Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Auto se nezvedá
|< < 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 ... 47 > >|
11.01.2014 22:16 - Re: Auto se nezvedá 2655904
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
A nebo začít zvedat dřív než šlápneš na brzdu.

11.01.2014 22:33 - Re: Auto se nezvedá 2655915
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
da sa zdvihnut so zatiahnutou rucnou brzdou. S noznou nie

11.01.2014 22:34 - Re: Auto se nezvedá 2655918
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
citrus napsal(a):
da sa zdvihnut so zatiahnutou rucnou brzdou. S noznou nie

aj s elektrickou rucnou sa meni vyska,
noznu som este neskusil

11.01.2014 22:43 - Re: Auto se nezvedá 2655938
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zasa X7 je o niecom inom a tam sa to dviha, aspon tie novsie, im uz brzda nevadi

pri C5 1 a C5 2 je to dane typom napravy, aj preto je rucka vpredu ... nakolko je zadna naprava kyvka kolo chodi dopredu a dozadu, ked stojis na brzde, nemohlo by sa to zdvihnut lebo by sa to vzpriecilo

11.01.2014 23:10 - Re: Auto se nezvedá 2655978
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Už asi odbíháme od tematu. Ale co Xantia? Taky má ruční b na předek náprava je asi také kývná a zvednout to jde. Tam tedy je to zdvyhání mechanické,tudíž to nemá co blokovat...(myslím tím že auto asi neví, že stojím na brzdach,zatáhnu za to hýbátko a auto leze nahoru.)

11.01.2014 23:15 - Re: Auto se nezvedá 2655979
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ano, XA sa dviha, ale tiez tlak do zadnych brzd ide zo zadnych guli, tak sa to bude vedet nejako kompenzovat a odpoji to zadne brzdy

skus si na tej XA zapret kolesa aby sa nemohli pohnut a daj ju na zem, nezleze, rovnako ako ked bude na zemi sa nedvihne, resp. cele to bude ako natiahnute jak struna a ked sa pohnes ze sa to upravi tak auto bud prudko skoci hore alebo padne dole
preto to na c5 na noznu brzdu nejde, lebo by hydroblok v podstate tlacil donekonecna do skratu a snazil sa prekonat silu, resp. odtlakoval zadnu napravu (obcas sa to stane ked zacnes brzdit v momente ked sa on snazi dorovnat, ostanes stat, pustis brzdu a auto padne na doraz a dorovna sa potom)

ps. uz som to tu aspon raz pisal

12.01.2014 00:14 - Re: Auto se nezvedá 2655998
PATaMAT
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 1294

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ano, XA sa dviha, ale tiez tlak do zadnych brzd ide zo zadnych guli, tak sa to bude vedet nejako kompenzovat a odpoji to zadne brzdy


Xantie nic neodpojí, jde to natvrdo proti sobě ( zvedání a brzdy). Pokud zadní brzdy brzdí dobře, zadek se nezvedne když stojíš na brzdě. Když ji pustíš, povolíš kolům se odvalit a zadek vyskočí nahoru naakumulovaným tlakem.

30.01.2014 19:25 - Re: Auto se nezvedá 2663326
RC_CéPětka
Město: Praha 4, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj cépětkaři. Sem tu nový, ale C5 mám 3roky. Zatím žádný problém až do 4.1. Vím, že na podobné téma je tu několik vláken, ale v tuto chvíli je definice "auto se nezvedá" asi nejblíže mému problému. Zůstala mi vyset dole zadní část. Samo, že se to stalo asi 100km od baráku a ještě na polní cestě. Domu mě to nechalo dojet 90km/h. Doma jsem to prubnul a dal auto zdvihnout. Měl sem dojem, že snahu má, ale zdvih byl minimální. Tak sem ho pustil dolu a finito, už se nezvedl a jízda možná do 10km/h. Od té doby se čerpadlo ani nehlo (nesepl ani el.motor). Pročítal jsem to tady od shora dolu, z leva do prava. Nakonec auto skončilo v servisu. Diagnóza servisu špatný elektromotor, protože přepaluje 40A pojistku. Návrh opravy - nová jednotka BHi za 20tis + kapalina +práce, suma sumárum 30tis. Požádal jsem o demontហBHi a odnesl ho elektrikáři. Jeho nález - el. motor a jeho silová jednotka jsou v pořádku. Zbývalo prověřit řídící jednotku na čerpadle. Našel jsem v Teplicích firmu, poslal jim to a jejich verdikt - elektrická i elektronická výzbroj jsou v pořádku. Upozornili mě, že poslední možnost je, že pod zátěží se motor chová jinak. Zašel jsem zatřetím elektrikářem a vše jsme proměřili. Motor se točí normálně, při rozběhu bere asi 18A a po vteřině spadne odběr na cca 12A. Při běhu na prázdno. Podle elektrikáře, kterého znám a důvěřuji mu, se motor jeví v pořádku. Na 40A pojistku, která BHi jistí, jsou to prý hodnoty normální. Odvezl jsem čerpadlo opět do servisu a vše jim stejně podrobně popsal. Technik na mě koukal jak na ........ Jeho vyjádření je, že když "připojili" novou 40A pojistku přímo k čerpadlu, tak vyhořela. Že má el. motor pod hydraulikou (zatížením) velký odběr (kam tu pojistku připojili netuším). Požádal jsem je, aby to namontovali zpět a hledali jinde. Když nenajdou vyměním servis. Jen mě tak v zoufalství napadá, jestli nemáte někdo podobnou zkušenost. Kde hledat, když je BHi jednotka opravdu v pořádku a čerpadlo nespíná pro přepalování pojistky.
Díky.

30.01.2014 19:48 - Re: Auto se nezvedá 2663329
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
RC_CéPětka napsal(a):
Ahoj cépětkaři. Sem tu nový, ale C5 mám 3roky. Zatím žádný problém až do 4.1. Vím, že na podobné téma je tu několik vláken, ale v tuto chvíli je definice "auto se nezvedá" asi nejblíže mému problému. Zůstala mi vyset dole zadní část. Samo, že se to stalo asi 100km od baráku a ještě na polní cestě. Domu mě to nechalo dojet 90km/h. Doma jsem to prubnul a dal auto zdvihnout. Měl sem dojem, že snahu má, ale zdvih byl minimální. Tak sem ho pustil dolu a finito, už se nezvedl a jízda možná do 10km/h. Od té doby se čerpadlo ani nehlo (nesepl ani el.motor). Pročítal jsem to tady od shora dolu, z leva do prava. Nakonec auto skončilo v servisu. Diagnóza servisu špatný elektromotor, protože přepaluje 40A pojistku. Návrh opravy - nová jednotka BHi za 20tis + kapalina +práce, suma sumárum 30tis. Požádal jsem o demontហBHi a odnesl ho elektrikáři. Jeho nález - el. motor a jeho silová jednotka jsou v pořádku. Zbývalo prověřit řídící jednotku na čerpadle. Našel jsem v Teplicích firmu, poslal jim to a jejich verdikt - elektrická i elektronická výzbroj jsou v pořádku. Upozornili mě, že poslední možnost je, že pod zátěží se motor chová jinak. Zašel jsem zatřetím elektrikářem a vše jsme proměřili. Motor se točí normálně, při rozběhu bere asi 18A a po vteřině spadne odběr na cca 12A. Při běhu na prázdno. Podle elektrikáře, kterého znám a důvěřuji mu, se motor jeví v pořádku. Na 40A pojistku, která BHi jistí, jsou to prý hodnoty normální. Odvezl jsem čerpadlo opět do servisu a vše jim stejně podrobně popsal. Technik na mě koukal jak na ........ Jeho vyjádření je, že když "připojili" novou 40A pojistku přímo k čerpadlu, tak vyhořela. Že má el. motor pod hydraulikou (zatížením) velký odběr (kam tu pojistku připojili netuším). Požádal jsem je, aby to namontovali zpět a hledali jinde. Když nenajdou vyměním servis. Jen mě tak v zoufalství napadá, jestli nemáte někdo podobnou zkušenost. Kde hledat, když je BHi jednotka opravdu v pořádku a čerpadlo nespíná pro přepalování pojistky.
Díky.


Řekl bych vyměň motor a elektrikáře-neviděl jsem to,ale podle mne je to motor.Tu pojistku to vyrazí hned nebo až při pokusu o zvedání? pokud né hned je to motor.

30.01.2014 19:53 - Re: Auto se nezvedá 2663330
tomikku
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 308
99 Poslat soukromou zprávu
i když nejsem elektrikář, tak vím že pojistky a jističe nechrání primárně spotřebič (žárovka, čerpadlo atd.) ale vedení tzn. dráty, zkontroloval bych tedy dráty, popisuješ že nejprve auto sedlo na zadku tak bych zkontroloval i korektor zadní nápravy.

30.01.2014 20:13 - Re: Auto se nezvedá 2663340
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
tomikku napsal(a):
i když nejsem elektrikář, tak vím že pojistky a jističe nechrání primárně spotřebič (žárovka, čerpadlo atd.) ale vedení tzn. dráty, zkontroloval bych tedy dráty, popisuješ že nejprve auto sedlo na zadku tak bych zkontroloval i korektor zadní nápravy.


Korektor pojistku nevyrazí - pokud korektor tak se auto nezvedne,ale také nevyrazí pojistku a vyhlásí chybu dohledatelnou v diag.Kabelហano - pokud vyrazí pojistku okamžitě(nejlépe zjistitelné když odpojí silné kabely od motoru a pojistka chroupne - je to po cestě,pokud až po příkazu ke zvedání není co dál zkoumat.

31.01.2014 16:49 - Re: Auto se nezvedá 2663484
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
RC_CéPětka napsal(a):
Ahoj pánové. Díky za názory. Předně se musím přiznat, že elektřina obecně nikdy nebyla a nebude můj kůň. Jasně, ze školy si pamatuju že kope, že sou tam nějací "proud"ící ampérci, ale obecně k elektřině mám vztah který se jmenuje Ohm. Na základě toho se do elektřiny zásadně nehrnu a výkony ve Watech nechávám na jiných. Proto ty 3 elektrikáři. Teď sem ve fázi čekání co servis. Určitě dám vědět.


Také tu mám jedno BHI které venku běhá a po namontování a nasátí LDS(po zatížení) se z něj začne hulit a přestane točit(na stole funguje OK)
Ještě jednou - pojistka praskne hned jak jí tam dᚠnebo až když BHI dostane příkaz ke zvedání? Jestli hned sežeň si jiný motor k BHI (samostatně asi neseženeš - jen celé a přendej si svou elektroniku - byla by asi náhoda kdyby byla stejná s tvou)

31.01.2014 17:49 - Re: Auto se nezvedá 2663502
RC_CéPětka
Město: Praha 4, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Také tu mám jedno BHI které venku běhá a po namontování a nasátí LDS(po zatížení) se z něj začne hulit a přestane točit(na stole funguje OK)
Ještě jednou - pojistka praskne hned jak jí tam dᚠnebo až když BHI dostane příkaz ke zvedání? Jestli hned sežeň si jiný motor k BHI (samostatně asi neseženeš - jen celé a přendej si svou elektroniku - byla by asi náhoda kdyby byla stejná s tvou)

Možný je všechno. Kdy přesně ta pojistka praská nevím. Nebyl jsem u toho, když to servis zkoušel. Zkusím to zjistit. Ona je prý někde ještě pod tou pojistkovnicí u motoru. Něco jako že je ta pojistkovnice dvoupatrová, nebo tak. Když sem jí hledal na ulici, tak sem jí nenašel, proto to jelo odtahem do servisu. Nechtěl sem hopsat přes kanály s autem v dolní poloze.

31.01.2014 20:18 - Re: Auto se nezvedá 2663521
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Dnes jsem musel zastavit v kopci před závorama. A Žabák v intervalu cca 20 vteřin zvedl předek, postál, spustil předek, postál zvedl ..... Ale zajímavé bylo že to ten hajzlík dělal při vypnutém klíčku. Po dojetí domu a zaparkování se Žabák chová úplně normálně. Zítra se podívám na korektory

31.01.2014 21:16 - Re: Auto se nezvedá 2663543
Georgie
Město: Vranovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 98
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Vytoceny kola a noha na brzde? Uz jsem zazil, ze me auto takto cvicilo na parkovisti i po zamceni.

31.01.2014 21:24 - Re: Auto se nezvedá 2663546
Jano
Město: Vychodna, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 117
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Také tu mám jedno BHI které venku běhá a po namontování a nasátí LDS(po zatížení) se z něj začne hulit a přestane točit(na stole funguje OK)
Ještě jednou - pojistka praskne hned jak jí tam dᚠnebo až když BHI dostane příkaz ke zvedání? Jestli hned sežeň si jiný motor k BHI (samostatně asi neseženeš - jen celé a přendej si svou elektroniku - byla by asi náhoda kdyby byla stejná s tvou)

Tiež som mal tento problém. Zistili sme prepalene jedno z vinuti na rotore čerpadla. Na stole šlo v aute nie dymilo až zostávalo a vyhadzovalo poistku. Po výmene rotora ako nové.

31.01.2014 21:31 - Re: Auto se nezvedá 2663548
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Georgie napsal(a):
Vytoceny kola a noha na brzde? Uz jsem zazil, ze me auto takto cvicilo na parkovisti i po zamceni.

Ne. Kola rovně, zatažená ručka.

31.01.2014 21:33 - Re: Auto se nezvedá 2663551
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vseved: toto sa tu uz riesilo, mozno nie v tomto vlakne ale riesilo (na 90% zodraty vyskac)

31.01.2014 21:52 - Re: Auto se nezvedá 2663564
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
vseved: toto sa tu uz riesilo, mozno nie v tomto vlakne ale riesilo (na 90% zodraty vyskac)


V rejdu ti to může udělat vůle na uložení stabilizátoru.

31.01.2014 23:06 - Re: Auto se nezvedá 2663589
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jardo nepravděpodobný. V červnu dělaná přední náprava včetně kostí a gumových pouzder stabilizátoru.

|< < 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 ... 47 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator