Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Informační zprávy palubního počítače / Suspension system faulty
|< < 1 2 3 4 5 ... 7 > >|
26.05.2013 21:03 - Re: Suspension system faulty 2583024
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Včera jsem se srazil v jedněch autopotřebách s majitelem C5II co sháněl hydr.kapalinu prodavačka v ruce zelenou- pán zamítal a protože jinou neměli povídám mám doma ale museli bychom jet ke mě - pán na to že si sjede do Citroenu - tak jsem si říkal že se vnucovat nebudu na asi lepší plná než 1/2 - tedy cena

20.12.2013 17:43 - Re: Suspension system faulty 2648120
vasa
Město: Osečná, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 78

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Chtěl bych poprosit o radu. Pětka teď chudinka delší dobu stála nevyužitá v garáži, dneska jsem s ní jel cca 2x30km. Během jízdy mi vyběhla tahle hláška (+chyba výškové korekce xenonů). Dojel jsem, říkal jsem si, že jen blbne elektrika. Když jsem se po 2h vrátil, zadek seděl na zemi, předek ok. Po nastartování opět hláška, tlačítka nereagovala (hláška "request not granted"). No musel jsem jet, zadek trochu poskakoval, během cesty kontrolka "service" zhasla, po příjezdu domů jsem auto normálně přizvednul abych zajel do garáže. Všecko OK.

Předpokládám tedy problém se zadním korektorem, může být zatuhlý? Mám ho třeba zkusit vyndat a rozhýbat, může to pomoct? Nebo na to nesahat a doufat... Nebo radši objednat novej ?

A kdybych ho chtěl vyndat, odpojit předtím radši baterku, nebo klíďo rovnou? Mám před sebou delší cestu na Slovensko, tak to chci mít v cajku... Díky moc za radu a všem krásné a klidné svátky

20.12.2013 17:59 - Re: Suspension system faulty 2648122
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
kup novy, presrobuj

20.12.2013 18:21 - Re: Suspension system faulty 2648125
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
kup novy, presrobuj


Ještě si zapamatuj jak tam je - jak ho otočíš tak si to dělá co chce - páčka směřije vždy dolů,jinak aku by jsi odpojovat nemusel,ale je to lepší aby ti to náhodou nespadlo na hlavu
Jeden šroubek na 8. klíček a 10 plochou na vyháknutí z kloubku a dej si pozor a si nepřihneš ten držák na stabilizátoru - změnil by sis nastavení výšky.

23.12.2013 10:23 - Re: Suspension system faulty 2649235
vasa
Město: Osečná, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 78

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
vasa napsal(a):
... během jízdy mi vyběhla tahle hláška (+chyba výškové korekce xenonů). Dojel jsem, říkal jsem si, že jen blbne elektrika. Když jsem se po 2h vrátil, zadek seděl na zemi, předek ok. Po nastartování opět hláška, tlačítka nereagovala (hláška "request not granted"). No musel jsem jet, zadek trochu poskakoval, během cesty kontrolka "service" zhasla, po příjezdu domů jsem auto normálně přizvednul abych zajel do garáže. Všecko OK...

Tak mám po diagnostice, a tím také zajímavý oříšek pro zdejší mozky

Ráno příchod k autu, předek v nejvyšší poloze, zadek zcela na zemi Hlášky žádné, dorovnalo výšku, odjezd do servisu. Cestou bez závad do chvíle, než jsem použil ostřikovač (!), ihned suspension faulty (+výška a natáčení xenonů).
Při příjezdu k servisu zadek zase spadlej. A diagnostika:
* snímač natočení volantu (to je normálka),
* přední korektor výšky,
* chyba komunikace s jednotkou pérování

No mechanik na to koukal jak jójo... Pérování na tlačítka nereagovalo, pojistka 40A (nebo tak nějak) ok, diagnostikou šlo ovládat výšku předku, zadku nakonec taky - a v tu chvíli hlášky zmizely a vše v normálu...

Takže shrnutí: ostřikovač vyvolá chybu pérování, kdy se hlásí chyba komunikace s jednotkou pérování a chybějící signál z předního korektoru, čerpadlo funguje, předek udržuje výšku normálně a zadek padá

Nějaké nápady?
(Já tipuju: 1) prodřený či překousaný kabel k motorku ostřikovače, čímž dojde ke zkratu na kostru a chybě v bsi, nebo 2) nějaký problém v modulu pod volantem s pravou páčkou, ale jak by to souviselo s Hydractivem )

23.12.2013 11:11 - Re: Suspension system faulty 2649239
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vymen oba vyskace a neries to ... nad cim uvazujes
ak je zly vyskac - nedovoli ti to menit vysku, lebo nevie v akej polohe sa nachadza, ked sa s nim relativne pohne tak chvilu ide

moze byt este zatecena voda v konektore bhi, alebo predraty drat, co skontrolujes lahko

ak by bola poistka - tak nejde bhi

nekombinuj, lebo prekombinujes a vymenis polku auta pre nic za nic
(to ze to vyhodi pri ostrekovacoch je len ze po zbernici prejdu nove data a potom sa to spamata)

23.12.2013 11:24 - Re: Suspension system faulty 2649241
vasa
Město: Osečná, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 78

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
vymen oba vyskace a neries to ... nad cim uvazujes
ak je zly vyskac - nedovoli ti to menit vysku, lebo nevie v akej polohe sa nachadza, ked sa s nim relativne pohne tak chvilu ide

moze byt este zatecena voda v konektore bhi, alebo predraty drat, co skontrolujes lahko

To že nejde měnit výška chápu. Ale proč padá zadek a předek drží a přitom diag hlásí špatný přední výškáč
Asi začnu od kabelů a pak ty výškáče no

23.12.2013 11:48 - Re: Suspension system faulty 2649246
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja by som vymenil vyskace oba, ked vieme ze zadok lahne a predok bol v diag a pozrel konektor na bhi

23.12.2013 12:50 - Re: Suspension system faulty 2649255
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ja by som vymenil vyskace oba, ked vieme ze zadok lahne a predok bol v diag a pozrel konektor na bhi


No každá rada drahá - stejně jede tu svou - ten zadek bych řešil jako poslední - začal bych výměnou př. korektoru a věřím že to bude stačit(je otázka za jak dlouho ten zadek spadne - jestli tak rychle jako se mění výška tak i z. korektor,jestli za dlouho tak je to shoda náhod a pouští pístnice)- ostřikovače ? no spíš jen hladiňák a ten to spustí jak píšeš.
A nechápu větu mám po diagnostice? nehrál si na průzkumníka se svou diag a nekoukal tam?

23.12.2013 13:16 - Re: Suspension system faulty 2649262
vasa
Město: Osečná, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 78

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
A nechápu větu mám po diagnostice? nehrál si na průzkumníka se svou diag a nekoukal tam?

Byl jsem s tím dneska na diagnostice v citroenu Sám sice o autech taky něco vím, ale nehrabu do toho, čemu nerozumím...

Teď jsem byl náhodou v garáži, zadek je úplně spadlej už asi 3h po jízdě Při zvedání po otevření dveří to nějak divně "pšouklo", ufouklo, někde u zadku mi to připadalo. A když zadkem zahoupu tak, že si stoupnu na kouli, tak to v tom nějak pofukuje, jako když to "dejchá" - nevím třebo to je normální, ale předek to nedělá.

23.12.2013 14:56 - Re: Suspension system faulty 2649292
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
prepady a manzety su tam ok?
ak ten zadok pada stale tak to bude klasicky niekde tesnenie na piestnici prepustat

23.12.2013 16:03 - Re: Suspension system faulty 2649303
vasa
Město: Osečná, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 78

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
prepady a manzety su tam ok?
ak ten zadok pada stale tak to bude klasicky niekde tesnenie na piestnici prepustat

No, nevím, auto s hydrou jsem nikdy sám neopravoval... Obě zadní ramena pod pístnicema jsou hodně mokrý, ale v tomhle počasí to může bejt i voda, i když to vypadá trošku mastný a do žluta... nicméně manžety na pístnicích taky mokrý, a kolem levý pístnice na konci tam jak je koule to dělá malý bublinky, takovou jako pěnu. A zadek padá v řádu minut, do 10min je skoro na dorazech

Může ta případná netěsnost dělat tu hlášku?
(Asi bych měl přejít do jinýho vlákna...)

23.12.2013 16:13 - Re: Suspension system faulty 2649305
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ziadnu hlasku to neda, kup tesnenia manzety vyskace a daj si to vymenit

23.12.2013 19:22 - Re: Suspension system faulty 2649386
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vasa napsal(a):
No, nevím, auto s hydrou jsem nikdy sám neopravoval... Obě zadní ramena pod pístnicema jsou hodně mokrý, ale v tomhle počasí to může bejt i voda, i když to vypadá trošku mastný a do žluta... nicméně manžety na pístnicích taky mokrý, a kolem levý pístnice na konci tam jak je koule to dělá malý bublinky, takovou jako pěnu. A zadek padá v řádu minut, do 10min je skoro na dorazech

Může ta případná netěsnost dělat tu hlášku?
(Asi bych měl přejít do jinýho vlákna...)


Má to auto tlačítko sport? Jak to péruje? To že padá zadek je na 90% těsnění , jestli se zhoršilo pérování mohl si prorazit membránu v kouly(jestli jsi jel s autem na dorazech tak to nemusely přežít pístnice(nepravděpodobné).Předpokládám že LDS je tam dost a za jízdy to drží vejšku jak má tak by mělo stačit přetěsnit pístnice,jestli jsi jel v nejvyšší poloze tak by mohl být problém jak s koulema tak s pístnicemi,a ten přední korektor vyměň stejně.Zvedni to v garáži nahoru- povol si víčko od nádobky - odpoj přepady od pístnic(ty přepady sveď donějakých skleniček a do manžet nějaké hadíčky a do jiných skleniček - ráno nebo až to sleze skontroluj kolik je u zadních pístnic LDS - tak poznᚠkterá pouští (většinou P.Z.)

23.12.2013 20:00 - Re: Suspension system faulty 2649398
vasa
Město: Osečná, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 78

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Má to auto tlačítko sport? Jak to péruje? To že padá zadek je na 90% těsnění , jestli se zhoršilo pérování mohl si prorazit membránu v kouly(jestli jsi jel s autem na dorazech tak to nemusely přežít pístnice(nepravděpodobné).Předpokládám že LDS je tam dost a za jízdy to drží vejšku jak má tak by mělo stačit přetěsnit pístnice,jestli jsi jel v nejvyšší poloze tak by mohl být problém jak s koulema tak s pístnicemi,a ten přední korektor vyměň stejně.Zvedni to v garáži nahoru- povol si víčko od nádobky - odpoj přepady od pístnic(ty přepady sveď donějakých skleniček a do manžet nějaké hadíčky a do jiných skleniček - ráno nebo až to sleze skontroluj kolik je u zadních pístnic LDS - tak poznᚠkterá pouští (většinou P.Z.)

Sport to nemá. Pokud to funguje tak za jízdy výšku drží, v nejvyšší poloze jsem nejezdil, jel jsem pár km se spadlým zadkem, snažil jsem se opatrně. Péruje to celkem normálně, nemám to s čím porovnat... Ale už když to u Vás bylo na Z ramenech asi před rokem, tak jste hodnotil zadek že péruje hůř.

Na tuhle operaci bohužel nemám dílnu, nevejdu se tam... A stejně teď přes svátky neseženu díly. Nechám to až na leden.

20.02.2014 14:04 - Re: Suspension system faulty 2670494
vasa
Město: Osečná, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 78

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ja by som vymenil vyskace oba, ked vieme ze zadok lahne a predok bol v diag a pozrel konektor na bhi

jumep napsal(a):
ziadnu hlasku to neda, kup tesnenia manzety vyskace a daj si to vymenit

jruze napsal(a):
Zvedni to v garáži nahoru- povol si víčko od nádobky - odpoj přepady od pístnic(ty přepady sveď donějakých skleniček a do manžet nějaké hadíčky a do jiných skleniček - ráno nebo až to sleze skontroluj kolik je u zadních pístnic LDS - tak poznᚠkterá pouští (většinou P.Z.)

Tak mám opraveno, a zde dávám info pro ostatní s podobnými problémy:
1) hlášku 'Suspension system faulty' mi dělal vadný korektor výšky (vyměněny oba), s ostřikovačem to nesouviselo, byla to asi jen neuvěřitelná náhoda (a to hned 2x )
2) padající zadek byl zaviněn tekoucí pravou zadní pístnicí (během pár desítek minut natekly 2 deci) - prolezl jsem místní návody, vyzkoušel a zjistil problém, nechal přetěsnit, auto drží jak zamlada

... a teď to hlavní

3) jumep má vždycky pravdu
4) jruze má taky vždycky pravdu a tímto mu navíc děkuji za tu opravu

07.08.2016 16:24 - Re: Suspension system faulty 2979892
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj priatelia.

Stala sa mi na mojej X7 taká vec. cca pri 21 000 km sa mi na diažnici rozsvietila kontrolka SERVICE + hláška Suspension faulty. Mal som to domov ešte asi 600 km, tak som na nič nešahal a išiel ďalej. cca po dvoch minútach sa hláška stratila. Na druhý deň som mal ís na prvú garančku, tak som im tam povedal, že sa stalo to a hento a nech sa na to pozrú. Keď som si preberal auto, tak mi povedali, že diagnostika nič nenašla. Že sa chyba zrejme zmazala z pamäte novým štartom. Dnes ako som išiel zase do Nemecka, tak približne na tom istom mieste sa mi stalo to isté, hláška na dve minúty a potom zase zmizla. Auto normálne funguje... Mám sa tým zaobera? Alebo si to len občas pripomenie, že je to tam namontované?

07.08.2016 17:51 - Re: Suspension system faulty 2979934
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
skontrolovat v logu co to bolo (na to tam ten log je)
bud blbne vyskac alebo nieco s BHI (mal som pripad ked bol ten tenky ovladaci dratik predraty a obcas sa oprel o kostru)

07.08.2016 19:34 - Re: Suspension system faulty 2979950
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Auto je tri mesiace staré, tak by som to na predraný drátik nevidel. O týždeň chcem da namontova ažné, tak sa na to popýtam. Ďakujem

07.08.2016 20:02 - Re: Suspension system faulty 2979975
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jo, potom som si uvedomil ze to mas nove, trvaj na tom ze to chces zdiagnostikovat a relativne by som hladal iny servis, log kde sa zaznamenavaju aj tieto udalosti sa pouziva uz od faceliftu

|< < 1 2 3 4 5 ... 7 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator