Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Cvakání v motorovém prostoru
|< < 1 ... 4 5 6 7 8 > >|
03.04.2018 10:28 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3145288
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Airwind napsal(a):
Takze prvni info ze servisu:
Nutny prezkouseni vstriku.Ale jevi se jim to jako 100% zavada a vzhledem k tomu, jak silne to řeže, soudi, ze nebude spatny jen jeden.Je dobre pak rovnou akespon vycistit cerpadlo, pri repasu vstriku.

Se spojkou to nema nic spolecnyho.

Tak ted nevim, jestli jen pro info zkusit druhy servis ?!Nebo takhle hned verit?
Prezkouseni s montazi a demontazi cca. 3tis.
Nasledne vstriky...opet budu verit horsi variante.
Takze cca. 20tisic je cenovka.
Jinak celkem hrozny motor na tyto veci, tahle 1.6ka ... co jsem si vyslechnul

Toto jsem opravdu necekal


Vstřiky koupíš +- starší za 3000,- a nech si je přeměřit a vyčistit (nebo repasovat) = za 3000,- by měli být dost dobré(cena testu je asi tak do 1600,- repas do 12000,- za sadu) a jestli se to ozvalo najednou tak zkus dojet naftu (nebo jí vypus - natankuj kvalitní a předávkuj vifem mohly by se srovnat) - to bych zkusil jako první(a nejlevnější , no ale tam je podle mne slyšet divnej zvuk jako přešponované rozvody a ty se vstřikama asi nesouvisí)

03.04.2018 11:59 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3145297
Airwind
Město: Most, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Vstřiky koupíš +- starší za 3000,- a nech si je přeměřit a vyčistit (nebo repasovat) = za 3000,- by měli být dost dobré(cena testu je asi tak do 1600,- repas do 12000,- za sadu) a jestli se to ozvalo najednou tak zkus dojet naftu (nebo jí vypus - natankuj kvalitní a předávkuj vifem mohly by se srovnat) - to bych zkusil jako první(a nejlevnější , no ale tam je podle mne slyšet divnej zvuk jako přešponované rozvody a ty se vstřikama asi nesouvisí)


Jezdim vzdycky a jen na Vervu.To bzuceni, co bylo slyset v kabine ( prvi video ) uz nedela....udelalo to jenom jednou.
Necham je premerit.Pak se uvidi, no.


03.04.2018 14:26 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3145317
Airwind
Město: Most, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
Aditiva objednany, zitra pro ne rano skocim.Beru jak do nafty, tak do oleje.Olej jsem menil v lednu, takze komplet vymenu provadet nebudu.
Daval jsem Total 5w30

Hydrostely ( nakonec jsem byl v druhem servisu ) to pry nebudou, neni to vylozene kovovy zvuk a hlavne by to bylo slyset hodne ze startu.
Vstriky to byt muzou.
Taky pry podfouknute tesneni na hlave.
Tot vse a opravovat to nechteji to je co?!

Ja se tedy rozhodnu sam a vzhledem k tomu, ze se to chova vselijak, tak udelam rozvody.Nasledne ty vstriky, pokud to nepomuze...
Pote jde vuz z domu

03.04.2018 15:40 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3145322
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jak to tak ctu tak ani jeden ze servisu jeste 1.6 HDi nevidel ...
ma rada zni dojed s tim k Jardovi nebo do KLY

03.04.2018 17:11 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3145332
Airwind
Město: Most, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
jak to tak ctu tak ani jeden ze servisu jeste 1.6 HDi nevidel ...
ma rada zni dojed s tim k Jardovi nebo do KLY


V prvnim servisu rekl rovnou, ze vstriky.Ale auto jde krasne do tahu, zadne pocukavani, starty na brnk.Sice jsem na diag nebyl.Ale nemyslim si.Hydrostely taky vyloucili, na tom jedinem se shodli.

V druhem servisu mi rekl: rozvody spatne nebudou, je tam remen, nema co cvakat.Muze to byt tesneni, take vstriky.Viz. co jsem psal vyse.A delat se mu hdi moc nechce.

No a k temto mam davat svy auto?To si pronajmu garaz, a podle youtube, si zkontroluju vsechno sam

Jardu neznam, nejaky kontakt, jsem tu novy, tak nevim...a KLY...Jakoze do Klatov?Nekdo blize z pritomnych by nebyl k mani?Ja uz, krom origo Citroen, fakt nevim kam jit.
Zde moc servisu neni.

Zacinam byt zoufaly

03.04.2018 17:48 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3145333
Airwind
Město: Most, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jdu zitra k cloveku, co dela hdi.Tak do tretice vseho dobreho, snad.
Budu davat infa, aby pristi zoufalec jako ja, mohl klidneji spat

03.04.2018 18:14 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3145337
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1295

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Airwind napsal(a):
V druhem servisu mi rekl: je tam remen, nema co cvakat.Muze to byt tesneni,

A mi někdo vysvětlí, jak může těsnění pod hlavou způsobit cvakání ???

Jak píše Jarda, já taky slyšel přešponovaé rozvody, ale cvakat by tam nemělo nic.

05.04.2018 21:55 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3145843
luta
Město: Rosice u Brna, Auto: Touran 5t1Počet příspěvků: 303

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Doufam ze vam tu twd nezamotam hlavu, ale vzpomnel sem si ze mam video z doby pred vymenou retizku vacek. Retizek mel vule. Tak muzes porovnat zvuk. .link.

Jinak retizek pekne chrastil po zahrati motoru. Pri studenem startu to az tak patrne nebylo. Nekolik clanku retezu bylo vytahanych. Asi vyrobni vada ci co

07.04.2018 21:21 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3146648
Airwind
Město: Most, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
Nechci to zakriknout nebo se az moc radovat.Ale auto se protahlo nad 5tis otacek, projelo se fakt fest.Cvakani sice hned nezmyzelo, ale co jsem sel vecer na nocni, tak uz bez cvakani.Asi 4dny klid.

Tak nevim ... jestli nejaky neporadek nekde ucpany...netusim.
Jinak k tomu poslednimu prispevku: me to na volnobeh necvakalo vubec, cvrkot jen podobny.... opravdu jen pri pridani plynu za jizdy, nikoli pri pridani na miste.

Kaudopadne, v mym pripade, ci take myslim, ze by bylo moudry se alespon kouknout na ten retizek vackovy hridele+kontrola rozvodu, remenice, volnobezky.
Ale musim pockat az na me prijde rada.
Pak dam zase info.

Prestalo to, nevim co si o tom myslet....

07.04.2018 21:38 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3146656
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
řemen byl slyšet jako přešponované rozvody, možnábyl i přicpaný kanál k mazání vršku(to se u těchto motorů stává) + přicpaný koš sání oleje,načaté čerpadlo mazání. - tím že jste to protáhli se tam něco uvolnilo ale myslím že se to vrátí - asi by stálo za to vyčistit vanu,koš a projít ty rozvody.

07.04.2018 21:44 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3146663
Airwind
Město: Most, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
řemen byl slyšet jako přešponované rozvody, možnábyl i přicpaný kanál k mazání vršku(to se u těchto motorů stává) + přicpaný koš sání oleje,načaté čerpadlo mazání. - tím že jste to protáhli se tam něco uvolnilo ale myslím že se to vrátí - asi by stálo za to vyčistit vanu,koš a projít ty rozvody.


Takze myslis, ze i vymenit olej+to proplachnout?
Mam v planu ty rozvody, vsechny filtry a prave i nad tim olejem jsem premyslel.

Pokud se to vrati a bude po rozvodech a toho co pisu.Tak myslis, ze by to mohlo byt olejovym cerpadlem nebo ??!
Jak tomu zabranit....jak pises o tom pricpanym kanalu na vrsek.Opravdu tomu nerozumim, takze si necham rad poradit.

07.04.2018 21:59 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3146672
luta
Město: Rosice u Brna, Auto: Touran 5t1Počet příspěvků: 303

U??vate? Poslat soukromou zprávu
uz jsem si to pustil znova na PC misto mobilu a uz ten tvuj divnej zvuk slysim. Asi bych to netocil do 5tis ot a zajel radej 100km k jruze

07.04.2018 22:03 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3146673
Airwind
Město: Most, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
luta napsal(a):
uz jsem si to pustil znova na PC misto mobilu a uz ten tvuj divnej zvuk slysim. Asi bych to netocil do 5tis ot a zajel radej 100km k jruze


Jenze tenhle zvuk mi to udelalo jen 1x
Ja osobne, mam spadeno na rozvody + retez vacek.Nemuzu si pomoct.
Neee, netocim to.

07.04.2018 22:25 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3146676
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Vzhledem ke konstrukci vany bych jí schodil a vyčistil + vyčistit sací koš,podíval se na napnutí rozvodového řemenu = ten necvaká,ale hučí (ten jsme se schodli s Patem že je slyšet), další co bych udělal je místo 5w30 tam dal 5w40 novej filte oleje.

07.04.2018 22:30 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3146677
Airwind
Město: Most, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Vzhledem ke konstrukci vany bych jí schodil a vyčistil + vyčistit sací koš,podíval se na napnutí rozvodového řemenu = ten necvaká,ale hučí (ten jsme se schodli s Patem že je slyšet), další co bych udělal je místo 5w30 tam dal 5w40 novej filte oleje.


Dobra.Necham udelat:
Rozvody i retizek vacek.Koupim olej 5w40, filtry, predtim vytahnem vanu, vycistime.
A jak se to vrati, pisu SZ a prijedu

07.04.2018 22:36 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3146678
luta
Město: Rosice u Brna, Auto: Touran 5t1Počet příspěvků: 303

U??vate? Poslat soukromou zprávu
to co slysim je asi to co pise jruze. cvakani sem neslysel.

+ zdal se mi divny zvuk te akcelerace motoru z kabiny. ale je to hodne tiche a muze to byt zkreslene mobilem.
kazdopadne je to jen subjektivni laicke porovnani s mym motorem.

a to s tim 5w40 a cistenim vany atd souhlasim. ja leju 5w40 total quartz (ale mozna pro dobrej pocit brzo prejdu na total 5w40 mc3 protoze ma acea c3 normu) a menim po 10tis km. tece z toho cernej hnus. cisteni sem nechal delat hned po koupi a az dostavim garaz tak si to vycistim znova sam.

jinak pozor: rozvody + retez vacek si priprav tak 15-18tis Kc (autorizak 18tis, prace 8,5h zbytek material). Vstriky musi ven takze rovnou muzes nechat zkontrolvovat. Rozhodne to neni levna zalezitost

07.04.2018 23:01 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3146683
Airwind
Město: Most, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
luta napsal(a):
jinak pozor: rozvody + retez vacek si priprav tak 15-18tis Kc (autorizak 18tis, prace 8,5h zbytek material). Vstriky musi ven takze rovnou muzes nechat zkontrolvovat. Rozhodne to neni levna zalezitost


No prave, rozvod vacek drahy jak.... rozpocet na opravu neni bezedny.A hlavne me ceka jeste vymena spojky.
Tak snad budu mit stesti.

Chlapi, nebude stacit se jen na ten retez vacek " kouknout " preci jen je to na retezu, to by snad melo sedet.

Ja hlavne nekdy konecem roku chci porizovat jine auto a toto nechat jen doslouzit a nechat jako druhe....neco jako tazny kun.Vite jak to myslim, s Arabskym hrebcem na frajera a s taznym na nakupy

07.04.2018 23:13 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3146684
luta
Město: Rosice u Brna, Auto: Touran 5t1Počet příspěvků: 303

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jruze mluvil o kontrole napnuti rozvodoveho remenu.

Retizek, kdyz je vytahanej, tak chrasti v jednom kuse periodicky a to si psal ze ti nechrasti. video ode me mas tak si to muzes realne porovnat. Pokud nechrasti tak bych to ja osobne nedelal. Nevim. Mozna sem sem to video nemel davat

Vymenu spojky s dvouhmotou sem taky resil. A pritom v mem pripade asi stacilo vymenit jen lozisko co se rozlitlo na milion kusu. No tak 16tis Kc pryc a origo dvouhmota se spojkou mi tu lezi v bedne jako zavazi Teoreticky bych to mohl zalit do zakladu garaze

Kazdoapdne chtel sem tim rict ze dnes uz radej bych jel nekam kde to auto znaj, nechal ho tam klidne tyden odstavene, at se vyresi zavada a nemeni se nahodile dily. V mem pripade treba se spojkou sem spechal a nebylo to pojizdne..

07.04.2018 23:25 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3146686
Airwind
Město: Most, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 23
99 Poslat soukromou zprávu
luta napsal(a):
jruze mluvil o kontrole napnuti rozvodoveho remenu.

Retizek, kdyz je vytahanej, tak chrasti v jednom kuse periodicky a to si psal ze ti nechrasti. video ode me mas tak si to muzes realne porovnat. Pokud nechrasti tak bych to ja osobne nedelal. Nevim. Mozna sem sem to video nemel davat

Vymenu spojky s dvouhmotou sem taky resil. A pritom v mem pripade asi stacilo vymenit jen lozisko co se rozlitlo na milion kusu. No tak 16tis Kc pryc a origo dvouhmota se spojkou mi tu lezi v bedne jako zavazi Teoreticky bych to mohl zalit do zakladu garaze


No hlavne at rychle dodelaji dve auta predemnou, at muzu jit hned ja

Nic tam nechrasti.A kdyby chrastilo, tak je v tom pripade snad 6lidi hluchych jak poleno, co to slyseli v realu.
Ja bych si pral to vse udelat naraz v jednom mesici.Bohuzel vyplata je za mesic jen jedna

Kazdopadne tu vanu vycistime, mrknem na saci kos, olej dam tedy 5w40, vymenim filtry, udelam rozvody.

Ale uz mi jeden typek taky rikal, ze muzu mit slabsi olej.cerpadlo....jak uz tady naznacil jruze.

No uvidime.

P.S. kolik bys chtel za dvouhmotu se spojkou?Na Cardo je za 6900 a na citroeny.eu za 7800 ... oboji Valeo

07.04.2018 23:30 - Re: Cvakání v motorovém prostoru 3146688
luta
Město: Rosice u Brna, Auto: Touran 5t1Počet příspěvků: 303

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ta spojka s dvohmotou je vytazena z meho auta po 110tis km. lozisko bylo spatne protoze prede mnou si to auto uzilo tahani karavanu jak jsem pochopil, ale urcite bych to nikomu neprodaval pac realny stav a zivotnost te dvouhmoty neznam. treba by vydrzela dalsich 100tis km a treba ani ne 50. kdo vi mam ji do zalohy. V aute mam tu komplet novou sadu od Sachs. Ale to uz jsme asi OT.

|< < 1 ... 4 5 6 7 8 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator