Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Zobrazení samostatného příspěvku / Diskuze: Auto se nezvedá
RC_CéPětka
30.01.2014 19:25 - Re: Auto se nezvedá
99
Ahoj cépětkaři. Sem tu nový, ale C5 mám 3roky. Zatím žádný problém až do 4.1. Vím, že na podobné téma je tu několik vláken, ale v tuto chvíli je definice "auto se nezvedá" asi nejblíže mému problému. Zůstala mi vyset dole zadní část. Samo, že se to stalo asi 100km od baráku a ještě na polní cestě. Domu mě to nechalo dojet 90km/h. Doma jsem to prubnul a dal auto zdvihnout. Měl sem dojem, že snahu má, ale zdvih byl minimální. Tak sem ho pustil dolu a finito, už se nezvedl a jízda možná do 10km/h. Od té doby se čerpadlo ani nehlo (nesepl ani el.motor). Pročítal jsem to tady od shora dolu, z leva do prava. Nakonec auto skončilo v servisu. Diagnóza servisu špatný elektromotor, protože přepaluje 40A pojistku. Návrh opravy - nová jednotka BHi za 20tis + kapalina +práce, suma sumárum 30tis. Požádal jsem o demontហBHi a odnesl ho elektrikáři. Jeho nález - el. motor a jeho silová jednotka jsou v pořádku. Zbývalo prověřit řídící jednotku na čerpadle. Našel jsem v Teplicích firmu, poslal jim to a jejich verdikt - elektrická i elektronická výzbroj jsou v pořádku. Upozornili mě, že poslední možnost je, že pod zátěží se motor chová jinak. Zašel jsem zatřetím elektrikářem a vše jsme proměřili. Motor se točí normálně, při rozběhu bere asi 18A a po vteřině spadne odběr na cca 12A. Při běhu na prázdno. Podle elektrikáře, kterého znám a důvěřuji mu, se motor jeví v pořádku. Na 40A pojistku, která BHi jistí, jsou to prý hodnoty normální. Odvezl jsem čerpadlo opět do servisu a vše jim stejně podrobně popsal. Technik na mě koukal jak na ........ Jeho vyjádření je, že když "připojili" novou 40A pojistku přímo k čerpadlu, tak vyhořela. Že má el. motor pod hydraulikou (zatížením) velký odběr (kam tu pojistku připojili netuším). Požádal jsem je, aby to namontovali zpět a hledali jinde. Když nenajdou vyměním servis. Jen mě tak v zoufalství napadá, jestli nemáte někdo podobnou zkušenost. Kde hledat, když je BHi jednotka opravdu v pořádku a čerpadlo nespíná pro přepalování pojistky.
Díky.

  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator