Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||

Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / FAP - Filtr pevných částic
|< < 1 ... 66 67 68 69
13.02.2018 13:32 - Re: FAP - Filtr pevných částic 3131642
autodiag
Město: U Olomouce, Auto: Toyota Avensis T27Počet příspěvků: 4979

U??vate? Poslat soukromou zprávu

Vybramo napsal(a):
Zivotnost tlakoveho senzoru je cca 150k km a potom mu zacina poriadne hrabat.

nevim, ale to je pravidlo snad jen u 1,6HDi..tam odchazi casto..i jinych motorizaci se meni velmi sporadicky

13.02.2018 16:24 - Re: FAP - Filtr pevných částic 3131674
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3544

Když jsem se o čidlo začal zajímat i já, protože jsem pořád s něčím nespokojený, tak se ke mě dostaly informace z příručky pro autorizovaný servis, že čidlo měnit až jako poslední, že spousta nepravostí s regeneracema se tváří jako závada čidla, ale skutečnost bývá většinou jiná. Neumím být přesnější, protože si prdlajs pamatuju, ale čidlo jsem zatím pustil z hlavy. Poslední zhovadilosti při regeneraci, když se mi regenerovalo 3x po sobě během jedný jízdy bez zastavení (asi 50km), se už po několikátý neopakovaly a regenerace byly naprosto ukázněný. Pravděpodobně za to mohla nafta. Je to docela neuvěřitelný, ale jednou (na podzim 2017) jsem neměl sebou VIF a tak jsem natankoval VERVU bez VIFu. Od natankování se mi zdálo, že motor jde klidněji (asi placebo) a to až do regenerace. Pak proběhla tahle zmatená trojnásobná, při který mi i chcípal motor na kruháčích při podřazení na dvojku. No a pak jsem zase natankoval normální EFECTU s VIF a od tý doby žádný problém. Nečíst tu poučku z příručky, už bych asi měl nový čidlo a další díru v lakomým koleni.

13.02.2018 16:36 - Re: FAP - Filtr pevných částic 3131678
autodiag

ja pridavam do plne nadrze Vervy spolecne s VIF i cerveny olej Shell do motorove pily/krovinorezu
lepsi starty,tissi chod je znat,ale nutno rict ze ja mam uplne jine vstrikovace

13.02.2018 16:58 - Re: FAP - Filtr pevných částic 3131679
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3544

Já se z nějakýho vnitřního přesvědčení bráním jakýmukoliv oleji v naftě. Vím že to minimální množství asi nic nezničí, ale "údajně" kvůli FAP filtrům nás nutí cpát do motorů "speciální" oleje bez popela ve spalinách (i přesto že hůř mažou), tak mi nějak olej do dvoutaktů v naftě moc nesedí. Já olej nespaluju v motoru, ale po výměně v kotli, tak nevím, jak by se mi tím popelem mohl ucpávat FAP a proto dávám starý dobrý Q 9000. Ale pokud si naleju olej do nafty, tak to už bych ho spaloval a protože kominík na FAPy bydlí trochu z ruky, tak se raději popelu vyhýbám.
Na druhou stranu, vstřikovačům by ten olej mohl pomáhat a ty jsou dražší než vymetání komína, ale důvěřuju slepě tomu VIFu a tak zůstávám jen u něho.

13.02.2018 17:38 - Re: FAP - Filtr pevných částic 3131683
autodiag

no samozdrejme na jednu stranu mas pravdu,jenze olej Stihll je pomerne kvalitni a je urceny pro spalovani proto vznikaji trochu jine emise,pokud vubec...filtru to neublizi rekl bych...obyc olej bych tam ovsem nenalil
s tema ruznejma specialama mame asi stejny nazor,je to jen tahani penez z lidi,uz jen proto ze olej v motoru je na mazani,ne na spalovani,samozdrejme v pripade ze je motor nebo nektery komponent jak turbina nebo vstrikovace lehce KO tak se to projevi i za filtrem...ale koukal by jsi jak se po aplikaci silneho mixu VIF+olej+Verva zlepri chod a projev motoru...
ja mam vstrikovani Denso takze taky je vyborna mazivost paliva nutnost...
co bych zase do auta nedal je jakekoliv rozpoustedlo typu aceton (ne tohle neni rejpani,je to realita - to aby se zase nejakej watch-dog nechytnul)

13.02.2018 19:05 - Re: FAP - Filtr pevných částic 3131713
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 9885

Jo já také olej do křoviňáku (teď červený protože ten tmavej v barvě zimního vifu už nemají) nedávám pokaždé ale když si vzpomenu dejme tomu ob nádrž, motorák bych tam také nedal - až po vstřiky to přimazává a co se děje od spalovacího prostoru mne moc nezajímá ale jsem přesvědčenej že neubližuje.Přidávám léta a s ničím problém není (a nedávám to tam po litrech ale menší množství - na nádrž tak max 2dl)+ vif tak 5 odměrek.
FAPu ubližuje cerin né popílek - to jen komedie EU norem a dolování peněz z kapes lidí.

16.02.2018 22:49 - Re: FAP - Filtr pevných částic 3132308
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2647

Něco o FAPu a regeneracích.
.link.

Dnes 00:21 - Re: FAP - Filtr pevných částic 3133441
Vybramo
Město: Kosice, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0 V6 HDiPočet příspěvků: 5
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
nevim, ale to je pravidlo snad jen u 1,6HDi..tam odchazi casto..i jinych motorizaci se meni velmi sporadicky

Co som si vsimol ze problem dokaze aj spravit aj slaba baterka. Sice po nastartovani alternator dobija ale senzorom zahrabe uz na zaciatku.

Predvcerom som vymenil baterku v mojej c5 3.0 HDI a 3 chybicky zazrakom pomyzli (example : p0017 synchronize time to long, dlhy start a este daco nepametam si ) . (system pocas vymeny dostaval stavu) Samozrejme moj milasek itak ide do servisu na poriadnu kontrolu vymenu rozvodov etc

|< < 1 ... 66 67 68 69

Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  

Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator