most, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
tomuto nerozumiem

do utery nevydrzis, sam si nic nespravis na nic nesahnes
co ocakavas od nas?

a stale dokola, nieco mi klepe v aute ... nikto z nas to nepocul a nevidel, aspon to video spravit a postnut
to skratka na dobre slovo nejde


Vkladam sem videa.Na prvnim videu je v kabine slyset zvuk z motoru, takovy huceni, vyssiho tonu, zda se mi.Je to slyset po celou dobu videa.
Na druhem videu uz je to z motorove casti.Je to tam slyset taky, ale clovek se musi dobre zaposlouchat.Podle prvniho videa budete zhruba vedet, jaky zvuk mam na mysli.

K tomu cvakani, jak popisuju vyse, se dneska objevilo tohle
Bojim se, ze je to konecna.Kazdopadne v utery budu moudrejsi

.link.

.link.

01.04.2018 20:57 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3144841
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Airwind napsal(a):
Vkladam sem videa.Na prvnim videu je v kabine slyset zvuk z motoru, takovy huceni, vyssiho tonu, zda se mi.Je to slyset po celou dobu videa.
Na druhem videu uz je to z motorove casti.Je to tam slyset taky, ale clovek se musi dobre zaposlouchat.Podle prvniho videa budete zhruba vedet, jaky zvuk mam na mysli.

K tomu cvakani, jak popisuju vyse, se dneska objevilo tohle
Bojim se, ze je to konecna.Kazdopadne v utery budu moudrejsi

.link.

.link.


Mně to přijde jako přešponované rozvody (ale po 40000Km ? je to blbost - to by bylo od začátku) , zvuky z motorového prostoru - no v těhle Km řechtá každá 1.6 jako kůň v říji (nebo dořechtává), ale jestli to začalo najednou ? tak asi kontrolu rozvodů i když nechápu jak by se sám přešponoval řemen (mně to takto připomíná zvuk moc přešponovaného řemene rozvodů - ale je to zvuk z telefonu nebo z čeho a to může zkreslovat)

01.04.2018 21:11 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3144847
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Taky sem tam slyšel podobný zvuk jak přešponované rozvody, ale pak sem si všim těch 40t km ...

01.04.2018 21:14 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3144848
Airwind
Město: Most, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Mně to přijde jako přešponované rozvody (ale po 40000Km ? je to blbost - to by bylo od začátku) , zvuky z motorového prostoru - no v těhle Km řechtá každá 1.6 jako kůň v říji (nebo dořechtává), ale jestli to začalo najednou ? tak asi kontrolu rozvodů i když nechápu jak by se sám přešponoval řemen (mně to takto připomíná zvuk moc přešponovaného řemene rozvodů - ale je to zvuk z telefonu nebo z čeho a to může zkreslovat)


Z te motorove casti je to takovy o nicem.Ale pokazde, kdyz je telefon pryc z prostredku motoru, tak ten takovy vyssi ton lze slyset.Jde ruku v ruce s cvakanim vstriku...v tom to lze slyset.Je to jako...fakt nevim jak to popsat.Takovy " hen hen henhenhen...hen hen..."
Koukam na kladky, jsou bez vule.Ale zda se mi, ze ta jedna, je nad remenici je trochu ulitana.Ta by se hybat nemela, ze?Ale takhle z niceho nic??
Ted nevim co driv...spojka, rozvody + rozvody vacek.Tak asi ty dvoje rozvody, furt lepsi zustat na silnici proto, ze nezaradim nez proto, ze mam potkany motor, ze

01.04.2018 21:16 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3144849
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
hlavne ze mas nekolik servisu na dosah...tady se to diskusi opravdu neopravi ,bohuzel

01.04.2018 21:18 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3144850
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Airwind napsal(a):
Z te motorove casti je to takovy o nicem.Ale pokazde, kdyz je telefon pryc z prostredku motoru, tak ten takovy vyssi ton lze slyset.Jde ruku v ruce s cvakanim vstriku...v tom to lze slyset.Je to jako...fakt nevim jak to popsat.Takovy " hen hen henhenhen...hen hen..."
Koukam na kladky, jsou bez vule.Ale zda se mi, ze ta jedna, je nad remenici je trochu ulitana.Ta by se hybat nemela, ze?Ale takhle z niceho nic??
Ted nevim co driv...spojka, rozvody + rozvody vacek.Tak asi ty dvoje rozvody, furt lepsi zustat na silnici proto, ze nezaradim nez proto, ze mam potkany motor, ze


Neber můj názor jako směrodatný = je ze zvuku z PC to věechno může být jinak

01.04.2018 21:27 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3144853
Airwind
Město: Most, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
Jasne, ze v utery hned rano sjedu.
Ale cvaka pri zrychleni.Pak zjistim, ze to dela jen po lehkym zahrati.A ted tohle.
Presne jak je to video z te kabiny.Presne takovy zvuk to je.Jen pres cvakani ty 1.6ky to proste nejde slyset, kdyz jsem tocil video primo u motoru.
Predchvili jsem byl znovu u auta.A nevim odkud to ma teda znit, ten remen.Ale slysim to hned vedle vstriku, defakto nad remenem.
Ale nikdy to nedelalo a najednou ... a remen je mirne volnejsi.Odhadem, ale fakt hruby odhad..tak do 5mm ... se dotknu prstem a muzu s nim takto pohnout.

No nic.Dam pak vedet.

01.04.2018 21:39 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3144855
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Airwind napsal(a):
Jasne, ze v utery hned rano sjedu.
Ale cvaka pri zrychleni.Pak zjistim, ze to dela jen po lehkym zahrati.A ted tohle.
Presne jak je to video z te kabiny.Presne takovy zvuk to je.Jen pres cvakani ty 1.6ky to proste nejde slyset, kdyz jsem tocil video primo u motoru.
Predchvili jsem byl znovu u auta.A nevim odkud to ma teda znit, ten remen.Ale slysim to hned vedle vstriku, defakto nad remenem.
Ale nikdy to nedelalo a najednou ... a remen je mirne volnejsi.Odhadem, ale fakt hruby odhad..tak do 5mm ... se dotknu prstem a muzu s nim takto pohnout.

No nic.Dam pak vedet.


Já nemyslím řemen příslušenství ale rozvodovej a na něj asi nešáhneš

01.04.2018 22:09 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3144864
Airwind
Město: Most, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Já nemyslím řemen příslušenství ale rozvodovej a na něj asi nešáhneš

Aha.To nesahnu no.
No jsem zvedavej.Dam vedet.
Vzhledem k tomu, ze jde vsechno takhle hezky naraz a rychle, tak uz zacinam verit, ze to nebude spojkou.Ale bude potreba ty rozvody.

Spojku jsem jen domyslel diky predchozim prispevkum a tomu cvakani.

Pockam na utery.
Po rozvodech jsem 40tisic.Myslite, ze musim delat rozvody i te vackove hridele??Je to nutne pri kazde vymene?

01.04.2018 22:13 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3144865
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Hele, větrníku, nech to plavat, uvidíš co bude až bude auto v servisu ... naprosto zbytečně dělᚠkonstrukce ...
Nestresuj se dopředu, dej si raděj skleničku dobrého moku

01.04.2018 22:15 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3144866
Airwind
Město: Most, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
PATaMAT napsal(a):
Hele, větrníku, nech to plavat, uvidíš co bude až bude auto v servisu ... naprosto zbytečně dělᚠkonstrukce ...
Nestresuj se dopředu, dej si raděj skleničku dobrého moku


Mam jenom jedno pivo v lednici to je zbytecny nacinat

01.04.2018 22:40 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3144871
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Airwind napsal(a):
Mam jenom jedno pivo v lednici to je zbytecny nacinat


Jak říká Pat - jednak to z nějakého záznamu nejde a fizická kontrola napoví víc(já raději ty horší varianty a potom příjemněni překvapit než opačně - lepší je být připraven na nejhorší variantu) - těhle Km už tem vršek asi bude hlučnější , ale to co slyším já (přešponovanej řemen bych asi zkontroloval , ale také to může být některé ložisko kladky atd..)

01.04.2018 22:52 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3144873
Airwind
Město: Most, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Jak říká Pat - jednak to z nějakého záznamu nejde a fizická kontrola napoví víc(já raději ty horší varianty a potom příjemněni překvapit než opačně - lepší je být připraven na nejhorší variantu) - těhle Km už tem vršek asi bude hlučnější , ale to co slyším já (přešponovanej řemen bych asi zkontroloval , ale také to může být některé ložisko kladky atd..)


No prave.Tak kladky se vymeni, klidne nastavi vse znovu.Ale hadam, ze nejaky loziska, ukotveny v motoru, to bude asi husta vymena.

No, uvidime co reknou.Kazdopadne, pokud rozvody, vezmu k tomu i remenici s volnobezkou altiku.Pri mym stesti .....

02.04.2018 22:44 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3145205
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Airwind napsal(a):
No prave.Tak kladky se vymeni, klidne nastavi vse znovu.Ale hadam, ze nejaky loziska, ukotveny v motoru, to bude asi husta vymena.

No, uvidime co reknou.Kazdopadne, pokud rozvody, vezmu k tomu i remenici s volnobezkou altiku.Pri mym stesti .....


Neplaš - je to jen auto - kdyby to klepalo v manželce nebo dětech bylo by to horší (asi)

03.04.2018 10:01 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3145282
Airwind
Město: Most, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
Takze prvni info ze servisu:
Nutny prezkouseni vstriku.Ale jevi se jim to jako 100% zavada a vzhledem k tomu, jak silne to řeže, soudi, ze nebude spatny jen jeden.Je dobre pak rovnou akespon vycistit cerpadlo, pri repasu vstriku.

Se spojkou to nema nic spolecnyho.

Tak ted nevim, jestli jen pro info zkusit druhy servis ?!Nebo takhle hned verit?
Prezkouseni s montazi a demontazi cca. 3tis.
Nasledne vstriky...opet budu verit horsi variante.
Takze cca. 20tisic je cenovka.
Jinak celkem hrozny motor na tyto veci, tahle 1.6ka ... co jsem si vyslechnul

Toto jsem opravdu necekal

|< < 1 ... 3 4 5 6 7 8 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator