Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / FAP - Filtr pevných částic
1 2 3 4 ... 77 > >|
12.11.2007 19:04 - FAP - Filtr pevných částic 167846
Jirin
Město: Náchod, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Nevíte, kdo umí obejít filtr FAP a odpojit celou jednotku vstřikující aditiva? Muže se lít do nádrže spolu s naftou přípravek pro lepší spalování nebo to tam radši nelít?

12.11.2007 20:23 - Re: FAP - Filtr pevných částic 167847
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
Fap filter sa da obist nejakymi odpormi zapojenymi namiesto cidla kotrolujuceho prechodnost filtra. Aditivum sa riesi tak, ze sa do nadobky doplni len obycajna nafta. Uz som to skusal dat urobit ale nedarilo sa, tak sme to vzdali, ako sa neskor ukazalo motor mal este dalsie poruchy. Mozno teraz po ostraneni poruch by to fungovalo. Myslim si vsak ze je lepsie investovat do filtra (da sa kupit za nejakych 10 tis repasovany alebo nejaka chemia na jeho vycistenie) a auto mas ok. Ale ak mas problem s Fap tak to bude asi suvisiet s tym turbom co pises v clanku "porucha". Takze najskor by si mal vyriesit turbo.


08.10.2008 19:15 - Re: FAP - Filtr pevných částic 167848
tomikm
Město: Tabor, Auto: Toyota Auris TS hybridPočet příspěvků: 443

99 Poslat soukromou zprávu
Něco k pousmání: V inzerci na C5clubu nabízí uživatel "inzertat" k prodeji 2,2HDi a mimo jiné ve výbavě auta uvádí:"filtr pevných částic - vhodné pro alergiky". Docela mi to zvedlo náladu

09.10.2008 06:55 - Re: FAP - Filtr pevných částic 167849
Růža
Město: Horažďovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 281

99 Poslat soukromou zprávu
Osobně bych FAP nevyřazoval. Je s ním určitě spojeno víc věcí v motoru, bál bych se potom také měření emisí a ty ceny repasovaných filtrů už nejsou takové vůči ceně auta a vydrží ti dalších 80 000 - 120 000 km. Zatím jsem neslyšel o nikom, kdo by ho vyřadil a oficiálně to asi nedělá nikdo.
Jinak značkové aditivum do nafty se nemusíš bát přidávat. Já tam dávám VIF, ale nějaký výrazný rozdíl nepozoruji.

09.10.2008 10:17 - Re: FAP - Filtr pevných částic 167850
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Par lidi uz FAP vycistilo horkou wapkou, dolilo aditivum a jezdi dal.

tomikm: Nojo, fap a pilovy filtr, jedno a to same )

15.11.2008 18:42 - Re: FAP - Filtr pevných částic 167851
Juráš
Město: Pelhřimov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 19
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny kdo mají problémy s FAP filtrem. Vzhledem k tomu že jsme koupili našeho vitamína (C5) se 126 tisíci na tachometru dalo se očekávat že se Fapík ozvejiž velmi brzy. Přesto se ozval až za 6 tisíc km navíc. Tento týden to píplo a DEPOLUTION SYSTEM FOULTY svítilo na displeji a příslošná kontrolka také. Po několika diskuzích kam zajet na diagnostiku a za kolik, co by to mohlo být jiného než Fapík atd. jsem vylučovací metodou dospěl k závěru, že radu s vyčištěním FAPu vyzkouším horkou WAPkou. Dnes jsem to celé po ránu rozhodil cca 1,5 hod. Pak jsem jel na WAP s horkou vodou (měla by mít více než 60 st.). Před samotným procesem mytí jsem ještě profoukal filtr tlak. vzduchem. Kominík sice hadr, ale první operace myslím dobrá. Horká voda udělala filtru zcela jistě dobře, protože prokouknul. Chvíli se z něj valila černota černá ale cca 5 min. stačilo na to aby byla vidět zázračná síla horkých lázní. Následoval zase tlakový vzduch (velmi dobrá volba) a dosušení už doma v garáži horkovzdušnou pistolí. Složení těch všech dílů zase do funkční podoby trvalo cca 1,5 hod. Jsem puňa tak mažu, čistím a v mezi pauze jsem stihl i oběd (dost se to ženě podařilo). Výsledek - nastartuji a kontrolka svítí a zlověstné pípnutí se zase ozvalo. Podla všech teorií žádná panika. Vyjel jsem z garáže protočil motor na 2 tisíce vypnul a šel zamknout garáž. Další nastartování motoru cca za 1 min. Standartní postup při startu a světe div se počítač načetl všechny své údaje tak jak měl a hlavně chtěl. Kontrolka zhasla zlověstný zvuk se již neozval. Ujel jsem cca 20 km. Auto se chová tak jak má, motor se mi zdá malounko lepší, ale to asi tou radostí. Ani po delší zastávce žádná změna co se týká špatných hlášení. Doufám, že si je mě nᚠvitamín neschoval. Závěrem bych chtěl říci že mě celý tento proces stál cca 4 hod. práce vč. teoretických příprav, a cca 150 Kč protože jsem musel zakoupit 5 litrů nafty do WAPky. Pokud by měl kdokoli nějaký dotaz k postupu prací rád odpovím, bohužel jsem ale neudělal ani jedno foto. Myslím si, že tzv. repasy fitrů vypadají podobně, záležet bude na počtu ciklů, které se stím dají udělat a kolik to "vydrží" dalších ujetých km - to snad taky jednou dozvím. Z toho co jsem viděl a jako technik jsem byl schopen získat informací věřím že se FAPík dlouho neozve. Mějte se.

22.11.2008 14:49 - Re: FAP - Filtr pevných částic 167852
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
k tomuto len jedna jedina vec, doplnit aditivum a napr. u Martina v Olomouci nechat znulovat stavy. A jedna dost dolezita drobnost, vo fape sa zachytava spalena cast aditiva ktora je silne karcinogenna, cize vsetka ta voda z fapu by mala byt zachytavana a likvidovana inak ako do kanala, preto to ziaden znackovy servis nerobi a francuzi vyzaduju vratenie stareho filtra

22.11.2008 14:54 - Re: FAP - Filtr pevných částic 167853
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
a este jedna vec, vyradenie fapu sa da spravit aj v elektronike kde sa preprogramuje riadiaca jednotka ze tam fap neni, potom treba vymontovat filter z vyfuku a o aditivum sa viac nestarat, osobne si ale myslim ze motor je stavany na ten odpor fapu a malo by sa to aj precipovat potom ... ja by som ale fap nevyberal, aspon za mnou nezostava dymova clona, samozrejme pokial mi ju nespravi bufik, v ktorom musim vymenit horak www.jumep.com/c5/bufik

27.11.2008 23:57 - Re: FAP - Filtr pevných částic 167854
Jindra
Město: Ostrožská Lhota, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem taky zkusil "vypláchnout" FAP když si na něj po koupi auta stěžoval palubní počítač. Horká wapka je nezbytnost "mají ji tam, kde myjí motory". Hodně jsem s tím váhal, zvažoval všechna pro a proti, ale když jsem FAP vymontoval a přijel s ním na to "pracoviště" potěšil mě člověk co se na nic neptal a konstatoval že tam s tím jezdí servisáci od "xxxxxxxx". Filtr vypadal jako nový a evidentně si to "zatím" myslí i můj citrón. Ale podle toho co z toho filtru vyteklo a toho co jsem se o této problematice dočetl, se také domnívám, že se dlouho neozve "snad " Pokud tomu bude jinak, určitě sem napíšu, protože jen díky tomuto fóru a návodu, který jsem zde nalezl jsem se do toho pustil. I kdyby ten FAP nevydržel dalších 140 tisíc, ten pokus za to podle mě stál. Už jsem podle návodu v tomto fóru demontoval a opravil převodovku tachometru a Fap, a to mám to auto měsíc. Doufám, že to takto nebude pokračovat a že nebudu jen opravovat .

09.01.2009 16:52 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386478
Herulinka
Město: Nezvěstice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 197

99 Poslat soukromou zprávu
Netušíte někdo, FAP filtru se může říkat eger- ventil? Tenhle pojem mám od mechanika, který C5tky dělal...

09.01.2009 17:12 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386479
Růža
Město: Horažďovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 281

99 Poslat soukromou zprávu
FAP filtr je ve výfukovém potrubí a slouží k zachycování sazí.
EGR ventil je je většinou někde u přívodu sání do motoru a slouží k recyrkulaci výfukových plynů. (Část výfukových plynů se vrací zpět do sání).
EGR ventil má každé HDI, FAP filtr jenom některé.

09.01.2009 21:33 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386488
Herulinka
Město: Nezvěstice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 197

99 Poslat soukromou zprávu
Díky, řešíme teď, proč se při jízdě dostane motor jen na 2500 otáček a výš ne a onen zasvěcený člověk říkal, že by to mohl působit právě tenhle ventil. Podle všeho, co jsem tu četla, si myslím, že FAP filtr nemám, ale zjistit to nechám až zítra.

09.01.2009 21:37 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386489
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak to si pozri ako mas nastavene plynove lanko
snimac sa nachadza v motorovom priestore a da sa k nemu dobre dostat po vybrati filtra, a onen zasveceny clovek neni teda vobec zasveceny
ak by to bol fap alebo egr uz davno mas nejaku chybovu hlasku

09.01.2009 21:41 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386490
Herulinka
Město: Nezvěstice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 197

99 Poslat soukromou zprávu
Chybovou hlášku samozřejmě mám, to jsem tu ani nepsala, protože mi to přijde logické, píše to "porucha volného vývodu plynu" (mám to holandsky a ta hláška v manuálu vůbec není, tak jsem si to nechala přeložit). Pravda je, že lanko se mi zdálo trochu méně reagující než v mém Saxu, ale jiné auto, jiné lanko...

09.01.2009 21:43 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386491
Herulinka
Město: Nezvěstice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 197

99 Poslat soukromou zprávu
Herulinka napsal(a):
Chybovou hlášku samozřejmě mám, to jsem tu ani nepsala, protože mi to přijde logické, píše to "porucha volného vývodu plynu" (mám to holandsky a ta hláška v manuálu vůbec není, tak jsem si to nechala přeložit). Pravda je, že lanko se mi zdálo trochu méně reagující než v mém Saxu, ale jiné auto, jiné lanko...

S autem jsem zatím jela jen jednou, ale řekla bych, že ta hláška a gong se objevila vždy při rozjíždění, snaze o prudší sešlápnutí plynového pedálu.

09.01.2009 21:44 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386492
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zmen si jazyk na anglictinu a potom sem daj hlasku a nedavaj si to prekladat, anglicka hlaska bude jednoznacnejsia

09.01.2009 21:48 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386493
Herulinka
Město: Nezvěstice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 197

99 Poslat soukromou zprávu
K tomu jsem se ještě nedostala, zatím se na to umím akorát dívat a kochám se tím úžasným prostorem a komfortem. Ale budu to muset nějak vyřešit, přece jen holandština není zrovna moje parketa

09.01.2009 21:52 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386494
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
.link.

strana 53, kedtak chod premrznut a posli hlasku

09.01.2009 22:00 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386495
dr.ada
Město: Kdyně,Hluboká, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 52
99 Poslat soukromou zprávu
ahoj,tento problém v současné době řeším, mám tám navolenou němčinu( je mi blízká) a hlásí mi to přímo vyčisti výfuk (abgassreinigung), začal jsem váhou vzduchu, po výměně se mi všechny kontrolky zhasly a po ujetí cca 40km byl problém opět zde, tak jsem šel dál a ptal jsem se známích po servisech a bylo mi doporučeno se podívat na Fap filtr, jenže neoriginál se nedá sehnat, je tu několik variant buď sehnat starší( riziko nikdo neví kolik to má najeto) nebo koupit nový cca 19.102,-CZK bez DPH nebo repasovaný za 8.400,- CZK bez DPH ceny jsou ze dne 8.1.09 firma APM a další varianta je propláchnout ho jak to provedl Jurᚠ- po této sobotě budu chtřejší jdu metodou vody a WAP - dám vědět jak jsem dopadl

09.01.2009 22:01 - Re: FAP - Filtr pevných částic 386496
Herulinka
Město: Nezvěstice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 197

99 Poslat soukromou zprávu
Což o to, ale ometat 15 cm sněhu už se mi dneska vážně moc nechce ale zítra musím, tak to udělám najednou a uvidíme, jestli mu nezamotám hlavu ještě víc

1 2 3 4 ... 77 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator