Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Problém s výškou na zadní nápravě
|< < 1 2 3 4 5 6 ... 9 > >|
31.07.2012 07:32 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 2496206
mlma
Město: Vítkov, okres Opava, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 7
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
kto ti to robil tu napravu?
predok a zadok su 2 okruhy ktore nemaju na seba vplyv ...

ono ako to teraz zmakklo si myslim ze mas len dojem z toho taky ...


Opravu nápravy mi dělal D.Matějka z Frýdku-Místku (kontakt jsem našel na CCCA).

Nedalo mi to a od subjektivního pocitu jsem přešel k měření. Změřil jsem výšku mezi nejvyšším místem blatníku od země na předku a zadku. V klidu to bylo na obou místech stejně vysoké. Při zatížení (řidičem) byl zadek o 1 cm výš. Ještě to párkrát proměřím po projetí delší trasy.

Jinak mezera mezi kolem a blatníkem je cca 9cm v klidu, což asi bude moc, takže to bude chtít seřídit.

31.07.2012 07:36 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 2496207
mlma
Město: Vítkov, okres Opava, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 7
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Dodám že šrouby ve stabilizátoru mají trochu vůle a jestli byly předtím k jedné straně a po opětovné montáži v druhé tak to může udělat 3.-4. cm . Jinak o vejšku se starají korektory a ty koule a jejich stav vejšku neovlivní - jen kvalitu pérování.


Ale když je to v klidu na obou nápravách stejně vysoké a až po zatížení je rozdíl na zadní nápravě, tak by to uložením stabilizátoru asi nemělo být, ne? Nemůže být tedy problém s korektorem?

31.07.2012 12:21 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 2496227
tomikku
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 308
99 Poslat soukromou zprávu
jaký mᚠrozměr gum?
jestli mᚠ195/65 R15 tak mezi zemí a bodem pro umístění heveru před zadním kolem bys měl mít 16-17 cm výšku.

31.07.2012 12:43 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 2496228
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mlma napsal(a):
Ale když je to v klidu na obou nápravách stejně vysoké a až po zatížení je rozdíl na zadní nápravě, tak by to uložením stabilizátoru asi nemělo být, ne? Nemůže být tedy problém s korektorem?


ano - je to problem s korektorom, ktory je bud nenamazany, uvolneny alebo proste zodraty a zle meria vysku

31.07.2012 17:03 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 2496244
Mahony
Město: Praha-Lhotka, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 373

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No já mam asi podobnej problém kterej sem si zřejmě způsobil svojí blbostí.Parkoval jsem u kámoše pod přístřeškem a abych neurval anténu o střechu pustil jsem auto na zem.Mezitim mi naplnili kufr báglama a kytarama až po strop a navíc aby jsme se vešli všichni tak do zadu si sedli 4 lidi + 1 vpředu a já takže celkem 6 Vyjel jsem zpod střechy a zapnul zvedání do normální polohy,zadku to chvilku trvalo ale zvednul se.Ale od tý doby je zadek dost tvrdej.Mohl se mi tam ten korektor nějak pootočit nebo tak něco?Nevim jestli je to moc vysoko nebo nízko na pohled to nějak neni poznat.Jinak všechno funguje nahoru dolu normálně ale je to tvrdý jak prase.

31.07.2012 17:38 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 2496245
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mahony napsal(a):
No já mam asi podobnej problém kterej sem si zřejmě způsobil svojí blbostí.Parkoval jsem u kámoše pod přístřeškem a abych neurval anténu o střechu pustil jsem auto na zem.Mezitim mi naplnili kufr báglama a kytarama až po strop a navíc aby jsme se vešli všichni tak do zadu si sedli 4 lidi + 1 vpředu a já takže celkem 6 Vyjel jsem zpod střechy a zapnul zvedání do normální polohy,zadku to chvilku trvalo ale zvednul se.Ale od tý doby je zadek dost tvrdej.Mohl se mi tam ten korektor nějak pootočit nebo tak něco?Nevim jestli je to moc vysoko nebo nízko na pohled to nějak neni poznat.Jinak všechno funguje nahoru dolu normálně ale je to tvrdý jak prase.


korektor hlida jen vejsku-nikoli tvrdost.Tohle by vypadalo na koule i kdyz nevim proc by kvuli tomuhle meli odejit,nicmene je to podle mne koulema ne korektorem nebo nastavenim(pokud je auto v rovine-neni zadek moc dole,nebo nahore)

31.07.2012 17:54 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 2496250
Mahony
Město: Praha-Lhotka, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 373

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ježiš nestraš mě s koulema ty maj najeto 20tis km No já to právě myslel tak že ten zadek to drží asi moc vysoko,když dᚠvejšku do 40km/h tak to taky přeci péruje dost tvrdě a takovej z toho mam pocit,ale jenom na tom zadku.Neni to zas tak uplně tvrdý jako když rupne koule.No asi tě někdy navštívim před barákem se mi pod tim ležet nechce a ještě bych si to pustil na škebli

31.07.2012 18:28 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 2496251
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
no, myslim aj ja ze to ma nieco s gulami ... ak teda neprdli loziska v ramenach

31.07.2012 19:25 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 2496267
Mahony
Město: Praha-Lhotka, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 373

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak mi to nedalo a šel jsem to vyfotit (v profilu kategorie C5 výška) Koukněte na to odborným okem jestli se vám ta výška zdá normální já nevim.Kdyžtak můžete porovnat i se staršíma fotkama v profilu.Sem z toho volaký zmetěný

31.07.2012 19:56 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 2496270
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Pokud ho porovnám s tímhle .link. tak se ti výška zadku vůbec nezměnila.
zadek se mi zdá sice o malinko výš než je správně, ale i na té staré fotce.

31.07.2012 20:18 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 2496273
Mahony
Město: Praha-Lhotka, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 373

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No tak teď už jsem z toho úplně ještěr.Byl jsem ted auto přeparkovat a jak jsem zastavil tak to cvičilo nahoru a dolu asi 20 sekund,ale vepředu Tak já se zaměřoval na zadek a problem bude asi vpředu.Ted už to nebudu řešit zejtra jedu na dovču,ale pak ty vejškáče asi nechám vyměnit oba dva a pak se uvidí.

31.07.2012 20:41 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 2496275
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mahony napsal(a):
No tak teď už jsem z toho úplně ještěr.Byl jsem ted auto přeparkovat a jak jsem zastavil tak to cvičilo nahoru a dolu asi 20 sekund,ale vepředu Tak já se zaměřoval na zadek a problem bude asi vpředu.Ted už to nebudu řešit zejtra jedu na dovču,ale pak ty vejškáče asi nechám vyměnit oba dva a pak se uvidí.


No ty vejškáče bych vyměnil raději hned než budeš na dovče řešit to že auto na zemi a chybové hlášky-nehledě že by mohlo dostat za uši BHI.(vyměněné je mᚠza pár minut)

31.07.2012 20:51 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 2496277
Mahony
Město: Praha-Lhotka, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 373

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Já s tim autem na dovču nejedu takže v pohodě,pak bych se ti kdyžtak ozval až se vrátim jestli bys mi to udělal a i nějak přesně nastavil tu výšku.Omlouvám se za OT kdyžtak mě smažte (né v pekle)

12.11.2012 20:49 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 2521308
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Včera jsem naložil do kufru 3 pytle zeminy (cca 60 kg). Zadek poklesl, po zapnutí klíčku se srovnal do normální poloha. Doma po vyložení zadek se zdvihl a pak se srovnal do normální polohy. Asi za 2 hod. jsem jel ještě něco nakoupit. Zadek v normální poloze ale vůbec nepéroval. Přitom na ruční příkaz bez problémů šlo auto nastavit do jakékoliv polohy. Diag. nekázala žádné závady, krokování v pořádku, testy všech členů v pořádku, kapalina v pohodě, mechanické regulátory v pořádku. Nakonec jsem v diag zadal snížení tlaku. Po proběhnutí akce vozidlo v pořádku, zadek péruje jak má a vozidlo se zdá mírně měkčí a houpavější. Dnes najeto asi 450km bez problémů, posledních 120 km jsem měl v kufru asi tak 80 kg brambor a žádný problém. Napadá vás důvod proč zadek vůbec nepéroval?

12.11.2012 22:32 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 2521334
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vseved napsal(a):
Včera jsem naložil do kufru 3 pytle zeminy (cca 60 kg). Zadek poklesl, po zapnutí klíčku se srovnal do normální poloha. Doma po vyložení zadek se zdvihl a pak se srovnal do normální polohy. Asi za 2 hod. jsem jel ještě něco nakoupit. Zadek v normální poloze ale vůbec nepéroval. Přitom na ruční příkaz bez problémů šlo auto nastavit do jakékoliv polohy. Diag. nekázala žádné závady, krokování v pořádku, testy všech členů v pořádku, kapalina v pohodě, mechanické regulátory v pořádku. Nakonec jsem v diag zadal snížení tlaku. Po proběhnutí akce vozidlo v pořádku, zadek péruje jak má a vozidlo se zdá mírně měkčí a houpavější. Dnes najeto asi 450km bez problémů, posledních 120 km jsem měl v kufru asi tak 80 kg brambor a žádný problém. Napadá vás důvod proč zadek vůbec nepéroval?



Buď ložiska v ramenech nebo jestli je to s + tak zůstal zaseklej ventil od prostřední koule(ale to by mělo asi normál pérovat)

13.11.2012 10:13 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 2521418
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak mi dnes přišla odpověď z citroen-servisu: U některých vozidel C5 liftbek s hydropneumatickým pérováním typu Hydroactiv3 (4 koule) do r.v. 2004, může při nakládání t잚ích předmětů do zavazadlového prostoru dojít k přetlakování systému zadní nápravy, což se projevuje zhoršenou funkcí pérování této nápravy. Aby se tomuto problému předešlo, doporučujeme v průběhu nakládaní mít zapnutý klíček v 1. poloze (aktivní hydročerpadlo). Odstranění závady je možné pouze servisní diagnostikou - snížením tlaku a následnou kontrolou nastavení systému pérování. Tento nedostatek byl u modelů od r.v. 2004 a modelů s H3+ odstraněn.

05.12.2012 14:54 - Re: Samovolná změna výšky na zadní nápravě 2528441
sanchez
Město: Hůry, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215kPočet příspěvků: 113

99 Poslat soukromou zprávu
...mám jiný problém, auto během hodiny po zaparkování padne na prdel, předek ok, po nastartování se zvedne. Při jízdě nepadá a ani nijak divně se nechová, chybu nehlásí, čerpadlo nebzučí .. je to kolektor ? či dorovnávací koule?? a jak to poznám?

05.12.2012 15:19 - Re: Samovolná změna výšky na zadní nápravě 2528449
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
sanchez napsal(a):
...mám jiný problém, auto během hodiny po zaparkování padne na prdel, předek ok, po nastartování se zvedne. Při jízdě nepadá a ani nijak divně se nechová, chybu nehlásí, čerpadlo nebzučí .. je to kolektor ? či dorovnávací koule?? a jak to poznám?


Ani jedno - je to těsnění v pístnicích - jezdit se s tím dá jen se víc opotřebovává BHI které víc dopouští(čestěji spíná) - těsnění stojí něco kolem 500,-

05.12.2012 19:54 - Re: Samovolná změna výšky na zadní nápravě 2528502
milda67
Město: Brno - Humpolec, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 125

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Nevím jestli myslíme stejné těsnění,ale těsnění v pístnici na C5 stojí v Citroenu 94,50,-Kč a obj: číslo je 527230

05.12.2012 21:30 - Re: Samovolná změna výšky na zadní nápravě 2528511
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
To těsnění tam neni jen jedno. Viz obrazek.

Přílohy:
zadni.jpg ( 143454b ) - Zadni pistnice

|< < 1 2 3 4 5 6 ... 9 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator