Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Cvakání v motorovém prostoru
|< < 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 > >|
01.01.2018 18:11 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3121828
vapnov
Město: Roudnice nad Labem, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 36
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
díky za postřehy, řemenice je asi opravdu pevná - má uprostřed volný prostor, i když nějaká guma dokola (cca 2mm) tam je, domluvím to s JRUZE na konec ledna aby si to poslechnul a zkusil na něco přijít. Kdyby by to zmlklo kompletně tak bych nebyl extra rád, ale na druhou stranu bych měl důvod kouknout po novějším

27.03.2018 15:10 - Cvakání v motoru jen při sešlápnutí plynu 3143493
Tadeasek
Město: Jirkov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 16
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravim vas vsechny.
Mam takovy problem.
Cvaka mi nekde v motorove casti, zhruba v poloze pred ridicem, tzn.nekde kolem baterie.
Pravidelne cvakani, celkem rychle, ale jen, kdyz seslapnu plynovy pedal.Pokud jedu, zmacknu spojku a pridam na plynu, tak to nekdy dokonce ani necvaka.A motor " turuju bez znamek cvakani "

Mam podezreni na egr ventil.Doufam, ze to neni nic horsiho.
Nekdo nejake zkusenosti?

Je to 1.6HDI 80kw.R.V.2006

Uvitam jakoukoli radu, zkusenost.

27.03.2018 16:48 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3143515
Tadeasek
Město: Jirkov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 16
99 Poslat soukromou zprávu
Tadeasek napsal(a):
Zdravim vas vsechny.
Mam takovy problem.
Cvaka mi nekde v motorove casti, zhruba v poloze pred ridicem, tzn.nekde kolem baterie.
Pravidelne cvakani, celkem rychle, ale jen, kdyz seslapnu plynovy pedal.Pokud jedu, zmacknu spojku a pridam na plynu, tak to nekdy dokonce ani necvaka.A motor " turuju bez znamek cvakani "

Mam podezreni na egr ventil.Doufam, ze to neni nic horsiho.
Nekdo nejake zkusenosti?

Je to 1.6HDI 80kw.R.V.2006

Uvitam jakoukoli radu, zkusenost.


Dekuju za presunuti.Tema jsem precetl, nez jsem to zalozil.Bohuzel to mam proste jine, no.

27.03.2018 22:37 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3143648
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zotrvak?

egr by ti blbol motor a vypisalo to chybu
nikto z nas to nepocul (aspon si to mal nahrat a postnut video s tym, aj ked to tiez na 90% nic nepovie)

27.03.2018 23:23 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3143661
Myšák
Město: Tišnov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 174

99 Poslat soukromou zprávu
Mě tam cvaká už několik měsíců vývěva...zatím jsem línej ji vyměnit

28.03.2018 18:24 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3143824
Tadeasek
Město: Jirkov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 16
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
zotrvak?

egr by ti blbol motor a vypisalo to chybu
nikto z nas to nepocul (aspon si to mal nahrat a postnut video s tym, aj ked to tiez na 90% nic nepovie)


Diky za radu.Potvrdilo mi vic lidi.Setrvak.No, snad to pri dennim dojizdeni do prace vydrzi do vyplaty.

28.03.2018 18:58 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3143839
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
hele nechci vam do toho kecat, ale co zajet do servisu nez hned myslet na nejhorsi..navic neni to to malo penez
pri zmacknuti spojky nebo lehkem pridani otacek z volnobehu v pripade setrvaku musi byt patrna zmena pokud ne,hledej dal

29.03.2018 05:39 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3143884
Tadeasek
Město: Jirkov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 16
99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
hele nechci vam do toho kecat, ale co zajet do servisu nez hned myslet na nejhorsi..navic neni to to malo penez
pri zmacknuti spojky nebo lehkem pridani otacek z volnobehu v pripade setrvaku musi byt patrna zmena pokud ne,hledej dal


Jaka patrna zmena?Muzete specifikovat?
Z volnobehu pri seslapnuti plynu to dela nakonec taky, ale o dost slabeji.Jinak pri volnobehu vubec.Pri jizde uz je to horsi.O setrvaku mi prave rekli v servisu.Dnes udelam video a dam ho sem odpoledne.Melo by to jit slyset i z kabiny

29.03.2018 06:56 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3143890
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tadeasek napsal(a):
Jaka patrna zmena?Muzete specifikovat?
Z volnobehu pri seslapnuti plynu to dela nakonec taky, ale o dost slabeji.Jinak pri volnobehu vubec.Pri jizde uz je to horsi.O setrvaku mi prave rekli v servisu.Dnes udelam video a dam ho sem odpoledne.Melo by to jit slyset i z kabiny


No dvouhmota(setrvák) se projevuje spíš v tom volnoběhu. Kolik to má najeto? aby nebyl problém na vačkách a hydroštelech , ale nemohla by to dělat řemenice ? (pokud je tam dvouhmotná? - někdy se to přenáší tak že to klame) - to by chtělo asi aby to někdo slyšel ale nahrávka asi nebude to pravé.

29.03.2018 09:19 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3143927
Tadeasek
Město: Jirkov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 16
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
No dvouhmota(setrvák) se projevuje spíš v tom volnoběhu. Kolik to má najeto? aby nebyl problém na vačkách a hydroštelech , ale nemohla by to dělat řemenice ? (pokud je tam dvouhmotná? - někdy se to přenáší tak že to klame) - to by chtělo asi aby to někdo slyšel ale nahrávka asi nebude to pravé.


Nahravku zkusim.Treba nekdo pozna vic.Nechci davat vuz do servisu stylem pokus omyl.To se nedoplatim
Auto ma najeto 308tis.Do ted zadny problem.Rozvody v necelych 240ti tis.
Volnobeh bezproblemu.
Ale obcas, po delsi jizde.Auto jakoby zahoupe.Motor jakoby se pohnul,hlavne pri seslapnuti spojky.Proste se vuz pohoupe.Ale to musim jet fakt dlouho.A nevim, jestli to s tim souvisi, kdyz to udela az po fakt dlouhy jizde.Kdyby to aspon cvakalo porad a ne jen pri seslapnuti plynu.Kdyz udrzuju rychlost,nezrychluju a jedu 90 ... motor toci kolem 2tisic.Tak necvaka nic, opravdu jen, kdyz pridam.
Z fin.duvodu nemuzu dat bez presnejsiho infa auto do servisu.Njn.Holt smula no.Jen cekam kdy me to necha stat nekde na silnici :-/ zkusim to video odpoledne, treba to pomuze k necemu.

29.03.2018 15:08 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3143968
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
..no pokud ro ma pres 300 tak uz nema vacky...
a pokud z financnich duvodu menis i olej po 30 tak je to vice nez jiste

29.03.2018 21:11 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3144075
Tadeasek
Město: Jirkov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 16
99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
..no pokud ro ma pres 300 tak uz nema vacky...
a pokud z financnich duvodu menis i olej po 30 tak je to vice nez jiste


A co bych mel mit, kdyz ne vacky?Rozvody delam po cca 100-110tis.A olej porad po 10tis.Neni to me prvni auto.Do ted dostavalo vse o co si reklo.
Ze se vyskytla chyba, ktera muze mit nekolik pricin a ja se ptam zkusenych co s tim muze byt preci nesouvisi s tim, ze ma auto poctivych 308
Auto slouzi dobre, a slouzilo dobre.Nevidim duvod, proc by po oprave nemohlo jezdit dal.Ale cpat do toho 30 fakt nechci.
Auto mi takto blbne zhruba tyden.
Ale i tak dekuji za radu.Uzitecnou.

29.03.2018 21:20 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3144076
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
tak jinak...
s najezdem pres 300 tisic to prave souvysi..,vacky budou pravdepodobne vydrene kdyz dobre,kdyz hur tak i lagry
v motorovem prostoru muze cvakat vse od hrebiku az po letadlo (obrazne)
samozdrejme je to od stolu ,auto je potreba videt pro potvrzeni a diagnostiku na kterou stejne pojedes na finale az to pochopis..
pokud chces setrit nevybral sis spravne auto a uz vubec ne spravny motor,1.6 Hdi je na servis narocny a citlivy
takhle po internetu ti nikdo neopravi a nikdo 100% neporadi
servis je od toho aby ti rekl co je za problem,ne internet
tolik ma rada.uzitecna

29.03.2018 23:34 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3144127
Tadeasek
Město: Jirkov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 16
99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
tak jinak...
s najezdem pres 300 tisic to prave souvysi..,vacky budou pravdepodobne vydrene kdyz dobre,kdyz hur tak i lagry
v motorovem prostoru muze cvakat vse od hrebiku az po letadlo (obrazne)
samozdrejme je to od stolu ,auto je potreba videt pro potvrzeni a diagnostiku na kterou stejne pojedes na finale az to pochopis..
pokud chces setrit nevybral sis spravne auto a uz vubec ne spravny motor,1.6 Hdi je na servis narocny a citlivy
takhle po internetu ti nikdo neopravi a nikdo 100% neporadi
servis je od toho aby ti rekl co je za problem,ne internet
tolik ma rada.uzitecna


Dekuji.Auto uz bylo v servisu.Po jejich " rade " se bude menit dvouhmota.Objednany jsem az na 12teho.Do te doby procitam diskuze a ptam se i jinych lidi.Protoze jsem pripravenej, ze to bude opet narocny.A uz doufam, ze to nebude stylem pokus, omyl.

No dam vedet po oprave.Treba se verdikt bude hodit nekomu dalsimu, co ma/bude mit stejny problem.

29.03.2018 23:57 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3144128
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tadeasek napsal(a):
Dekuji.Auto uz bylo v servisu.Po jejich " rade " se bude menit dvouhmota.Objednany jsem az na 12teho.Do te doby procitam diskuze a ptam se i jinych lidi.Protoze jsem pripravenej, ze to bude opet narocny.A uz doufam, ze to nebude stylem pokus, omyl.

No dam vedet po oprave.Treba se verdikt bude hodit nekomu dalsimu, co ma/bude mit stejny problem.


No nevim ale myslím že jsi říkal že po sundání řemenu příslušenství to cvakání přestalo ? - jak ovlivní toto dvouhmotný setrvačník?

30.03.2018 02:44 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3144133
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
No nevim ale myslím že jsi říkal že po sundání řemenu příslušenství to cvakání přestalo ? - jak ovlivní toto dvouhmotný setrvačník?

A hledám, jak hledám, nikde tu o řemenu nic nenacházím.
Už je to jako s houbama. Čím jsem starší, tím jich roste míň a někdy zmizí úplně.

30.03.2018 05:59 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3144134
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
A hledám, jak hledám, nikde tu o řemenu nic nenacházím.
Už je to jako s houbama. Čím jsem starší, tím jich roste míň a někdy zmizí úplně.


asi jsem se spletl - to asi bude tím že jsem na víc fórech a dost často se řeší stejné problémi a protože nečtu zpětně celé přízpěvky ......tak se omlouvám.

tady je onen přízpěvek (podobné příznaky ale v jiném fóru) :

,,Zdravím, Při jízdě se mi ozývá cvakavý zvuk. Podezříval jsem ložisko napínací kladky drážkovaného řemene, rozebral jsem namazal, vrátil a dělá to stále. Zkusil jsem vyhodit řemen a přestalo to takže, buď alternátor nebo klimatizace. Při protočení alternátoru se mi nezdálo že by se nějak zadrhával a kladka klimatizace měla docela vůli (už ma 260 000km natočeno), tak podezřívám ji. Chtěl jsem se zeptat jestli jste to ložisko někdo neměnil... popřípadě nevíte jeho rozměr jestli je ho možné vyměnit... Díky za rady"

30.03.2018 07:33 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3144141
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tadeasek napsal(a):
Dekuji.Auto uz bylo v servisu.Po jejich " rade " se bude menit dvouhmota.Objednany jsem az na 12teho.


..jen si nech vymenit komplet i s lamelou a loziskem,pisu to proto ze uz jsem zazil nekolik zakazniku kteri se slovy spojka je jeste dobra trvali jen na vymeni dvouhmoty,nenechali si to vymluvit,takze to jeli udelat jinam

30.03.2018 10:08 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3144205
Tadeasek
Město: Jirkov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 16
99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
..jen si nech vymenit komplet i s lamelou a loziskem,pisu to proto ze uz jsem zazil nekolik zakazniku kteri se slovy spojka je jeste dobra trvali jen na vymeni dvouhmoty,nenechali si to vymluvit,takze to jeli udelat jinam


Budu to menit komplet: dvouhmot.setrvak s komplet.spojk.sadou.Protoze si spis myslim, ze to bude delat setrvak.Kdyz uz to bude dole, tak at vymeni komplet, nez to po pul roce znovu, treba, rozebirat.Komplet vyjde na nec.8tis od Sachsu, coz si myslim, ze neni az tak hrozny.
Servis rekl, pokud by cvakani bylo i pri volnobehu, resili bychom jine veci, takhle pada vina hlavne na spojku, pri seslapnuti spojky vse prestane+samozrejme pri neakceleraci.Doufam, ze ma pravdu.Zatim nikdy nezklamali.
Vcera na to koukal znovu,kdyz seslapnu spojku, auto divne zahuci, nevim jak to presne popsat.Zmeni se jakoby zvuk motoru, laicky receno.Tak jsme vcera vecir pokyvali hlavou, ze je to jasne.
Takhle to dopada, kdyz clovek planuje jine opravy a docilit tak top stavu v ramci moznosti.Tak se vzdycky neco vysere jineho



31.03.2018 09:05 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3144526
Airwind
Město: Most, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj.
Objevil se mi novy problem na C5 1.6HDI 2006
Pri jakykoli zarazeny rychlosti slapnu na pedal a jakmile auto zrychluje, ozyva se cvakani nekde v motoru.
Cim vic jde motor do otacek, tim hlasitejsi to je.
Na volnobeh bez cvakani.

Je svatek a servisy az od utery.Tak nemam kam jit a kde se zeptat.

Jsem 40 tisic km po rozvodech.Koukam na remen a obcasne vidim zakmitat napinaci kladku, ale ne moc jen trochu.Remen neni volny, vsechno pevne drzi.
Myslite, ze by to mohl byt taky ten setrvacnik?Kdyz jo, kde bych mohl sehnat jednohmotovy.

Tak uz jsem nasel tu ctyrdilnou sadu.Cena je o par stovek nizsi nez klasika s dvouhmotou.Takze tady jeste popremejslim.Nevim jak poznat spatnej setrvacnik, dost by mi to usetrilo.
Tak hlavni otazka.To cvakani, jestli je kvuli te remenici co tady ctu i tou moji trosku ulitanou napinaci kladkou.Poznam takhle sam, ze by to mohlo delat to cvakani?Je to pravidelny s otackama zesilujici hlasitost, to by asi setrvak nedelal, co?!.... Nekdy ta napinaci kladka polita semtam, nekdy fakt minimalne.

|< < 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator