Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: FAP - Filtr pevných částic
hippo c.
03.08.2018 20:23 - Re: FAP - Filtr pevných částic
99
Zdravím všechny.
Prosím zkušenější o radu. Naše C5 break 1.6HDi 2006 neprošla emisemi z nadměrné kouřivosti. Prý asi DPF zanesený. Pravda, sem tam (ne příliš často) se ukázalo "depolution system faulty".
Tak jsem vyndal DPF, odvezl na vyčištění do DPF24, a na diagnostiku do Citroenu, aby vyresetovali stav a ptal jsem se, kolik je tam aditiva. Prý nastavili DPF, aditiva prý 3 litry (později mi mechanik PSA říkal, že to je plná nádržka). Smazali chybu žhavení, ta prý vyskakuje u skoro každého auta.

Druhý den jedu na ME, problém, auto má opět závadu žhavení (startovalo i v zimě naprosto bez problémů), ale např. i nezávislého topení, které auto nemá, a kouřivost se nezlepšila. Prý ten systém nefunguje. Snažím se obměkčit technika, asi na 12. pokus hodnoty prošly. Dal mi známku, ale opakoval, že ten systém prý nefunguje.

To celé spustilo to, že teď pravidelně po každém startu pípne displej a ukáže se "Particle system aditive level too low" (nebo nějak podobně) a "depollution system faulty".
Někde tady jsem se dočetl, že nádržka na aditivum je vlevo vzadu v podkolí. Tak jsem si řekl, že se podívám. A jaké překvapení, žádnou nádržku jsem nenašel, jen uchycenou hadici s koncovkou, viz foto.

EDIT už jsem našel fotky od jumepa, to je jen na nalévání, jdu rekognoskovat dál...

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator