Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Cvakání v motorovém prostoru
|< < 1 2 3 4 5 6 7 ... 8 > >|
05.12.2017 07:08 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3115449
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
chlape nemyslis ze takhle se oprava nebo diagnostika nedela ?
co zajet do servisu? nebo si myslis ze internet je vsemocny a Jumep nebo jruze ti pres forum sahne do motoru a rekne ti co to je a hned to opravi?

05.12.2017 10:09 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3115455
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
a co takto odtvorit kapotu a pocuvat z ktorej casti auta to aspon ide?

05.12.2017 11:52 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3115467
LukoLVG
Město: , Auto: Počet příspěvků: 227
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
ja pocujem v tejto zime (cim je chladnejsie tym viac) cvakanie z palubky (za sekundu 2-3x), ide to ako keby od budikov. Ked je teplejsie nepocut, ked zapnes radio alebo vetrak na klime aspon na 3/4 tak nepocut. Funguje vsetko = neriesim never touch running system
Ako jumep hovori bez do garaze zdvihni auto a pocuvaj odkial, zdola, zospodu, zhora... je to zavisle na otackach motora? je to zavisle na otacani volantu? je to zavisle na klime?...

05.12.2017 15:15 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3115474
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
chlape nemyslis ze takhle se oprava nebo diagnostika nedela ?
co zajet do servisu? nebo si myslis ze internet je vsemocny a Jumep nebo jruze ti pres forum sahne do motoru a rekne ti co to je a hned to opravi?


No jasně - co se aktivuje po odemčení auta ? elektronika a BHI = je to rozbitý

06.12.2017 00:09 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3115642
josicune
Město: Klatovy, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 20
99 Poslat soukromou zprávu
V servisu už jsem byl a tam mi řekli, že je to načnutý turbo. Myslel jsem si, že mi tady někdo poradí, abych tam nemusel jezdit s tím, že tomu asi něco je (což pokaždé stojí peníze, který fakt netisknu), ale že s tím někdo má nějakou třeba malou zkušenost a poradí mi co by to mohlo být. Nejsme blbej a ani nejsem malý dítě a nemyslel jsem si, že na dotaz a prosbu o radu se mi tady někdo bude vysmívat, ale i tak děkuji za reakci.

06.12.2017 05:59 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3115643
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
josicune napsal(a):
V servisu už jsem byl a tam mi řekli, že je to načnutý turbo. Myslel jsem si, že mi tady někdo poradí, abych tam nemusel jezdit s tím, že tomu asi něco je (což pokaždé stojí peníze, který fakt netisknu), ale že s tím někdo má nějakou třeba malou zkušenost a poradí mi co by to mohlo být. Nejsme blbej a ani nejsem malý dítě a nemyslel jsem si, že na dotaz a prosbu o radu se mi tady někdo bude vysmívat, ale i tak děkuji za reakci.


No nevím kdo a jak se ti vysmívá (reaguješ takto po mím přízpěvku) - odemne to není vysmívání a tvůj dotaz jsem pochopil tak že - odemkneš auto - ozve se zvuk ? = po odemknutí auta to turbo stojí a nemá jak vydat žádný zvuk - jediné co se v tuto chvíli aktivuje je část elektroniky a hydraulika. Pokud ti někdo tvrdí že v tuto chvíli to dělá turbo tak jeden z nás je blbec(já nebo on) - nikdo z nás to neslyšel naživo tak to nejde identifikovat - od PC to asi nepůjde.Nezlob se ale identifikovat závadu podle zvuku z telefonu a nějakého popisu asi nejde.(pročítal jsem to znovu - u biturba by to mohla dělat klapka na sání ale po odemčení ? - po zhasnutí motoru ano) - pokud klapka na sání je to vpořádku

06.12.2017 09:53 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3115653
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja by som povedal ze to robi ta klapka, ale nie je to vporiadku

kazdopadne to je zle pocut a plati co som uz povedal predtym, otvor kapotu a hladaj odkial to ide
zamykat a odomykat auto mozes aj ked mas otvorenu kapotu

06.12.2017 11:17 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3115656
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ja by som povedal ze to robi ta klapka, ale nie je to vporiadku

kazdopadne to je zle pocut a plati co som uz povedal predtym, otvor kapotu a hladaj odkial to ide
zamykat a odomykat auto mozes aj ked mas otvorenu kapotu


Po zhasnutí motoru to v pořádku je (pokud ,,nezacvaká " je něco špatně) chová se jako EGR , po odemknutí by neměla dělat nic. - je zaparkovaná do polohy ve které má být a to udělala po zhasnutí motoru. (to si můžeš ověřit i na v6 - je stejná.) Pokud to dělá tato klapka i po odemknutí (což je divné protože ecu není aktivní do zapnutí zapalování) tak to buď není klapka a nebo tomu nerozumím a nechápu už vůbec vyhodnocení v souvislosti s turbem které je ovládané podtlakem a též až za běhu motoru.

06.12.2017 21:16 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3115759
josicune
Město: Klatovy, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 20
99 Poslat soukromou zprávu
Děkuji za odpovědi a mohlo by to mít souvislost, že mi do auta napršelo ?

06.12.2017 21:21 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3115760
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
hele je to fakt takhle tezke..jen nechapu proc tyden cekas na odpoved tady na foru ktera bude relativni a nejista a nezajedes do servisu kdyz to tam nebylo a ted je...nikdo z tech co tomu rozumi ti od stolu nic nerekne ..teda skoro nikdo

06.12.2017 21:56 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3115764
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Aspon keby tu kapotu otvoril a pozoroval kde to cvaka. To musi byt aj hmatom citit...

06.12.2017 22:55 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3115804
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
eisy811 napsal(a):
Aspon keby tu kapotu otvoril a pozoroval kde to cvaka. To musi byt aj hmatom citit...


To by měl a také s tím že mu do auta napršelo měl začít a také jak, kam a kolik tam napršelo. Stejně si stojím za tím co jsem napsal nazačátku = turbo po odemknutí a i po zamknutí stojí a žádné zvuky nemůže vydávat (regulace dost těžko a i tak by to neznamenalo že je něco turbu) po odemknutí připadá v úvahu podle mne jen BHI a po zamknutí je toho víc co se zaparkovává a to vcelku musí a neměla by to být závada - možná to dříve nevnímal, také nenapsal jestli je problém kolem výkonu atd..

07.12.2017 06:56 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3115818
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
turbo 100% ne..co by ho ovladalo ??? motor stoji=neni podtlak

07.12.2017 07:20 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3115825
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
turbo 100% ne..co by ho ovladalo ??? motor stoji=neni podtlak


Já bych to vklidu uzavřel : pár odborníků už identifikovali závadu takže není co řešit. Až vymění díly (v ceně auta) tak to bude určitě v pořádku Hele já jsem po takto diagnostikovaných závadách na autech koupil v posledních časech asi pět aut - poslední byla X7 kde byla diagnóza motor KO (kolínko- propojka hadice do komory) jen tak dál

UPŘESNÍM : NÉ MNOU DIAGNOSTIKOVANÉ A ANI OVĚŘENÉ - JEN JSEM PROSTĚ KOUPIL ZA CENU KTERÁ ODPOVÍDALA CENĚ VOZU S TĚMITO ZÁVADAMI A BYLO MI AUTO TAKTO NABÍZENO (neověřoval jsem jen jsem s tímto koupil a zústal mi tady motor RHR,motor biturbo a další díly)

07.12.2017 07:35 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3115826
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jak rikas,naz zakaznik nas pan....pan si pral vymenit,ne opravit protoze na internetu psali ...

30.12.2017 23:31 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3121633
vapnov
Město: Roudnice nad Labem, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 36
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
ahoj, prosím o radu s cvakáním v motoru při akceleraci. Mám 2.0 HDI 80kw FAP RHZ 2003
Poslední dobou se mi občas stává, že to cvaká jako když jsme kdysi dávali kus z plastovýho kelímku co brnkal o dráty na kole, možná tak trochu jako multikára . Frekvence si myslím nesedí s otáčkami, ale s vyššími se zvyšuje. Někdy to dělá a někdy ne, na teplotě motoru to asi taky moc nezávisí. Pokud to cvaká a jedu třeba na trojku (protože na jedničku ani dvojku bych to nestihnul) tak stačí když sundám víc nohu z plynu - né úplně a znovu přidám a pak to přestane. začalo to tak před 6-7K km , potom jsem měnil olej a možná se to malinko ztišilo. Taky mám nové vstřiky cca 3K km. Předtím cca v 290 tisících jsem měl problém s nízkým tlakem turba a najezdil s tím cca 2-3K km. Momentálně mám 308 tisíc a budou se dělat rozvody, tak přemýšlím co ještě k tomu okouknout. Děkuju za rady

31.12.2017 00:37 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3121634
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vapnov napsal(a):
ahoj, prosím o radu s cvakáním v motoru při akceleraci. Mám 2.0 HDI 80kw FAP RHZ 2003
Poslední dobou se mi občas stává, že to cvaká jako když jsme kdysi dávali kus z plastovýho kelímku co brnkal o dráty na kole, možná tak trochu jako multikára . Frekvence si myslím nesedí s otáčkami, ale s vyššími se zvyšuje. Někdy to dělá a někdy ne, na teplotě motoru to asi taky moc nezávisí. Pokud to cvaká a jedu třeba na trojku (protože na jedničku ani dvojku bych to nestihnul) tak stačí když sundám víc nohu z plynu - né úplně a znovu přidám a pak to přestane. začalo to tak před 6-7K km , potom jsem měnil olej a možná se to malinko ztišilo. Taky mám nové vstřiky cca 3K km. Předtím cca v 290 tisících jsem měl problém s nízkým tlakem turba a najezdil s tím cca 2-3K km. Momentálně mám 308 tisíc a budou se dělat rozvody, tak přemýšlím co ještě k tomu okouknout. Děkuju za rady


Sundej řemen příslušenství a vyzkoušej - pokud to přestane řemenice na klikovce a nebo volnoběžka to by sice mělo být závislé na otáčkách ale.... Nezačalo to po výměně kol za zimní na plechovejch ráfkách ?

31.12.2017 10:21 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3121647
vapnov
Město: Roudnice nad Labem, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi Exlusive BreakPočet příspěvků: 36
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
To jsem zkoušel, nepřestalo. Blbý je to, že se to projeví jen za jízdy při zrychlování a to je síla ten kousek před barákem točit volantem bez posilovače . Řemenice vizuálně OK, jen jednom místě je pidi trhlinka v gumě. No přesto, pokud nepřijdu na nic jiného, stejně mám v plánu řemen a řemenici preventivně vyměnit, tak k tomu přidám i volnoběžku. Dělalo to už před výměnou kol, jediný co mi přijde, že auto poměrně dost plave pokud jsou vyjeté koleje a nebo projíždím rychlej zatáčku. ale s tímhle jsem to nespojoval, spíš na nějaké vůle v nápravě.

31.12.2017 12:07 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3121660
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
2003 uz malo pevnu remenicu
mne to pride podla popisu ako niektory strik pod tlakom

31.12.2017 13:34 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3121668
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vapnov mimo jine napsal :
1.Frekvence si myslím nesedí s otáčkami, ale s vyššími se zvyšuje. Někdy to dělá a někdy ne, na teplotě
2. Pokud to cvaká a jedu třeba na trojku (protože na jedničku ani dvojku bych to nestihnul) tak
3.stačí když sundám víc nohu z plynu - né úplně a znovu přidám a pak to přestane.
4.Taky mám nové vstřiky cca 3K km.

tohle vstrik neudela,mlati pri prutoku vetsinou

5. začalo to tak před 6-7K km , potom jsem měnil olej a možná se to malinko ztišilo.

coz je z toho nejzajimavejsi (na olej ti vstik taky reagovat nebude)..
ja osobne nazor asi nereknu neslysel jsem ten zvuk a nevim kdy to dela,ale za me to vstrikovac takhle od stolu pravdepodobne nebude
nicmene Roudnice je od radonic jen kousek a doporucil bych vejlet nez to klepat prestane uplne,ale i jezdit

|< < 1 2 3 4 5 6 7 ... 8 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator