Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Auto se nezvedá
|< < 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 ... 47 > >|
02.08.2013 08:18 - Re: Auto se nezvedá 2604224
virus
Město: Brno, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Tak před měsícem jsem si koupil C5 lll 2,2 HDI biturbo . Najel 7000 tisic a vše bez problému. Akorát předevčírem jsem převážel známému klimatizaci a jedu uplně pomalu na rovné silnici, a rožne se mi cosi na dispeji a že mám jet maximálně 90 za hodinu. Auto bylo nižší a tvrdé. Tak jsem zastavil a vubec nefungovalo zvedání. Jsem si říkal a je to tady.. Na konci Srpna mám jet na dlouhou cestu. Tak jsem volal do jednoho servisu co dělají frantíky. A bylo mě řečený at přijedu hned druhý den ráno. Ještě ten večer jsem se zde zaregistroval abych načerpal informace. Horší bylo že servis byl 30 km daleko. Nebylo to uplně nazemi, ale moc tomu nechybělo. Tvrdé to bylo jak koza. Ráno diagnostika a tam nějaké psaní o nahodilých zavadách, jako BIS což nevím co znamená a korektor výšky. No a zjistilo se že do čerpadla nejjde proud. A byla prasklá pojistka. Ale ne pod krytem nad baterkou . Byla jak je baterie ta hned vedle ní s pravé strany ,taková placatá krabička na výšku postavená a má červený kryt. A tam byla prasklá 40 ale takovou podlouhlou pojistku jsem neviděl. mechanik říkal že to většinou dělalo u C5 ll. A že tam dávali 50. a že někteří měli třeba už pokoj. U C5 lll, to ještě neviděl. Ale pokud to bude pořád , tak bude asi problém v čerpadle . Jsem se ho ptal kolik to čerpadlo stojí. A že prý 30-40 tisíc. A že to nikdo nerepasuje. Tak mě to nedalo a zkoušel jsem volat do autorizovaných servisu, a ti mě všichni říkali 20000. Zajímalo by mě jestli to není v Rakousku levnější. No zatím jsem ujel 300 km a nic. Ale už jsu pořád nervozní a furt čumím na výšku auta..

02.08.2013 17:08 - Re: Auto se nezvedá 2604257
Henry
Město: Hradec Kralove, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 258
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Kontaktuj člena klubu s nickem "PaM", ten si s tvým CITROUŠEM určitě poradí, je z Brna a je to pan MISTR.
Doufám, že mě nevynadá za to, že mu dohazuju práci.

02.08.2013 17:19 - Re: Auto se nezvedá 2604258
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
virus napsal(a):
Tak před měsícem jsem si koupil C5 lll 2,2 HDI biturbo . Najel 7000 tisic a vše bez problému. Akorát předevčírem jsem převážel známému klimatizaci a jedu uplně pomalu na rovné silnici, a rožne se mi cosi na dispeji a že mám jet maximálně 90 za hodinu. Auto bylo nižší a tvrdé. Tak jsem zastavil a vubec nefungovalo zvedání. Jsem si říkal a je to tady.. Na konci Srpna mám jet na dlouhou cestu. Tak jsem volal do jednoho servisu co dělají frantíky. A bylo mě řečený at přijedu hned druhý den ráno. Ještě ten večer jsem se zde zaregistroval abych načerpal informace. Horší bylo že servis byl 30 km daleko. Nebylo to uplně nazemi, ale moc tomu nechybělo. Tvrdé to bylo jak koza. Ráno diagnostika a tam nějaké psaní o nahodilých zavadách, jako BIS což nevím co znamená a korektor výšky. No a zjistilo se že do čerpadla nejjde proud. A byla prasklá pojistka. Ale ne pod krytem nad baterkou . Byla jak je baterie ta hned vedle ní s pravé strany ,taková placatá krabička na výšku postavená a má červený kryt. A tam byla prasklá 40 ale takovou podlouhlou pojistku jsem neviděl. mechanik říkal že to většinou dělalo u C5 ll. A že tam dávali 50. a že někteří měli třeba už pokoj. U C5 lll, to ještě neviděl. Ale pokud to bude pořád , tak bude asi problém v čerpadle . Jsem se ho ptal kolik to čerpadlo stojí. A že prý 30-40 tisíc. A že to nikdo nerepasuje. Tak mě to nedalo a zkoušel jsem volat do autorizovaných servisu, a ti mě všichni říkali 20000. Zajímalo by mě jestli to není v Rakousku levnější. No zatím jsem ujel 300 km a nic. Ale už jsu pořád nervozní a furt čumím na výšku auta..


tak si malo studoval, lebo sme tu uz par krat pisali ze je v motore najskor zatecena lds a staci to vycistit ... (co zjavne v tom servise nevedeli (a to uz takto riesime dost dlho))

02.08.2013 17:37 - Re: Auto se nezvedá 2604261
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Je tam nějaký problém na motoru čerpadla - má větší odběr a proto odchází pojistka - řešení na chvíli a výsledek bude KO motor BHI - takže asi řešit (mnohokrát popisováno) - rozebrat motor a vyčistit dříve než shoří motor - to to zachrání asi lépe než silnější pojistka - také může být část vynutí proražené a tam už asi nic nepomůže než to tou pojistkou oddálit.Pokud bude po rozebrání kolektor čistý je to asi načaté vinutí - pokud zamaštěné směsí LDS a uhlíku tak vyčistit,zjistit jestli neteče nádobka nebo kudy se tam dostala a složit než to ta vodivá srágora šlusne a motor opravdu vyhoří.

02.08.2013 19:16 - Re: Auto se nezvedá 2604276
Jano
Město: Vychodna, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 117
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
tak si malo studoval, lebo sme tu uz par krat pisali ze je v motore najskor zatecena lds a staci to vycistit ... (co zjavne v tom servise nevedeli (a to uz takto riesime dost dlho))

Pred mesiacom som mal tento isty problem rozobral som ho vycistil poskladal,zatesnil silikonom a OK.

02.08.2013 21:08 - Re: Auto se nezvedá 2604293
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
virus napsal(a):
Tak děkuji mnohokrát. A nemáte na toho uživatele ( PaM ) kontakt?

C.C.C.A

.link.

28.08.2013 18:18 - Re: Auto se nezvedá 2613888
voloda21
Město: Lučenec, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím Vás.Takže mam C5 r.v. 2009,76tis km.Mam problem s podvozkom.Pred par dnami som dal auto do najnizsej polohy a hore uz neslo.Zasiel som do servisu,nevedeli co s tym.Vyhadzovalo poistku,diagnostika nehlasila nic.Asi mesiac bolo vsetko v pohode no posledne dni znovu.LDS doliate,poistka vymenena a po par hodinach ju znova vypali Zajtra sa chystam to rozobrat a precistit ako ste tu pisali...

02.09.2013 16:06 - Re: Auto se nezvedá 2614836
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Toto bývá příčinou praskání pojistky(začátek) konec bývá vypálená celá deska s uhlíky a cívkami popř.ovládání spínání motoru. Ono přes to vynutí motoru teče docela dost A a když si to najde cestu jinudy než má tak to jde rychle a to nemluvím že LDS docela dobře hoří.(C5 I . II a III je v podstatě stejné)

Přílohy:
020920132725.jpg ( 985287b ) -

14.10.2013 23:03 - Re: Auto se nezvedá 2627186
Jirka
Město: Český Krumlov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
Snad jsem v dobrém tématu? Dneska jsem měl auto bez předních kol, dělal jsem ruční brzdu. Po složení všeho mi zůstal předek nahoře, zadek normálně funguje. V rámci hledání zuávady jsem vpředu odpustil z (koule) tlak, auto padlo na předek a nejde nahoru. Zadek zase jde normálně. Kde hledat chybu a co pro to udělat abych byl zase nornálně zdviženej ???????

14.10.2013 23:10 - Re: Auto se nezvedá 2627188
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vyskac?
skontroluj ho na prednej naprave ci neni prichyteny a uhnuty a najskor ho budes muset vymenit

14.10.2013 23:15 - Re: Auto se nezvedá 2627189
Jirka
Město: Český Krumlov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
Na ten jsem koukal skoro hned ale nic divného na něm nevidím. Takže mě asi čeká servis.

14.10.2013 23:16 - Re: Auto se nezvedá 2627190
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jirka napsal(a):
Snad jsem v dobrém tématu? Dneska jsem měl auto bez předních kol, dělal jsem ruční brzdu. Po složení všeho mi zůstal předek nahoře, zadek normálně funguje. V rámci hledání zuávady jsem vpředu odpustil z (koule) tlak, auto padlo na předek a nejde nahoru. Zadek zase jde normálně. Kde hledat chybu a co pro to udělat abych byl zase nornálně zdviženej ???????


Zkus to pustit celé dolů a odpoj AKU na jednu minutu - připoj aku a otevři dveře,nebo nastartuj. Je to postup při odtlakování diagnostikou - pokud tam není chyba mohlo by se to chytit. Pokud jsi něco neprovedl přednímu korektoru (to by ale mělo nahlásit chybu rezpektivně by nemělo chodit ovládání(přeškrtlé autíčko na displeji) - jinak diag a zřejmě výměna př.korektoru.

14.10.2013 23:19 - Re: Auto se nezvedá 2627191
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
na korektore v podstate nic nevidis ... ked vidis je to skor nahoda .. normalne ho vymen (obcas to ostava zablokovane ked je tam chyba a rozbehne sa to az po zmazani)

14.10.2013 23:28 - Re: Auto se nezvedá 2627192
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
na korektore v podstate nic nevidis ... ked vidis je to skor nahoda .. normalne ho vymen (obcas to ostava zablokovane ked je tam chyba a rozbehne sa to az po zmazani)


Měl jsem namysli zapojení - táhlo konektor,kablíky.

15.10.2013 06:59 - Re: Auto se nezvedá 2627209
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Na firemním mejdanu byl šéf s C5 a všiml jsem si, že mám předek asi 3-4 cm výše. Prosím o info z nějakého postupu, kde se to lajcky měří, abych s tím nešel někam otravovat zbytečně. Předek dával po ukačce na jaře dohromady nějaký "odborník" (jruze ví, o čem mluvím) a zřejmě korektor nějak střelil od oka a hotovo. Nijak mne to neprudí, ale chci to dát do latě.
Předpokládám, že mám po správném nastavení chtít i nastavit potkávačky, protože auto bude jinak k silnici.

15.10.2013 09:28 - Re: Auto se nezvedá 2627268
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tu uz by sa korektor nemal nastavovat ako kedysi ale len diagnostikou sa meraju vysky a prisposobuje sa to
ktore sa zadavaju do systemu a auto si vysku nastavi samo

15.10.2013 11:28 - Re: Auto se nezvedá 2627282
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
tu uz by sa korektor nemal nastavovat ako kedysi ale len diagnostikou sa meraju vysky a prisposobuje sa to
ktore sa zadavaju do systemu a auto si vysku nastavi samo


Je také otázka které auto je správně - podle mne by mělo být správně to které bude mít práh vodorovně(změřil bych na rovné ploše vzdálenost od zemně zadní a přední držák na hever - pokud bude +- stejná neřešil bych(není to sice postup na seřízení , ale auto by mělo být v rovině) - mám jednu na dílně změřím jak na tom je tato.

15.10.2013 12:12 - Re: Auto se nezvedá 2627290
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
No můj šéf to má udržované v Autoportu a já jetinu z Taliánska, tak bych vsadil spíš na něj . S tím vodorovným prahem mne to napadlo, ale nebyl jsem si jist, zda má auto být fakt vodorovně. Spousta aut není cíleně, ale tam konstruktéři musejí myslet na propérování.
Navíc do první horní polohy mi to jde dobře a a do druhé zadek dobře a předek jen trochu, protože je tuším normálně na dorazu. LDS OK, za poslední 4000 km neubyla.
No a po případném doštolování stejně budu potřebovat na regloskop nebo jak se jmenuje ta sranda na světla.

15.10.2013 18:27 - Re: Auto se nezvedá 2627406
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
no prave tu sa vyriesil ten problem nespravneho stelovania, su presne dane miesta kde merat a len to zadavas do diagnostiky, robil som to uz par krat

16.10.2013 15:43 - Re: Auto se nezvedá 2627748
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
no prave tu sa vyriesil ten problem nespravneho stelovania, su presne dane miesta kde merat a len to zadavas do diagnostiky, robil som to uz par krat


X7 je v místě držáků n hever jak vepředu tak vzadu +- 14,5 cm (měřeno obyč metrem proto +-) - ta co mám na dílně.

|< < 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 ... 47 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator