Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Problém s výškou na zadní nápravě
|< < 1 2 3 4 5 ... 9 > >|
04.04.2012 12:56 - Re: Samovolná změna výšky na zadní nápravě 2465795
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
dlavem napsal(a):
Čaves mně dělal Žabík něco podobného a po několika návštěvách servisu kde jsem jen platil a nic se nezlepšilo mi nakonec známý poradil vyměnit na z. nápravě přepouštěcí ventil.Od té doby pohoda klídek.


Jaký přepouštěcí ventil? U + je tam el.ventíl který otevírá prostřední kouly(k vůli ní by to nemělo houpat nahoru dolu-jen změknout-ztvrdnout pérování)když není + je tam jen koska do které jde přívod a z ní jen dvě trubky k pístnicím(žádný přepouštěč) - toto dělá kolektor protože nedovede přesně přečíst vejšku. Na starejch byl korektor hydraulický -tam ano když se přidřel tak toto dělal.

04.04.2012 13:10 - Re: Samovolná změna výšky na zadní nápravě 2465796
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
Jen se zeptám, jak neználek - má C5III h3+ ještě také mechanický korektor, nebo je to už řešeno komplet elektrošoupátkem?
Díq.

04.04.2012 15:10 - Re: Samovolná změna výšky na zadní nápravě 2465843
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Roozena napsal(a):
Jen se zeptám, jak neználek - má C5III h3+ ještě také mechanický korektor, nebo je to už řešeno komplet elektrošoupátkem?
Díq.


Přiznám se že III. neznám,ale na 100% to bude podobný systém(jen tam možná budou dva korektory) - a je to tak nebo tak je to elektronika (od snímače-korektoru do BHI kde jsou elektroventily a ty regulují výšku)U I. a II. jsou pod tou černou krabicí na čerpadle čtyři ventily ovládané cívkami.

04.04.2012 15:58 - Re: Samovolná změna výšky na zadní nápravě 2465871
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ako som pisal inde
na kazdom kolese je jeden elektricky, nic viac, ziadna mechanicka zalezitost
ak niekto troska nastudoval C6, je to tento podvozok aj ked ako som zasa inde pisal ma prekvapilo ze existuje varianta len z jednym zadnym ...

04.04.2012 20:19 - Re: Samovolná změna výšky na zadní nápravě 2465983
dlavem
Město: Zlatá Olešnice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 111

99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Jaký přepouštěcí ventil? U + je tam el.ventíl který otevírá prostřední kouly(k vůli ní by to nemělo houpat nahoru dolu-jen změknout-ztvrdnout pérování)když není + je tam jen koska do které jde přívod a z ní jen dvě trubky k pístnicím(žádný přepouštěč) - toto dělá kolektor protože nedovede přesně přečíst vejšku. Na starejch byl korektor hydraulický -tam ano když se přidřel tak toto dělal.
zřejmě se jednalo o hydr. korektor skusím najít fa.+dod. list já mám 3+

05.04.2012 09:50 - Re: Samovolná změna výšky na zadní nápravě 2466104
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
dlavem napsal(a):
zřejmě se jednalo o hydr. korektor skusím najít fa.+dod. list já mám 3+


Na starých jsem myslel XM nebo xantie - pokud se jedná o C5 je elektronický (na všech).U + je tam uprostřed elektroventil,který otevře a propojí do systému další kouly která je na něm přidělaná a tím pérování změkne(nebo opačně)-určitě to k vůli tomu nebude běhat nahoru dolu pokud tento el. ventil nechodí nebo je prostřední koule KO tak ti nechodí ztvrzování podvozku(po přepnutí nezaregistruješ změnu - nic víc) a je to ovladané buď mechanicky (tlačítko sport) nebo elektronick v závislisti na rychlosti(tuším od 80Km/h se to automaticky přepne + se sníží podvozek)

Přílohy:
1183726691468e3c6344ce2.gif ( 72080b ) -
11832865574687851d9e535.jpg ( 71934b ) -

05.04.2012 11:30 - Re: Samovolná změna výšky na zadní nápravě 2466145
dlavem
Město: Zlatá Olešnice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 111

99 Poslat soukromou zprávu
tak jsem to našel - jednalo se o Regulátor hydractive 3 + zadní.Za jízdy mně padal zadek(neznatelně pomalu) a když to došlo (kleslo) do určité výšky tak to zvedlo zpět(rychle)

05.04.2012 20:03 - Re: Samovolná změna výšky na zadní nápravě 2466265
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Na starých jsem myslel XM nebo xantie - pokud se jedná o C5 je elektronický (na všech).U + je tam uprostřed elektroventil,který otevře a propojí do systému další kouly která je na něm přidělaná a tím pérování změkne(nebo opačně)-určitě to k vůli tomu nebude běhat nahoru dolu pokud tento el. ventil nechodí nebo je prostřední koule KO tak ti nechodí ztvrzování podvozku(po přepnutí nezaregistruješ změnu - nic víc) a je to ovladané buď mechanicky (tlačítko sport) nebo elektronick v závislisti na rychlosti(tuším od 80Km/h se to automaticky přepne + se sníží podvozek)


ked ten regulator odide tak zavre okruh a cerpadlo nevie zdvihnut podvozok a tlaci do skratu ...
v popise to takto neni ale je tam ze pri aktivovanom ventile nedviha vysku

06.04.2012 19:16 - Re: Samovolná změna výšky na zadní nápravě 2466632
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ked ten regulator odide tak zavre okruh a cerpadlo nevie zdvihnut podvozok a tlaci do skratu ...
v popise to takto neni ale je tam ze pri aktivovanom ventile nedviha vysku


No a když budeš mít zapnutý sport a budou ti propouštět pístnice? , nebo při brždění by to mělo udržovat auto v rovině(upustí tlak ze zadního okruhu) - to by při sportu za chvíli coural zadek po zemi - podle schematu to jen vyřadí nebo zařadí tu prostřední kouly a to je měch navíc o ten to změkne.

06.04.2012 20:11 - Re: Samovolná změna výšky na zadní nápravě 2466692
dlavem
Město: Zlatá Olešnice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 111

99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
No a když budeš mít zapnutý sport a budou ti propouštět pístnice? , nebo při brždění by to mělo udržovat auto v rovině(upustí tlak ze zadního okruhu) - to by při sportu za chvíli coural zadek po zemi - podle schematu to jen vyřadí nebo zařadí tu prostřední kouly a to je měch navíc o ten to změkne.

Právě to se mi asi dvakrát stalo že jsem zastavil na semaforu(vždy z kopce a celou dobu jsem stál na brzdě) když jsem se rozjel prdel zůstala dole - podařilo se ji zvednout až přes diagnostiku.

06.04.2012 20:47 - Re: Samovolná změna výšky na zadní nápravě 2466720
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
No a když budeš mít zapnutý sport a budou ti propouštět pístnice? , nebo při brždění by to mělo udržovat auto v rovině(upustí tlak ze zadního okruhu) - to by při sportu za chvíli coural zadek po zemi - podle schematu to jen vyřadí nebo zařadí tu prostřední kouly a to je měch navíc o ten to změkne.


ked potrebuje dorovnat tak ventil prepne ...

@dlavem: tu si myslim ze ti blbol pripadne brzdovy spinac a auto sa pustalo dole aj ked si stal na brzde, tj. sa napriecili napravy a ono to odtlakovalo zadok, ten padol dole a asi nacaty korektor a nedvihlo sa to, posunom na diagnostike sa to zasa dvihlo ...

08.07.2012 07:53 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 2490654
jarda 68
Město: Veselí nad Moravou, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
Čauky
Včera na parkovišti po jízdě mi zadek auta spadl úplně dolu. Po odemknutí auta se zvedne do normální polohy a jakmile se dojede a zamkne a nechá v klidu opět klesne nevíte někdo čím to může být? Předem za odpověď dík

08.07.2012 08:16 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 2490657
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Nekde se to tu uz resilo. Netesnost zadni pistnice. Myslim, ze Jruze psal, vytahnout z manzet trubicky co vedou do prepadu a misto nich dat jinou a druhej konec dat do nejaky nadoby. Jestli je nektera pistnice netesna, tak by v jedne z tech nadob mela pribyvat LDS. Pak bys mel poznat, jestli to dela netesnost pistnice nebo mas problem s nejakym ventilem u cerpadla.

08.07.2012 08:43 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 2490658
jarda 68
Město: Veselí nad Moravou, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
Takže výškáč to být nemůže? Zkusil jsem dát auto do servisní polohy a otevřít nádržku a byl tam děsnej tlak a po otevření je plna což by asi mělo být po košík vzadu jsem se díval nikde nic neteče dík za info

09.07.2012 20:19 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 2490991
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jarda 68 napsal(a):
Čauky
Včera na parkovišti po jízdě mi zadek auta spadl úplně dolu. Po odemknutí auta se zvedne do normální polohy a jakmile se dojede a zamkne a nechá v klidu opět klesne nevíte někdo čím to může být? Předem za odpověď dík


Pokud to reguluje vejšku za jízdy tak je vejškáč v pohodě(a asi by hlásil palubák chybu) - podle mne netěsní pístnice - přetěsit není problém a není to žádná raketa .

25.07.2012 23:29 - Re: Hydraulické koule pérování C5 2495270
mlma
Město: Vítkov, okres Opava, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 7
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Potřeboval bych poradit, jestli někdo neřešil stejný problém jako mám já. Auto vydávalo ze zadní nápravy rány a bylo tvrdé, na každém hrbolu skákalo. Nechal jsem vyměnit ložiska zadních ramen a zároveň byly vyměněny zadní koule. Po výměně zadních koulí ale zadek nějak často klesá a zvedá, navíc se mi zdá, že je zadek výše než by měl být. Když auto stojí, tak je předek i zadek stejně vysoko (i když se mi zdá že je to výš než by asi mělo být). Když ale jedu, tak se mi zdá, že se zadek o něco zvedne. Napovídá tomu i to, že světla svítí níž takže nesvítí moc do dálky (když auto stálo, tak byly seřízeny). Únik LDS nikde nepozoruji. Kde by mohl být problém s tím zadkem?

25.07.2012 23:37 - Re: Hydraulické koule pérování C5 2495272
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vysku treba skontrolovat po vymene lozisk a pripadne nastavit

samozrejme ked je to maksie tak to pri akejkolvek zatazi sebemensej bude dorovnavat, samo to zajazdy nedvihne, bude skor len tvoj pocit - jedine ak teda by bol vyskac zly, ale to by sa skor spravalo zle aj pri stati

inak ak ten zadok poklesne len o kusok (nesadne uplne na doraz) tak je to normalne - tepelna roztaznost plynu v guliach

25.07.2012 23:42 - Re: Hydraulické koule pérování C5 2495273
mlma
Město: Vítkov, okres Opava, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 7
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Nezdá se mi, že by ten zadek poklesával, spíš se mi zdá, že se přizvedne.
Ale teď mě napadlo, jestli nemůže být problém v tom, že jsou špatné přední koule, které nejsou vyměněné.

26.07.2012 00:14 - Re: Hydraulické koule pérování C5 2495274
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
kto ti to robil tu napravu?
predok a zadok su 2 okruhy ktore nemaju na seba vplyv ...

ono ako to teraz zmakklo si myslim ze mas len dojem z toho taky ...

26.07.2012 22:06 - Re: Problém s výškou na zadní nápravě 2495391
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
kto ti to robil tu napravu?
predok a zadok su 2 okruhy ktore nemaju na seba vplyv ...

ono ako to teraz zmakklo si myslim ze mas len dojem z toho taky ...


Dodám že šrouby ve stabilizátoru mají trochu vůle a jestli byly předtím k jedné straně a po opětovné montáži v druhé tak to může udělat 3.-4. cm . Jinak o vejšku se starají korektory a ty koule a jejich stav vejšku neovlivní - jen kvalitu pérování.

|< < 1 2 3 4 5 ... 9 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator